Brian Head Welch

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Brian Head Welch

Post by doyle777 » 13 Jan 2010, 23:39

Brian Head Welch je bivsi gitarista KoRn-a, odlucio je da napusti KoRn, zbog toga sto je zbog svoje muzick karijere zanemario svoju porodicu i poceo da se drogira. Da skratimo pricu, otisao je iz KoRn-a, posto mu je Bog pomogao da ostavi drogu. Posvetio se porodici i posle nekoliko godina izdao prvi album Into The Light: The Testimony, po meni najbolja pesma sa ovog albuma je A Letter To Dimebag, koja je i posvecena bivsem i jedinom gitaristi Pantere, Dimebagu. Na ovom albumu je napravio neki svoj stil koji je nazvan Christian Industrial. Ali izgleda da mu to nije donelo veliku zaradu.
Drugi album Save Me From Myself izdao je 2008 godine, na njemu je napravio neki alternativni nu metal zvuk sa dosta klavijatura. Najbolje pesme su po meni Save Me From Myself, Money, Flush(ima i video, eto ga dole), i pesma koja u meni probudi najvise osecanja Loyalty.



Sta vi mislite o Headu i da li ga slusate?

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by Kristiko » 16 Jan 2010, 04:20

Nisam poslusao ceo njegov solo album ali otprilike bih mogao da kazem da mogu da cujem ko je sta pisao u "Korn-u". Mislim da je on znacajan deo cele njihove "hemije" i da posle njegovog odlaska "Korn" nije vise "Korn", dekadencija. Sto se tice ovoga sto sam cuo od pesama, rekao bih da je ok, nije lose. "Save me from myself" je bas dobra stvar, dobar refren, harmonija.

Sto se tice njegove price, dobro je sto se spasio od droge i svega ostalog sto ga je pratilo. Steta sto ne mogu da nadju zajednicki jezik pa da se ponovo okupe (mislim na "Korn"). Procitao sam da David vise ni ne svira bubnjeve, zivi bogato i u anonimnosti...

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by doyle777 » 16 Jan 2010, 11:17

Kristiko wrote:Nisam poslusao ceo njegov solo album ali otprilike bih mogao da kazem da mogu da cujem ko je sta pisao u "Korn-u". Mislim da je on znacajan deo cele njihove "hemije" i da posle njegovog odlaska "Korn" nije vise "Korn", dekadencija. Sto se tice ovoga sto sam cuo od pesama, rekao bih da je ok, nije lose. "Save me from myself" je bas dobra stvar, dobar refren, harmonija.

Sto se tice njegove price, dobro je sto se spasio od droge i svega ostalog sto ga je pratilo. Steta sto ne mogu da nadju zajednicki jezik pa da se ponovo okupe (mislim na "Korn"). Procitao sam da David vise ni ne svira bubnjeve, zivi bogato i u anonimnosti...
To za Davida je tacno, kada je otisao iz KoRna svirao je u nekom lokalnom bendu, ali je ubrzo otisao.
Sto se tice povratka Heada u KoRn, bilo je i o tome govora, ali su Jonathan i Munky odbili da se nadju sa njim i Fieldijem i da se o svemu dogovore. Na kraju je doslo do jos jednog prepucavanja preko medija. NAMCORI!!!

User avatar
The_Art_Of_Despair
Posts: 51
Joined: 16 Nov 2009, 21:15

Re: Brian Head Welch

Post by The_Art_Of_Despair » 21 Jan 2010, 01:00

aaaa Head je odradio album savrseno! Ja sam bio odusevljen kad sam ga prvi put cuo! Stvarno za svaku preporuku.... I da, bilo bi extra kad bi se Head bar na neko vreme vratio u KoRn! To bi stvarno bio haos! 8) 8) 8)

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by doyle777 » 21 Jan 2010, 10:37

The_Art_Of_Despair wrote:aaaa Head je odradio album savrseno! Ja sam bio odusevljen kad sam ga prvi put cuo! Stvarno za svaku preporuku.... I da, bilo bi extra kad bi se Head bar na neko vreme vratio u KoRn! To bi stvarno bio haos! 8) 8) 8)
:1:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by Kristiko » 21 Jan 2010, 23:29

Evo, da ubacim koji spot:



User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by doyle777 » 22 Jan 2010, 18:35

Obe pesme koje si ubacio su savrsene, mada meni najvise prija Loyalty, nekako mi probudi osecanja i sav se najezim, narocito u onom delu kada kaze:
"... But God loves them still..."
Evo i pesma, pa odslusajte, a inace, jedini spot koji je uradio za neku pesmu je onaj koji sam stavio, Flush.

Brian Head Welch - Loyalty

So good!!!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Brian Head Welch

Post by Kristiko » 21 Oct 2017, 23:47

Da ga ne vraćam sad u neke stare priče već direkt u najnoviji sadržaj. Ovo se ovih dana dešava kod Heada:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest