Dave Mustaine

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

DynDNS
Posts: 16
Joined: 30 Sep 2010, 17:52

Dave Mustaine

Post by DynDNS » 22 Oct 2010, 13:03

David Scott "Dave" Mustejne (rođen 13. septembra 1961 u La Mesi, Kalifornija, USA) je Američki muzičar, poznat kao gitarista, osnivač, glavni kompozitor i tekstopisac i pevač Američke hevi metal grupe Megadeth. Trenutno živi u San Dijegu, u Kaliforniji. Mustejn je takođe bio prvi solo gitarista i pisac pesama Američke grupe Metalika. 2009. godine je po Joel McIverovoj knjizi najboljih metal gitarista svih vremena bio na prvom mestu.[1] Mustejn je takođe rangiran kao 89. u Hit Paraderovoj listi 100 najvećih metal pevača svih vremena.


Osamdesete
Dajv Mustejn je sin Emilije i Džona Mutejna. Nakon razvoda roditelja, jedno vreme boravi sa majkom, seleći se iz grada u grad, kako ih otac ne bi našao. Sa 15 godina Dejv je iznajmio stan i finansijski preživljavao, tako što je prodavao drogu. Jedna njegova mušterija je imala probleme sa novcem,ali pošto je radila u prodavnici ploča umesto novca davala mu je ploče, obično Iron Maiden, AC/DC i Judas Priest. Krajem sedamdesetih, Dejv počinje da svira gitaru i pridružuje se grupi Panic.

1981. godine Dejv napušta Panic, da bi se pridružio Metalici, kao gitarista. Javio se na oglas koji je postavio Lars Ulrih i postao član Metalike. Njegovo članstvo u grupi je trajalo manje od dve godine. Izbačen je iz grupe na zahtev Brajana Slegela, vlasnika Metal Blejd Rekords, zbog problema sa alkoholom i drogom. Izbačen je neposredno pre snjimanja prvog albuma Metalike. Zamolio je članove benda da ne koriste pesme, koje je on pisao, ali su oni to ipak učinili.

Ubrzo nakon što je izbačen iz Metalike Dejv formira novu grupu pod imenom Megadeth. Megadeth je nastao kao Mustejnova želja za osvetom. Naime, postavio je sebi cilj da mora da kreira bend koji će biti uspešniji od Metalike. 1983. godine upoznaje se sa basistom Dejvidom Elefsonom i kreira Megadeth. U grupu je primio gitaristu Grega Handevidta i bubnjara Dižona Carutersa. Nakon nekoliko neuspešnih audicija u kome je grupa tražila pevača, Dejv je rešio da će on pevati, pored toga što svira gitaru.

Poslednji album Megadeth-a je "Endgame" 2009.
Trenutno u Megadeth-u pored Dave Mustaine-a je i Chris Broderick, jedan od najboljih metal gitarista trenutno.

[youtube]Mn1p-U3j9Jo&ob=av3e[/youtube]

Image


User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 22 Oct 2010, 16:27

Skinuto sa Wikipedie na srpskom, a i nedostaje mnogo toga, npr, stavio si samo njegov zivot s pocetka 80-tih i pomenuo njegov rad u Metallici. Trebalo je malo vise da napises. Evo sta ja znam (ne znam tacno godine, posto se svega ovoga prisecam :mrgreen: ).

Ovo sto si napisao da je izbacen iz Metallice zbog vlasnika Metal Blejd Rekordsa, nije u potpunosti tacno, pogledaj VH1 Behind The Music: Megadeth, tamo gostuju i Hetfild i Ulrih i oni ne pricaju da je tako bilo (koliko se ja secam :mrgreen: ).
_______________________________________________________________________________________________
Kada se Dave prijavio na audiciju za Metallicu, dosao je i poceo da se usvirava. Lars i James su samo malo gledali njegovo zagrevanje. Kada je Dave, nervozno, upitao: "Pa, jel dzemujemo, il' ne?", Lars i James su bili toliko impresionirani da su odmah rekli "Dobio si posao". :mrgreen:
Sa Metallicom je snimio demo No Life 'Til Leather i napisao i komponovao nekoliko pesama, medju kojima su: Mechanix (rani The Four Horseman, pesma se nalazi na albumu Megadetha Killing Is My Business), Ride the Lightning, Jump in the Fire, Phantom Lord, Metal Militia, The Call of Ktulu... Dok je bio u Metallici prvi put je napustio bend zbog svadje sa tadasnjim basistom Ron McGovneyem oko dovodjenja Ronovog psa na probe, sledece jutro se vratio i ponovo je primljen u Metallicu. Posle nekog vremena je napravio jos jedan problem, jer je posuo alkohol na pojacalo Rona i kada je Ron prisao dda ukljuci pojacalo bacila ga je struja na drugi kraj sobe, tada je Ron i napustio Metallicu. Drugi put kada je napustio bend (tj. izbacen je iz benda) bilo je to zauvek, a izbacen je na najokrutniji nacin (probudjen, ubacen u taxi, odveden na aerodrom, dovidjenja).

Najvise zbog osvete, odlucio je da oformi bend koji ce biti bolji od Metallice, i njegova zelja da Megadeth uspe u pocetku je bila samo osveta. David Ellefson je ziveo u stanu ispod Dave kada su se prvi put susreli i napravili Megadeth. Posto je Dave vec nekoliko godina bio u muzickom poslu posle dve godine sviranja po klubovima snimljen je album Killing Is My Business... And Business Is Good. Budzet za ovaj album je bio 7000 dolara, ali je Dave pola novca potrosio na razne opijate (razlog loseg zvuka na prvom albumu).

Dave je bio vrlo lako iznerviran covek i cesto su ljudi izlazili iz benda zato sto se s njim nisu slagali i zbog toga 1989. godine Megadeth nekoliko meseci radi kao troclana ekipa. Medjutim 1990. godine Dave pravi postavu Megadetha koja ce trajati najvise od svih, sve do 1998. godine kada je Nick Menza dobio otkaz (neki kazu zbog drogiranja, drugi zbog povrede kolena).

Valja napomenuti da je Dave imao i side-project nazvan MD.45, izdali su jedan album i pesma The Creed je kasnije obradjena od strane Megadetha. Takodje, Dave je jednom bio klinicki mrtav (ne znam koliko vremenski i ne znam koje godine, mislim da je to bilo pred album Youthanasia ili posle tog albuma).

Na turneji 2002. godine kada su promovisali novi album The World Needs A Hero, Dave je povredio nerve leve ruke i odlucio da napusti Megadeth, preostala postava Megadetha je odlucila da Megadeth prestane sa radom... Posle dve godine od povrede Dave je najavio svoj debi solo album, koji je zbog ugovora sa Capitol Recordsom morao ipak da izda od imenom Megadeth (album The System Has Failed). Sve pesme sa tog albuma su komponovane i napisane od strane Dave Mustainea, osim Shadow Of Deth u kojem su reci deo Davidovog psalma iz Biblije (2004. godine Dave je javno POSTAO hriscanin, pre toga nije bio). Tada Dave odlucuje da Megadeth odradi svoju poslednju turneju pod nazivom Gigantour (najveca Megadethova turneja ikada, dolazili su cak i u Srbiju :bow: :mrgreen: ). Zbog dobrog prihvacanja publike Megadeth odlucuje da nastavi sa radom.

Iako su se Ellefson tuzio Dave i dobio naknadu od (valjda) 18M dolara, Ellefson je ponovo pozvan da se pridruzi Megadeth na RIP turneji 2010. godine. Na Big Four koncertu u Sofiji Dave se pomirio sa svim svojim "neprijateljima", ukljucujuci i Lars Ulricha i Kinga iz Slayera.

Guitar World magazin je 2004. proglasio Dave Mustaine, zajedno sa Merty Friedmanom za 19. najboljeg metal gitaristu.

Godine 2009. Joel McIver je u svojoj knjizi 100 Najboljih Metal Gitarista Dave proglasio za broj 1, na sta je Dave za Classic Rock magazin rekao da je dok je citao knjigu razmisljao koje ce mesto biti i da mu je, kada je video Kirka Hammeta na petom mestu, bilo svejedno, jer mu je bilo vazno da je bolji od Jamesa i Kirka.

Dave je vodio dosta emisija na TV-u, medju kojima i (neku :mrgreen: ) emisiju na MTV-u 2003. godine (valjda Headbangers Ball).
Ove godine je objavio svoju autobiografiji, koja ima da se kupi u evropskim i americkim knjizarama...
_______________________________________________________________________________________________
Znam jos dosta toga, ali ne mogu vise da pisem. :mrgreen:

Inace, mozda i najbolji gitarista (pored Marty-ja) po onome sto je pokazao smisljajuci odlicne rifove i solaze i za Megadeth i za Metallicu, a i za MD.45. Odlican menadzer sto je pokazao razlicitim postupcima (izbacivanjem clanova iz svog benda kad god je primetio da nesto ne stima, "teranje" Crissa da ne koristi vise 7-zicanu gitaru, vracanje benda na stari put posle Riska- iako to i nije toliko los album, itd.) I da, ne toliko los vokal kao sto se prica, mislim, jeste los, ali da nije njega Megadeth ne bi bio Megadeth (ne bih voleo da Axl Rose peva u Megadethu ili Freddie Mercury ili bilo koji drugi, Dave je Dave), a i dosta je napredovao od albuma do albuma, iako je nastavio da koristi svoju tehniku pevanja po kojoj ga prepoznajemo...

Ave za Dave-a. :D

Dimo
Posts: 305
Joined: 23 May 2010, 18:39

Re: Dave Mustaine

Post by Dimo » 22 Oct 2010, 19:44

Pravi gitarista,obozavam ga ! Sjajne riffove ima :bow:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Dave Mustaine

Post by Randy » 22 Oct 2010, 23:59

car :bow: :bow: :bow: :bow:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 23 Oct 2010, 11:54

E da, u onom gore postu sam zaboravio da kazem da je poznat kao "okoreli protivnik" Novog Svetskog Poretka (New World Order), prva pesma u kojoj je to pokazao svojim tekstom je pesma New World Order, koja je napisana vec 1992. godine, ali je data bendu Zoetrope, koji je izdao tu pesmu na svom trecem albumu 1993. godine. Demo verzija pesme je izdata na remastered izdanju albuma Youthanasia, dok je originalana dovrsena verzija izdata na remastered izdanju albuma Hidden Treasures. Od kada je postao hriscanin jos vise je poceo da koristi NWO u svojim pesmama, Washington Is Next!, Endgame i jos nekoliko pesama (ne mogu u trenutku da se setim svih tekstova, imaju sigurno jos 2-3 pesme).

P.S. Ja cu dodavati svega sto se setim o zivotu i licnim ubedjenjima :mrgreen: Dave Mustainea na temu, jer ne mogu svega da se setim istog momenta...

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Dave Mustaine

Post by Randy » 23 Oct 2010, 23:44

nisam znao do sada za new world order tj. znao sam da postoje al nisam znao kako se zovu.malo sam trazio po netu.mamu im *****.al zato ''METALOM PROTIV NWO''

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dave Mustaine

Post by nebojsak » 24 Oct 2010, 11:32

doyle777 wrote:E da, u onom gore postu sam zaboravio da kazem da je poznat kao "okoreli protivnik" Novog Svetskog Poretka (New World Order)
Zašto je onda izdavao za major labele?

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Dave Mustaine

Post by doyle777 » 24 Oct 2010, 11:41

nebojsak wrote:
doyle777 wrote:E da, u onom gore postu sam zaboravio da kazem da je poznat kao "okoreli protivnik" Novog Svetskog Poretka (New World Order)
Zašto je onda izdavao za major labele?
Kakve veze izdavacke kuce imaju sa New World Orderom. Ako si mislio da su ti major labeli u NWO, onda mu sigurno ne bi dali da izda pesmu poput ove:
Attention! Attention!
All citizens are ordered to report to their District detention centers!
Do not return to your homes;
Do not contact anyone!
Do not use any cellular or GPS devices!
Surrender all weapons at once!
Attention! This way to the camps!

I woke up in a black FEMA box
Darkness was all around me, in my coffin
My dreams are all nightmares anymore
And this is what I dream every night

The Leader of the New World Order, the President of the United States
Has declared anyone now residing inside the US of A
Without the RFID chip, you're just an illegal alien
An enemy combatant of America, welcome to the New World Order

This is the end of the road; this is the end of the line
This is the end of your life; this is the...

A society in a society, inside the fence life as you know it stops
They got their rules of conduct and we got ours
Be quick or be dead, you crumble up and die, the clock is
Ticking so slowly and so much can happen in an hour

This is the end of the road; this is the end of the line
This is the end of your life; this is the Endgame

I learned my lessons the hard way, every scar I earned
I had to bleed, inside the day yard
A system of controlled movement, like a giant ant farm
Any time is long time, now you're not in charge of your time anymore

This is the end of the road; this is the end of the line
This is the end of your life; this is the end

The Ex-President signed a secret bill that can
Land a legal US Citizen in jail
and the
Patriot act stripped away our constitutional rights
They say a Concentration camp just popped up, yeah, right!

Refuse the chip? Ha! Get persecute and beat by the
Tyranny of Mind control, for the mark of the beast
All rights removed, you're punished captured, and enslaved
Believe me when I say, "This IS the Endgame!"
ili ove:
Where hath the apostles gone?
Joining hands with wicked ones
Revelation has come to pass, New World Order
will hold the mass
A book written by the man
used to control and command
All rights will be denied,
without the mark you shall die


No confession, all is known, all is known
New world order, you shall be shown shall be shown

Monitoring all wages
New world order comes in stages
Currency is obsolete
Feel the agony of defeat

Symbol of society today,
A must have or you shall pay
As humans flesh leads the mind
Just as a pawn the last martyr dies

No confession, all is known, all is known
New world order, you shall be shown shall be shown

Where hath the apostles gone?
Joining hands with wicked ones
Revelation has come to pass, new world order,
will hold the mass
ili se mozda plase da Dave malo vise ne progovori... :mrgreen:
Ko zna sta sve on zna. :)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 11:54

to što on pljuje po ruci koja ga rani neznači ništa dok je ne odgrize i iskenja... a mustaine je lepo smestio svoje dupe u sistem i raskomotio se, nema on tu šta da menja, dojaja mu je...

evo ti ga mustejn u pesmi flojda


isto ko što je tom morelo utripovao da je čegevara, pa ode na neki protest malo da ga snime... super on tip priča, al to je to... ne ide dalje od priče... pa njih dvojica prvi žive od tog sistema koji pljuju... da je tom morelo imao sreću da se rodi u srbiji pevao bi domaći blek metal, a ne čegevaro skoči skoči da ti vidimo gerilske oči

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dave Mustaine

Post by nebojsak » 24 Oct 2010, 11:59

Zato sat RATM reunion traži 100 somića da se pojavi u vašem selu. Treba para za borbu protiv sistema.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 12:01

kradu od bogatih i daju sebi, robini hudi dvaesprvog veka

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Dave Mustaine

Post by sinisake » 24 Oct 2010, 12:31

The Leader of the New World Order, the President of the United States
Has declared anyone now residing inside the US of A
Without the RFID chip, you're just an illegal alien
An enemy combatant of America, welcome to the New World Order

itd...itd...
Uh, kakvo njesra. :cry: Mator covek, a ovakve gluposti truca... :)

Al' ima Dejv dobrijeh rifova, sto jes' jes'. :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Dave Mustaine

Post by mislim_stvarno » 24 Oct 2010, 12:45

Meni je zanimljivo kakav je ego manijak. Zabranio je Broderiku da koristi sedmozicane gitare, cak iako ne koristi b zicu. Navodno smeta mu da odsvira kako valja stvari na e zici. :lol: Pored toga, mislim da ga je naterao da koristi marshale umesto engla. :lol:
Recently, there were rumors among fans that Chris's arrival in Megadeth would force him to switch to Dean Guitars, but Chris has continued using his Los Angeles Custom Shop Ibanez RG and RGA Prestige Seven Strings in his gigs with Megadeth, settling the rumors. However, due to Mustaine not wanting any seven string solos, Chris has begun using modified production and custom Ibanez Six String S and RGA guitars (some of which are covered in Megadeth themed graphics), with which he recorded Endgame.

Despite an ENGL endorsement, both he and Dave used Marshall JVM amplifiers to record Endgame. Mustaine prefers the sound of Marshall amps in Megadeth and thus would not allow Broderick to use ENGL.
Last edited by mislim_stvarno on 24 Oct 2010, 12:48, edited 1 time in total.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Dave Mustaine

Post by Duane » 24 Oct 2010, 12:46

a pazi koji je taj broderik ego manijak, svira gitaru od 7 žica...

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Dave Mustaine

Post by nebojsak » 24 Oct 2010, 12:59

Te đitre koriste američki predsednici još od Niksona, pretpostavljam da je zbog toga.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest