Metallica - Beograd 2012

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 13:33

Doolio wrote:
Kristijan wrote:Најстрашније је то што они који су заговорници другог приступа (ово треба схватити условно), а тај други приступ би требало да се базира на љубави, разумевању, стрпљењу/трпељивости и изналажењу мирних решења, наступају као хорда расположена само да упире прстом, суди другима по строжијим аршинима него што суде себи, набија осећај кривице, ниподаштава туђа искуства, деградира неистомишљенике и генерално практикује обраћање које само може да буде одраз гордости и самозадовољства, што је у тоталној несагласности са идеологијом коју наводно заступају.

Коначно, ако већ имају тежњу да шире своје убеђење, лепо би било да се ипак мало више позабаве људима и њиховом природом. Не постоји човек који ће позитивно да реагује када му се истовариш на главу, попљујеш му све оно што га интересује, деградираш сва његова опредељења. Нема горег увода за било који разговор од тога, то неминовно изазива подизање гарда и 200% смањује могућност да онда неко жели да чује шта имаш да му кажеш. И све то зато што такве људе очигледно не занимају други људи нити њихова добробит, него их интересује да јасно ставе до знања да себе виде као боље и достојније од других људи. Не знам чије заправо ставове заступају, али ово везе нема са хришћанским приступом.

Нисам Металикин фан, никад нисам ни био. Ни кад сам био срдити тинејџер. Све је мени код њих било потпуни незанимљиво, не сећам се да ме је и једна њихова песма погодила на било који начин. С те стране гледано, мене нешто и не би требало да дотичу коментари ових гуслара, али ме ипак увек увреди глупост и надобудност.
Ствар је у цикличности и ''лоптању''. Исто као што направиш, не знам, грађански рат ни из чега. Раја је таква, на обе стране. Неко из неког ''табора'' оплете, онда неко из другог табора из пасивности оде у агресију, па оплете заузврат, што код првог табора прође као потврда генерализационих слутњи и повратна информација, па онда они опет оплету још горе, па онда ови опет итд. На крају није ни битно ко шта где како, важно да је фајт. Кад би сад, не знам, у неком фиктивном сценарију, Тадија заратио против Томе, људи би копали очи једни другима, иако сам прилично сигуран да 99% људи не подноси ни једног ни другог, али би стало на страну онога кога мање не подноси. Што је, историјски потврђено, довољно да коље зубима за тог неког подношљивијег, а против ''оних тамо других'' који заправо нит су ''они тамо'' нит су ''други''. Исто и овде, просто у ''дискусијама'' тог типа видиш, вероватно нормалне људе (не мислим на овог што је писао чланак фала богу, него на особе икс у расправама тог типа), како их свест полако напушта како иде дискусија, док се на крају не дође до тога да једни вичу сатанисти, а други вичу наркомани, а ниједно од та два нема везе са животом и контам да би та двојица били најбољи другари у неком паралелном универзуму, да нису почели да серњају на ту тему. Него је просто дошло до цикличног појачавања ретардиране логике напред-назад. И кад томе додаш и трип немања аналитичке перцепције (маторија жена не зна да је металика бенд, мора да је моронка), онда добијеш добитничку комбинацију. А фруст је то што доводи до немања перцепције, а њега има код сваке стране, али исто тако свака страна воли да мисли како су баш они непризнати хероји, а ови други зле хорде игнораната.
Cekaj, ali upravo joj je rekao da je metalika bend, onda bi valjda trebalo da shvati. Sem ako nije nagluva il nesto. Ili maloumna. Ne kazem da treba da zna sta svira Metalika i da mora da zna za nju od pre, ali upravo joj je rekao da ide na koncert Metalike. A ona pita ko svira. Cekaj, kako to ima smisla?
Dobro, ono da je maloumna sam rekao kao prvo sto mi je palo na pamet kad sam procitao post, ali jeste mi cudno sve to.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by ssmc » 23 May 2012, 14:41

Možda žena pita za predgrupe ono....ima isto jedan lik koji tako diskutuje o tonu gitare a da istu nije svirao, k'o da će da je kupi :lol:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Tenji » 23 May 2012, 15:32

Revolver wrote:Pa ti si rekao da ides na koncert metalike, a ona je rekla ko svira? kako je to slabija obavestenost? Upravo si joj rekao ko svira, ne razumem. Sta, idem na koncert Baje Malog Knindze; super sine, a ko svira? Kad sam rekao da se Metalika vodi pod metalom, mislio sam da ljudi njih shvataju kao metal bend, a ne rok.
Recimo da je u glavi te zene koncert metalike = metal koncert. Ako ne poznajes nikoga ko misli da je metalika zapravo zanr, onda jbg. I Metallica jeste metal. (Inace bi se zvala Rockallica :mrgreen: )
ssmc wrote:Možda žena pita za predgrupe ono....
:D

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Void » 23 May 2012, 16:31

Revolver wrote:Pa ti si rekao da ides na koncert metalike, a ona je rekla ko svira? kako je to slabija obavestenost? Upravo si joj rekao ko svira, ne razumem. Sta, idem na koncert Baje Malog Knindze; super sine, a ko svira?
чек, мени сад нешто није јасно: Јел' се ти правиш ретардиран, или у твојој визији стварности заиста свака жена (без обзира на број година, интелектуални домет, образовни степен и општу обавештеност) потпуно разликује МЕТАЛ жанр од МЕТАЛика бенда?

...заиста заслужујеш да покушаш да убедиш Мишу Тумбаса да Металику у ствари чине 4 човека. Наравно, ако се пре тога не изнервираш што он то и сам не зна, јер би, по свему судећи, то свако требао да зна.

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 18:32

Hocete da kazete da je Metalika za nju zanr?! Pa ne slusam ni ja trens i haus, pa ne milsim da su to bendovi, nije metal nasto pre 10 godina, postoji kolko i ona vrv, ako nije koju godinu starija...
Jbt, ajd i da neko nije cuo za metal, ali kako zna za Metaliku? I za nju je Metalikin koncert isto sto i metal koncert? Jbt zivot... Znam da se moja sestra i ove klinke tako zajebavaju, i da dizelasi tako metalce prozivaju, ali iz zajebavanja, nisam znao da oni misle da je Metalika bukvalno zanr...

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 18:34

Void wrote:
Revolver wrote:Pa ti si rekao da ides na koncert metalike, a ona je rekla ko svira? kako je to slabija obavestenost? Upravo si joj rekao ko svira, ne razumem. Sta, idem na koncert Baje Malog Knindze; super sine, a ko svira?
чек, мени сад нешто није јасно: Јел' се ти правиш ретардиран, или у твојој визији стварности заиста свака жена (без обзира на број година, интелектуални домет, образовни степен и општу обавештеност) потпуно разликује МЕТАЛ жанр од МЕТАЛика бенда?

...заиста заслужујеш да покушаш да убедиш Мишу Тумбаса да Металику у ствари чине 4 човека. Наравно, ако се пре тога не изнервираш што он то и сам не зна, јер би, по свему судећи, то свако требао да зна.
Cekaj, a ja sam trebao da znam da neko mesa metal i metaliku? odakle mi to, jbt, nije ni na kraj pameti. Hevi metal. Kod god starijeg ja da sam cuo, tako ga zovu. Ovo mora da je samo kod nas, jeste da su popularni, ali nikad ne bih ni slutio tako nesto.

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 19:18

Jbg, samo mi je cudno bilo da neko ne zna uopste za neki muzicki zanr, nije kao da je metal nepoznat. A i nije kao da je ovo Iran, pa da ima 30 metalaca u celoj zemlji. Al, dobro, moja greska sto nisam to ocekivao...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Doolio » 23 May 2012, 19:28

Ај пробај овако да посматраш. Рецимо да постоји неки хноте бенд који се зове Тренсалика:) Ти радиш у проџи и немаш појма ни за једног тренс лика, а о жанру знаш да су то ''они са компјутерима''. И лик купује жваке и каже ти ''идем на концерт тренсалике'', ти у глави истрипујеш да је ''тренсалика'' сленг за тренс зику и питаш ''кул, а ко свира'':)

Рецимо, да ти мени кажеш ''идем на рокчину'', ја бих те питао ко свира јер контам да идеш на неки ''до јаја рок'', не бих претпоставио да је рокчина име бенда:)

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 20:16

Doolio wrote:Ај пробај овако да посматраш. Рецимо да постоји неки хноте бенд који се зове Тренсалика:) Ти радиш у проџи и немаш појма ни за једног тренс лика, а о жанру знаш да су то ''они са компјутерима''. И лик купује жваке и каже ти ''идем на концерт тренсалике'', ти у глави истрипујеш да је ''тренсалика'' сленг за тренс зику и питаш ''кул, а ко свира'':)

Рецимо, да ти мени кажеш ''идем на рокчину'', ја бих те питао ко свира јер контам да идеш на неки ''до јаја рок'', не бих претпоставио да је рокчина име бенда:)
Jbg, ja sam previse informisan. :P Shvatam, samo mi je cudno da zna za Metaliku, a ne za metal. Jbg, jeste da je metalika najveci metal bend svih vremena, sta ja da ih krivim.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Doolio » 23 May 2012, 20:23

Ма не зна она за металику, него јој је звучало тако ко да није бенд него ето, музика:) Заправо, кад размислим, Металика је тотално дегенско име за бенд и заправо и потиче од имена жанра:)
Да је био концерт Мегадета, контам да би жена рекла ''тај рад'', а не ''а ко свира''.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by ssmc » 23 May 2012, 20:32

Doolio wrote:Металика је тотално дегенско име за бенд
Ja i Derrick sa foruma smo mislili da osnujemo bend Pankericca ponukani uspehom Metalike :kokice:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Шмајсер » 23 May 2012, 20:59

јављам се за бас ако је слободно место истог! :D

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Revolver » 23 May 2012, 21:07

Doolio wrote:Ма не зна она за металику, него јој је звучало тако ко да није бенд него ето, музика:) Заправо, кад размислим, Металика је тотално дегенско име за бенд и заправо и потиче од имена жанра:)
Да је био концерт Мегадета, контам да би жена рекла ''тај рад'', а не ''а ко свира''.
A jes vala preglupo/ :D Nit boljeg benda, nit goreg imena. A ni Megadet nije nesto, bas mi onako klinacki nalozeno zvuci, a tej slejer, joooj. :P Dbro, znaci, mislila je da je metalika nadimak za metal? Pa dobro, to i nije tako strasno, ja sam mislio da zna za Metaliku, a za metal ne zna.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by ssmc » 23 May 2012, 21:14

Шмајсер wrote:јављам се за бас ако је слободно место истог! :D
Pričam o sezoni 2005/2006 mislim.....kada sam se čuo aktivno sa čovekom naravno

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metallica - Beograd 2012

Post by Doolio » 23 May 2012, 22:10

ssmc wrote:
Doolio wrote:Металика је тотално дегенско име за бенд
Ja i Derrick sa foruma smo mislili da osnujemo bend Pankericca ponukani uspehom Metalike :kokice:
Ето, да сте успели, можда бих и ја фејловао ко та жена у проџи да ми је неко реко да иде на панкерицу:)

Revolver wrote:
Doolio wrote:Ма не зна она за металику, него јој је звучало тако ко да није бенд него ето, музика:) Заправо, кад размислим, Металика је тотално дегенско име за бенд и заправо и потиче од имена жанра:)
Да је био концерт Мегадета, контам да би жена рекла ''тај рад'', а не ''а ко свира''.
A jes vala preglupo/ :D Nit boljeg benda, nit goreg imena. A ni Megadet nije nesto, bas mi onako klinacki nalozeno zvuci, a tej slejer, joooj. :P Dbro, znaci, mislila je da je metalika nadimak za metal? Pa dobro, to i nije tako strasno, ja sam mislio da zna za Metaliku, a za metal ne zna.
Капирам да је то зато што се бендови углавном праве у средњошколским данима, када је, је ли, и мозак средњошколски, па онда ако постигнеш успех, касно је после да мењаш :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest