sa ugovorom na tezgu

Moderators: dejankuki, muki17

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: sa ugovorom na tezgu

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 23:02

Kada smo već kod prava da podestim muzičare ako ste članovi dotičnog udruženja, kada su Vas zadnji put pozvali na izbornu skupštinu? i da li je održana? Prema ustavu Republike Srbije i zakonu o udruženjima te prema samom statutu istih čim si član samim tim imaš pravo da učestvuješ u radu istog, da budeš obavešten ne da ti sam skitaš i tražiš, svi novčani prilivi moraju biti transparentni :) itd itd . Naravno koliko ja znam to niko kod nas ne poštuje pa ni dotično udruženje..Sve u svemu ako muzičari žele da menjaju te neke stvari u suštini mogu lako, ali je problem organizovanosti i želje.... Kod nas udruženja kao ovo postoje ne da bi pomagali već da bi zavodili diktaturu...ššta su to članovi dobili od te članarine? da nisu možda neku pomoć :bambi:

Da to prevedem na jezik običnih ljudi, ako ovo gazi umetnost u ovom slučaju muziku dovoljno je da se požalimo nadležnima i biće kraj, a nadležni su EU itd na žalost od njihovih para ova država živi i ovo su samo mahinicajie na ''našem putu ka uniji'' ja barem tako vidim kao treba zakon napravićemo nešto da eliti odgovara , šta zna narod...Šta zna muzičar obični pored ovakih ''Akademika''...

neko je reako da smo Banana država meni se čini čak i gore..Ko je njih izabrao da oni odlučuju šta ću ja ili bilo ko da radi i šta smem ili ne? 2 lika kao Faraoni odlučuju o životu i smrti scene, katastrofa.......stvarno me u opšte ne bi iznenadilo da sledeć bude porez na instrumente jer eto ako nisi akademik ili na Pinku ti manje vrediš i sviraćeš za 1200 din ....... Što to udruženje nije ustalo protiv problema koje Ceca, Keca, Obdarena Đani, Traktorinka MC i slične narikače stvaraju svojom pojavom od društva...pa neće jer će im ti 'akademici' pisati tekstove i po koju akademsku kompoziju. Sedeće u žiriju i stvarati nove zvezde a nardon neka klima glavom i ćuti....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: sa ugovorom na tezgu

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 23:12

ja slušam o zakonima 20+ god, neko ti je praktično odgovorio, na žalost kao i do sada ako imaš koga tzv vezu proći ćeš ok, čak verujem da možeš i da se registruješ kao doo onako brzinski ali treba ''podmazati'', znači može sve ...Ako si član udruženja pozovi ih pa ih podseti na obeveze prema tebi kao članu na fin način naravno- pa će ti reći tačno, a ako nisi učlani se...Ako nećeš ništa od toga dogovori se sa gazdom šta i kako u slučaju inspekcije itd, oni su tu glavni igrači jer ako niko ne proverava od kuda neko zna za koliko ti sviraš jesi li prijavljen, nisi li ili šta već...na žalost verujem da tako stvari funkcionišu, ja ti ne mogu reći iz iskustva jer ne tezgarim kod nas ali bih isto ovako postupio, učlanio bih se pa bih za sve zvao udruženje to je opcija 1 , opcija 2 deal sa gazdom a moguće da treba iskombinovati 1 i 2- ne zezam se ni najmanje. Srećno. :ziveli: da se razumemo mrzim ''podmazivanje'' aka korupciju i nepotizam , ali to postoji na žalost.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: sa ugovorom na tezgu

Post by Frostensen » 19 Aug 2017, 00:46

MIKI-DJORDJE wrote:
18 Aug 2017, 23:02
Ko je njih izabrao da oni odlučuju šta ću ja ili bilo ko da radi i šta smem ili ne
E to... i Vranjkovic se zalio na to pre 10-15 godina u jednom intervjuu. Ako hoces da sviras preko moras u Sokoj da ti daju potpis da si dobar decko i da smes da sviras. Evo sad otkrio drug Sakic kako sebi da uparkira penziju zajedno sa jos par likova. Na pitanje "Sta se desava sa tim parama koje idu drzavi", odgovor je "Nadamo se da ce ici u ministarstvo kulture". Znaci, on cak ni ne zna sta dalje ali je 10x ponovio "Sistem", "Uvodjenje u sistem", "Drzava mora da dobije". A sta ce muzicari da dobiju, to ke videme. Na pitanje sta sa jazz muzicarima i rok muzicarima odgovor je "Tje da budee sredjeno kad ministarstvo prepozna".... Deca komunizma, rasli i svirali po ceo dan po domovima kulture, studirali besplatno itd... :povrac:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: sa ugovorom na tezgu

Post by Frostensen » 19 Aug 2017, 01:35

Komentari fala bogu ne rade ili ja bar nisam uspeo da posaljem.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest