Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Kristiko » 22 Sep 2009, 19:34

Hteo bih malo da ozivim temu s obzirom da sam bio i ostao veliki ljubitelj ovih bendova:

Fear Factory: volim starije radove kao sto su "Demanufacture" i "Obsolete", "Digimortal" je takodje dosta dobar. "Archetype" mi je vec slabiji, oseti se da fali Cazares, recimo da mi se ovde vise svidja pesma "Ascension" u odnosu na "krljaze". "Transgression" mi je vec dosadan, mozda bi mogla da prodje "Echo Of My Scream" ali mi se u sustini ne dopada. Volim taj futuristicki zvuk, njihova muzika me i podseca na "Terminatora" sto je i logicno posto sam saznao da su i radili na svojim albumima pod uticajem ovog filma. Vrlo uticajan bend koji je, nazalost, upao u nezaustavljivu dekadenciju odlaskom Cazares - a. Sad je neko ludilo medju njima, pomirili se Bell i Cazares a posto je Bell vec bio u nekoj svadji sa ostalim clanovima benda sada zele (Bell i Cazares) da nastave da rade zajedno sa novom ekipom pod istim imenom (ako sam ja dobro shvatio). Zivim u nadi da bih mogao da ih vidim jednog dana uzivo. :)

Korn: sta reci...za mene jako veliki bend, koji je takodje krenuo silaznom putanjom odlaskom "Head - a" i David - a. Poslednji album vrlo bled, anemican, prethodni malo bolji al' otprilike isto. Vise sam za starije radove tipa "Freak On A Leash", "Twist", "Here To Stay" i dr. Slusao i video na "Exit - u", generalno lepi utisci, sa manjim zamerkama al' dobro, nebitno. :)

Slipknot: voleo, mogu i danas da ih cujem al' kako kad. Mislim da im je "Iowa" najupecatljiviji rad al' opet, kako koja pesma i album. "All Dope Is Gone" mi je onako, nisu to lose ideje al' mislim da je moglo i bolje za cetiri godine. "Psychosocial" nije losa, "Snuff" mi se dopala, ovo ostalo...hm...mozda "Butcher's Hook". Koncert ludilo, set - lista sjajna, umalo se ne ugusih od napora (skakalo se, letelo...). Najbolji momenat mi je bio za vreme "People = Shit". Nadam se jos kojoj poseti. :)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by MetalFunk » 23 Sep 2009, 00:05

Sezax wrote:A onda opet Ti si ko?I mi bi trebali da dorastemo nekim tvojim standardima iz tacno kog razloga?

Svi ovde slusamo razlicitu muziku ako ti se nesto svidja TI zapocni pricu o tome... :grummel_2:
:1:


User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Stalker » 19 Nov 2009, 14:48

sto se slipknota tice, ovo:
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/hgybXuYeUyQ&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/hgybXuYeUyQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
me vise zabavi od njihove citave diskografije. mogu samo vermilion pt.2 da slusam, a ni to mi nije neka pesma.
korn ne volim jer su previse poznati pa im se muzikanstvo uzdize do nebeskih visina (kao sto je slucaj i sa slipknotom).

svi kazu kornov basista je naj, jordison je mama...ma de bre...
sto se basista tice, najdefinitivnije najbolji basista u nu metalu, a i shire je Ryan Martinie..najbolji bubnjar Matt McDonough, a pevaca ima kol'ko oces dobrih, i tu ne mozes stvoriti nekakvu top listu jer od njih zavisi kako aranziraju pevanje u svom bendu.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Kristiko » 03 Dec 2009, 05:19

Novi Fear Factory od 9. februara 2010. Album se zove "Mechanize", nova pesma "Powershifter" je stavljena na "Tube":



Fear Factory:

Burton C. Bell
Dino Cazares
Byron Stroud
Gene Hoglan

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Kristiko » 04 Feb 2010, 09:50

Novi album Fear Factory-ja, zove se "Mechanize":











User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Doolio » 04 Feb 2010, 11:35

korn ne volim jer su previse poznati pa im se muzikanstvo uzdize do nebeskih visina (kao sto je slucaj i sa slipknotom).
ne kontam kakve to ima veze sa samim bendom...

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Stalker » 04 Feb 2010, 11:51

Doolio wrote:
korn ne volim jer su previse poznati pa im se muzikanstvo uzdize do nebeskih visina (kao sto je slucaj i sa slipknotom).
ne kontam kakve to ima veze sa samim bendom...
pa ono, u širem smislu mi smeta kad ljudi toliko daju komplimente tehničkom aspektu koji je u principu prosek. to mi je neka lična perspektiva, a korn kao bend i pored toga ne volim, jer mi je njihova muzika sranje.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Doolio » 04 Feb 2010, 18:21

ono sto je meni tu najinteresantnije u stvari, je to sto ja nisam cuo nikog da hvali korn kao tehnicare:) mozda to rade ove druge generacije:)
al zaista, nisam naisao ni na koga takvog, uglavnom su komplimenti tipa "imaju gruv", "teski rifovi", "agresivna produkcija" itd.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Stalker » 05 Feb 2010, 00:48

kod mene baš svi hvale tehnički aspekt, naročito basistu "jao, Fieldy je najbolji basista na svetu" blabla
verovatno je do okolnosti, al ih uopšte ne gotivim.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Kristiko » 23 Jun 2010, 01:42

Novi album, nove pesme...



User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by doyle777 » 12 Mar 2011, 16:53

SlipKnoT je najverovatnije nasao novog basistu, u pitanju je njihov stari basista (jos iz vremena kad su bili nepoznati), Donnie Steele.

http://www.aceshowbiz.com/news/view/w0011079.html

User avatar
komplikator
Posts: 69
Joined: 04 Mar 2011, 13:49
Location: Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by komplikator » 30 Mar 2011, 13:25

svakom svoje kako kazu..al taj mudvayne je 5x bolji od slipknota ,imho.

a korn je tu i tamo kul ( svakako je bio kuLJi ranije ) al mislim da su kanda bitni u celoj prici zbog spec. mixa mjuzike :)

ne znam samo kako ste strpali ff u ceo ovaj koš :D

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Stalker » 30 Mar 2011, 13:51

komplikator wrote:svakom svoje kako kazu..al taj mudvayne je 5x bolji od slipknota ,imho.

a korn je tu i tamo kul ( svakako je bio kuLJi ranije ) al mislim da su kanda bitni u celoj prici zbog spec. mixa mjuzike :)

ne znam samo kako ste strpali ff u ceo ovaj koš :D
:1:

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Slipknot KoRn Sepultura Fear Factory

Post by Pentatonic » 13 Jun 2011, 05:00

Malo izvornog thrash metala





:metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest