MARCUS MILLER

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

MARCUS MILLER

Post by malisha » 04 Jun 2008, 03:49

Pre svega da vas obavestim:

Marcus Miller na Summertime festivalu 5.jula u Sava Centru!

Karte od 1200din do 1800din.

Srecan sam ko malo dete sto dolazi...

Ko ne zna:
Basista cija je suva tehnika je slep, ali je u sustini multiinstrumentalista (bas klarinet, klavijature, gitara, saks). Svirao je sa legendarnim Milesom Davisom, Dejvidom Sanbornom, i mnogim drugima. Radio je gomilu muzike za filmove, takodje je i vidjeni producent.

Za basiste: Svira na Fender Jazz basu iz sedamdeset i neke, u kojem ima Sadowsky predpojacalo, ima A/P switch, i trenutno Fender pravi njegov signature model (to nije to, ali je bas ipak ok)

Za one koje dalje zanima posetite:
http://en.wikipedia.org/wiki/Marcus_Miller

Malo Marcusa za forum:
[youtube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zfhIY2JtXpU&hl ... ram><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zfhIY2JtXpU&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]

[youtube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/sIqfDHP0D5s&hl ... ram><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/sIqfDHP0D5s&hl=en" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]

Aj sad malo i vas da cujem.

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: MARCUS MILLER

Post by Bozha » 10 Jun 2008, 14:42

Vidmo se tamo! :D

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: MARCUS MILLER

Post by vbraca » 10 Jun 2008, 17:58

Mislim da je njegov bas iz 77.Steta sto nisam tu za koncert...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 18 Jun 2008, 13:55

Ja bih definitivno posetio ovaj koncert!


Samo me zanima par stvari, ako neko moze da pomogne.

Da li se zna sa kojim muzicarima nastupa g-din Miller? Prosle godine sam bio da slusam Stanley Clark-a i tada su najavljivali silne neke muzicare, a ispalo je da je polovina od toga stvarno nastupala sa Clarkom. Nije mi toliko bitno koja su sve imena sa njim, nego vise da se ne razocaram ako ga vidim samo sa, npr. bubnjarem ili perkusionistom :mrgreen: . Pa zasto, kod nas je i to moguce. Ne znate vi kakve su sve kombinacije bile proslog leta na Nishville-u, niskom jazz festivalu.

Da li je neko (ko ne zivi u Beogradu) narucivao karte? Treba mi neki broj telefona ili sajt. Bio sam na sajtu Bilet Servisa i postoji ova mogucnost, samo minimum su dve karte, a cena isporuke je 300 din. Pa bass gitaru kada sam narucio preko City Expressa, kostalo me je 450 dinara! Pa, postoji li jos neka alternativa?

'Oce neko samnom? :mrgreen: Ne mora da bude gay druzenje, moze i obicno! :mrgreen:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: MARCUS MILLER

Post by vbraca » 18 Jun 2008, 14:21

Bio si na Stenliju?I ja sam i doslo mi je da gadjam onog bubnjara.Kako me je nervirao konstantnim ispadanjem iz ritma!
O klavijaturistima necu reci ni rec! :grummel_2: .Ocajno su namestili zvuk i vecinom koncerta se bas nije lepo cuo, tek kada je uzeo akusticni bas bio je ok zvuk.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2008, 18:16

sirac-šunka wrote:Da li se zna sa kojim muzicarima nastupa g-din Miller?
Anyone?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: MARCUS MILLER

Post by Solomon » 20 Jun 2008, 18:37

Summertime Festival in Belgrade
Performers of this year's "Summertime Festival" taking place between July 1 and 7 at the "Sava Center" will be Brandon Marsalis, Nigel Kennedy, Marcus Miller and many other significant jazz and blues musicians.
The renowned saxophonist Brandon Marsalis will perform in the Great Hall of the "Sava Center" on July 4 and this will be his first performance in Serbia. American bass guitarist Marcus Miller will present his repertoire on July 5, while on the following day the festival will be moved to the summer garden of the "Sava Center", where the Finnish blues guitarist Erja Lipponen will perform. At the closing of the festival the audience will again have a chance to hear the well-known virtuoso Nigel Kennedy and his jazz quintet.

Return to Forever
Jazz attraction Return to Forever to be held on July 6th in Sava center during Summertime festival.
After a touring absence of more than 25 years, the potent jazz-rock flagship quartet edition of Return to Forever returns in 2008. This highly anticipated reunion will see the group's classic lineup-Corea on keyboards, Al Di Meola on guitar, Stanley Clarke on bass and Lenny White on drums-embark on an expansive summer tour with dates in Europe and the United States.
Pa niko ne govori da ce biti i Stanley Clarke :shock: :grummel_2:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2008, 19:54

Solomon wrote:
...Stanley Clarke on bass...
Zasto si citirao tekst, ako ga prethodno nisi procitao... :)

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: MARCUS MILLER

Post by Solomon » 20 Jun 2008, 22:12

A sta ja to nisam procitao, mozes li mi pojasniti?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 21 Jun 2008, 03:27

Pa majku mu Stanley Clark dolazi ponovo sa Return to Forever, samo sto si citirao tekst u kome pise da je Stanley clan Return to Forever, konstatovao si da ovaj ne dolazi... :)
Prvo smo Braca i ja napravili :off-topic: I pomenuli stari koncert Stanley Clark-a, a u stvari g-din Clark doalazi ponovo... ma nema veze, procitaj samo pazljivije sl. tekst:
Solomon wrote: Return to Forever
Jazz attraction Return to Forever to be held on July 6th in Sava center during Summertime festival.
After a touring absence of more than 25 years, the potent jazz-rock flagship quartet edition of Return to Forever returns in 2008. This highly anticipated reunion will see the group's classic lineup-Corea on keyboards, Al Di Meola on guitar, Stanley Clarke on bass and Lenny White on drums-embark on an expansive summer tour with dates in Europe and the United States.
Ma nema veze ova tema i tako nije posvecena Stanley Clark-u, no Marcus Miller-u...
Solomon wrote:A sta ja to nisam procitao, mozes li mi pojasniti?
Ovo je zvucalo kao da se ljutis, a stvarno nije ni bitno... mozda te ja nisam razumeo sta si vec hteo da kazes...

Bottom line, pored jednog sjajnog, vrhunskog basiste kome je i posvecena ova tema, na Summertime festivalu cemo moci da vidimo i jos jednog... kao clana neprevazidjenog, legendarnog benda Return to Forever...
Aj laku noc...

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Re: MARCUS MILLER

Post by Sava » 21 Jun 2008, 09:04

sirac-šunka wrote: Da li je neko (ko ne zivi u Beogradu) narucivao karte? Treba mi neki broj telefona ili sajt. Bio sam na sajtu Bilet Servisa i postoji ova mogucnost, samo minimum su dve karte, a cena isporuke je 300 din. Pa bass gitaru kada sam narucio preko City Expressa, kostalo me je 450 dinara! Pa, postoji li jos neka alternativa?
Okreni bilet servis telefonom pa se raspitaj, ranije je bilo da možeš da rezervišeš i bilo je bitno samo da pokupiš karte do nekog vremena pre početka koncerta.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 21 Jun 2008, 10:13

Hvala puno. Najzad jedan on topic post :D .

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: MARCUS MILLER

Post by Solomon » 21 Jun 2008, 11:27

sirac-šunka wrote: konstatovao si da ovaj ne dolazi... :)
O cemu ti ?nisam ja mislio da neko nece doci, samo sam dodao da ce biti jos jedan. :roll:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 26 Jun 2008, 19:08

vbraca wrote:Bio si na Stenliju?I ja sam i doslo mi je da gadjam onog bubnjara.Kako me je nervirao konstantnim ispadanjem iz ritma!
O klavijaturistima necu reci ni rec! :grummel_2: .Ocajno su namestili zvuk i vecinom koncerta se bas nije lepo cuo, tek kada je uzeo akusticni bas bio je ok zvuk.
Jesmo li mi bili na istom koncertu? Zvuk je bio sasvim solidan, klavijaturista ima 20 godina i veoma je talentovan odlichno je odradio posao, Stanley je bio raspolozhen, jedan od mojih najdrazhih koncerata!

A molim te da mi malo pojasnish ovaj deo koji sam boldovao, chovek svira bubnjeve od trece(?!) godine apsolutno je razvalio, njime sam bio vishe odushevljen nego samim Stanley-em dechko je tako dobro svirao da se to ne mozhe chuti svuda... E sad, ako ti uvo nije dovoljno sofisticirano za off tempo sviranje break beat back beat i sl., to je vec druga pricha, anyway tvrdim da greshish, i to jako.
Zvuk bubnjeva bio je za svaku pohvalu, neverovatno dobro ozvucheni su bili, a lik je toliko tukao onaj bas bubanj da je stalno dolazio neki Kinez na scenu da mu ga vrati malo u nazad jer je od siline udarca stalno gurao bas bubanj napred. :D

I molim te nemoj sad da mi se naljutish zbog ovih mojih rechi jer je to ovde na ovom forumu (pre)chesta pojava.

:)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 26 Jun 2008, 19:32

Ajd ja da se umesam brzo dok ne ispadne svadja... :)

Prvo i Braca i Cortex su u pravu!
Sto se celokupne postavke tice, ja sam ocekivao i malo vise, kao sto rekoh najavljivali su i nekog violinistu i sta ja znam jos po nekog...
Klavijaturisti su se po meni culi kako je trebalo, nisam pao u nesvest, ali ok.
Bubnjar nije neki softisticirani lik koji svira pedantno, nije da ima super dobar filling i kako bi se reklo prosto da pliva... Jednom recju sirovina je bre!... Ali opet nije mi smetao...Nisam cuo neke bitne ispade, covek ima malo prljav stil i to je to...

Bottom line, Stanley je doveo muzicare koji nece puno da ga kostaju i koje moze tokom svoje turneje fino da ispromovise za njihovu korist.

Koncert je i meni ostao u pozitivnom secanju... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest