Malmsteen Guitar Gods Tour

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Malmsteen Guitar Gods Tour

Post by bancika » 19 Jun 2014, 22:36

Par utisaka i slicica sa svirke.

Ova tura je koncipirana slicno kao G3 ali u Malmsteenovoj organizaciji (tj zene mu :)). Ostali gitaristi dobijaju po pola sata na pocetku za solo nastup, a onda debeli sved posle drnda jedno sat-ipo. Prvo je nastupao bumblefoot. Tehnicki super svira i izgleda da je cool lik; odmah nakon nastupa je sisao u publiku da se pozdravlja i slika dok su namestali binu za sledeceg. Medjutim, muzicki me nije nesto zainteresovao. Previse mi je apstraktna njegova muzika, 'bem li ga. I pokusava da peva, ali mi nije bas dobar u tome. Nakon njega je isao Gary Hoey za koga nikad nisam cuo, ali me prijatno iznenadio. Svirao je strata kroz 5150 i zvucao odlicno. Par obrada i par njegovih stvari. Nista preterano, dobra svirka, svrsishodno sviranje bez isprdjivanja.

Na kraju debeli...bio je dobar sam po sebi, ocekivano lud i sa puno preterivanja svojstvenih njemu. Pevac/klavijaturista mu je bio dosta los. Secam se da sam bio razocaran i onim Reaperom od pre par godina, ali ovaj pevac/klavijaturista je bio jos gori. I sama klavijatura mi je zvucala bez veze, kao sa seoskih svadbi. Bilo bi bolje da su samo cepali instrumentale. Na kraju su odsvirali Burn zajedno sa ostalom dvojicom, G3-style. To nije bilo lose, ali preglasno, u nekom trenutku nisam cuo nista osim neverovatne buke.

Sve u svemu - nisam odusevljen, al nisam ni razocaran. Bilo je cimanje da se ode do koncerta, oko 2.5 sati i 3 razlicita prevoza u svakom smeru i to nakon posla, a da li se isplatilo - valjda jeste :) Da ga nisam gledao pre i da tad nije bilo malo bolje sto se samog Malmsteena tice, verovatno bi bilo sigurno DA.

Nadao sam se da cu da napravim neku dobru fotku, ali je opichio jako crveno svetlo (jebo ga ferari crveni) i tako je sve vreme bilo dok je on bio na sceni, pa je bilo tesko i da se gleda, a kamo li slika. Sve slike su mi ispale spaljeno-crvene :) Uspeo sam nekoliko njih da sredim u lightroom tako sto sam smanjio color temp na min mogucu vrednost i tako su se boje malo povratile. Pomoglo je sto su bile RAW pa je nekako uspeo da povrati recimo da se vidi krem gitara iako je na slici crvena. Da ne kacim sve slike posebno, evo linka.

http://s24.photobucket.com/user/bancika ... ods%202014

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest