Moderni metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 07 Feb 2012, 16:52

jeste bedak

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 07 Feb 2012, 21:31

bio je on do jaja u 'kuruzima. Tačno se osetio nastavak tog pravca na prvom solo albumu, kojeg iskeno, ni uz najbolju volju nisam mogao celog da preslušam.

novo ime me ne čudi, s obzirom na onog lika levo na slici. Baš mi deluje onako, šonjavo...kao da nije mogao da apdejtuje ajtjuns i da ne zna šta sad da radi kad ga u društvu pitaju koju verziju istog koisti.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 08 Feb 2012, 03:00

Ja mislim da je ovaj desni bio onog levog dok su išli u osnovnu, a sad su najbolji drugari. :bambi:

Anyway, meni je Headov solo album bio dojajan u ono vreme kad ga slušah, odslušao sam ga barem 60puta, a u tripu sam da ni sad ne bih dosta promenio mišljenje. :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 08 Feb 2012, 04:55

ima do jaja stvari, ali kompletan album mi nije nešto....dosta pesama sam poslušao do pola i smorio se, tako da tehnički, album nisam preslušao :?

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 08 Feb 2012, 05:43

Mene je navukao neki EP koji sam skinuo, to je ustvari bio Save Me From Myself, ali ne konačna verzija albuma, već 5-6pesama i to, u nekim slučajevima, polovičnih, pošto sam bio naložen na taj EP posle pola godine sam izvalio da je on izbacio album ( :bambi: za mene), normalno, posle EP navlakuše sam morao da budem zadovoljan albumom, jer sam preslušavanjem EPa posle prve pesme bio kupljen Korn zvukom bez Fieldijevog basa (eto razloga da i Stalker i MetalFunk preslušaju album, ako već nisu :mrgreen: ).
Jedna od najjačih stvari sa albuma (koliko se sećam):

Ufffff, i ovo:
[youtube]d_St6jee96g&feature=endscreen&NR=1[/youtube]
:)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 08 Feb 2012, 07:11

neam pojma, ja sam baš imao utisak da je prestao da praši otkad je raskinuo tu dugogodišnju vezu sa kristal metom i otišao da gnjavi boga.

lol, garfild je dobar lik...jeste da mu je zvuk ono, kao FAP kamion u podrumu, ali on gaji taj neki hip hop pristup svemu već 20 godina, jbg. Ima i on te neke sitnice koje su kul, ali uglavnom traju 2-3 sekunde, pa niko ni ne obrati pažnju, ali da, ima i gomilu stvari za koje je opis "govno" ulepšan i blaži termin. Sve u svemu, meni je gotiva jer je karakterističan, nikad se nisam ni ložio na njega, niti znam ikoga ko jeste, ali i on ume da nabode poneku kul stvar, jer kako kaže ona stara: "i ćorava kokoška..."

ali mi je recimo bivši bnjarbu Dejvid bio domudan lik skroz...

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 08 Feb 2012, 13:15

Ne mrzim ja Fildija, Korn jednostavno ne bi bio Korn bez njega, al' se Stalkiju i DubstepFunku ne svidja, i razumem ih i zašto.
Void wrote:ali mi je recimo bivši bnjarbu Dejvid bio domudan lik skroz...
:1: Koliko sam ja njega gotivio, jbt, mada, ovaj novi je njegov dostojan naslednik. Čuo sam da sad čilira u nekom gradiću i da radi normalan posao, ne želi više da se bavi profesionalno muzikom, ali ima jedan lokalni bend u kom s vremena na vreme svira. :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 08 Feb 2012, 14:28

doyle777 wrote:Čuo sam da sad čilira u nekom gradiću i da radi normalan posao, ne želi više da se bavi profesionalno muzikom, ali ima jedan lokalni bend u kom s vremena na vreme svira. :)
jeste :)

e TO je čoek. Zaradio milione, pio najbolje piće, bambusao najbolje cave, vozio najbolja kola, pravio gotivnu muziku koju su slušali milioni ljudi i kad ga je smorilo, lepo rekao: e raja, ja sad odo'. Otvorio lik restoran, ima novaca da živi od stare slave, a pristojno i od novog zvanja, radi neki sešn ako mu se ćefne i boli ga apsolutno patka za sve. Nema više kenjanja kako je staro bilo bolje, kako ima rokove da pozavršava snimanje, šta će kritičari da kažu kako se obukao ili koliko su im tekstovi imali više značenja nekad. Kad mu se svira, on uzme da svira, a kad mu nije baš do toga, on uzme i peče pljeskavice :D
...još jedan razlog više zašto mi je toooooliko carski lik :)

da, novi lik je u stvari do jaja. Gledao sam neke intervjue i neke lajv sešne dok je još bio friška vest. Možda malo više metalski orijentisan i malo preteruje sa onim palicama što ih stalno vrti, ali sve ostalo je besprekorno. Jedino mu fali taj hip hop gruv koji je Dejvid imao, al' nea veze :D

jedan od razloga što su oni bili toliko jedinstveni jeste to što su oni u stvari bili ortaci, ali baš baš ortaci. Ima onaj dokumentarac o 'kuruzima gde oni pričaju o svom početku i o uticaju koji je svako od njih doneo u taj bend. I sve je to nekako skladno, svi su se oni preplitali međusobno, kako muzički, tako i mentalno, baš su zato toliko jaki bili. Čini mi se da je Dulijo pre par stotina godina napisao kako se on najbolje osećao kada je imao neki pank bend sa najboljim ortakom, jeste da to nije zvučalo najbolje na svetu, niti da je to bilo nešto umetnički konkretno vredno, ali je u startu bilo bolje od svega što neki profi bendovi danas imaju. Nije manjkalo tih međuljudskih odnosa, zajedničkih napijanja, poistovećivanja sa tekstom koji zajedno napravite, a čini mi se da je, uz groove, to najbitnija stvar koja u muzičkom životu jednog benda postoji. To je onaj period kada te nije briga kako će ribe reagovati na ime benda, već onaj osećaj kad napraviš stvar od 4 rifa i kad znaš da si za jedan mali deo sebe uradio nešto toliko veliko i to niko ne može da otme.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 08 Feb 2012, 17:08

Šta da kažem na ovo tvoje pisanije osim: :1:
:mrgreen:


:ziveli:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 08 Feb 2012, 17:11

buraz, kontaš me :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 08 Feb 2012, 17:19

U potpunosti! :)
Elem, izbacio je Head spot za onu novu pesmu, Paralyzed, pre 2-3meseca:
[youtube]LsSUWd_h0bA&feature=related[/youtube]
Kako su mi smešna ova dvojica, jbt, ovaj što mu je crkla mačka je najjači. :lol:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 15 May 2012, 01:44

Брајан и цркотине поново у акцији:

Добар је спот, морам да признам. :metal:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 15 May 2012, 13:21

чуо сам да је прешао на шестожичане...неки баритон ваљда. Можда чак има и сигначр.

...ништа као "Антачаблс" ...ништа :)

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Moderni metal

Post by Born_Dead » 17 May 2012, 03:56


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest