Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by zeljkodespic » 09 Oct 2011, 19:00

Znam da nas ima sigurno dosta koji su imali neprijatna iskustva sa gazdama, "menadzerima" i ostalom bagrom...Nece da plate,ordedjuju ti kad, koliko i sta sviras a pritom mizerno placaju...Prvi na spisku bi bio nas cuveni beogradski "Tramvaj"...Cista sramota od gazde u proteklih 5 godina.Uopste mi nije zao sto je zatvoren.
Cast onim vlasnicima lokala koji drze do reci ispostuju i isplate sve kao sto dolikuje.
Poenta ove teme jeste da se napravi spisak klubova, kafica, gde niste bili ispostovani na bilo koji nacin...Da ostali znamo i da ih ubuduce zaobilazimo.
Jedini problem je sto se u nekim mestima cesto menjaju vlasnici lokala...
Evo da pocnem...
Zrenjanin, white horse pub - smekerski ispaljuju za kintu...100e su manje platili 'ladno!Bez izgovora.Lokal bio prepun, znaci bilo je para... Sta raditi u takvoj situaciji osim iznapusavati sve redom pokupiti se i otici...pretnje i ostalo ne pomazu...ipak si ti na njihovoj teritoriji...

Nastavite spisak...znam da ih, nazalost, ima jos dosta...

Savićka
Posts: 3
Joined: 28 Jan 2013, 18:55

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Savićka » 11 Feb 2013, 00:12

Ajde bas i mene zanima ima li mesta koja treba zaobilaziti, mada su moja meta kafici jer radim akusticne svirke, ali je do sada bilo sve regularno..Ima onih drndanja poput : "napravili ste previse dugu pauzu" "ajde nesto zivlje"...ali dokle god placaju ja ne marim..

Crni Bogumil
Posts: 15
Joined: 01 May 2012, 13:41

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Crni Bogumil » 21 Feb 2013, 19:32

zeljkodespic wrote:Zrenjanin, white horse pub - smekerski ispaljuju za kintu...100e su manje platili 'ladno!Bez izgovora.Lokal bio prepun, znaci bilo je para... Sta raditi u takvoj situaciji osim iznapusavati sve redom pokupiti se i otici...pretnje i ostalo ne pomazu...ipak si ti na njihovoj teritoriji...
...ili možda ne praviti takve tipične greške. Ukoliko je moguće, uvek prvo insistirati da karte na ulazu prodaju tvoji ljudi, a ne neko iz kluba.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Trooper » 22 Feb 2013, 03:26

Evo ja malopre imao svirku u dangubi, i njihov tonac (posto nam nije bilo dozvoljeno da dovedemo naseg, da neko ne dirne njihovu haj-tek-ultra-skupu opremu) je dosao u 20:50 na tonsku probu za svirku koja pocinje u 9, iako bendovi vec sat i po cekaju. A jos su tu 4 benda sa razlicitom opremom, klavijaturisti itd.... stvarno divno iskustvo kad bez ikakve tonske izadjes da pevas, a uz to svirka kasni sat vremena zbog doticnog

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by zeljkodespic » 26 Feb 2013, 12:25

Najjace je kad vlasnik kluba hoce da se "sprijatelji" sa muzicarima kako bi "ubio" cenu...pa krene da kuka kako je pao posao kako nema ni za konobare ni za stan...a u klubu celo ozvucenje kosta kao pevaljkin mikrofon ;) a hoce da se obogati preko noci...
Ko je tu lud?
Al definitivno je najjace pitanje,secam se iz pocetnickih tezgaroskih iskustava sa gazdama, "koliko ljudi dovodite?"
;))))
Pa batice,oces da ti platim i mesecnu rentu lokala...ja znam da je vreme tesko za nas,ali ima para..nije da nema,samo je malo ljudima muka od lose usluge,loseg ozvucenja,istih bendova i muzike...dajte nesto novo,drugacije,zanimljivije...svesni ste i vi,kolege,da bez dobrog instrumenta,nema dobre muzike

Savićka
Posts: 3
Joined: 28 Jan 2013, 18:55

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Savićka » 04 Mar 2013, 14:10

Amin! :D

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Marens » 20 Dec 2013, 00:48

Pozdrav svima!

Nisam neki forumas, t.j. citam ih s vremena na vreme kad mi ustreba neka informacija, a skoro nikad ne komentarisem. Medjutim, naleteh kod vas na ovu temu. Vidim da je davno zamrla, a mislim da je prilicno korisna, posto su vlasnici klubova generalno......takvi kakvi su i smatram da treba da postoji javna informacija o tome kakva su iskustva razlicitih bendova sa klubovima, placanjem, (ne)korektnoscu gazda i sl.

Elem, sviram u jednom novosadskom cover bendu par godina unazad i u skorije vreme sam imao dva poucna iskustva:

1. "Shamrock Pub", Novi Sad, Mite Ruzica, vlasnik Daniel, lik iz Subotice. Cca godinu i po dana smo redovno svirali tamo, odnosno jednom mesecno, svaki mesec. Placanje je bilo korektno + tri cuge po coveku, nikakvih zamerki. Sta vise, mi smo otisli toliko daleko da smo cak skinuli neke pesme na njegovu molbu i svirali ih tamo. Da ne pricam da smo u tacno zakazano vreme dolazili na tonsku, svirali tri sata (!) bez pauze (sto inace radimo...prosto, tako volimo) i uvek bili spremni na dogovore, tipa pomeranje termina ako je frka ili njegove molbe da spustimo cenu ukoliko bude bas slabo vece (sto se nikad nije desilo) i sl. Da ne pominjem da mu je kafana bila krcata svaki put kad smo svirali, pa tako i poslednjeg puta. Nakon te svirke, ja sedam za sto, da iskuliram malo, posto sam mrtav umoran i cekam ga da pridje, dok on daje neke instrukcije (citaj: proserava se) konobarima. Medjutim, u jednom momentu skapiram da ga nema i lik na ulzau mi kaze da je otisao kuci. "Nije problem", mislim se. Dolazim do konobara i on mi isplacuje nasu standardnu cenu. Medjutim, pruza mi i blokcic sa obelezenim brojem cuga. Sledi razgovor:

On: "E, vidi...za ovo pivo...kaze Daniel da ste popili vise".
Ja: "Stvarno?! Koliko smo to popili?"
On: "12 piva."
Ja: "Pa, toliko i imamo dogovoreno."
On: "Kaze Daniel da imate dva."
Ja: "Cekaj, cimnucu ga..."

Saljem mu poruku : "E, konobar mi nesto prica da imamo dva piva. Jel neka zabuna u pitanju?" Posto ne odgovara u sledecih pet minuta, a ja sam mrtav umoran i ceka me oprema za pakovanje, zovem ga. Odbija mi poziv. Posle par minuta stize mi poruka sa nepoznatog broja: "Uvek je bilo dve cuge. Ali ako je problem da platite, neka platicu ja." - - - - meni roletna pada- - - - - odgovaram: "Uvek smo imali tri cuge! Od kad je to dve?" On: "Od sada. Krace radno vreme-manje cuge". Ja: "Mogao si mi to reci pre svirke."

Morao sam na ovaj nacin, tabloidno, da predstavim, da biste videli o kakvom je tacno coveku rec. Ja sam se toliko lose osecao, kao da mi je pljunuo u facu. Pri tom, Pub je bukvalno bio krcat sve vreme svirke! Ja sam posle svirke otisao do sanka da trazim casu vode i bukvalno sam cekao pet minuta, jer konobari i sankeri nisu mogli da postignu koliko su cuge trpali na tacne!

Posle ovoga se nije javljao cca 3 meseca, da bi mi juce poslao poruku : "Slobodan mi je samo 10.01". Moj odgovor: "Cena je skocila za tri hiljade". On: "Nista. Hvala na saradnji." Ja: "Takodje".

Da sumiram - sa takvim likovima izbegavati saradnju i pokazati integritet. Fazon je sto je on na taj nacin, tj. za sitnu lovu vec zajebao vise poznatijih bendova u gradu, koji mu vise nece svirati tu. Takvi ni ne kontaju sta ce biti na duze staze, vec im zinulo dupe za 200 dinara. Sve u svemu, oprez sa ovim likom. Mi nismo ni prvi ni poslednji koje je zajebao. SHAMROCK PUB, NOVI SAD

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by fattwang » 20 Dec 2013, 07:35

Marens wrote:On: "E, vidi...za ovo pivo...kaze Daniel da ste popili vise".
Tako počinje zaplet u filmu "The Blues Brothers" :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Image

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by nemanjavelimirovic » 20 Dec 2013, 11:09

A cek, za taj Shamrock, jel isplatio honorar u fulu i sve to tako? Mislim ako ste se pokacili zbog jednog piva po coveku koje je cirka 130-150din, jbg...ono meni to nije neki razlog, cisto bi prijateljski dan dva kasnije rekao tom gazdi ej brateu, koja si sisa, morali placamo pivo ono kroz zezanciju. A kad je rekao ono ako je problem da platite, ti si trebao reci, da jeste...plati ti jbg, rekli smo po 3 cuge sa sve 4 smajlija u sms-u :mrgreen: . Pre SVAKE svirke ja utvrdim detaljno gradivo sa gazdama, posto posle milion svirki znam da moze da se svashta desi jer ipak ovo je zemlja u rangu Paragvaja recimo i nema nikakvih pravila u vezi bilo cega. Na to se treba navici, da ljudi jako brzo zaboravljaju dogovore i bave se onim shto je njima bitno.
Mi kontamo mozda da zabodemo jednom taj Shamrok, pa cu podeliti iskustva posle svirke, meni u NS je najproblematicniji bio ENTER koji je ustvari na petrovaradinu u zidinama tvrdjave gde je lik pre vec nekog duzeg perioda zamalo dobio batina. Dogovorili njemu pice nama karte, svirali sa jos jednim bendom, platili svoju cugu i kad smo izlazili on za nama i trazi procenat od karata, ja ono...brate fuck off, dal si ti normalan jedva imamo za kombi i on neshto se nakostreshio kao hijena, krenuo zamnom napolje, hoce da se bije, al eto sva sreca u to vreme moj tadashnji bubnjar bash kupio novu bejzol paliju i bila mu tu tako da smo se mirno razisli uz fine romanticne psovke. :XD:

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Marens » 22 Dec 2013, 02:35

Isplatio. Ali, ne mozes da menjas dogovor u toku svirke, bez da si me obavestio o tome. Meni je to krajnje dziberski i, iskreno, omalovazavajuce s njegove strane. Sto je najveci fazon, otisao ja par dana kasnije bas iz tog razloga koji si naveo, da porazgovaramo k'o ljudi, medjutim kaze mi konobar da je otisao "van zemlje na par dana". Ja posle toga imao druga posla, prestao i da razmisljam o tome. Nedavno sam ga sreo, pravio se da me ne vidi, iako smo bili na trgu (protest zbog oduzimanja instrumenata u NS). Ja mu pridjem, pitam ga kako je, sta ima...imam osecaj da mu je neprijatno. :D Inace, mi se uopste nismo svadjali, cela ta rasprava je isla preko poruka, a on je prestao da se javlja (sto je bila standardna sema uvek)! Tako da je ispalo kako nas je zakinuo (na gluposti) i jos se nasao uvredjen. Znas kako, meni tih par hiljada za mnogo sati zajebancije nisu od zivotne vaznosti. Mnogo mi je bitnije da saradjujem sa ljudima koji su upravo to - ljudi, nego da podilazim nekom paceru koji ce da se "cigani" za par piva i da se pravi blesav. Generalno, u zivotu, izbegavam takve zvale, pa isto vazi i za ovaj deo, t.j. svirke.

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Marens » 22 Dec 2013, 23:49

Ostadoh duzan za mesto broj 2:

Klub "Brvnara" u Petrovaradinu. Vlasnik Duca Milivojevic. Svirali pocetkom septembra tamo. Ugostio je ekipu boardercrossa - oko 120 ljudi iz V.Britanije, Brazila, Rumunije, itd. Zvao me, ja mu rekao cenu, on se slozio iz prve.

Svirka, inace, bila odlicna, posto je ekipa bila totalno luda...dakle, nesto sto ne mozes nikako doziveti u Srbiji, a pogotovo u Novom Sadu. Dakle, srusise ljudi kafanu! :-)

Kad se zavrsilo, ja mu pridjem (Duci) da otmem novac a on kaze otprilike ovako "Znas sta, imam 1000 eura sad u dzepu, ali necu iz principa da platim! Oni (organizatori takmicenja, inace super momci!) su mi duzni za agregat, pa nek vas oni isplate!"

Tako smo zavrsili sa Ducom, a moj najdobronamerniji savet svima vama koji svirate po klubovima - IZBEGAVAJTE "BRVNARU" u Petrovaradinu !

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Mesta koje treba zaobilaziti!!!

Post by Funkomat » 24 Dec 2013, 14:17

Samo jednom sam svirao tamo i nisam imao slicnih problema ali se posle dva minuta razgovora sa tim likom skapira da je totalni kreten tako da me ovo uopste ne cudi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest