Metal kod nas

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Metal kod nas

Post by Orgasmatron » 02 Dec 2008, 04:58

Zapravo kod nas metal scena ne jacha jer su upravo loshi cover bendovi zasluzni za sve slabiju posecenost svirki. Mislim ako cemo iskreno, do pre 4 godine nije moglo da se zivi i dishe od Iron Maiden i Metallica tribute bendova, naravno od 300000 bendova 2 samo valjaju ali ta 2 ne mogu da dodju do izrazaja jer ostatak (koji na zalost chini vecinu) prosto ubije publiku u pojam jer nakon 200 odgledanih UZASNIH bendova sa tom tematikom kad vidite na plakatu josh jedan ili josh dva ista takva benda prosto pochnete da razmishljate SHTA JOSH JEDAN KRSH BEND? MA EVO TRCHIM! Isto tako chak ni autorski bendovi zahvaljujuci tim bendovima ne mogu da dodju do izrazaja, svaka chast onome ko je uspeo sa tim ali i dalje, ima veliki broj fenomenalnih autorskih bendova na chiju ce svirku opet mali broj ljudi da dodje jer su ljudi jednostavno izgubili interesovanje. A da da ne pominjemo onaj deo shto danashnji "metalci" ce radije 150 dinara umesto za ulaznicu za svirku dati za flashu piva od 2 litre koju ce da popiju u nekom parku i posle da se ponashaju kao da su popili cisternu do 12 jer vec ako propuste autobus u 12:10 nocni nece izlaziti 2 nedelje jer ih mamica i tatica nece pushtati napolje (BUHUHU SRCE MI SE SLAMA)! A isto tako po nekom mom mishljenju na kraju ispade da chak ima i vishe bendova nego publike a retki su bendovi koji imaju odnos sa drugim bendovima da jedni drugima budu publika. Jednostavno OVDE METAL SVOJE KORENJE NECE PUSTITI I AKO PUSTI KOROV CE GA UNISHTITI

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Metal kod nas

Post by Kole man » 03 Dec 2008, 00:08

Orgasmatron wrote:Zapravo kod nas metal scena ne jacha jer su upravo loshi cover bendovi zasluzni za sve slabiju posecenost svirki. Mislim ako cemo iskreno, do pre 4 godine nije moglo da se zivi i dishe od Iron Maiden i Metallica tribute bendova, naravno od 300000 bendova 2 samo valjaju ali ta 2 ne mogu da dodju do izrazaja jer ostatak (koji na zalost chini vecinu) prosto ubije publiku u pojam jer nakon 200 odgledanih UZASNIH bendova sa tom tematikom kad vidite na plakatu josh jedan ili josh dva ista takva benda prosto pochnete da razmishljate SHTA JOSH JEDAN KRSH BEND? MA EVO TRCHIM! Isto tako chak ni autorski bendovi zahvaljujuci tim bendovima ne mogu da dodju do izrazaja, svaka chast onome ko je uspeo sa tim ali i dalje, ima veliki broj fenomenalnih autorskih bendova na chiju ce svirku opet mali broj ljudi da dodje jer su ljudi jednostavno izgubili interesovanje. A da da ne pominjemo onaj deo shto danashnji "metalci" ce radije 150 dinara umesto za ulaznicu za svirku dati za flashu piva od 2 litre koju ce da popiju u nekom parku i posle da se ponashaju kao da su popili cisternu do 12 jer vec ako propuste autobus u 12:10 nocni nece izlaziti 2 nedelje jer ih mamica i tatica nece pushtati napolje (BUHUHU SRCE MI SE SLAMA)! A isto tako po nekom mom mishljenju na kraju ispade da chak ima i vishe bendova nego publike a retki su bendovi koji imaju odnos sa drugim bendovima da jedni drugima budu publika. Jednostavno OVDE METAL SVOJE KORENJE NECE PUSTITI I AKO PUSTI KOROV CE GA UNISHTITI
Svaka cast za ovo,cela tema u jednoj recenici :lol:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Metal kod nas

Post by Derrick » 03 Dec 2008, 00:22

@Orgasmatron:

Samo bih želeo da dodam da ovo, u principu, važi za sve tzv. "underground" pravce kod nas - ni PUNK, ni METAL, ni bilo koja treća scena nije u dobrom stanju zahvaljujući poplavi mediokritetnih bendova (i još ovo "mediokritetni" predstavlja čist kompliment za veliki broj njih...), i nezrelih fanova.

Čoveče, mogu samo da zamislim kakav je "tup" osećaj kada imaš 30-ak godina (al' može i manje, ali podrazumevam da su "ozbiljniji" muzičari u poznim dvadesetim :wink: ), stojiš na bini i sviraš pred nezrelim pubertetlijama, odnosno klincima koji, VEĆINOM (dakle, NE svi), su na tvojoj svirci da bi bili "u fazonu" i/ili potrošili višak energije, a ne zato što cene tvoju muziku i tvoj rad, ili, ne daj bože, žele da čuju šta imaš da kažeš. Ti isti će ti sutra piratizovati album koji izdaš...

I o ovome treba razmisliti...

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Metal kod nas

Post by Nyarlathotep » 03 Dec 2008, 13:22

uskoro cu izdati moj prvi solo labum koji ce biti stampan na CDu, izdacu album i sa oba benda, i sve ce to biti objavljeno na CDu i online dzabe da se skine.
naravno! sto vise ljudi cuje, to bolje. nemam nista protiv toga.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Metal kod nas

Post by Orgasmatron » 03 Dec 2008, 16:17

Derrick wrote:@Orgasmatron:

Samo bih želeo da dodam da ovo, u principu, važi za sve tzv. "underground" pravce kod nas - ni PUNK, ni METAL, ni bilo koja treća scena nije u dobrom stanju zahvaljujući poplavi mediokritetnih bendova (i još ovo "mediokritetni" predstavlja čist kompliment za veliki broj njih...), i nezrelih fanova.

Čoveče, mogu samo da zamislim kakav je "tup" osećaj kada imaš 30-ak godina (al' može i manje, ali podrazumevam da su "ozbiljniji" muzičari u poznim dvadesetim :wink: ), stojiš na bini i sviraš pred nezrelim pubertetlijama, odnosno klincima koji, VEĆINOM (dakle, NE svi), su na tvojoj svirci da bi bili "u fazonu" i/ili potrošili višak energije, a ne zato što cene tvoju muziku i tvoj rad, ili, ne daj bože, žele da čuju šta imaš da kažeš. Ti isti će ti sutra piratizovati album koji izdaš...

I o ovome treba razmisliti...
Zapravo vishe je porazavajuc osecaj kad imash 45 godina i reshish da osnujesh bend koji ce da radi samo tezgaroshki repertoar da bi zadovoljio shto klince shto matorce koji nemaju para da odu do Budimpeshte da vide bendove kojima ti radish cover.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Metal kod nas

Post by Nyarlathotep » 03 Dec 2008, 16:51

po meni je najgore da izdas sebe i svoja interesovanja zarad neke nesretne kinte koju ces jedva zaraditi svirajuci tezge.
zato lepo zasuces rukave i nadjes pravi posao, a muziku ostavis za uzivanje i lepo sviras metal, ili sta vec.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Metal kod nas

Post by Orgasmatron » 03 Dec 2008, 16:56

Ja to znam, ali objasni ti to ljudima koji imaju razmishljanje kao prokleti Aca Lukas, NEMA PARA OD ROCK N' ROLL-a PA SAM PRESHAO U NARODNJAKE ILI VEC NESHTO SLICHNO ILI PAK GORE OD TOGA

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metal kod nas

Post by Doolio » 03 Dec 2008, 17:39

pa i to tezgarenje je pravi posao, mozda oni svi odu gajbama i sviraju za sebe nesto sto im je lepo jebiga. kolko ja uradim ilustracija koje me smaraju, vise od onih koje su mi do jaja.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Metal kod nas

Post by Duane » 04 Dec 2008, 00:20

ajme ljudi pa ako je rec o profi muzicarima znaci da to rade u zivotu najbolje i da bi im to trebao biti primarni posao... zasto da nezaradjuju kintu... nerazumem... zasto bi sad neki vrhunski gitarista otisao da namesta cesme ili slicno...
e sad drugo je kad ta potreba za parama preraste polaku u zelju pa u zavist... neam pojma zato ce meni uvek biti dragi muzicari poput tocka... rekli su svoje i dosta, a zapravo su i time rekli i previse... ;)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Metal kod nas

Post by nemanjavelimirovic » 04 Dec 2008, 01:15

Mrzi me da citam sve ono....za metal kod nas nema dobrih tehnickih uslova i mislim da je to osnovni problem. Ovde se misli da profi bendovi sa sobom vuku producenta, tonca i to nekoliko njih, majstora za svetlo, specijalne efekte....Ovde jedino THRASH metal, ili neke forme koje su malko punkerskije...za one sinfo varijante treba punoooo para.... I jos jedna stvar, mozda se neko naljuti, ali, kako moze bend iz recimo Sombora (shopio sam) da peva o nekim mitskim stvarima koje su karakteristicne za zemlje skandinavije naprimer? Vilenjaci i trolovi krenuli su ka dvorcu, sa sobom su nosili preklanu ovcu. Eto teksta. :mrgreen:

(naravno zajebavam se, nadam se da niko se nije uvredio) :D

Metal je interesantna forma muzike i zaista postujem neke bendove koji su iz ovog pravca, Pantera, Slayer, Sepultura, ajd eto Metallica (prva faza), System of a Down....tako to sam slushao ranije kad sam bio mladji...dobro System mi je cool uvek... 8)
Postujem i recimo Blind Guardian, Nightwish, i slicno (mrzi me da nabrajam), mada se to meni nikako ne svidja, ali i ti ljudi znaju zbog cega pricaju o stvarima koje pricaju,a muzicki su sjajni... stvar je ukusa da li se to tebi svidja ili ne... (ovo je bio OFF)

And for the ending: kod nas ni jedna vrsta UNDERGROUND muzike nikada vise nece proci jer je mentalitet ljudi sada takav, samo varijante undergorunda koje koketiraju sa komercijalnijom pricom (i imaju bar jedan lepljivi hit) MOZDA mogu da budu zaista progurane...(kome je to cilj, naravno :D ) Ovde naravno ne mislim na popularnost recimo nekih BG alt/indie bendova, vec na popularnost recimo bar Van Gogh, koji su ipak sada najjaci po pitanju neke muzike koja nije folk ili kvazi pop. Tuzno je , ali je tako... :deda:

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Metal kod nas

Post by Orgasmatron » 04 Dec 2008, 09:18

donekle si u pravu a donekle i nisi. Shto se tiche mentaliteta ljudi, mi imamo takav mentalitet da hoce neko nekome da pomogne samo ako ima lichnu korist od svega toga. Evo recimo Vlada Dzep (JET), hoce chovek da pomogne sceni promocijom mladih bendova itd. ali za zive svirke ulozi 1 dinar a ochekuje da zaradi 1000 pa to tako ne ide, mora se investirati. Shto je najgore jedini nachin jeste da bendovi sami u sebe investiraju ako misle ozbiljniju prichu da povedu, ako misle samo da postoje na sceni dok ih ne prodje puberetska napaljenost za neizraslim sisicama tinejdzerki jer sviraju cover njihovom omiljenom bendu onda ko ih je.e, ali ovako druge alternative nema.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Metal kod nas

Post by Nyarlathotep » 04 Dec 2008, 21:52

Orgasmatron wrote:Ja to znam, ali objasni ti to ljudima koji imaju razmishljanje kao prokleti Aca Lukas, NEMA PARA OD ROCK N' ROLL-a PA SAM PRESHAO U NARODNJAKE ILI VEC NESHTO SLICHNO ILI PAK GORE OD TOGA
jbg, brate, ali Aca Lukas nije nikada bio roker.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Metal kod nas

Post by Nyarlathotep » 04 Dec 2008, 21:56

Doolio wrote:pa i to tezgarenje je pravi posao, mozda oni svi odu gajbama i sviraju za sebe nesto sto im je lepo jebiga. kolko ja uradim ilustracija koje me smaraju, vise od onih koje su mi do jaja.
da, ali onda nema sta da se zalis.
i ja volim prozu i poeziju, pa sada pisem sugave reklame. jbg, posao je posao. naravno.
samo, onda cuti i kenjaj, nema sta da se zalis.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metal kod nas

Post by Doolio » 05 Dec 2008, 00:11

dobro, ta paralela ne znam koliko stoji. ja svakako moram da radim svakakve gluposti zbog kinte (gluposti u smislu neizazovno, suvise lako, suvise prosto, za mali kes itd.), ali jos vise zbog samoprezentacije, tako da i te stvari uradim zanatski posveceno kao kad bih radio, lupam, svoj pandan sikstinske kapele ili sta god:). i sve je to u mojoj struci. i na sve to gledam kao na probijanje i ulaganje u nesto kasnije kao sto je ime i mogucnost da vrsim strogu selekciju klijenata, postavljanje sopstvenih uslova, rokova, nabijanje cene, radjenje svojih tripova a ne po narudzbini i tome slicno. drugim recima, ako taj lik sto tezgari lepo od tezge uzme parice, pa kupi opremu ili za te pare snimi autorski album ili sta god, zasto ne bismo gledali na to kao na sredstvo ili ulaganje?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Metal kod nas

Post by Dushan S » 08 Dec 2008, 15:56

Mozda. Mozda posle 5 neuspelih albuma naprave jedan van-vremenski. Ali dok se to ne desi, od mene ce dobijati konstruktivne kritike.
Ja ne gledam na album štampan u 500 primeraka sa snimcima na nivou boljeg demo-a kao nešto što treba shvatati toliko ozbiljno. Ako uhvatiš nešto nalik tome u ruke i kreneš redom, SIGURNO ćeš imati u svakom aspektu od teksta do pakovanja CD-a nešto što može da ti posluži da poliješ go'nima dotične. Meni je to nekako nesportski. Realno, gledam neke kritike napolju po sajtovima. Normalno je da mainstream magazin ima oštriji kriterijum, ali je i normalno da fanzin koji se bavi lupam, samo thrash metalom bude mekši u ocenjivanju bendova i afirmativniji, jer u stvari "gaji" jednu vrstu muzike. Znači na skali od 1 do 10 možeš da oceniš 3 benda tako da imaju 8, 7 i 6 i da ne bude da si ih iseckao, a da je opet jasno ko je tu ko, a možeš i da ih staviš pod lupu pa da ih poređaš 5,3,1. Objektivnost je u stvari često izgovor za nešto krajnje subjektivno. Naravno, možda ti zaista jesi konkretno nezlonameran i realan, ali ja pričam o onome što vidim kod nas generalno kao pojavu.
Ako mi se ne svija neki bend, necu da ga slusam i obrnuto. Totalno mi je svejedno da li ce bend biti iz Srbije, Turske ili Tibeta. Pre bih mirisao cvece iz komsijinog dvorista nego sopstveno govno iz svojeg. Kapiram da si ti malkice pristrasan, zbog Trigera :wink: ili mozda reklama i parola "kupujmo domace" :mrgreen:
Nisam pristrasan, a onaj ko ne zna da Srbi (i generalno ljudi sa ovog podneblja) nemaju zdrav odnos prema sebi već su ili u kompleksu manje vrednosti pa gledaju sebe kao govna, ili misle da mogu sve i svakoga da ispizde po svakom pitanju, tj imaju kompleks više vrednosti, taj ne čita novine, ne gleda tv i ne izlazi na ulicu. Ja se samo zalažem za zdrav odnos, jer ga za sve ove godine jako retko viđam.
Inače pomenuo si "Sviđanje" a to nije isto kao "objektivna ocena" tj ne znači da treba pljunuti ili oštro oceniti nešto jer ti se lično ne sviđa, zar ne? Kod nas je ljudima (opet nasleđe komunizma) jako teško da drugom prizna kvalitet, uvek je neko "nije nego" opljuvavanje.

Na kraju krajeva, ja se slažem sa većinom toga što kažeš, ali sve što ti kažeš kažu i oni koji se vrlo ružno odnose prema drugima i svemu oko sebe, tj nije teško biti maliciozan i onda dati racionalno objašnjenje. Ja sa Triggerom inače, kad već pominješ, nemam takvih problema, ne mnogo (ili nas jako pohvale ili namerno ignorišu, što je opet svojevrsno priznanje kad su u pitanju ljudi i mediji), koliko ih imaju neki drugi, pa ne moram ni da branim posredno sebe, ako si na to mislio. Neki drugi bendovi zato nisu te sreće ili u toj poziciji. Dešava se isuviše često da pročitam recimo recenziju albuma gde se najbukvalnije na finjaka ponižava neki bend, koji uopšte nije loš, ili obrnuto, prosečno ostvarenje diže u nebesa, a sve to zato što, bože moj, treba "realno" reći šta je dobro.
70% publike se podboci i namrsti, ne slusa pesme i ne kapira atmosferu bendova, vec juri ko je gde ispao ili isfalsirao. ili jos gore, "ko nije skinuo solazu u originalu" jbg... ovo je ziva istina.
Ovo si u pravu... Mada to nije problem za neke bolje bendove, a ni kad nemaju nimalo pojma. Nego za ove što počinju a trude se, znači nije loš bend, ali nije ni da se isečeš, i onda naravno da ponešto nije baš kako treba. Znači postoji mogućnost da se a) raja opusti i lepo provodi kad se već momci trude ili b) da rade ono što ti kažeš da rade... Kod nas često radije biraju baš pod B. Kao da ih je neko platio da napišu muzičku kritiku za sutrašnje novine, a ne da su izašli da popiju piće i zajebavaju se.
donekle si u pravu a donekle i nisi. Shto se tiche mentaliteta ljudi, mi imamo takav mentalitet da hoce neko nekome da pomogne samo ako ima lichnu korist od svega toga. Evo recimo Vlada Dzep (JET), hoce chovek da pomogne sceni promocijom mladih bendova itd. ali za zive svirke ulozi 1 dinar a ochekuje da zaradi 1000 pa to tako ne ide, mora se investirati.
Ja kad čujem ovakav komentar, oduševim se. Ajd, ti kupi razglas, nabavi autobus, zaposli se na radio stanici, izbori se za redovne emisije, organizuj bendove, obezbedi tonca, dovezi i odvezi sve to, i vodaj tako klince po Srbiji. Naravno slučajno nemoj da staviš ni dinar u džep da neko ne bi na interent forumu rekao da se obogaćuješ na sirotim bendovima i radi to sto godina svake nedelje, dok se mršte iz pola tih istih bendova kako su "iskorišćeni". (pošto Vlada Džet ulazi u kuće, prisloni pištolj na čelo svakom pojedinačno iz benda i kaže da će mu pobiti celu familiju ako ne svira na hitu, i zato siroti bendovi moraju da sviraju) :cry:

Ja bih da sam na Džetovom mestu lepo ubio hit nedelje, majke mi, i vodio sportsku emisiju, pa svi lepo da zaboravite na metal na 202-ci i da nijedan klinački bend više ne može da svira van svoje opštine ili da se pusti na radio stanici. Pa tako par godina dok se ne naučite pameti. E stvarno ste likovi. :grummel_2:
Evo ti prodaj kuću pa investiraj u metal prvom prilikom! :wink:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest