Beer Fest - šta da se radi?

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Beer Fest - šta da se radi?

Post by laza » 20 Aug 2011, 22:14

Posle sinoćnih incidenata na beogradskom Beer Festu, zanimalo bi me da čujem šta članovi ovog foruma misle da bi tim povodom trebalo učiniti.

Danas ljudi posvuda pričaju i predlažu svašta:
• Da zbog rečenih incidenata treba ukinuti celu tu ionako šabansku manifestaciju.
• Da se mora poboljšati obezbeđenje (mada organizator BF večeras tvrdi da bolje od ovoga ne može i ne treba).
• Da bi radi probiranja publike trebalo naplaćivati ulaznice.
• Da bi se moralo onemogućiti maloletnima da dolaze na BF, jer se njima alkohol ionako ne sme prodavati.
• Da bi piva na BF smelo da bude samo do 22h, jer to pravilo važi i po beogradskim samoposlugama.
• Da ne treba preduzimati ništa, jer se ovakvi incidenti ne mogu ni predvideti ni izbeći na masovnim okupljanjima ovog tipa.
• Da BF ne treba dirati, jer je on važna stavka u kulturnom životu Beograda i Srbije.

Elem, šta je vaše mišljenje o svemu tome?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by parker » 20 Aug 2011, 22:32

Trebalo bi tog lika baciti u bukagije na 5 godina minimalno, pa bi sledeći dva puta razmislio. I svako slično ponašanje tretirati na isti način pa kome pre dosadi. Za manje teške slučajeve u Padinjak da plevi njive celo leto pa bi se svi profinili na brzaka

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by ssmc » 20 Aug 2011, 22:36

Ili odraditi festival kako valja, ili obustaviti stvar. Čovek koji vitla nožem i koji još uvek nije uhvaćen je jasan pokazatelj koliko može organizacija da se nosi sa takvim problemima. Ne bih da zvučim paranoično, al' ono, šta da je imao pištolj, boNbu i slične mu naprave?

http://www.belgradebeerfest.com/ - saopštenje je tek žešća sramota, već su se povukli u mišju rupu, kao da znaju da će pojedini insistirati na gašenju festivala, i krenuli su da cepaju sa brojkama, jebo to što je lik krenuo da rašiva nožem, jel' šta je taj broj izbodenih ljudi naspram milijardi zadovoljnih......eto ako se sve uzme u obzir samo su ti izbodeni nezadovoljni,a ako se baš cepidlači bili su zadovoljni dok se nisu otreznili, a treznili su se van festivala, tako da bože moj...... Naravno lik sa nožem je čista kulminacija čitave stvari, ima tu i recimo onih koji se napiju (nije bitno koliko) pa krenu da voze posle festivala, masa olupanih kola na parkingu. Mislim čitava stvar je jedna big fucking parodija, ali kako se stvare rade u našoj državi mislim da je još dobro ispalo (tako da party on people of Crbija :metal: ), iskreno plašiću se da pređem i ovaj novi most koji se gradi.
parker wrote:Trebalo bi tog lika baciti u bukagije na 5 godina minimalno, pa bi sledeći dva puta razmislio. I svako slično ponašanje tretirati na isti način pa kome pre dosadi. Za manje teške slučajeve u Padinjak da plevi njive celo leto pa bi se svi profinili na brzaka
Nema poentu ovo razmišljanje, al' zaista.

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Randy » 20 Aug 2011, 22:39

trebalo bi da se pojaca obezbedjenje ,jer nemos ti sad udji u gomilu polupijanih ljudi i izbosti ih.zamisli sad uzmes bombu postavis u sred gomile.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by parker » 20 Aug 2011, 22:52

Pa ono, ako nema poentu ''ovo razmišljanje" dajte mu neku nagradu što operiše prekovremeno...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by nebojsak » 20 Aug 2011, 23:46

laza wrote: • Da zbog rečenih incidenata treba ukinuti celu tu ionako šabansku manifestaciju.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Dersu Uzala » 20 Aug 2011, 23:56

Malopre vidim Uli roth svira na beerfestu. Sutra valjda.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Cortex » 21 Aug 2011, 00:35

nebojsak wrote:
laza wrote: • Da zbog rečenih incidenata treba ukinuti celu tu ionako šabansku manifestaciju.
+2

Medjutim od kad znam za sebe, ja sam bio i ostao za Hamurabijev zakonik.

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by SonicX » 21 Aug 2011, 00:37

Sta se desava sa video streamingom na sajtu BFa? Jel ko zna dal se tu ista videlo.
Za ovo nisam ni znao do malopre kad sam procitao...
Uvek propustim zabavu :( :XD:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Bluesko » 21 Aug 2011, 00:47

mnogo serete xD

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by ssmc » 21 Aug 2011, 01:00

Bluesko wrote:mnogo serete xD
Sranje je ljudska potreba :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Trooper » 21 Aug 2011, 02:18

Ako vec hoce da valja nesto, ne mere to za dzabe. Nek lupe karte, proberu program i eto finog festivala.
A obezbedjenje je bilo zalosno lose. Na jednom ulazu su drugarici uzeli lancic sa pantalona, dok sam ja na drugom ulazu usao bez IKAKVOG pretresa, mogao sam bilo sta uneti. Prosle godine su me bas pretresali, cak su i proveravali i cizme i sve, sto je veoma pohvalno. A vala, mogu i da ga ukinu, koliko sam video povredjenih ljudi na povratku sa beer festa... (svadje pijanih na ulici/po autobusima/na stanicama)

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 21 Aug 2011, 05:00

problem je u drustvu! nemamo zakone! nemamo nista.. svako pametan je odavde zapalio jos pre dve decenije. ostali smo samo mi gologuzani i cigani.. i oni sto su ovde dok ne se ne obogate,pa ce posle tek zapaliti.

svakako da bih voleo da se zabrane vasari tog tipa (bilo bi lepo da imamo cool festivale) cak i egzit je tezak praziluk.- ali to se nece desiti jer ovom nasem narodu je potrebno hleba i i gara kako bi nasi domaci jevreji nastavili da rade svoj posao.. dok ne pojedemo svoju domovinu (toliko se zaduzimo da na nam na kraju fenduju tlo :O.o: )

a studenti se vise ne bune.. zasto ?

covek danas moze ok da se provede samo u nekom pristojnom klubu (mislim na nasu infrastrukturu).

kako god...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kristijan » 21 Aug 2011, 08:20

Teško mogu da se opredelim za jedno od ponuđenih rešenja.

Kad je već džabe upad, ne mogu da podržim da maloletni ne mogu da dolaze. Kad se setim šta bih sve propustio da je meni neko branio da se pojavljujem tamo gde se toči alkohol pre nego što sam postao punoletan... Ne bih nikome radio ono što meni smeta. A ovo je jedna sirota zemlja, ako toj deci zabranimo i da dođu na svirku koja je džabe... Osim toga, zaista ne verujem da se neko sa 18 godina ponaša suštinski zrelije od nekoga ko ima 16 godina. Kad bolje razmislim, većina ljudi koje sam upoznao su sve tamo negde do 25 bili neupotrebljivi, 2 graška u glavi i neki dečiji tripovi. Veća je šteta što stariji od 18 glasaju nego što mlađi od 18 idu na Beer Fest.

Laž je da ne može obezbeđenje da se odradi temeljnije i ozbiljnije. Imam u porodici eksperta za te stvari, koji se prilično nervira što se kod nas to sve radi onako domaće traljavo, svi bi da rade posao tako da budu gotivni i opušteni, a niko ne radi posao da bi dobro odradio posao. Dakle, kad organizator bude uspostavio stroge standarde za obezbeđenje, i kada bude imao 2 rezervne ekipe, pa da ako treba u toku večeri promeni kompletno obezbeđenje ukoliko se posao ne obavlja valjano, onda bi sve bilo kako treba. Ovo je isključivo propust organizatora.

Ovo sa prodajom alkohola do 22 bih ukinuo i u samoposlugama, pa samim tim ne bih podržao isto ni na BF.

Ne mislim da je BF na bilo koji način značajna stavka u kulturnom životu Beograda, zato što je sve u senci oblokavanja do besvesti. To ga svakako svrstava u red događaja gde se ljudi dobro opuste, neki se verovatno dobro provedu, neki se komiraju... I eto, to je valjda krupan događaj u industriji zabave, ali o kulturi ja tu ne bih raspravljao :)

Ne bih ukidao BF, iako je to meni nezanimljiva manifestacija. Ne sećam se da sam čuo da je tamo bila neka svirka za kojom sam patio što sam je propustio, a svakako to nije jedino mesto gde može da se popije pivo, tako da to baš i nije provod za kakvim patim, ali ne smatram da treba bilo šta da krojim striktno prema mojim potrebama. Neka ga BF, ko voli nek izvoli... Realno, šabanska manifestacija je i naša Narodna skupština, pa nikako da je raspuste, i pride je prenose na TV-u, tako da je šabanometar nepouzdano sredstvo za rešavanje ovakvih pitanja.

Ovo sa ulaznicama nije loša ideja, jer bi to zapušilo usta organizatoru, onda bi obezbeđenje moralo da bude tip top, a u protivnom bi neko ko je povređen na ovakav način mogao da ih odere na sudu.

Istina je da incidenti lako mogu da se dogode na masovnim okupljanjima, ali nije ovo isto kao ulične demonstracije, tako da se ja baš ne bih u potpunosti složio sa ovim.

Dakle, što se mene tiče, cenim da bi naplaćivanje ulaza u dobroj meri poboljšalo situaciju, s tim da mislim da cena ne treba da bude visoka. I treba na svaki način pritisnuti organizatore da obezbeđenje bude neuporedivo bolje, jer zasigurno može da bude bolje.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by sl0e » 21 Aug 2011, 10:54

:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest