Dave Mustaine

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Dave Mustaine

Post by Bluesko » 24 Oct 2010, 13:02

Duane wrote:kradu od bogatih i daju sebi, robini hudi dvaesprvog veka
:1:

Jeb`o RATM i dzeb`o Mastejna, ti sto prave mastodontske turneje od biciklion dolara i pevaju o revoluciji su :povrac: :povrac: :povrac:

Ovo je prava stvar


To su ti madafakin likovi, jesu istripovana rege bagra ^^ al veruju u ono sto rade

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 13:10

To sto je zabranio Chrisu da koristi 7-zicane gitare je stvarno glupo, ali ajde, "njegov je bend" (MegadevE!!! :metal: ), pa moze da radi sta hoce. Za pojacala ga razumem, ima u glavi zvuk kakav zeli da napravi na svom albumu i koristi ta pojacala kako bi dosao do tog zvuka.

A sto se tice tekstova, on tekstovima upozorava sta bi moglo da se desi. I SOAD pise tekstove protiv SAD, pa im ne pali belu kucu, pentagon i ostala americka cuda... Najbolje je da pridobijes ljude na svoju stranu tekstovima, pa kada (mozda) bude doslo do toga da se svi ti ljudi zajedno s tobom usprotive i naprave revoluciju. Tako ja gledam na ovakvu vrstu tekstova... :)

EDIT: Sto je cool ova pesma od Floyda :D

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 13:19

doyle777 wrote: A sto se tice tekstova, on tekstovima upozorava sta bi moglo da se desi. I SOAD pise tekstove protiv SAD, pa im ne pali belu kucu, pentagon i ostala americka cuda... Najbolje je da pridobijes ljude na svoju stranu tekstovima, pa kada (mozda) bude doslo do toga da se svi ti ljudi zajedno s tobom usprotive i naprave revoluciju. Tako ja gledam na ovakvu vrstu tekstova... :)
igrala se deca...

nema to veze jedno s'drugim...

evolucija, ne revolucija

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Dave Mustaine

Post by sub_zer0 » 24 Oct 2010, 13:41

ili se mozda plase da Dave malo vise ne progovori...

Ne, nego on sam nije opasnost zato sto lupa gluposti.
NATO invaded Yugoslavia to end ethnic cleansing, there was no U.N.
The U.S. invaded Afghanistan after 9/11, there was no U.N.
blablalba...truc truc.....
Kapiras sta prica?


Zato sad RATM reunion traži 100 somića da se pojavi u vašem selu. Treba para za borbu protiv sistema.
Plus.


kradu od bogatih i daju sebi, robini hudi dvaesprvog veka
Kradu od siromasnih i daju bogatima. Super Hik se javlja na duznost :)


Uh, kakvo njesra. :cry: Mator covek, a ovakve gluposti truca... :)
Sta je ovde konkretno glupost :) ? Ok, za prvi stih, svi predsednici su inace marionete. Ostalo je scenario koji se polako sprema. Ili ti ne mislis tako?

a pazi koji je taj broderik ego manijak, svira gitaru od 7 žica
?


Inace, Broderik je jedan od likova koji sviraju 12h dnevno a ne nauce nista. Niti zna da napise nesto pametno, niti ima ton. Fridman je za njega bog iako ne moze da odsvira neke tapinge, arpedja i sl.
Doduse, Fridman je bog inace :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 13:48

[youtube]_AAPHM_TPmI&feature=related[/youtube]
Nekoliko puta ispricana Dave-ova prica o Kirku... I njegovoj devojci :XD: .

EDIT:
sub_zer0 wrote:
NATO invaded Yugoslavia to end ethnic cleansing, there was no U.N.
The U.S. invaded Afghanistan after 9/11, there was no U.N.
blablalba...truc truc.....
Kapiras sta prica?
Da, kapiram, jbg, to je njegovo misljenje, reJalno, nas je zaebao Milosevic za Kosovo (a Tito je sve poceo), ali ko sam ja da sad pricam o tome (nemojte, molim vas, da sad razvijate polemiku o ovome sto sam upravo napisao :) ). Amere laze njihova sopstvena drzava za te stvari preko medija, a i sta njega boli uvo da istrazuje ko je kriv u toj Jugoslaviji, ionako vise ne postoji.
sub_zer0 wrote:Doduse, Fridman je bog inace :mrgreen:
:1: :mrgreen:
Friedman je najbolji gitarista koji je svirao u Megadethu, reJalno.

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Dave Mustaine

Post by sub_zer0 » 24 Oct 2010, 14:01

Necemo da ulazimo u politiku sada naravno. A on kada vec pise o tome neka se informise. A ne da slusa medije i onda kao kritikuje sistem ciji su ti mediji zapravo.

Cak i da nikada nije cuo za YU, samo totalni debil i isprani mozak moze da misli da je za 9/11 kriv neki bradati lik i saka brdjana.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Dave Mustaine

Post by sinisake » 24 Oct 2010, 14:09

Ostalo je scenario koji se polako sprema. Ili ti ne mislis tako?
1) Glupost je kad se uzme u obzir sadrzaj, stvarno nemam zivaca za teorije zavere, izvini
2) Glupost je kad se uzme u obzir forma - kad se na ovakav nacin bavis 'ozbiljnim temama' rizikujes da postanes smesniji i od Klopke za pionira :mrgreen:. Bilo bi lepo da, za promenu, spjeva koju o onome sto zaista misli i oseca, a da se okane spasavanja sveta, Novog sveckog poretka i stihovanja parola. :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 14:12

sub_zer0 wrote:Cak i da nikada nije cuo za YU, samo totalni debil i isprani mozak moze da misli da je za 9/11 kriv neki bradati lik i saka brdjana.
E za ovo :1:
i jos jedan :1:
:mrgreen: Za ovo si 100% u pravu.

Osim toga sto mu je medju omiljenim politicarima Bill Clinton (pogledajte pod Politician) i nekih delova (nekih!!!) tekstova, sve ostalo u vezi sa Daveom je :bow: .

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Dave Mustaine

Post by sub_zer0 » 24 Oct 2010, 14:25

@sinisake
1) Ok . Samo, ta prica (RFID), kao i mnoge druge se guraju polako bez obzira na sve. Hteo pojedinac da ih prihvati ili ne. A pojedincu se skrecu misli sustinski nebitnim stvarima. Dok ukapira sta i kako, bice kasno.
2) Sto bi pevao o tome, to je metal, tema ima koliko hoces. Od opisivanja knjizevnih dela, preko naucne fantastike i klasicnih rok tema (kakve si naveo) do teorija zavere.


Ovo je recimo sjajan album koji se isto bavi tom tematikom. Sad, mozda nekom ne lezi heavy/power metal :mrgreen:
Image

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 14:37

sub_zer0 wrote:@sinisake
1) Ok . Samo, ta prica (RFID), kao i mnoge druge se guraju polako bez obzira na sve. Hteo pojedinac da ih prihvati ili ne. A pojedincu se skrecu misli sustinski nebitnim stvarima. Dok ukapira sta i kako, bice kasno.
2) Sto bi pevao o tome, to je metal, tema ima koliko hoces. Od opisivanja knjizevnih dela, preko naucne fantastike i klasicnih rok tema (kakve si naveo) do teorija zavere.
:1:
sub_zer0 wrote:Ovo je recimo sjajan album koji se isto bavi tom tematikom. Sad, mozda nekom ne lezi heavy/power metal :mrgreen:
Image
Ufff, odlican album, ne volim power metal, ali ovaj album je stvarno dobar, najjace su mi prve dve pesme, one sto se nadovezuju jedna na drugu...
Illuminati
You've come to take control
You can take my heartbeat
But you can't break my soul
We all shall be free

Illuminati
You'll never take control
Your new world order
Will lead to none at all
We all stand before you as one
Heaven is for everyone
To be free from the dark

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 15:30

dojle taj tekst me nekako podseća na jedan sastav koji sam ja radio, doduše ne po temi, nego po formi, bogatstvu rečnika i razvijenosti sintakse.. beše to prvi ili drugi razred osnovne... e jes' vala, sećam se... na temu - Proleće...

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 15:40

Duane wrote:dojle taj tekst me nekako podseća na jedan sastav koji sam ja radio, doduše ne po temi, nego po formi, bogatstvu rečnika i razvijenosti sintakse.. beše to prvi ili drugi razred osnovne... e jes' vala, sećam se... na temu - Proleće...
:D Imaju oni i neke bolje tekstove, ali nekada su najbolje stvari jednostavne...

on-topic:Dave Mustaine??? :mrgreen:

User avatar
sub_zer0
MF veteran
Posts: 450
Joined: 26 Jul 2007, 16:42

Re: Dave Mustaine

Post by sub_zer0 » 24 Oct 2010, 15:55

@duane
Jasno ti je da u celoj toj prici sam kvalitet teksta nije toliko bitan i samo prenosi poruku?

To je muzika. Ako ti se cita dobar tekst citaj poeziju. ;)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 16:07

sad si lupio za medalju...

nego gledao sam juče film, kakva bruka kamera, kakvi kadrovi, kostimi ludilo, scenografija odkinula... dobro priča i nije neka, al hej, nije to knjiga... :D

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Dave Mustaine

Post by cccira » 24 Oct 2010, 16:58

Duane wrote:nego gledao sam juče film, kakva bruka kamera, kakvi kadrovi, kostimi ludilo, scenografija odkinula... dobro priča i nije neka, al hej, nije to knjiga... :D
+1

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest