Gde sam biJo četri dana!!!

Moderators: dejankuki, muki17

Post Reply
User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Gde sam biJo četri dana!!!

Post by dejankuki » 27 Jul 2008, 19:13

Gde sam bio…. Dakleeeeee, evo moje ispovesti i mog opravdanja za predhodna četri dana…

Moje malo mesto po imenu Knjaževac je poznato po tome da je poslednjih… hmmmm zapravo zadnjih 15-20 godina praktično mesto gde se tek ponekad... ponekad desi nešto zanimjivo… obično jedan dan u godinu dana… da je vredno pomena! Eventualno može da se desi da dođe neki preCednički kandidat ili tako nešto slično, i da se u ovom gradu uzbude neke “strasti”. Kad kažem strasti mislim da ljudi uopšte izađu iz svojih kuća a da to nije neki oblik posla (koga BTW nema ni za leka..)

Elem, desi se to da se nekako pogode dva događaja jedan za drugim…
Neki omlaTinci primetili da Knjazevcu fale dešavanja pa nekako se dogovore i slože da naprave festival nazvavši ga pri tom “Stay Fest” (nešto kao ostajte ovde.. sunce tuđeg neba, neće te grejati kao sunce tvoga neba...bla-bla-bla). Super, meni je ok, dešava se nešto u za koncerte i takve prilike fenomenalnom prostoru.. “Gurgusovačka kula”, poznati turski zatvor, od milosta nazvana “Srpska Bastilja” koji je bio sinonim za današnji „Goli otok“ ili slična mesta... istorija baš i nije ostavila neke značajne podatke (hmmm, a i sta da se piše i pripoveda.. zatvor je zatvor od vajkada) sem nekih legendi, ali veoma vazno je da je 1856 Knjaz Milos Obrenovic je prilikom povratka iz Rumunije naredio da se ta kula spali i u njegovu cast Gurgusovac od 1858 nosi ime Knjaževac...

Druga, grupa organizatora je bilo Moto klub „Vitez“ koji je resio da napravi drugi moto-skup u Knjaževcu i za lokaciju izabrao upravo pomenutu „Gurgusovačku Kulu“... i odmah sledeći dan...

E, posto su i za jednu i za drugu priliku pozvani bendovi i razni izvođači, (pominjana je i strptizeta..), organizatori su morali da nabave ozvučenje... ok.. to je bilo lako, u pomoć je pozvan dom kulture iz Knjaževca, ALI.... morao je neko i da ide to da miksa i bude odgovoran i za tehniku i za zvuk i za čuvanje svega toga po ceo dan... pa je u sredu organizator prvog događaja pozvao MENE u 16:45... da me pita: „Deki, aaaa šta sve nama treba od opreme????“ a svirka je zakazna za 18:00 tako da sam ja odmah otišao i sledeća četri dana bio u G.kuli... Kući sam bio samo da prespavam od neki 02h 02:30 do sledećeg jutra do oko 09:00 i nazad na posao...

Odmah da kažem da sam prvi festival odradeo humanitarno, jer su organizatori na pozitivnoj 0, jer naprosto nisu uračunali da će im biti potreban neko sa mojom uslugom... a u toku druge večeri mi je prišao odrganizator moto skupa i pitao da budem tonac... na šta sam ja rekao moju cifru... koja jeste bila isplacena, ali uz mali nesporazum... ja misleo „suma za VEČE“ a on misleo dokle god sam potreban da je ta cena... ok.. nema veze... nisam nezadovoljan...

Od svega toga drago mi je da je se nešto desilo u KNJ...

E sad, najdraže mi je sledeće... Dakle u Sredu, kada je bio prvi poziv... i kad sam prekinuo vezu.. javlja se na MSN brat naseg moderatora Reverse-a i kaže... „hey dolazimo u Knjaževac na moto skup i da sviramo... super... taman da se upoznamo... i stvarno.. dosli su i upoznasmo se... Reverse, njegov brat, njihov ceo bend koji je na mene ostavio JAAAAAKO pozitivne utiske... a i kao momci.. prepuni energije i volje i za druženjem i za svirkom i za avanturama.. pošli su ujutru u 03h stigli u Knjaževac oko 05h ujutru ... dakle tako su protekla moja četir predhodna dana. Radno!!! Forum/e pregledam saaamo ono [to uspem dok ujutru ispijam prvu jutarnju kaficu... i pichim gore... u kulu..


BTW...za ova četri dana svirali su:
Far (sve što želim u ovom trenutku)
New deal, Bor
Two Strokes (Reverse i brat mu)
Neck bone blues kvartet.. Niš
Vatrena vodica, Pančevo
Nablesnotesni, Knjaževac
Veseli BMWejci, Negotin
A priori ili Apriori.., Jagodina (u kome bas svira naš Knjaževčanin)
Marko Nastić i još dva DJ-a (doduše prvo veče „Stay Fest“ programa za koje JA nisam bio zadužen)
Iiiii još neke kojima više ne mogu da se setim imena...

Uglavnom, četri dana svirke do kasno u noć (na kraju su komšije gađali kamenicama izvođače)... i ja, jes sa veelikim bolom u nogama ali na kraju pun pozitivne energije...!!!

Eto gde sam bio četri dana!!!

sad cu da ispozavršavam sve sto me ovde čeka!

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Шмајсер » 27 Jul 2008, 19:23

пошто сам и сам из не тако великог града (Лазаревца) знам како је имати неки фестивал у којем може да се ужива у музици и пиву у свом граду.
Желим да тај фест потраје и следећих година и да добијеш стално запослење на њему, а ко ће га знати можда се и некад тамо сретнемо.
Уздравље!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by dejankuki » 27 Jul 2008, 19:41

Hvala, hvala.... mada ovo nije neka organizacija ili firma... ali mogu da budem exclusivni pruzac usluga za te dogadjaje... to bi bilo ok...

Eh, da... da me Sirac-suMka ne bi pretekao... i stavo ovaj slmiley :worthless:


slike ostavljam CIM ugrabim vremena da ih izaberem i uploadujem negde...

inace imam preko 300-400 slika...

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Rax13 » 27 Jul 2008, 19:58

E super... Svaki put kad cujem za ovakva deshavanja osetim u sebi tracak nade... :D

Samo rokajte i kao srece da toga ima svaki drugi dan... Ali polako, mora se od necega poceti... :wink:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Duane » 28 Jul 2008, 10:09

kakve nade care? ja nekontam zasto vi i dalje razmisljate o tome kako rock treba spasavati... pa proslo je to vreme ljudi nikad stvari nece biti iste, al fazon je i netrebaju... ali to nije razlog da se okanemo r'n'r-a...

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Rax13 » 28 Jul 2008, 11:04

Ko je pricao o "spashavanju"??? A i vidish smajli na kraju...

Ja sam samo rekao da mi je drago kad cujem za takve dogadjaje... A ja se samo nadam njihovom vecem broju... :wink:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by dejankuki » 28 Jul 2008, 11:11

Hmm. samo jedna maaalecka primedba... znaci bili su i DJ-evi.. i tehno pop-jazz...i rock... ma bilo je svacega...

Ono, jes da kad su motoristi u pitanju, mora biti i rocka... ali JA sam pricao o dogadjanjima... a da nije bilo vezano za politiku ili narodne obicaje... ili Grand produkciju.. Na spasavam nikoga... nego se NESTO desava...!!! Pozitivno! :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by dejankuki » 28 Jul 2008, 13:06

Evo slika, bez nekog hronoloskog redosleda ... podeljene u nekoliko podgrupa...


Smanjio sam ih da i oni sa dial-upom pogledaju .. maaalkice neke prosvetlio... i tako...

Motori

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bendovi/svirka
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ljudi I dogadjaji
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Vratolomije
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Podmladak
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Critical » 28 Jul 2008, 13:10

Al su opasni klinci :D

ja bih rekao da je Baja sa sesirom Reverse?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by dejankuki » 28 Jul 2008, 13:15

Jeste, baja sa sesirom je Anastas a.k.a Reverse a ovaj "Jimy Hendrix' je njegov brat... Rastko.. a eto Rastka i dole gde go do pojasa igra na kisi "stop-rain dance" i uspelo mu je!!!

Izvinite sto slike nemaju objasnjenja.. ali .... pitajte... ! :)

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by Mithrandir » 28 Jul 2008, 13:36

Lepe slike, Deki. Jos jednom sve cestitke! (tebi i Knjazevcu) :wink:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Gde sam biJo četri dana!!!

Post by sirac-šunka » 29 Jul 2008, 02:16

dejankuki wrote:
Eh, da... da me Sirac-suMka ne bi pretekao... i stavo ovaj slmiley :worthless:
Ooooh, damn you dirty bastard!.... :mrgreen:

Samo, jedna stvar mi nije jasna sa ovim moto skupovima i slicnim festivalima - kako to da ja uvek saznam nesto o njima tek kada sve bude gotovo... :( Bez obzira koji grad da je u pitanju, uvek!
Ma sutra kupujem motor! :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest