Moderni metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 19 Jan 2012, 14:35

9 meseci? haha pa ovo je epic fail od album arta. ja bi za 2 slobodne nedelje nešto izfotošopovao da bude 5x bolje.

mene art podseća na Catch Thirtythree neviđeno, samo što mi je C33 mnogo gotivniji.
ovaj mi se nimalo ne sviđa, ali mešuga nije nikada ni imala neke kavere, osim obZena koji faking kida. imam ga kući i ponosan sam. priželjkivao sam neki mnogo bolji, jer meni lično utisak celokupni pojačava album art. zapravo, često me sam album art odbije od muzike same, da li se to vama nekada dešava? anyways, imena pesama opet deluju potpuno novo i nadam se da će me pesme naterati da ne mislim o album artu :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 19 Jan 2012, 15:55

Void wrote:дојле, брате, ае следећи пут тури ово у Мешуга тему, немој у овај модерн-метал-топик 'леба ти.
Totalno sam zaboravio da ima Meshuggah topic, jbt. Next time will atach it can be to maybe. :mrgreen:
Stalker wrote:zapravo, često me sam album art odbije od muzike same, da li se to vama nekada dešava?
Redovno. Zbog toga 6meseci nisam skinuo Pearl Jam diskografiju, a još uvek čekam da svoj mozak da se pomiri sa činjenicom da ću skinuti Soundgarden. :bambi:

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 20 Jan 2012, 10:00

Haake mi ni u jednom trenutku nije zvučao ni izgledao kao osoba koja ne brine o kaveru i koja taj isti kaver prepušta nekome ko nije upućen u njihovu muziku/priču iza albuma. Koliko god neobično dobroćudno i ne-Mešuga ovaj album izgledao i dalje sam uveren da nisu otišli u ***** skroz. ObZen je bio prilično prost i skroz je upalio taj less is more vajb. Tek kad se skonta priča IZA toga, da je to u stvari pola muško, pola žensko telo, zašto ima krvave ruke, šta "obZen" uopšte znači, etc, etc. onda dođe onaj "Vaaaaaaaauuu, ovo je stvarno do jaja" trip.
I kvaka 33 izgleda prosto, kao neki privezak za ogrlicu sa tim infinite celtic tripom, glavni motiv se reflektuje i u pozadini, samo u drugoj boji i to je to. I ooooopet, kad skontaš ZAŠTO je tu taj infinite trip, zašto je to baš zmija na kaveru, zašto uopšte naziv "kvaka 33" i šta to znači, onda ti odjednom dođe opet onaj "Vaaaaaaaauuu, ovo je stvarno do jaja" trip.
o Nothing-u da ne pričam....

dok ne izađe album i dok ne skontam pesme, ne mogu da serem po artvorku jer mi je kod njih sve to povezano. Ovo bi trebalo da bude 3D artvork valjda i još ga nisam gledao na taj način, a kad se to desi onda će stvarno moći da se etiketira kao dobar odnosno loš kaver. Meni je i Lateralus kaver bio očaj teški dok nisam zgrabio oriđiđi album, otvorio ga i oduševio se inovativnosti i kompleksnosti istog.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 20 Jan 2012, 18:39

Void wrote:Haake mi ni u jednom trenutku nije zvučao ni izgledao kao osoba koja ne brine o kaveru i koja taj isti kaver prepušta nekome ko nije upućen u njihovu muziku/priču iza albuma. Koliko god neobično dobroćudno i ne-Mešuga ovaj album izgledao i dalje sam uveren da nisu otišli u ***** skroz. ObZen je bio prilično prost i skroz je upalio taj less is more vajb. Tek kad se skonta priča IZA toga, da je to u stvari pola muško, pola žensko telo, zašto ima krvave ruke, šta "obZen" uopšte znači, etc, etc. onda dođe onaj "Vaaaaaaaauuu, ovo je stvarno do jaja" trip.
I kvaka 33 izgleda prosto, kao neki privezak za ogrlicu sa tim infinite celtic tripom, glavni motiv se reflektuje i u pozadini, samo u drugoj boji i to je to. I ooooopet, kad skontaš ZAŠTO je tu taj infinite trip, zašto je to baš zmija na kaveru, zašto uopšte naziv "kvaka 33" i šta to znači, onda ti odjednom dođe opet onaj "Vaaaaaaaauuu, ovo je stvarno do jaja" trip.
o Nothing-u da ne pričam....

dok ne izađe album i dok ne skontam pesme, ne mogu da serem po artvorku jer mi je kod njih sve to povezano. Ovo bi trebalo da bude 3D artvork valjda i još ga nisam gledao na taj način, a kad se to desi onda će stvarno moći da se etiketira kao dobar odnosno loš kaver. Meni je i Lateralus kaver bio očaj teški dok nisam zgrabio oriđiđi album, otvorio ga i oduševio se inovativnosti i kompleksnosti istog.
znaš za obZen i circle of 6's? :)

Image

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 20 Jan 2012, 23:05

misliš to što su sve tri šake sklopljene na taj način da prave šestice?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 20 Jan 2012, 23:19

upravo.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 20 Jan 2012, 23:28

stara stvar.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 20 Jan 2012, 23:33

da, ali da li si ti to uočio pre nego što sam ukazao na očigledno?

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 20 Jan 2012, 23:40

da.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 20 Jan 2012, 23:56

kul kul
ja inače nisam.. tek kada sam video neki intervju sa hakeom uzeo sam cd i reko u je, pa čovek ne laže

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Moderni metal

Post by Void » 21 Jan 2012, 00:05

intervju za neki japanski magazin bio okačen kao link na ofišl Mušuga forumu. Čovek došao i lepo objasnio paradoksalnost činjenice da su broj 666 stavili tako da je prisutan dok se čovek "čisti" odnosno dostiže sveto stanje mira. U stvari prilično je logično, kad se uzme u obzir sam naziv albuma.
a sama činjenica da je jedna vrsta paradoksa pristuna na ovom albumu stvara uvrnutu vezu sa kvakom 33 čiji su koncept upravo paradoksi. Pomalo mind-fuck.

u tom trenutku su u mojim očima prerasli Tool.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 06 Feb 2012, 23:20

Drugari, sećate se ove slike:
Image

E pa više se ne zovu Brian 'Head' Welch, nego (pazite sad ovo ime, kakav novitet, jbt):


Image
:|


[youtube]x8qnBQYFJ-E&feature=youtu.be[/youtube]
Hey everyone,

Hope you all are having an awesome year so far! I am pumped about this year and have many exciting announcements!

To begin with, I will no longer be touring under the name Brian “Head” Welch. The new name of my band is LOVE & DEATH.

I have wanted to use a band name for branding my music ever since I started my solo career. It has been an ongoing discussion with my management, but at the time, we were just starting to tour and I was in the middle of supporting my third book and it seemed like a bad time to switch names. But now, with the new music coming out, it’s time to really separate the things I do. I want the music to be about music, but I will still be doing public speaking under Brian “Head” Welch. Many people have confused my speaking dates and my band dates, not knowing if I was speaking or if the band was performing. I am happy that all the confusion will be over.

In 2009, I put this band together. Since then, we've experienced some very intense highs and lows. Michael Valentine, Dan Johnson, J.R. Bareis and myself have toured around the world, playing a lot of killer shows, but we've also had some heart shattering difficulties along the way. To us, the name LOVE & DEATH symbolizes everything we've been through as a band over the last few years. We love this band so much and we'll go through hell to connect with our fans. We've proven that to ourselves over and over again.

Along with the new band name, Love & Death has other exciting plans for this spring. We have been hard at work in the studio and are eager to share what we have been working on. Coming soon, the band will release a new single and video for our new song, "Chemicals." Then, on April 24th, Love and Death's first official music project will be released as well. Lots of exciting new music and news coming, so stay tuned!

So, we’re starting the year off with a new name and new music. We need your help to spread the word! Go to loveanddeathmusic.com sign up for our email or facebook.com/loveanddeathmusic to like us. Either way, you'll get "Paralyzed" for free and other music coming real soon. We can’t wait for you to hear the new music and we look forward to seeing you guys out on the road.

Peace.
http://www.loveanddeathmusic.com/

:?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 06 Feb 2012, 23:37

pa dobro nek se zovu tako

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Moderni metal

Post by doyle777 » 06 Feb 2012, 23:40

Ja samo obaveštavam. :P

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Moderni metal

Post by Stalker » 07 Feb 2012, 00:11

znam :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest