MARCUS MILLER

Moderators: dejankuki, muki17

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 26 Jun 2008, 21:39

Pa upravo tako lik je sirovina i vrlo je tehnichki dobar, toliko se izhivljavao da je mozhda nekome izgledalo kao da ispada iz ritma(stvar ukusa, ja volim taj prljavi stil, evo recimo, ako je neko slushao slovenachki fusion trio-bend Lolita, zna na shta mislim, apsolutna zhivotinja, neverovatna preciznost ali i vrh improvizacije u ritmovima shto jel utiche da bude shvaceno kao ispadanje i shta ti ja znam...).

Nemam nameru da se svadjam a verujem ni Braca, mislim...bash mi ni napamet nije palo druzhe sirac! :)

Bitno da je nama svima lepo bilo na koncertu e sad ko je u chemu uzhivao, to je vec individualno zar ne?

P.S. Ja nisam nishta cheprkao o koncertu pre njega, samo sam kupio kartu i to je to. Tako da tek danas od vas saznajem da su planirani josh neki muzichari da nastupe sa Stanley-em. Shta ima veze, chovek je svirao nekih 2 (mozhda i kusur, ne secam se) sata i ispao je korektan i poshten.

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: MARCUS MILLER

Post by vbraca » 27 Jun 2008, 12:56

sirac-šunka wrote:Bubnjar nije neki softisticirani lik koji svira pedantno, nije da ima super dobar filling i kako bi se reklo prosto da pliva... Jednom recju sirovina je bre!... Jednom recju sirovina je bre!...
Mnogo jos on treba da vezba, ili da istrci jedan dobar maraton pa da sedne za bubnjeve!
sirac-šunka wrote:Bottom line, Stanley je doveo muzicare koji nece puno da ga kostaju i koje moze tokom svoje turneje fino da ispromovise za njihovu korist.

Koncert je i meni ostao u pozitivnom secanju... :)
Ocekivao sam da ce biti neko vece ime, i neko ko je muzicki vise potkovan.Stanley je visa klasa za njih, sto mi je par puta zasmetalo.
Cortex wrote:Nemam nameru da se svadjam a verujem ni Braca, mislim...bash mi ni napamet nije palo druzhe sirac!
Ni meni, ma vidis da hoce da nas posvadja... :lol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 27 Jun 2008, 13:57

Ma pusti sirca :D

Ali i dalje tvrdim da taj bubnjar svira prosto fantastichno!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 27 Jun 2008, 14:14

Eto ja imao najbolje namere, a ispado grbav... :(
Cortex wrote:Ali i dalje tvrdim da taj bubnjar svira prosto fantastichno!
Sve je to stvar ukusa...
Ja vise volim, onako softy, plivajuci groove... ali opet kazem svirka mi je bila dobra...
vbraca wrote:Ocekivao sam da ce biti neko vece ime, i neko ko je muzicki vise potkovan.Stanley je visa klasa za njih, sto mi je par puta zasmetalo.
Pa i ja sam, ali se secas koliko ono platismo koncert, a koliko kosto ovaj Return to Forever, gde su svi muzicari pored Stanley-a u njegovoj top klasi...?

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: MARCUS MILLER

Post by vbraca » 27 Jun 2008, 20:48

Uff zaboravio sam cenu mislim da je preko 1000 dinara bila...Ja sam za Return to forever na moru...steta :(

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 27 Jun 2008, 21:29

Skoro da sam siguran da je cena bila jos i manja od 1000, a Return to Forever je od 2300 do 3000RSD. Ocekujem i srazmerno veci kvalitet... :)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by malisha » 05 Jul 2008, 23:52

Ljudi, upravo sam dosao sa MM-a! L00dilo! Bilo je do jaja. Najbolji koncert na kome sam bio u poslednjih par godina. Razvalili su totalno. Markus je dosao u nesto umanjenoj postavi i to sa likovima koji nisu njegov uobicajeni bend. Stavise, od uobicajenih clanova, nije bilo nikoga. Clanovi ekipe su Alex Han - dvadesetogodisnji saksofonista, Frederiko Penja - klavijature i J.T. - bubnjevi (ne znam za sta je skracenica). I naravno Marko Mlinar na basu. Svirao je skoro dva sata, i dvaput je izlazio na bis. (Srpska posla - plate muzicaru festivalsku svirku, a naprave koncert :)) Od stvari svirao je Frankenstein, Tutu, Power, uobicajene njegove stvari. I jednu obradu od Stevie Wonder-a. Jednom recju, bilo je odlicno. Jos uvek ne skidam osmeh sa lica.

Za kraj, jedna random hi res slika (nije sa koncerta u SC):
Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 06 Jul 2008, 12:23

Ja na kraju nisam otishao jer sam shvatio(iz par divx-ova koje posedujem) da ce on ipak svirati i neke sentishe i da ce mi svega 3-4 stvari drzhati pazhnju. Od druga sam chuo da je tako i bilo. Opet, veliki respect za Marcus-a, sjajan je basista i muzichar. Mislim, kad je on saradjivao sa Kazumi Watanabe-om, japanskim Scott Henderson-om onda je stvarno car! :)

Za fanove bass-a a opet u ovom nekom Miller fazonu preporuchio bih da probate Wojtek Pilichowski band(po meni je on najbolji bassista ovakvog stila) i Kenji Hino-a, japanskog ubicu slichnog fazona. A ako hocete bash unishtenje, onda ide Gentle Hearts band u kome sviraju Tetsuo Sakurai(bass), Gerg Howe(guitar) i Dennis Chambers(drums), shta chovek vishe da pozheli?

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by malisha » 06 Jul 2008, 14:49

Reci cu ti samo jednu stvar:
Propustio si odlican koncert.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 06 Jul 2008, 17:23

Verujem verujem... Drago mi je da se tebi toliko svidelo. :)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by malisha » 06 Jul 2008, 19:16

Joooj, ne znas koliko... Jos uvek me drzi euforija... Mada, ja sam basista, pa i to ima veze sa time. Double joy:)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 07 Jul 2008, 20:57

Cortex wrote:Ja na kraju nisam otishao jer sam shvatio(iz par divx-ova koje posedujem) da ce on ipak svirati i neke sentishe i da ce mi svega 3-4 stvari drzhati pazhnju. Od druga sam chuo da je tako i bilo. Opet, veliki respect za Marcus-a, sjajan je basista i muzichar. Mislim, kad je on saradjivao sa Kazumi Watanabe-om, japanskim Scott Henderson-om onda je stvarno car! :)
Neke sentise...? Pa jedino ako su ti stvari poput Tutu ili Jean Pierre od Miles-a sentisi?
Doduse, jedino sto je otpevkao "Boomerang", mislim da se zove pesma...

Ljudi su savesno izrokali dva sata, zvuk je bio extra, pravi Marcus sound, a i ostalo se culo super...
Antovicev EBS (e i to se moglo kupiti sa naseg foruma, samo za pare, bez bubrega isl. :D ) je cudo i bio je jos jedan isti takav... :)
Cortex wrote:Za fanove bass-a a opet u ovom nekom Miller fazonu preporuchio bih da probate Wojtek Pilichowski band(po meni je on najbolji bassista ovakvog stila) i Kenji Hino-a, japanskog ubicu slichnog fazona. A ako hocete bash unishtenje, onda ide Gentle Hearts band u kome sviraju Tetsuo Sakurai(bass), Gerg Howe(guitar) i Dennis Chambers(drums), shta chovek vishe da pozheli?
Nema nekog Miller fazona, on je jedan...
Posle par japanerosa koje sam cuo, ne priznajem ih kao jazzere (pun sam predrasuda, i tim se dicim :lol: ), ljudi se navezbaju u toj meri da tu vise nema ni trunka muzike, a kamoli jazza... :)
A nisam primetio da je Miles nekad uzeo japanca za i jedan od svojih milion bednova... :D (i dalje glas pun predrasuda... :mrgreen: )

Posto ti nisi bio, nemoj sad tu nesto tim "kiselim grozdjem" da nas gadjas... :)




Ma, dobro, sad sam se smirio, ok, prihvatam preporuku, prvom prilikom cu da preslusam pomenute basiste, pa cu da ti kazem misljenje... da je Marcus ipak bolji... :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 08 Jul 2008, 10:11

sirac-šunka wrote: Neke sentise...? Pa jedino ako su ti stvari poput Tutu ili Jean Pierre od Miles-a sentisi?
Ne znash ti shta ja slusham :mrgreen:
Nema nekog Miller fazona, on je jedan...
Pochuj druzhe pa onda prichaj. :)
Posle par japanerosa koje sam cuo, ne priznajem ih kao jazzere (pun sam predrasuda, i tim se dicim ), ljudi se navezbaju u toj meri da tu vise nema ni trunka muzike, a kamoli jazza... :)
Ne znam shta si zakljuchio o meni do sad na ovom forumu, ali ni ja suve tehnikalije ne slusham...
A nisam primetio da je Miles nekad uzeo japanca za i jedan od svojih milion bednova... (i dalje glas pun predrasuda...)
Miles je samo par belaca i uzeo kod sebe, a kamoli japance, a i u to vreme u Japanu se nije svirao ni jazz a ni fusion(mozhda jeste ali definitivno ne u meri u kojoj se to radi danas).
Posto ti nisi bio, nemoj sad tu nesto tim "kiselim grozdjem" da nas gadjas... :)
:)
Ma, dobro, sad sam se smirio, ok, prihvatam preporuku, prvom prilikom cu da preslusam pomenute basiste, pa cu da ti kazem misljenje...
Da dodam na preporuke i sledeci album Tony Grey - Moving. Ovo je mozhda najoriginalniji album jednog bassiste koji sam chuo ikada. Inache Tony Grey je ubica koji svira u bendu sa Hiromi pa kome to nije dovoljno... Preslushaj album pa cesh videti koliko malo shredovanja na basu ima a kako je dobar i mocan. Btw, hteo sam pre sto godina da ti poshaljem PM sa tom preporukom ali eto nikako...
da je Marcus ipak bolji... :mrgreen:
Koji si seronja, morao sam da otvorim new text document na desktopu, pejstujem i tek onda prochitam :mrgreen: , naravno mogao sam da pritisnem "Citiraj" i odmah bih video ali toga sam se tek posle setio :lol:

Anyway, meni je Marcus ipak smeshan basista u poredjenju s John Patitucci-em recimo, a ima ih josh koji su mnogo bolji. Nekako, simpatichan je, ali sve mi to deluje previshe neozbiljno i kao da chovek nikada nije dostigao muzicharsku zrelost koju je mogao, kao da je dostigao taj neki izraz koga se drzhi i dan danas i zadovoljan je takvim egzistiranjem na muzichkom nebu.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: MARCUS MILLER

Post by sirac-šunka » 08 Jul 2008, 13:56

Cortex wrote:...hteo sam pre sto godina da ti poshaljem PM sa tom preporukom ali eto nikako...
Jooooj :oops: pa ti si 100 godina mislio na mene...
:kiss:
Cortex wrote:Koji si seronja, morao sam da otvorim new text document na desktopu, pejstujem i tek onda prochitam :mrgreen: , naravno mogao sam da pritisnem "Citiraj" i odmah bih video ali toga sam se tek posle setio :lol:
Hoooohaaaa... :D Znam! :lol: Naravno, 'teo sam sam malko da se spLdam... :mrgreen:
:kiss:
Cortex wrote: Anyway, meni je Marcus ipak smeshan basista u poredjenju s John Patitucci-em recimo, a ima ih josh koji su mnogo bolji. Nekako, simpatichan je, ali sve mi to deluje previshe neozbiljno i kao da chovek nikada nije dostigao muzicharsku zrelost koju je mogao, kao da je dostigao taj neki izraz koga se drzhi i dan danas i zadovoljan je takvim egzistiranjem na muzichkom nebu.
Donekle se slazem. Priznajem da je smesan, narocito ako si slusao njegove prve albume, dodje mu ko muzika za film Policajac sa Beverli Hils-a (on bese i radio za neke od tih akcionih 80-tih, mozda i bas taj). Sto se Patitucci-a tice, jeste bolji, ali nije bitno, to je drugi stil i da se sad ne upustamo u raspravu da li je bolji i od Victor Bailey-a, Jimmy Earl-a isl. itd.

Ovo da nije dostigao muzicku zrelost nikako ne priznajem! Covek je sa 20-tak godina napisao pesmu za Miles-ov tadasnji bend, koja je odusevila i samog Miles-a i ta pesma i dan danas zvuci fenomenalno. I kada sam to slusao u Sava Centru, to je to, mun. Generalno su mu svirke skroz neka druga prica u odnosu na osrednje isproducirane midi-skateboarding-action-movie albume. Na svirkama stvarno ima puuuno muzike. Stil nije obican slapping&popping (da ne kazem pooping :mrgreen: ), on to odlicno uklapa u neki svoj zvuk. Zbog toga sam insistirao na onome, Miller fazon nije samo slapping fazon. Slapera ima mnogo vise, ali Miller unosi mnogo vise muzike od toga...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: MARCUS MILLER

Post by Cortex » 08 Jul 2008, 17:42

sirac-šunka wrote: Sto se Patitucci-a tice, jeste bolji, ali nije bitno, to je drugi stil i da se sad ne upustamo u raspravu da li je bolji i od Victor Bailey-a, Jimmy Earl-a isl. itd.
Naravno. Te rasprave su uvek smeshne i liche na ono "moj tata je jachi od tvog tate" :D ali neke stvari su jednostavno ochigledne, kao ta da je Patitucci bolji od Marcusa. Opet, stoji to oko vrste muzike, ali molim te kazhi mi, pa koju to muziku svira Marcus Miller? Kako bi ti nazvao to? Sladunjavi, sexy jazz? Housewife fusion? Shta?
Covek je sa 20-tak godina napisao pesmu za Miles-ov tadasnji bend, koja je odusevila i samog Miles-a i ta pesma i dan danas zvuci fenomenalno.
Chist primer zheshce kenjazhe u komponovanju. :mrgreen:
Generalno su mu svirke skroz neka druga prica u odnosu na osrednje isproducirane midi-skateboarding-action-movie albume. Na svirkama stvarno ima puuuno muzike.
A shta mu fali da napravi dobar album? Pa upravo muzichka zrelost. Album koji sam ti preporuchio Tony Grey - Moving je miljama daleko po kvalitetu od bilo kog Marcus-ovog. Po meni, naravno... I shta sad, ja cu da pravim sranje albume ili prosechne totalno neuzbudljive kompozicije a kad budem imao svirku ima da razvalim sve pred sobom. U chemu je tu fazon?
Miller fazon nije samo slapping fazon.
Nisam ni mislio to. A poslushash li Kenji Hino-a, videcesh koliko su u istom fazonu. Novi album Peter Muller-a je takodje odlichan i skroz u MM stilu s tim shto Muller ubacuje i orijentalni prizvuk shto se meni posebno dopada.

Neka ne bude da ja samo napadam Miller-a, diskutujemo, eto. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest