Metalcore

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Metalcore

Post by L4t3r4lu5 » 05 Sep 2012, 00:10

Ja sam mislio da je Downstroy HC? U čemu je razlika ustvari između metalcora i hc-a? Samo ovo pevanje što se provlači po refrenima?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metalcore

Post by Dushan S » 05 Sep 2012, 02:05

Hard core je nastao kao tvrdji, uslovno raznorodniji pank koji je raskrstio sa nekim kliseima panka. To ti je danas sirok termin, Black Flag su bili HC ali i neki emo bend ili bend za koji se obicno podrazumeva da je metal. Metal core ti je samo odredjeni derivat, tvrdji pank u koji je dodata doza metala, uprosceno. Nije ni podzanr HC-a, tehnicki, vise fuzija dva pristupa.

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 11 Sep 2012, 09:04

Sto bi rekla teta Wiki nastalo stapanjem krosover thrasha i hardcore punka .... prvi talas metalcore-a koji je tad bio samo neki metal.... ovo danas je potpuno drugacije od toga sto je bilo tada .Btw izlazi nov album parkway-a skoro, nisam guglao nznm kada ali izbacili su singl pa evo ko ima zelju da slusa http://www.youtube.com/watch?v=tz2cxC5oZSk

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Metalcore

Post by Void » 11 Sep 2012, 15:10

песма баш "мееех"

ваљда неће албум бити такав....а могуће је да је до продукције, па да само сад звучи као кеса, а да ће га умастити у фајнал миксу.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metalcore

Post by Trooper » 11 Sep 2012, 17:17

Auf, ne znam dal je do snimka, al ovo zvuci kao kroz boss metal zone da sviraju gitaristi, nidje veze. E, a da, metalkor nema veze sa krosoverom, recimo da je neko vanbracno dete melodik mjetala i recimo... nekog gruv/tres tripa

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 11 Sep 2012, 20:29

Truper .... znam ni ja da nema veze sa krosoverom ali jbg tako kaze vikipedija i valjda se pritom misli na onaj "POCETNI" metalcore koji je nastao jadan a da nije ni znao da je nastao ...if u know what i mean :)

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 14 Sep 2012, 00:12

Evo jedan novosadski metalcore band

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Metalcore

Post by Void » 14 Sep 2012, 01:22

нису класичан металкор, ал' 'ебу кеве, гледо сам их на једној свирци.

User avatar
Jonny Hendrix
Posts: 62
Joined: 12 Sep 2011, 22:11
Location: Beograd, Surcin
Contact:

Re: Metalcore

Post by Jonny Hendrix » 05 Nov 2012, 23:40

Е војде чуј треба ми помоч :) А не мора само војд може и неко укуснији није проблем :) Наиме слаб сам са чтимовима па сад, гитара ми је "подешена" илити "интонирана" и у дроп Ц штиму је.Ако одем у дроп Б (само пола степена ниже ако се не варам) морам ли да подешавам интонацију и те курце или нема потребе Хјо хјо, оћу прашим металкор, нашао сам неке слепце па би да крештимо и да се деремо :) а фора је што нећу свирам у дроп Ц јер ми се "Смучио кад видим ко све свира у том чтиму" а за дроп Б знам пар Ха Це, Ем Си бендова.Парквеј и машинхед(то је што ја знам да свира у дроп Б) ајд помоћ би добродошла енивеј тенк ју тенк ју филе данк филе грусен данке данке бите данке ауфидерзен чус :)

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Metalcore

Post by Trooper » 06 Nov 2012, 00:10

Brate, stim je nebitan, pogotovo 'kad vidim ko sve u njemu svira'. Mos' ti mjetalcugu i iz E da sviras ako znas kako, a taj stim i Van gog koristi.
A sto se tice tahnickog pitanja, ako su zice pristojne debljine, i ako je gitara setovana za drop C na neku razumnu visinu zica, pola stepena gore-dole nece praviti neki problem, eventualno maaalkice da otpustis opruge od tremola ako krene da se spusta

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Metalcore

Post by Stalker » 06 Nov 2012, 11:46

Морам допринети изјавом да је у задње време метал из дропа геј. Дроп излази из моде, јер најмадерфакерскији метал бендови свирају или у Е (Спон оф Позешн) или у Д (Обскрдр) стандарду. Мислим да је чак и Мешуга упакована у неки диминишд Њ стандард штим. Зашто сам почео да хејтујем дропове као основне штимове неких бендова, па и мог измеђ осталог? Недостатак слободе и наравно мадрфакинг отежавање свирања арпеђа и сличних момената. Невјероватно шта човјек извали када крене да маратонски џемује у стандардном и дроп штиму. Не свиђа ми се та комуникација између Е и А жице. Наравно, ја помало и кењам јер је све тако обскурно и субјективно, Тулу је нпр дроп промјенио живот. Увјерен сам да они не би ништа направили из стандарда! Бар Ченслор не би, јер је евидентно да оулд чеп нема везе са неком врстом теорије. Али се снашао! И то не значи да ћу се и ја снаћи. Заправо, тек сам сада, после оволико година извалио да се не сналазим. Ето кратке поеме о дропу Д и стандарду Е. Пишем ово док лежим у кревету и на очи не видим, гледам Београд видим Подгорицу, па ако сам био нејасан или глуп молим вас укажите на то.

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metalcore

Post by Dushan S » 06 Nov 2012, 15:51

Stalker wrote:Морам допринети изјавом да је у задње време метал из дропа геј. Дроп излази из моде, јер најмадерфакерскији метал бендови свирају или у Е (Спон оф Позешн) или у Д (Обскрдр) стандарду. Мислим да је чак и Мешуга упакована у неки диминишд Њ стандард штим. Зашто сам почео да хејтујем дропове као основне штимове неких бендова, па и мог измеђ осталог? Недостатак слободе и наравно мадрфакинг отежавање свирања арпеђа и сличних момената. Невјероватно шта човјек извали када крене да маратонски џемује у стандардном и дроп штиму. Не свиђа ми се та комуникација између Е и А жице. Наравно, ја помало и кењам јер је све тако обскурно и субјективно, Тулу је нпр дроп промјенио живот. Увјерен сам да они не би ништа направили из стандарда! Бар Ченслор не би, јер је евидентно да оулд чеп нема везе са неком врстом теорије. Али се снашао! И то не значи да ћу се и ја снаћи. Заправо, тек сам сада, после оволико година извалио да се не сналазим. Ето кратке поеме о дропу Д и стандарду Е. Пишем ово док лежим у кревету и на очи не видим, гледам Београд видим Подгорицу, па ако сам био нејасан или глуп молим вас укажите на то.
Ne mogu se svirati neke stvari bez dropa, to je fabula. Postoje rifovi za koje drop sjajno funkcioniše, jer sviraš i kvinuti i oktavu jednim prstom, i onda možeš svirati više kvinti jednu za drugom, kao i velike skokove sa njima, što je jednostavno nemoguće u standardnom štimu. Ako misliš na drop-ovanje u smislu toga da bez obzira na štim najdeblja žica ide za stepen niže.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Metalcore

Post by Stalker » 06 Nov 2012, 23:05

Јес, на то сам мислио, али не у том контексту.

Све што коментаришем коментаришем из првог лица, дакле ретко када кажем 'е то је тако' иако некад звучи по мом писанију, надам се да ћу то променити ускоро. Енивејз, мени је нпр много логичније да музичар компонује инструмент у стандарду, једноставно ми делује као да је стандард много флексибилнији за неки иницијални рад, нарочито код прогресивног рока/метала. Морам приметити да су сви технички/прогресивни бендови које сам слушао конзистентно у стандардним штимовима (Cynic, Meshuggah, Spawn of Possession, Obscura, Between the Buried and Me, Six Feet Under, The Mars Volta, а одличан пример за колеге металце-гитаранте је Gojirа), или су генерално у стандардним, док се нађе ту и тамо понека песма у алтернативном/дроп штиму (Porcupine Tree, Opeth). Једина поента коју сам желио извући је та да мислим да је лоше базирати музику бенда на дроп штимовима у одређеним жанровима, а чини ми се да је и металкор један од њих :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Metalcore

Post by mislim_stvarno » 06 Nov 2012, 23:38

Mislim da je jednako smesno iskljucivati drop stim kao i bazirati se iskljucivo na njemu. Ne znam da li si u fazonu da nikad ne treba koristiti drop, ali...

Kapiram da ovo pises iz ugla basiste pa ti smeta, ali jednostavno drop stim pruza mnogo, ali mnogo, kad je u pitanju sviranje rifova na gitari, dok sa druge strane komplikuje zivot onome ko solira.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Metalcore

Post by Stalker » 07 Nov 2012, 00:04

ЖЛОРГ

рекох да не мислим да треба искључити дропове никако, него да мислим да не ваља да се компоновање генерално, у већини случајева базира на дропованој гитари

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest