Metalcore

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metalcore

Post by Trooper » 11 Aug 2012, 17:25

@cica
Pa ono, i od pauerasa se ocekuej taj trVnes' sto rece dulijo, ono, bleje po podrumima i igraju DnD i prave kostime za LotR konvenciju (bar svi koje poznajem)
Msm, poenta je sto se metalkor bendovi uglavnom busaju u grudi kako su oni evolucija mjetala, tres posle tresa, hevi nad hevijem i to. A evo ti npr hevi devija koji je ultragiki lik, spot za novu pesmu mu je on kako u sred dana djuska u basti, al on vuce taj stil, i uvek cu ga smatrati 'vecim' metalcem od kompletne metalkor bratije. Opet sa druge strane imas menovor koji su karikature, ono, ogoljene dlakave grudi i kozne pantalone na koncertima, kings of metal i sve to, ali oni zato i IRL furaju sve to isto, i veruju u taj svoj trip, koliko god on smesan bio.
Dok ne znam, nikad tu iskrenost nisam kod metalkora primetio

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Metalcore

Post by Cicmila!! » 11 Aug 2012, 19:09

Jonny Hendrix wrote:A ono za forum i muzicare, nebitno je to brt ali niko da se seti da napise u oglas nesto kao:"Sviram harfu,harmoniku i violinu i ajde da sviramo selotejptraka-izolirka-lizalica-drska - metal sa primesama hard hevi klasik ***** palac roka koji vuce na ***** palac....... i da kaze to cudo rade bendovi taj taj i taj .... Ajd da pravimo muziku i jurimo ***** makar se vidjali jednom u mesec dana u studiju."
problem postoji sa obe strane, manjak je ljudi koji sviraju netipicne instrumente po bendovima, ali je veca kolicina ljudi koji zapravo to ne zele da imaju u bendu jer jbg mejdeni ili koji vec nisu imali harfu.
imas jos i dodatni faktor sto ti drugaciji instrumenti nisu pristupacni ljudima u ovim prostorima, sem ako ides u muzicku skolu. ne mozes da kupis i poskidas knjige i note sa neta jer i zapravo nema za ostale instrumente, ili je jako tesko naci.

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Metalcore

Post by Cicmila!! » 11 Aug 2012, 19:19

theTrooper wrote:@cica
Pa ono, i od pauerasa se ocekuej taj trVnes' sto rece dulijo, ono, bleje po podrumima i igraju DnD i prave kostime za LotR konvenciju (bar svi koje poznajem)
Msm, poenta je sto se metalkor bendovi uglavnom busaju u grudi kako su oni evolucija mjetala, tres posle tresa, hevi nad hevijem i to. A evo ti npr hevi devija koji je ultragiki lik, spot za novu pesmu mu je on kako u sred dana djuska u basti, al on vuce taj stil, i uvek cu ga smatrati 'vecim' metalcem od kompletne metalkor bratije. Opet sa druge strane imas menovor koji su karikature, ono, ogoljene dlakave grudi i kozne pantalone na koncertima, kings of metal i sve to, ali oni zato i IRL furaju sve to isto, i veruju u taj svoj trip, koliko god on smesan bio.
Dok ne znam, nikad tu iskrenost nisam kod metalkora primetio
ali ne znaci nuzno da je lose i da nije revolucionarno, samo si ti drugacije poceo sa slusanjem te podvrste muzike tj metala.
metal ne slusam stvarno, nemam pojma sta je metalcore. ali pretpostavljam da to i dalje ima neke muzicke elemente metala. i meni je pop pank apsolutno smesan i nimalo pank, ali kad malo pogledam ima ciste pankerske babnjeve i tu neku jednostavnost ka kojoj teze i vecina ostalih pravaca u panku. cir na zeludcu sam dobijala sto ljudima kad kazes "slusam pank" oni kazu "aha fall out boy, new found glory itd" ali pocelo je da me boli uvo za to jednostavno :mrgreen: budi zen

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 11 Aug 2012, 19:33

Cicmila nisam mislio na Harfu Direktno to Harfu Harmoniku mislio sam sviram NEKI instrumen, postujem MUZIKU, i pravio bih nesto.Tipa: Sviram harmoniku i volim da pravim narodnjake, ocu da radim autorski i da se probijem; A ne Sviram harmoniku trazim orkestar da sviramo cecine stvari i uzimamo pare gasterbajterima.... If u know what i mean.
Nisam mislio na neko mesanje harmonike u metal ili elektricne gitare u etno, a toliko sam se toga nagledao :povrac: NEKE STVARI JEDNOSTAVNO NE IDU ZAJEDNO.... U zadnje vreme sam se totalno naprzio na ove australijance :D

Prosle godine sa egzita snimak :D Pomisli covek gle rock am ring u sred Vojvodine \m/
http://www.youtube.com/watch?v=Qw1uMMTZq6I

A nznm nekako mi najvise od njih lezi pesma Wreckage i Sleepwalker, mada i ostale su dobre osecaju se "muda" sto kaze truper.... momci cepaju ono sto oce i bole ih.
A kupio me lyrics od slipvolkera o tom nekom svakodnevnom putovanju KUCA POS'O KUCA POS'O POS'O ^^ Ono treba napisati i tako nesto, mada bio bi originalan i tekst nesto na foru upao sam u dvorac silovao princezu, kraljicu, krojacicu i sluzavku.Giljotina nad glavom a ja se molim satani ili tako nes. :P

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metalcore

Post by Trooper » 11 Aug 2012, 20:49

Cicmila!! wrote:
theTrooper wrote:@cica
Pa ono, i od pauerasa se ocekuej taj trVnes' sto rece dulijo, ono, bleje po podrumima i igraju DnD i prave kostime za LotR konvenciju (bar svi koje poznajem)
Msm, poenta je sto se metalkor bendovi uglavnom busaju u grudi kako su oni evolucija mjetala, tres posle tresa, hevi nad hevijem i to. A evo ti npr hevi devija koji je ultragiki lik, spot za novu pesmu mu je on kako u sred dana djuska u basti, al on vuce taj stil, i uvek cu ga smatrati 'vecim' metalcem od kompletne metalkor bratije. Opet sa druge strane imas menovor koji su karikature, ono, ogoljene dlakave grudi i kozne pantalone na koncertima, kings of metal i sve to, ali oni zato i IRL furaju sve to isto, i veruju u taj svoj trip, koliko god on smesan bio.
Dok ne znam, nikad tu iskrenost nisam kod metalkora primetio
ali ne znaci nuzno da je lose i da nije revolucionarno, samo si ti drugacije poceo sa slusanjem te podvrste muzike tj metala.
metal ne slusam stvarno, nemam pojma sta je metalcore. ali pretpostavljam da to i dalje ima neke muzicke elemente metala. i meni je pop pank apsolutno smesan i nimalo pank, ali kad malo pogledam ima ciste pankerske babnjeve i tu neku jednostavnost ka kojoj teze i vecina ostalih pravaca u panku. cir na zeludcu sam dobijala sto ljudima kad kazes "slusam pank" oni kazu "aha fall out boy, new found glory itd" ali pocelo je da me boli uvo za to jednostavno :mrgreen: budi zen
E, to je dobra paralela. Metalkor za metal ti je isto sto i mtv pop pank bendici za pank. Ono, voleli bi da su pank, trude se da budu pank, al im mnogo lose ide

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Metalcore

Post by mislim_stvarno » 11 Aug 2012, 23:40

truperu, cini mi se da je taj stav upravo ono o cemu se ovde raspreda prica od prvog dusanovog posta na ovoj temi. Ono, hejtovanje celog pravca...

Ja u opste ne kapiram to na taj nacin, da je to ista paralela mislim da ne stoji. Realno, mislim da vise stoji za neki bend koji bi koketirao sa pop muzikom nego za ovaj tip bendova koji se trude da idu u ekstrem u izvesnoj meri. Ono, lakse progutam tu pricu za linkin park, evensence, avenged sevenfold (kad im je pevac pevao onim gej glasicem kroz nos) i slicne bendove nego za npr ovaj pomenuti killswitch koji su meni neslusljivi zbog ovog tipa groulovanja.

Mislim, sta znam, ako kazes, "hoce da budu metal ali nisu metal", to meni znaci da mislis da nisu tr00 i da koketiraju sa pop muzikom sto mislim da nije slucaj, jer po mom misljenju, judasi, maideni, i tako slicni oldschool bendovi su daleko pristupacniji pop orjentisanoj publici nego pomenuti kse. Ono, ja koji obozavam panteru ne mogu da svarim ovo metalcore groulovanje, i ne vidim kako to moze neko ko gotivi nickleback i u2, kao mainstream rock, da proguta.

Ili mozda mislis da su prevazisli metal, i otisli u neku krajnost koja je losa, sto opet rekao bih ne stoji, jer i dalje je to previse slicno danasnjem modernom metalu da bi mogao da ga toliko odvojis, pre bih mogao da odvojim brutal, grind, black, deth i sl. Ono, ovi metalcore-ovci su na pola puta do takvog ekstrema.

Ne znam, ja ovaj pravac ne slusam preterano jer ono sto sam do sada cuo mi deluje da je dosta forsirano, na pola puta izmedju raznih pravaca. Ne osecam energiju koja bi me pokrenula na nacin na koji me rade rn, pantera, bls, prodigy itd, ne osecam groove, imam osecaj da su rifovi nabacani i pravljeni da bi bili over the top i deo gitaristichke patkometrije, ali i dalje nisu toliko zahebano dobri kao neke progresiv ludorije i da nisu toliko upecatljivi kao meat and potato pristup koji je furao Dime, Iommi, ZW... Hoce da budu brutalni ali i emotivni (sto neki drugi likovi umeju bolesno dobro da urade), a na kraju meni taj brutalni deo zvuci kao da se previse trude, a emotivni deo opet ostane nedovoljno dobar da bih ja to osetio...

Ceo taj trip nit' smrdi nit' mirise moze biti odlican za neke ljude, kao sto je npr meni nfs shift odlican jer su mi dosadile arkadne voznje, a nisam dovoljno dobar, niti zelim da se posvecujem previse igranju nekih ozbiljnih simulatora tipa gtr2 ili tako nesto.

Isto tako, to sto ja mislim da je pravac (tj neki bendovi) forsiran, ne znaci da mislim da je neiskren. Meni ta iskrenost ne znaci itch, ne razmisljam o tome, i ne znam da to prepoznam. Ja muziku delim na onu koja me radi i vozi, i na ono sto mi ne prija po ovom ili onom kriterijumu...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metalcore

Post by Trooper » 12 Aug 2012, 12:48

mislim_stvarno wrote: Ne znam, ja ovaj pravac ne slusam preterano jer ono sto sam do sada cuo mi deluje da je dosta forsirano, na pola puta izmedju raznih pravaca. Ne osecam energiju koja bi me pokrenula na nacin na koji me rade rn, pantera, bls, prodigy itd, ne osecam groove, imam osecaj da su rifovi nabacani i pravljeni da bi bili over the top i deo gitaristichke patkometrije, ali i dalje nisu toliko zahebano dobri kao neke progresiv ludorije i da nisu toliko upecatljivi kao meat and potato pristup koji je furao Dime, Iommi, ZW... Hoce da budu brutalni ali i emotivni (sto neki drugi likovi umeju bolesno dobro da urade), a na kraju meni taj brutalni deo zvuci kao da se previse trude, a emotivni deo opet ostane nedovoljno dobar da bih ja to osetio...
TACNO na ovo sam mislio, samo nisam umeo da objasnim. I jbg, rekao sam to sto sam rekao za ceo pravac, jer nisam cuo nesto mnogo predstavnika istog koji bi me ubedili u suprotno (msm posle ovih se nisam ni potrudio da cujem). To je taj neki novi talas koji npr fino iznose Lamb of God, Machine Head, Gojira itd, dok metalkor bratija negde fejluje. Ne mogu sad tacno pokazati gde (sto se vidi po mojoj gomili rant postova) ali primeti se da im nesto nedostaje

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Metalcore

Post by Randy » 13 Aug 2012, 14:48


User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 13 Aug 2012, 15:33

Randy ovaj baja sve sto je rekao 100% u pravu :D Ja mislim da se najvise zbog tih majica i tog svog stajlinga brt sve i odvija kako se i odvija kao i to sub sub sub deljenje u 1000 zanrova.Zato brate ovi turbo folkeri SVI slusaju SVE i SVE znaju.Nisu kao mi e ja sam tru ti nisi.Coveka cenis kakva je osoba bio on EMO, METALAC, STREBERCINA,REPER SKEJTER ILI STA GOD \m/

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Metalcore

Post by Bluesko » 13 Aug 2012, 15:34

:1:
ZAGRADA TAČKA DVOTAČKA PRAVOPIS VELIKOSLOVO!

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 13 Aug 2012, 16:12

ja sam Veoma PIsmen!!!!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metalcore

Post by Doolio » 13 Aug 2012, 16:27

Jonny Hendrix wrote:Randy ovaj baja sve sto je rekao 100% u pravu :D Ja mislim da se najvise zbog tih majica i tog svog stajlinga brt sve i odvija kako se i odvija kao i to sub sub sub deljenje u 1000 zanrova.Zato brate ovi turbo folkeri SVI slusaju SVE i SVE znaju.Nisu kao mi e ja sam tru ti nisi.Coveka cenis kakva je osoba bio on EMO, METALAC, STREBERCINA,REPER SKEJTER ILI STA GOD \m/
Али ту се враћамо на онај трип да ли и колико је тај ''трунес'' битан за који жанр/тип/конкретну песму:)
Ја заиста не могу да слушам социјално активну музику која се бави озбиљним стварима ако се креатори исте спрдају, лажу и условно речено варају људе у својим песмама. Са друге стране, нису све ''музике'' такве, па ћу тако радо послушати металца који јури змаја у песми а приватно не, народњака који који пева о прцању а не прца, лика који прави песме за децу а смарају га деца или диџеја који не воли журке а прави песме за исте. Ако су те песме добре. Ал нпр. Дачић може да изда НАЈБРУТАЛНИЈУ И НАЈКВАЛИТЕТНИЈУ ИКАД реп песму о тешком животу о гету и потреби да се промени социјално стање и позиву на револуцију, само ћу рећи нига плиз. Просто ми је то некако озбиљна тематика за фејковање, ако ме разумете. Тако да се ни овде не слажем са Душаном, тј. за НЕКЕ продукте не могу да гледам само продукт као такав. Можда би требало, можда је то тинејџ став, али ја и кад размислим о томе, мислим да није. Ако бих фурао неку аутентичност у повер металу рецимо, то би ми било идиотски. Али ако си социјално активан антипедофил, а јебеш децу по подрумима, онда јебига, колико год то твоје антипедофилско залагање било квалитетно, фејлово си.

Оно где ћу се у потпуности сложити, то је да металци уопштено као субкултура јебу кеву у претеривању и бркању лончића што се ових ствари тиче. Било би у реду да неко каже ''не може онај бенд икс да прави песме о социјалној неправди, а да има приватни авион, поклони га брате деци из африке, нико није умро без приватног авиона'', али не, обично је то нешто у рангу ''видео сам певача икс да седи у кафићу и пије КАФУ, КОЈИ ПОЗЕР''.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Metalcore

Post by Stalker » 13 Aug 2012, 16:39

- У животу, свакој врсти уметности, сваком музичком правцу, бити чру је искључиво и само бити свој. Ово се односи и на метал. Јако ми је жао што је изгледа одавно установљено да је од делова тела само мудо референтно металу. Бозг чега? Зар је лоше изразити најосетљивију емоциу преко неког вела таме? Порке је то погрешно? Савршен пример бенда који руши све те стереотипе данас је по мом мишљењу Сунис. Масвидал и Рајнерт су по свему судећи хардкор гејеви, али кога је за то брига? По мени је Синик један ентитет без пола, дакле нема муда и нема минџу, већ нема ништа, или ако има, има нешто треће или све од поменутог. Зар то није ново, зар то није сјајно? Наравно да јесте јер је то установљен легендаран бенд који се бави оним што инспирише чланове тог бенда, а не муда мачеве дупета сисе пиво сотоне. Мало сам се иживио јер се овде ради о мом личном укусу, али хоћу да кажем да је битно искључиво субјективно мишљење, субјективни доживљај појма "метала" - што овде сви и капирају, али се бацају изнова и изнова у глупе дискусије.. Кажеш лепо не волим Пауер метал јер ми се не свиђа и до виђења рибо.

Мала тангентица: текстови су битни веома за тај свемудни доживљај метала, јелда?

Металика-Сик енд Дестрој

"There is no escape
and that's for sure
This is the end we won't take any more
Say goodbye to the world you live in
You've always been taking
but now you're giving

Running,
On our way
Hiding,
You will pay
Dying,
One thousand deaths
Running,
On our way
Hiding,
You will pay
Dying,
One thousand deaths
Searching,
Seek and Destroy
Searching,
Seek and Destroy!
Searching,
Seek and Destroy
Searching,
Seek and Destroy!!"


Ник Кејв-Ред Рајт Хенд

"Take a litle walk to the edge of town
Go across the tracks
Where the viaduct looms,
like a bird of doom
As it shifts and cracks
Where secrets lie in the border fires,
in the humming wires
Hey man, you know
you're never coming back
Past the square, past the bridge,
past the mills, past the stacks
On a gathering storm comes
a tall handsome man
In a dusty black coat with
a red right hand

He'll wrap you in his arms,
tell you that you've been a good boy
He'll rekindle all the dreams
it took you a lifetime to destroy
He'll reach deep into the hole,
heal your shrinking soul
Hey buddy, you know you're
never ever coming back
He's a god, he's a man,
he's a ghost, he's a guru
They're whispering his name
through this disappearing land
But hidden in his coat
is a red right hand"


МЕТАЛика против Ника Кејва. Која тематика и начин изражавања емоције у тој тематици вам је више метал? ИМХО Ник Кејв побеђује за километар ипо. Oво је за мене доказ колико је заправо ограничавање на жанр једна глупа ствар; могу да разумем, али не могу да разумем народ који се ограничава на само један начин изражавања, НАРОЧИТО КАДА СЕ РАДИ О ПОСМАТРАЧУ/СЛУШАОЦУ а не о творцу..
Last edited by Stalker on 13 Aug 2012, 16:42, edited 1 time in total.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metalcore

Post by Doolio » 13 Aug 2012, 16:41

Брате минли, после милијарду страна приче о сленгу, дођеш са трипом ''зашто баш муда да буду референца кад може то и на други начин''...

фак дис ајм вокинг

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Metalcore

Post by Stalker » 13 Aug 2012, 16:50

Извини Дуле, изоставио сам једно 3 стране, покушао сам да се укључим али нисам више могао да читам ову дискусију и поред велике воље.

Нисам могао јер је то онај тип дискусије који се врти у круг, чуди ме да после толико година на форуму и прочитаних и написаних постова ниси то извалио, кад знаш да сениорски постови повлаче у оваквим темама доста лоших постова нас млађих, па да кажем и неписменијих чланова форума. Уместо људи овде да причају о Металкору и новинама које се збивају, аутомацки се кренуло са оцењивањем жанра готово искључиво од људи који не слушају металкор. Али нема само тога, овде се почело причати о феномену муда у металу и то је мене повукло и ја се због тога извињавам. Сви су одавно требали да се повуку из ове дискусије, садје прекасно, ова тема је постала нешто много веће и изопачение.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest