Lenny Kravitz u areni

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Lenny Kravitz u areni

Post by luka000 » 25 Jul 2008, 01:45

Inspirisan vecerasnjim koncertom u areni, naterao sam sebe u pola dva AM da u kratkim crtama opisem koncert.

-Predgrupa su bile neverne bebe, odsvirali 5,6 pesama gde je publika uglavnom bila zaledjena.
-Posle 5-10 minuta kasnjenja koncert je poceo (sto je za svaku pohvalu, sobzirom kolko inace koncerti kasne).
-Prvih 5, 6 pesama su bile u hard rock stilu (Always on the run, dig in............)
-Posle sledi malu sladunjaviji blok pesama, sa solo deonicama trube, saksofona, basa (posle kog sam samo rekao "respect")
-Na red dolazi par balada, sa 5-minutnim solom na gitari.........
-Koincert se zavrsava sa jos jednim hard rock blokom pesama(where are we runing, fly way, are you gonne go my way)
-Koncert je traja preko 2.5 sata sto inace nije uobicajna pojava.....

ZAKLJUCAK CELE PRICE: Koncert je bio odlican, i ono sto se meni najvise svidelo sto crnci na drugaciji nacin prilaze muzici u odnosu na belce, sa vise emocija, pozitvizma........Mogu samo da kazem svaka cast Lenny-iju i celoj ekipi.

Ako je neko bio na koncertu, nek podeli utiske.... :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Lenny Kravitz u areni

Post by Kristijan » 26 Jul 2008, 10:35

Provericu ko je trubac, imao je par predivnih momenata. Uopste duvacka sekcija skroz kako treba. Lenny je jako lepo predstavio clanove benda. Totalno cool.

Sta da kazem, bio sam zivahan na nogama od prvog minuta, nisam se zaustavio sve dok nisu upalili svetla ponovo... Bas jako prijatan koncert, skroz me ponelo, horsko pevanje kao na ekskurziji i sve to... Odlicna atmosfera, vrlo lepa interakcija izmedju publike i benda.

U poslednjih par godina smo imali prilike da vidimo razna poznata imena ovde. U mnogo slucajeva sam bio prilicno ljut sto se neko ovde pojavi u momentu kada sunce njegove karijere polako zalazi, a dolazi ovde prvi put, no ipak se ponasa kao da je svaka turneja na spisku imala Beograd/Novi Sad/what-have-you... i onda svira samo stvari sa novog albuma (koji cesto ni "kod kuce" nije prosao bas najbolje), boli ga uvo za publiku, ne svira nista od onih "glavnih pesama". Meni je to onako... bas trulo. Lenny Kravitz je 20 godina na sceni. Isto je prvi put dosao ovde, ali mu nije bilo "ispod casti" da nas sve uveseli sa svim onim numerama koje smo voleli svih ovih godina. Na sceni njih 8, dakle kompletan sou od pocetka do kraja. Sve kako treba, svaka cast!

Na Fly Away je Arena prokljucala. U redovnom delu koncerta nije svirao Are You Gonna Go My Way. To je islo na bis, i nekako imam utisak da su svi u publici znali sta nas ceka ako pristanu da se pojave jos jednom pred publiko. Lenny je imao neku jako kratku zvaku da nas jos malo "kuva" pre nego sto je krenuo sa pesmom. Kad se zacuo pocetak Are You Gonna... mislio sam da ce Arena da eksplodira, u jednom momentu nisam cuo bend.

Zbog guzve oko posla sam u poslednje 2 nedelje izgubio predstavu o datumima, i kada me je koleginica u cetvrtak podsetila da je to "D Day" bas sam se skiselio jer nisam verovao da cu naci ulaznicu. Srecom, nije bio neki grabez za karte, tako da sam uredno kupio karte u Bilet servisu. Kad pomislim da sam mogao da propustim ovaj koncert kazem sebi "You lucky bastard!"

Ovo nije bio koncert na kome ce da se cuje najbravuroznija svirka. Ovo je bila dobra rock svirka. Dobar groove. Jednostavno dobar koncert, vredan pamcenja.

User avatar
oi_ilija
Posts: 76
Joined: 11 Sep 2006, 13:41
Location: Cacak/Beograd

Re: Lenny Kravitz u areni

Post by oi_ilija » 15 Dec 2008, 12:49

Evo ja tek sad dodjos sebi od koncerta :mrgreen:

Stvarno je bilo cool!

I treba objasniti malo taj "are you gonna go my way"!

Pregrst koncerata zavrsavali su pesmom "Let love rule", to je neka Lenijeva prica, nesto odakle je poceo, a nastavio sa "love revolutionom", i fora je sto kad sviraju tu pesmu, posle 9-10 minuta Leni odlazi, i tu se koncert zavrsava, e pa vi vidite sta se dogadjalo u mojoj glavi kada sam cuo tu pesmu - koncert ce se zavrsiti bez njegove najjace pesme!!! I minuti prolaze, Leni odlazi, iza bine se pale svetla u hodniku - Leni odlazi u backstejdz!!! Meni se place... Ali, uvek ono ali!

Bend zavrsva pesmu posle jos 5-6 minuta improvizacije i svirke, i, i oni odlaze! Ali, svetla se ne pale...hujjj kolko mi je tad laknulo, znao sam da nema kraja koncerta dok se svetla ne upale, i svi su urali i i divljali u tom mraku, dok se oni opet nisu vratili... I... E tad se stvarno cela arena zatresla, jer nisu skakali samo oni koji su bili pregazeni u prvom naletu :D
Stvarno, da covek ode na koncert da cuje samo tu pesmu, vredeli bi 100e :D a sve ostalo je bilo gratis... 8) Lenny je jedini zivi i aktivni roker danasnjice! Bez preterivanja...(svi ostali su vec proslost, naravno ima i ih i zivih, ali nisu aktivni...)

Ufff kakav koncert :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest