Children of Bodom

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Children of Bodom

Post by Doolio » 18 Sep 2009, 01:21

zasto mislis da oni ne znaju za stivija ili da su slusali samo bodome, uopste ne mora da znaci.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Children of Bodom

Post by MetalFunk » 18 Sep 2009, 19:30

Shivering_shadE wrote: e matori ti si me odusevio... citam ove komicne komentare nekih klinaca verovatno, i ne verujem koiliko ljudi nemaju pojma sta je prava mjuza... i onda dodjes ti i objasnis sa SRV om... E DECO MOJA, A I VI STARIJI MENTOLI, TO JE PRAVI GUITAR GOD KAKO VOLITE DA KAZETE!

da ne bue zabune... obozavam bodome, ljudi su zadali domaci mnogim drugim muzicarima, ali ako se na njih lozis posle svoje 25 godine, a do tada samo takvu vrstu muzike slusas, i pritom ne znas ko je SRV i mnogi drugi, ili ti to sve bzvz... pucaj sebi u vugla molim te!
klinci?
ubij se!

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Children of Bodom

Post by Doolio » 18 Sep 2009, 19:43

e pa sad, ja volim isto da kazem vugla

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Children of Bodom

Post by MetalFunk » 18 Sep 2009, 19:47

Doolio wrote:e pa sad, ja volim isto da kazem vugla
ti si old school! oprosteno ti je :P

User avatar
Bolix
Posts: 31
Joined: 25 Aug 2009, 22:15
Location: Bijeljina

Re: Children of Bodom

Post by Bolix » 27 Sep 2009, 02:50

UgljenisaniTocak wrote:
dimmu wrote:nikad nisam voleo ovaj bend niti cu ga voleti,nevolim takvu vrstu muzike u kojoj samo cepash solazhe dok u pozadini ovaj roka po klavijaturama pa kao da se trkate ko ce brzhe da odsvira :roll:
Slazem se s tobom,malo pre sam bas slusao ovog Alexi Laiho-a..pa ja ne znam sta je tu toliko ocaravajuce,po meni to je neki zvuk napuman sto vise da sto "ljepse" zvuci..lik je vjerovatno isao u neku od tih skola,ali on nema dara za neko stvaranje....ne osjeti muziku!
A ti je osjetis uz krljanje i kecinu na bubnjevima citavu pjesmu,to je muzika :S

Mislim ne samo ti neg svi koji pljuju po "melodici" Alexia sam isfuro davno al kad po njemu pljujete sta ce biti ak spomenem ko pr.Rob Marcella itd.reci ce te "takvi nemaju smisla za muziku,previse nota bzvze" :grummel_2:

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Children of Bodom

Post by UgljenisaniTocak » 02 Oct 2009, 17:25

Bolix wrote:
UgljenisaniTocak wrote:
dimmu wrote:nikad nisam voleo ovaj bend niti cu ga voleti,nevolim takvu vrstu muzike u kojoj samo cepash solazhe dok u pozadini ovaj roka po klavijaturama pa kao da se trkate ko ce brzhe da odsvira :roll:
Slazem se s tobom,malo pre sam bas slusao ovog Alexi Laiho-a..pa ja ne znam sta je tu toliko ocaravajuce,po meni to je neki zvuk napuman sto vise da sto "ljepse" zvuci..lik je vjerovatno isao u neku od tih skola,ali on nema dara za neko stvaranje....ne osjeti muziku!
A ti je osjetis uz krljanje i kecinu na bubnjevima citavu pjesmu,to je muzika :S

Mislim ne samo ti neg svi koji pljuju po "melodici" Alexia sam isfuro davno al kad po njemu pljujete sta ce biti ak spomenem ko pr.Rob Marcella itd.reci ce te "takvi nemaju smisla za muziku,previse nota bzvze" :grummel_2:
Kad si vec spomenuo krljanje po bubnjevima i kao sto ti kazes udaranje "kecine" vidi se koliko se razumes u sve to.Najjaci bubnjari su ti upravo oni koji sviraju jazz
A taj melodik se uci u skoli.. :povrac:

Mescalito
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2009, 20:12

Re: Children of Bodom

Post by Mescalito » 04 Oct 2009, 21:39

Na Bodome sam se lozio u sedmom,osmom i pocetkom prve godine gimn..a onda me je nekako smorilo.Besides shvatio sam da poenta nije nesto sto brze i melodicnije.
Kao sto je neko spomenuo pre mene to neko takmicenje sa ostalim clanovima benda u brzini just doesn't do the trick...mada je War Of Razors prilicno impresivan :D
Vokal je monoton previse,a i Alexi iz albuma u album gubi kreativnost.Naravno nonsens je blatiti Laihovo sviranje jer realno gledano 70% gitarista sveta moze da mu se pokloni(sto se tice tehnike).
A i primetio sam da su postali mamac za klince,kao Nightwish ranije.Setam ulicom ili Kalemegdanom i naletim na dvanaestogodisnjake sveze pustene kose,mrkih pogleda sa Follow The Reaper majicama.Nemam nista protiv naravno,svako ima prava da slusa sta hoce,ali jednostavno...,,smorim se'' :D

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Children of Bodom

Post by UgljenisaniTocak » 05 Oct 2009, 01:06

Mescalito wrote:Na Bodome sam se lozio u sedmom,osmom i pocetkom prve godine gimn..a onda me je nekako smorilo.Besides shvatio sam da poenta nije nesto sto brze i melodicnije.
Kao sto je neko spomenuo pre mene to neko takmicenje sa ostalim clanovima benda u brzini just doesn't do the trick...mada je War Of Razors prilicno impresivan :D
Vokal je monoton previse,a i Alexi iz albuma u album gubi kreativnost.Naravno nonsens je blatiti Laihovo sviranje jer realno gledano 70% gitarista sveta moze da mu se pokloni(sto se tice tehnike).
A i primetio sam da su postali mamac za klince,kao Nightwish ranije.Setam ulicom ili Kalemegdanom i naletim na dvanaestogodisnjake sveze pustene kose,mrkih pogleda sa Follow The Reaper majicama.Nemam nista protiv naravno,svako ima prava da slusa sta hoce,ali jednostavno...,,smorim se'' :D
Slazem se s tobom u tim nekim stvarima u koje sam upucen! to nije ni bitno... vec ja bi rekao da je to neka klinacka muzika i nema tu velike umjetnosti! P.S. nije umjetnost ako sviras brzo... mark knopfler je okinuti tri tona i recice ti sve!

Mescalito
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2009, 20:12

Re: Children of Bodom

Post by Mescalito » 05 Oct 2009, 15:17

Ili BB King,jos bolji primer...matori sedi u stolici i samo sije :D
A umetnost je bilo kakvo sviranje,bilo to ,,dobro'' ili ,,lose''...totalno subjektivna stvar :)

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Children of Bodom

Post by Kole man » 05 Oct 2009, 16:30

Koja sprdnja od teme.Dosli bluzeri na temu da prozivaju bodome.Ne razumem dodjete na Children of Bodom temu i krenete da pricate kako nije muzika kada se ide brz ritam dranje i solaze.To je metal,ako to ne volite niko vas ne tera da slusate.I sad SRV i BB-king su kraljevi zato se oni ne izdrkavaju neko sviraju za razliku od bodoma.Izdrkavaju se na gitarama i jedni i drugi samo sto vi volite bb kinga i SRV a neko voli Bodome pa vam to smeta.

User avatar
UgljenisaniTocak
Posts: 27
Joined: 12 Jun 2009, 14:35

Re: Children of Bodom

Post by UgljenisaniTocak » 05 Oct 2009, 20:00

Kole man wrote:Koja sprdnja od teme.Dosli bluzeri na temu da prozivaju bodome.Ne razumem dodjete na Children of Bodom temu i krenete da pricate kako nije muzika kada se ide brz ritam dranje i solaze.To je metal,ako to ne volite niko vas ne tera da slusate.I sad SRV i BB-king su kraljevi zato se oni ne izdrkavaju neko sviraju za razliku od bodoma.Izdrkavaju se na gitarama i jedni i drugi samo sto vi volite bb kinga i SRV a neko voli Bodome pa vam to smeta.
Malo se razlikujemo i u rijecniku... da ne pricamo o ostalim stvarima :ziveli:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Children of Bodom

Post by Guitar_thrill » 05 Oct 2009, 21:01

Kole man wrote:Koja sprdnja od teme.Dosli bluzeri na temu da prozivaju bodome.Ne razumem dodjete na Children of Bodom temu i krenete da pricate kako nije muzika kada se ide brz ritam dranje i solaze.To je metal,ako to ne volite niko vas ne tera da slusate.I sad SRV i BB-king su kraljevi zato se oni ne izdrkavaju neko sviraju za razliku od bodoma.Izdrkavaju se na gitarama i jedni i drugi samo sto vi volite bb kinga i SRV a neko voli Bodome pa vam to smeta.
:1:
od bluzera :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Children of Bodom

Post by cccira » 05 Oct 2009, 21:03

Ajmo svi na bbking temu da pisemo o tome kako je aleksi brzi :mrgreen:

Mescalito
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2009, 20:12

Re: Children of Bodom

Post by Mescalito » 05 Oct 2009, 21:15

pod 1-nisam bluzer,nemam neki odredjeni zanr koga cu se drzati do groba...hvala bogu
pod 2-volim ja i scream i growl ali kad je dinamican,laihov nije
pod 3-nisam rekao da NE TREBA svirati brzo
pod 4-BB Kinga spomenuh jer je neko pre mene rekao nesto o sporom sviranju gitare-on mi dodje kao prva asocijacija
pod 5-i BB King,i SRV i Knopfler i Alexi su nenormalno dobri gitaristi,po mom misljenju

zakljucak: umem da brojim do 5...

NomadKnight
Posts: 10
Joined: 18 Dec 2009, 22:17

Re: Children of Bodom

Post by NomadKnight » 21 Dec 2009, 01:18

Bodome sam slusao ranije, a sad ne mogu da ih smislim.
Izuzetno me nervira Alexi koji ni ne zna dobro engleski, a svaka 3 rec mu je fuck.
I mnogo se ubacuje, gledao sam nekoliko intervijua sa njim i prosto ga ne podnosim.
Ali zato tu su Norther i Wintersun i preporucujem da ih preslusate.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest