Beer Fest - šta da se radi?

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 23 Aug 2011, 11:21

nebojsak wrote:^^ To bi značilo da 90% stanovništva treba da nosi neko naoružanje sa sobom, a kao što rekoh, to nije normalno, a usput je i protivzakonito.

I mene su ugazili par puta svojevremeno, pa mi takve stvari ne padaju na pamet. Jednostavno gledam da izbegavam takve situacije koliko god je moguće, pošto nemam nameru da robijam.
my story :XD:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kristijan » 23 Aug 2011, 11:53

Sticajem okolnosti, 2 meni jako bliske osobe po profesiji moraju da se sreću s vrlo problematičnim ljudima, i njihvo je utisak da su ljudi koji nose sečiva i bodeže posebno problematični, da imaju neku uvrnutu crtu, i da su najređe to ljudi koji se plaše za sopstvenu bezbednost. Izbor ljudi koji se plaše su kojekakvi suzavci i one električne spravice, a kod ekstremnijih slučajeva tu su i oni "damski" pištolji, i ti ih gotovo nikad ne upotrebe, jer se zapravo suviše plaše. Ovi što nose bodeže i sečiva su uglavnom ljudi koji vole "ručni rad", i treba biti vrlo oprezan sa njima, jer se u njihovoj glavi uglavnom kuva svašta što može da nas opasno iznenadi. Imam razloga da verujem u mišljenje ovih ljudi, jedan je 13 godina radio u Centralnom zatvoru, drugi poslednjih 5 godina radi u Upravi kriminalističke policije, dakle nisu neki šalabajzeri što su čitali krimiće, nego ljudi koji se svakodnevno sreći sa problematičnim ljudima.

Svakako je nenormalno nositi oružje bilo koje vrste sa sobom. Ko svesno ide tamo gde očekuje da će mu oružje trebati, i nosi oružje, sva je prilika da zapravo ima i želju da oružje upotrebi. Konačno, ubodi, posebno kada pričamo o sukobu sa više napadača, nikako ne mogu da budu odbranbene rane, jer tada najčešće nastaju povrede sečenja, onako u širokom potezu, ne bi li se napravio prostor da se zbriše. Sve ozbiljnije od toga nisu povrede koje zadaje neko ko se plaši za svoju bezbednost, nego neko ko zapravo želi da nanese ozbiljne povrede. Ko stigne da ubode 10 ljudi koji ga napadaju, mora da bode brzinom Singerice. Verovatno ima ljudi koji mogu i to, ali to je onda čovek koji to temeljno vežba da radi. Zašto bi iko normalan vežbao da brzo bode ljude? Šta sad, radi na normu, pa mu se žuri?

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Bozha » 23 Aug 2011, 11:54

Nije taj BF toliko strashan kako o tome sad pisu tresh mediji, uostalom sledeci put dodjite, uverite se i sami.

Inace, pljeske i ringispila je bilo i pre ispod Kalisa, samo niste opazili. Da vas obezbedjenje svaki put istresa iz gaca sad bi se o tome zalili na 4 strane, a opet, bilo je jakog obezbedjenja i skenera na aerodromima i pre 9/11, pa to nije sprecilo par kreativnih manijaka da naprave sranje.

Ove nedelje krecu Dani piva u Zrenjaninu, ok je program, nema ograde, kapije i obezbedjenja. Javite se, svratite da natocimo po koje! :)

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by nemirkv » 23 Aug 2011, 12:01

Pa, tako sam ja devojci pokusao da kupim pepper spray, iz opravdanih razloga.. Kada sam usao u ranju, mislim da se zove military shop ili tako nesto, i pitao, pogledali su me kao ludaka i rekli "Pa to je nezakonito, to ne prodajemo". Onda sam pogledao oko sebe, video male nozeve, velike nozeve, Rambo nozeve.. I kada sam sarkasticno pitao da li smem da kupim noz, prodavacica je opusteno rekla "Da". Meni to stvarno nije jasno. Onda me zaista ni ne cudi sto se desavaju ovakve stvari. Stavise, i ocekivano je da ce se desiti...

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 23 Aug 2011, 12:05

Kristijane otvorio si mi oci - ja se druzim sa sajko likovima :XD:

(ozbiljno) u pravu si za to

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kill surf city » 23 Aug 2011, 12:16

Bozha wrote:Ove nedelje krecu Dani piva u Zrenjaninu, ok je program, nema ograde, kapije i obezbedjenja. Javite se, svratite da natocimo po koje!:)
Gde se pravi pivo, i ljudi vesele. © :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kristijan » 23 Aug 2011, 12:21

nemirkv wrote:Onda sam pogledao oko sebe, video male nozeve, velike nozeve, Rambo nozeve...
Da, to jeste stvarno idiotizam. Posebno kad se setim priča moje dece, jer kad god idu na ekskurzije, obavezno pored tezgi sa suvenirima i đinđuvama ima i tezga sa nožekanjama i šurikenima. Luuuudilo, da vidiš kako je zabavno kad posle pola autobusa dece od 13 godina ima hladno naoružanje... A ovi što se nisu snabdeli su čudni, i ne znaju da se zezaju...

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by SonicX » 23 Aug 2011, 12:43

Ono sto je meni palo napamet kada sam saznao za pricu je da su isti ti likovi izuli nekog od batina, i da im je samo vratio. :D
Stavise, i sam bih tako postupio.
Pristajem na 1na1, ali 2 ili vise na jednog...jok. :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by sinisake » 23 Aug 2011, 12:43

Hladno oruzje - za poraz. :mrgreen:

Image

Aahahahahah, @KSC, cuo sam da i na tom zrenjaninskom okupljanju pivopija zna da bude fino. :mrgreen:

Elem, idite na EXIT, tamo samo grane padaju na ljude, ili oni sami (mislim, ljudi) padaju, ako promase malo put...

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kill surf city » 23 Aug 2011, 12:48

:lol:

A ono, moze biti, nego je komedija sto pivara odavno ne radi, to je ultimativni ZR poraz. :hide:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by faks » 23 Aug 2011, 13:09

SonicX wrote:Ono sto je meni palo napamet kada sam saznao za pricu je da su isti ti likovi izuli nekog od batina, i da im je samo vratio. :D
Stavise, i sam bih tako postupio.
Pristajem na 1na1, ali 2 ili vise na jednog...jok. :)
taj fazon..
samo bih dodao za to 1 na 1.. nije svaka ferka 1 na 1 fer. uzmite u obzir kategorije.
mada u takvim ulicnim tucama sveee je relativno
zato i ne zelim da mislim o takvim stvarima

(al i dalje caskam sa vama o tome :lol: )

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by komplikator » 23 Aug 2011, 13:17

gde ima pijanih ljudi, ima i sranja. ne znam što se svi toliko šokiraju.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by MetalFunk » 23 Aug 2011, 13:30

Ja imam tejzer, ali je tu vise sale rade nego zbog upotrebe. Kul gedzet.
Na pakovanju pisalo "self defence battery lamp" :mrgreen:

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Bozha » 23 Aug 2011, 13:32

Tacnije, gde ima ljudi - ima i sranja!

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Beer Fest - šta da se radi?

Post by Kristijan » 23 Aug 2011, 13:34

Fenomenalno! Onda na skakavcu treba da piše "self defense potato peeler".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest