Dnevne svirke

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
Batakmen
Posts: 15
Joined: 07 Aug 2011, 00:48

Dnevne svirke

Post by Batakmen » 25 Sep 2012, 19:45

Mozda tema nije sasvim adekvatna jer nije nikakav izvestaj, niti bih da pomenem neku odredjenu svirku. Ne pricam o festivalima i slicno vec bas o svirkama na otvorenom/zatvorenom koje se odrzavaju preko dana. ne festivalskog tipa koje pocnu
oko 5 pa traju do kasno u noc vec svirke koje krecu tipa oko 2 pa to ide do recimo 10. Kako se to organizuje, koliko se po mestima za svirke takve stvari praktikuju i ima li kod nas takvih svirki. Kada bi se organizovalo nesto jer postoji neki zakon
koji ne dozvoljava da svirke pocnu previse rano ili ljudi to prosto ne praktikuju.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dnevne svirke

Post by nebojsak » 25 Sep 2012, 21:02

Nino povremeno organizuje matinee u Festu u munzeu. Mi smo otvorili sezonu prošlog leta. Obično kreće oko 17h.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Dnevne svirke

Post by sirac-šunka » 25 Sep 2012, 22:53

To od četiri-pet sati pa do osam se zove soare :D Matine bi trebalo da se završi bar do trojke negde...
Inače i mi pokušali nešto slično, ali ne dolaze ljudi u to vreme, nisu navikli ili šta već, sve u svemu teško to ide ovde. Ne znam da li je kod vas nešto bolje...
I da, koliko znam nema nikakvih zakona koji bi to ograničavali. Policija može da interveniše posle deset zbog žalbi zbog buke, a ovo pa baš ne bi trebalo nikome da smeta...

Batakmen
Posts: 15
Joined: 07 Aug 2011, 00:48

Re: Dnevne svirke

Post by Batakmen » 28 Sep 2012, 00:00

sirac-šunka wrote:To od četiri-pet sati pa do osam se zove soare :D Matine bi trebalo da se završi bar do trojke negde...
Inače i mi pokušali nešto slično, ali ne dolaze ljudi u to vreme, nisu navikli ili šta već, sve u svemu teško to ide ovde. Ne znam da li je kod vas nešto bolje...
I da, koliko znam nema nikakvih zakona koji bi to ograničavali. Policija može da interveniše posle deset zbog žalbi zbog buke, a ovo pa baš ne bi trebalo nikome da smeta...
Koliko mi deluje jedino kad su svirke na otvorenom tako nesto moze da prodje, a ni tad ne krece suvise rano. Ne znam odakle ste vi. Mi smo iz Beograda/Šapca i retko smo radili organizacije licno, ali sam primetio
da se te stvari ne rade. Mislim samo ne razumem sto ne prolazi toliko. Kada svirke idu nedeljom uvek neko mora ujutru na posao, uvek imas tu brigu o nocnom za koji cesto i nemas, niko nece da svira poslednji.
Kad bi lepo bila tonska u 3 da to krene do 5 imali bi i bendovi duzi termin. Sat, sat i po bi mogao svako ako dovedes i 5 bendova da se zavrsi do pola 12 i da moze svako da stigne svojoj kuci bez problema.
Cak kada bi pocelo oko 1 moze i ranije. Kako ste odradili to? Gde?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Dnevne svirke

Post by sirac-šunka » 28 Sep 2012, 00:43

Batakmen wrote:...Ne znam odakle ste vi. Mi smo iz Beograda/Šapca i retko smo radili organizacije licno...
Niš - stoji lokacija ispod mog user name-a :)
Batakmen wrote:ali sam primetio da se te stvari ne rade. Mislim samo ne razumem sto ne prolazi toliko. Kada svirke idu nedeljom uvek neko mora ujutru na posao, uvek imas tu brigu o nocnom za koji cesto i nemas, niko nece da svira poslednji.
Kad bi lepo bila tonska u 3 da to krene do 5 imali bi i bendovi duzi termin.
Da, to je taj paradoks. Mnogima ne odgovara da ostanu do kasno, a opet im ne odgovara ni da dođu rano... :roll:
Batakmen wrote:Kako ste odradili to? Gde?
Pa bilo je fino sve to odrađeno i zamišljeno, jedan novinar je potego priču i marketing, našao i PR-a, a čak sam i lično bio u gostovanju na dve emisije na lokalnim televizijama, svima se dopala ideja, ali nije vredelo... Inače se dešavalo u klubu koji ima tradiciju i kojeg svi dobro poznaju. Trebalo je da bude to jednom nedeljno pa smo odustali.
Mislim da bi bilo bolje da je za ovakvu priluku bila pronađena neka bašta, bina na otvorenom, tako nešto...

Batakmen
Posts: 15
Joined: 07 Aug 2011, 00:48

Re: Dnevne svirke

Post by Batakmen » 28 Sep 2012, 14:27

Sirac-SuMka wrote:Pa bilo je fino sve to odrađeno i zamišljeno, jedan novinar je potego priču i marketing, našao i PR-a, a čak sam i lično bio u gostovanju na dve emisije na lokalnim televizijama, svima se dopala ideja, ali nije vredelo... Inače se dešavalo u klubu koji ima tradiciju i kojeg svi dobro poznaju. Trebalo je da bude to jednom nedeljno pa smo odustali.
Mislim da bi bilo bolje da je za ovakvu priluku bila pronađena neka bašta, bina na otvorenom, tako nešto...
To stoji. Ovde toga jos i ima. Opet kad razmislim nezgodna je stvar format muzike. Za svirke na otvorenom je nezgodno sto treba jaka oprema da bi se sve to culo kako valja.
Kada bi se bar sve svelo na pozitivnu nulu pa bi bilo okej. Da niko ne dobija pare od toga ali niko ni ne gubi.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Dnevne svirke

Post by Cicmila!! » 27 Mar 2013, 14:46

u beogradu je vrhunski razvijen nocni zivot i ne javlja se ta potreba da se odrzavaju svirke u toku dana. jedino znam za fest da radi takve stvari, al to je vec neko pomenuo.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dnevne svirke

Post by Duane » 27 Mar 2013, 14:49

Cicmila!! wrote:u beogradu je vrhunski razvijen nocni zivot
8) :arrow: :ziveli: :povrac: :zzz:

8) ^^ :arrow: :ziveli: :arrow: :zzz: :zzz:

::ranting:: :krstise: :facepalm:

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Dnevne svirke

Post by Cicmila!! » 28 Mar 2013, 11:48

Duane wrote:
Cicmila!! wrote:u beogradu je vrhunski razvijen nocni zivot
8) :arrow: :ziveli: :povrac: :zzz:

8) ^^ :arrow: :ziveli: :arrow: :zzz: :zzz:

::ranting:: :krstise: :facepalm:
jesu to tri tipa nocnog izlaska u beogradu?
ja sam ovaj drugi. ponekad prvi.

Vaša poruka sadrži previše smajlija. Maksimajno 15 smajlija je dozvoljeno. :c

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest