Winery Dogs

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Winery Dogs

Post by bancika » 29 Mar 2014, 15:25

Rekoh da podelim slicke i utiske sa svirke od pre neko vece. Uhvatio sam dogse u legendarnom BB King klubu u NY. Stigao sam mozda 45min pre pocetka i bilo je skroz opusteno naci mesto ispred bine, tako da sam se uglavio kod Kotzena. Za razliku od velikih koncerta gde maltretiraju za security, ovde je moglo da se kupi pivo i u flasi, pa sam binu koristio kao drzac za flasu :)

Svirka je bila odlicna, nepretenciozno, klupski, a sabija. I dalje ne kapiram kako Kotzen svira onako prstima, svaka mu cast. Jedina mana je sto nema trzalice da baci :) I peva covek za sve pare. Ne secam se da sam otkrio bolji bend u zadnjih 10 godina. Zvuk je bio dobar, mada s obizrom da sam stojao na 2m od Kotzenovih Vibrolux-ova, culo se malo vise gitare...jbg, znao sam u sta se upustam.

Cak je i predgrupa, za koju obicno jedva cekam da se zavrsi, bila skroz super. Bio neki Toni Harnell iz TNT za koga nisam pre cuo ali extra peva. Sa nekim likom na akusticnoj i sa jednom (odlicnom na vise nivoa) cicom su izvodili neke svoje i neke obrade.

Ovo su fotke bez zooma ili cropa, stvarno su bili toliko blizu :) Politika kluba je kao da dozvoljavaju samo obicne amaterske aparate, pa sam za svaki clucaj stavio samo prime pancake socivo da aparat izgleda manje zajebano nego sa zoom socivom. Na kraju me nisu ni pitali sta je u torbi...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Winery Dogs

Post by Шмајсер » 29 Mar 2014, 16:51

:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Winery Dogs

Post by Baba Slim » 29 Mar 2014, 18:44

Auuuu, sunce mu poljubim, Bancika, stvarno ti zavidim. Jooooooooooj :cry: :lol:

Hvala na izvestaju i fotkama... :ziveli: :bravo:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Winery Dogs

Post by dejankuki » 29 Mar 2014, 20:29

jel to ovaj koncert


User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Winery Dogs

Post by bancika » 29 Mar 2014, 20:36

e jeste, vidi se moja glava na 2:30...ja sam bio jedini i na tom koncertu i sinoc na dream theater koji je bio obucen business casual. Malo su me cudno gledali ljudi, al jbg, you have to make a livin' somehow :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Winery Dogs

Post by bancika » 08 May 2014, 16:54

Evo malo fotki sa koncerta od pre par dana u New Brunswick, NJ. Ove godine bas puno gostuju u okolini NYC-ja, pa cu na leto imati priliku opet da ih gledam ako ugrabim vreme.

Elem, cool je bio koncert, uzivao sam, al mi u BB Kingu bilo malo bolje. Kotzen je zamenio fender pojacala za plexi pa mu je malo drugaciji zvuk. Na drive je mozda i bolji, ali mi je cudno zvucalo na clean pesmama (Damaged i The Dying). Previse stavio nekog tremolo delaya, ko zna cega. Na albumu je bas lep kremasti blaaaagi crunch. Ovde nije toga bilo. Malo je i atmosfera bila drugacija jer se sedelo, pa je manje zivo nego u klubu.

Mozda sto mi je najvise smetalo je sto sam ovog puta ocekivao da cu bolje cuti Kotzenovo pevanje jer sam bio na savrsenom mestu da se ceo bend dobro cuje, a opet je nekako bilo slabije pevanje nego sto treba. Kod predgrupe je sve zvucalo balansirano i nadao sam se da ce da nastavi tako, ali nesto ga utupise za dogse. Ne znam da li je problem sa njegovim glasom da ne moze live da istera to kako treba ili jednostavno lose mixaju. Super je zvucao jedino na akusticnoj, tu ga nije poklapalo nista, ali ovako mi je falilo malo da se bolje cuje glas.

I fotke su losije nego prethodne, jbg sedeo sam u 8mom redu, a imam samo 3.5x opticki zum :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Winery Dogs

Post by bancika » 17 Feb 2016, 15:02

novi koncert, ovog puta u Z7 hali blizu Basela u Svajcarskoj. Imamo direktan let iz Nisa za male pare, pa nisam mogao da propustim. Bogme, mozda je ovo bio najbolji koncert do sada. Kotzenov ton je izuvao, skroz kao na albumu. Svirao onaj Tech21 RK Fly rig u Marshall plexi. Svi su dali maksimum i culo se. Portnoy se vratio na veci drumkit i skroz izdivljao, na kraju je lupao bubanj stolicom :) Jako solidna je bila i predgrupa Inglorious...sve u svemu - odlicno.

za malo da mi oduzmu aparat na ulazu, zabranjeni su "profi" aparati kojima se menja objektiv i lik je studirao lampicom ovaj moj, ali ga je zavaralo sto je i manji mirrorless aparat i manji objektiv i nije provalio :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Winery Dogs

Post by veljapa » 17 Feb 2016, 15:46

Iskreno ti zavidim :)

Javi ako bude nesto blizu opet.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Winery Dogs

Post by bancika » 17 Feb 2016, 15:48

veceras u Budimpesti, stizes ako pozuris :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Winery Dogs

Post by Baba Slim » 17 Feb 2016, 18:00

Profi fotke :) :ziveli:
Valjda cu ih cuti jednom uzivo majku mu... :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Winery Dogs

Post by bancika » 17 Feb 2016, 19:25

Sad je bila dobra prilika, i Basel i Budimpesta su relativno lako dostupni. Mada bi mogli i do Bg da svrate, kontam da bi se nakupilo i kod nas dovoljno ljudi.

A za fotke...tnx! ljudi se cesto iznenade kad vide da slikam aparatom koji kosta manje nego njihov telefon :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Winery Dogs

Post by clapton » 18 Feb 2016, 00:17

svaka cast. vidi da nije Henrik Freishlader u Budim. to mu je omiljeno mjesto za svirke. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest