Jam Session [NS]

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Jam Session [NS]

Post by Rockatansky » 02 Mar 2015, 15:53

Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovu temu, ali...

Proslog 1. cetvrtka u mesecu bio je u NS u pabu Kriva Marta neki jam session. Sada u martu opet 1. cetvrtka u mesecu, bice opet, bas sam sada prolazio tuda i rekoh da pogledam, jer nije bilo sigurno. Organizator je rekao da bi to trebalo da zazivi, ali nije samo do njega...

Utisak od proslog puta je, sto se mene tice, super. Malo previse dzezi za moj ukus, ali sve ukupno je bilo zaista zanimljivo...

Tako da ko je voljan od novosadjana i okoline da dodje, sada zna. :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Jam Session [NS]

Post by komil » 02 Mar 2015, 16:17

Kriva Marta je relativno novi lokal i neguje generalno neki jazzy zvuk. Super je i što mi malo stariji imamo još jedno mesto :D Većina posetilaca su mladi, ne brinite, ali bez problema može svako da nađe neki svoj kutak bez obzira na godine. Svirki je takođe bilo zanimljivih.

Ne bih da budem zloban, ali stari tezgaroši kažu da gazde kafića posežu za tim događajem kada žele muziku a ne žele da je plate. :lol:

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Jam Session [NS]

Post by Gitaroholicar » 02 Mar 2015, 17:03

Bio sam i prosli put, nisam doduse ucestvovao, ali se nadam da cu se sad ubaciti, odnosno stici na red :D

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Jam Session [NS]

Post by Rockatansky » 02 Mar 2015, 17:06

Haha ima logike to za gazdu. Jos meni kaze lik koji je organizovao "zazivece mozda ovo redovno, videcemo da li ce gazdi da se dopadne" haha! :XD:

Da u Krivoj Marti bude cesto svirke, i sada ce biti u petak i u subotu. Bude tu i rok zvuk, ali ne nesto previse hevi (srecom :) )

Da super je sto mozemo i mi stariji :) ali generalno mnogo mladih, sto je takodje OK ;)

User avatar
Gitaroholicar
Posts: 237
Joined: 30 Nov 2012, 22:02
Location: Novo Milosevo - Novi Sad

Re: Jam Session [NS]

Post by Gitaroholicar » 02 Mar 2015, 17:08

Meni je to sad postalo maltene omiljeno mesto za izaci, iako sam od mladje ekipe. Sto se mene tice, trebalo bi to cesce da se organizuje. Dobro i gazdama, a fino dodje i ljudima koji bi da sviraju a nemaju bend, i za upoznavanje :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Jam Session [NS]

Post by Cope » 04 Mar 2015, 02:11

Session je forma koja degradira muzičarski hleb, i ima opravdanje jedino ako se održava u organizaciji samih muzičara u neradno vreme - utorak, sreda i sl...
Lično sam bio inspirator više takvih događaja, i zaključio da bez debelog guljenja po probama nema svirke i muzike. Tu i tamo zavarniče ideje, sklope se neki kontakti, prijatelji popiju pivo, gazde malo protrljaju ruke, ali ubrzo monotonija nadvije entuzijazam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest