Death / Brutal Death

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Death / Brutal Death

Post by LazaRocker » 27 Aug 2008, 16:53

Lamb of God je super grupa, ja i' slusam. Najaci spot na svetu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cQYPn_en6OU[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=cQYPn_en6OU

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Death / Brutal Death

Post by zolideathmetal » 27 Aug 2008, 20:04

I opet :
friedman wrote:Dobri su, samo sto nisu Death Metal :)
Inace, Deadborn jeste ekipa iz Necrophagista (gitarista bivsi sigurno...bubnjar ne znam ko je), a pevac je hrvat valjda. Imate snimak na youtube-u kako se obraca masi na srpsko/hrvatskom (stagod)

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Death / Brutal Death

Post by dweezil » 27 Aug 2008, 20:51

evo josh malo Lamb of god videja nadam se da ne smeta:
http://www.youtube.com/watch?v=yD4YE3F0btI

check out the publiku, i sad kad me neko pita zasto volim metal sta da mu kazem... :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Death / Brutal Death

Post by Cortex » 28 Aug 2008, 00:46

Mene neshto Lamb Of God smorio do jaja...bash sam mislio da su ono...nova, moderna Pantera jebiga kad ono nishta.

Psoriasis
Posts: 26
Joined: 28 Sep 2008, 20:07

Re: Death / Brutal Death

Post by Psoriasis » 02 Oct 2008, 10:24

eo cisto informativno>Amon Amarth je death metal sa temama o vikinzima ak ne verujete proverite...odkad sam odgledao sa nekog njihovog koncerta pursuit of vikings i runes to my memory ne prestajem da ih slusam...skoro su mi fav. bend =) a sto se tice brutal deatha volem:cannibal corpse(kao i svi duuuh :wink: ),dying fetus(svidja mi se jer se razlikuju od ostalih,pre svega zbog politickih tema),necrophagist(nesto najbrtutalnije ikada...pored moranja da sa roditeljima gledam koncert marije serifovic preko tv-a),immolation,disgorge,suffocation,nile,kronos,mortitian,origin...ima ih iz dana u dan sve vise =)

sad malo oftopic:kolko dugo moram da vezbam tremolo picking...na klasicnoj gitari(jos malo pa cu i el. da kupim) da bih mogao da odsviram recimo nem pojma...fucking with a knife,make them suffer,parasites of catastrofe,unas-slayer of the gods i tako te vesele pesmice? :D

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Death / Brutal Death

Post by Wolf » 02 Oct 2008, 13:36

Od detha najvise slusam Illdisposed. Amon Amarth i Dethklok. :)
Dethklok je grupa iz crtane serije Metalocalypse. Ko je gledao, zna, a ko nije... pa neka pogleda. :D

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: Death / Brutal Death

Post by zolideathmetal » 03 Oct 2008, 08:38

Illdisposed, imas jos jedan bend koji je jako slican, zove se Amoral. Cisto informativno :)

Cannibal
Posts: 9
Joined: 19 Oct 2008, 22:30
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Death / Brutal Death

Post by Cannibal » 19 Oct 2008, 22:52

technical death metal pa i brutal death su po meni najjachi pravac muzike! :wink:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Death / Brutal Death

Post by sixstring » 29 Dec 2008, 19:40

ja se dugo pržio na old school,i similar,međutim prešao na moderni DM jer mi dolaskom novih taj old school postao totalno bez slmisla.Sada nemam stomak slušati,CC,Necrophagist,novi Behemoth...Vader,Nile...nem pojma ni sam više...Ne mogu da ih pratim,a i smara me,jbg. Ispao sam iz tog pravca,sad npr uopšte ne mogu,a i mrzi me da pratim,krajnje ravne unise na sumanutih 200+bpm... jbg nekad voleo,sada...neutralno. Povremeno mi bude trip pa pustim nešto,al to ne traje duže od 2-3 stvari.

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Death / Brutal Death

Post by Orgasmatron » 30 Dec 2008, 19:14

Psoriasis wrote:eo cisto informativno>Amon Amarth je death metal sa temama o vikinzima ak ne verujete proverite...odkad sam odgledao sa nekog njihovog koncerta pursuit of vikings i runes to my memory ne prestajem da ih slusam...skoro su mi fav. bend =) a sto se tice brutal deatha volem:cannibal corpse(kao i svi duuuh :wink: ),dying fetus(svidja mi se jer se razlikuju od ostalih,pre svega zbog politickih tema),necrophagist(nesto najbrtutalnije ikada...pored moranja da sa roditeljima gledam koncert marije serifovic preko tv-a),immolation,disgorge,suffocation,nile,kronos,mortitian,origin...ima ih iz dana u dan sve vise =)

sad malo oftopic:kolko dugo moram da vezbam tremolo picking...na klasicnoj gitari(jos malo pa cu i el. da kupim) da bih mogao da odsviram recimo nem pojma...fucking with a knife,make them suffer,parasites of catastrofe,unas-slayer of the gods i tako te vesele pesmice? :D

Za ovo poslednje (Unas) ti treba neshto daleko iznad tremolo picking-a, tu su i Sanders i Vade sebi dali odushka sa rifovima i solazama do granice neizdrzljivosti, za cannibal-e ti je lako, nema nekog specijalnog muchenja :D.

Shto se mene tiche ovako NILE su mi broj 1 i pritom nisam od onih koji su se naprzili nakon koncerta, njihov rad pratim godinama, moze se reci da sam ih chak slushao kao klinac koji nije ni znao za egzistenciju death metal-a vec sam jednostavno za sve govorio METAL METAL METAL (11-12 godina i kontakt sa njima sam ostvario preko rodjaka) kao i njihove tadashnje albume, onda sam na neko vreme pustio extreme metal da ide svojim tokom dok sam se ja zaludjivao progresivom, onda su se pojavili Nile sa grchkim manijakom za bubnjevima i nekim novijim stvarima, agresivnijim, tehnichki josh savrshenijim nego prethodne stvari. Danas sam pridodao bendove poput The Faceless, Gojira i njima slichni bendovi koji su zaista WOW WEE :D. Naravno tu su neizostavni Morbid Angel, Kataklysm, Vader, Behemoth i mnogi drugi kultni izvodjachi ovog pravca kao i oni koji su tek startovali a do chijih albuma sam uspeo da dodjem a da mi se svidelo ono shto sam chuo

User avatar
Sid Vicious
Posts: 43
Joined: 17 Jan 2009, 01:01
Location: Bijeljina

Re: Death / Brutal Death

Post by Sid Vicious » 18 Jan 2009, 02:10

Death metal jebacina prava meni su omiljeni pravci rifaski i old school death metal tipa kao Death,Atheist,Massacre,Obituary ,Grave ......mada ni tehnicki nije los sam treba biti lud sto na sat da bi ga mogo svirat :D:D

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Death / Brutal Death

Post by MetalFunk » 09 Jul 2009, 17:31

jedan od omiljenih muzickih pravaca, sto ga volim ni sam neznam (mozda zbog brzine i zato sto mozes mnogo da naucis uz death meta, kako god to cudno zvucalo) :XD:
omiljeni bendovi
Cannibal Corpse
Death
Obscura
Necrophagist i tako jos....da ne smaram

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Death / Brutal Death

Post by Kole man » 09 Jul 2009, 17:54

Evo i ja slusam Death metal al ne znam tacno dal je old skul ili nu skul,iskreno slusam samo Death i Atheist

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Death / Brutal Death

Post by Wolf » 09 Jul 2009, 18:07

evo da dodam jedan ^^
Daath :metal:
slicni su kao Illdisposed, znaci neki industrial ili sta vec ^^

User avatar
Zloćko
Posts: 5
Joined: 15 Jan 2010, 14:35
Location: Bijeljina

Re: Death / Brutal Death

Post by Zloćko » 20 Jan 2010, 12:36

Uhuu sta je ovo... preko 4000 clanova na forumu, a nema ni 2-3 covjeka koja slusaju death/brutal. :shock:
Definitivno najbrza, najagresivnija muzika koja me svakodnevno ispunjava i cini raspolozenim. :) za to se kida meso sa kostiju! :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest