Eldorado (+ Ventolin), Dom Omladine, 30.11.2013.

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Eldorado (+ Ventolin), Dom Omladine, 30.11.2013.

Post by Rocket Roll » 03 Dec 2013, 08:38

Image
Image

(Preuzeto sa http://jorgoslovlje.blogspot.com/2013/1 ... benda.html)

30.11.2013. je u Domu omladine Beograd održan koncert benda ->Eldorado<-. U pitanju je supergrupa koja je nastala spontano, na temelju ideje beogradskog reditelja i muzičara Milutina Petrovića, u prijateljskoj kolaboraciji sa basistom Zdenkom Kolarom (Idoli, Zona B), gitaristom Dudom Bezuhom (Zona B, Đorđe Balašević) i bubnjarom Dušanom Ristićem-Ristom (Zona B). Kao veliki poštovalac Milutinovog filmskog stava, rešio sam da proverim da li je na terenu rokenrola uspeo da uobliči i pronađe onaj bluzerski americana-groove za kojim je aktivno krenuo u potragu pre nekoliko godina. Plod takve potrage okupio nas je sinoć u DOB-u i sproveo kroz mitski Hoksov „Eldorado“ preko beogradskih „revolveraša“ stare škole, koji su svojom vanserijskom svirkom vaskrsli energiju dobrog gradskog duha.

Dakle, sinoć sam imao priliku da čujem uživo ceo album Eldorada koji broji 12 odličnih pesama. U pitanju je čistokrvna rokerska ploča na kojoj možete čuti magiju čiju su tajnu beogradskim revolverašima otkrili veliki uzori, od Led Zeppelina i Townes Van Zandta do Talking Headsa. Pre koncerta sam imao priliku da čujem samo dve njihove pesme,, i to superhit „Puž“ , kao i ultra rokersku „Fuksa muzika“, međutim pored drugih autorskih pesama sinoć sam uživao i u obradama koje mi u životu znače mnogo više od same muzike (When Your Dream Lovers Die, All Along The Watchtower, Rock And Roll, Gimme Shelter), kao i u pojedinim izvedbama obojenim sjajnim pratećim vokalima Marine Krnić, Višnje Begović i Marine Bošković. Kao najlepši momenat koncerta izdvojio bih najavu i izvođenje pesme “Soka” koju su posvetili Sonji Savić i koja će sigurno ući u istoriju domaćeg rokenrola, kao jedan od najlepših muzičkih omaža velikoj glumici i umetnici.

U celu priču nas je kao predgrupa uveo bend ->Ventolin<-, koji već godinama neguje zvuk amerikane, i koje je potpisnik ovih redova gledao nekada u starom sastavu, a sinoć sa novim basistom i gitaristom. Kvalitet svirke se zbog navedenog nije promenio. I dalje zvuče dobro, negujući odjeke zvučnih slika koje će vas podsetiti na najbolje vreme Jangovog benda Crazy Horse.

U svakom slučaju, ovim koncertom sam napunio baterije za sledeću sedmicu. U ponedeljak ću ponovo uroniti u svoj dosadni činovnički život, ali ću makar kao mantru, radi dobrih vibracija, pevušiti pesme Eldorada.





User avatar
Avlijaner
Posts: 259
Joined: 04 Nov 2010, 21:51
Location: Mladenovac
Contact:

Re: Eldorado (+ Ventolin), Dom Omladine, 30.11.2013.

Post by Avlijaner » 03 Dec 2013, 13:52

Bilo sjajno! :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest