Dimmu Borgir

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Dimmu Borgir

Post by dimmu » 01 Aug 2008, 11:45

Derrick wrote:Dimljeni Burger - "Enthrone Mrakness")
:lol: :lol: :lol: ovog se nikada ne bi setio

User avatar
Grof Cmarnik
Posts: 18
Joined: 31 Dec 2008, 01:36
Location: Banja Luka

Re: Dimmu Borgir

Post by Grof Cmarnik » 31 Dec 2008, 02:25

Dimmu Borgir- u svojim ranijim radovima cak su i bili black metal bend. Medjutim prvu priliku da zarade lovu nisu propustili i naravno prodali su se. Ovaj bend vise nema apsolutno nikakve veze sa black metalom. Ustvari on predstavlja cistu suprotnost svemu onome sto black metal i jest i protiv cega se i bori. Bukvalno su napravili sprdnju od black metala jer ih slusaju djeca od 15 do 18 godina koja veze nemaju o black metalu i njegovoj istoriji. Burzum, Darkthrone, Mayhem (sa Deadom), Emperor, Satyricon predstavljaju samu srz black metala, a ne ova gomila klovnova. To sto oni u spotovima i na nastupima nose corpsepaint ne daje im pravo da se nazivaju black metalcima, to je cak i licemjerno. Hvis lyset tar oss!

User avatar
Orgasmatron
Posts: 292
Joined: 06 Aug 2008, 10:35

Re: Dimmu Borgir

Post by Orgasmatron » 31 Dec 2008, 06:10

Da da da zato Mayhem przi sve zivo sa novom electro/industrial pesmom, zato satyricon i mnogi drugi zvuche kao motorhead sa scream/growl vokalima.... ima smisla ta tvoja izjava ima. Oni se praktichno i nisu prodali, ubacili su Vortex-a da shljaka clean vokale i malo vishe sympho klavijatura koje su gurnuli u prvi plan i to je to, experimentisali su sa nechim novim i to ih je izguralo, sad jbg shto ima ovde dao Bog, i ne samo ovde nego svuda u svetu, takvih poput tebe koji gledaju na to sa vrlo ogranichene tachke gledishta nije njihov problem

User avatar
Grof Cmarnik
Posts: 18
Joined: 31 Dec 2008, 01:36
Location: Banja Luka

Re: Dimmu Borgir

Post by Grof Cmarnik » 31 Dec 2008, 17:25

Mogao si makar prvo procitati moj post pa onda odgovriti na njega jer sam fino napisao Mayhem (SA DEADOM) a ovaj danasnji mayhem je cisto eksploatisanje necega sto je nekad davno davno bio dobar bend. A to sto ti nazivas eksperimentisanjem je ustvari samo trazenje dobitne kombinacije koja ce prodati bend, i koja ce biti slusljiva sto sirem krugu ljudi, za razliku od pravog bm koji je od pocetka bio namijenjen iskljucivo uskom krugu fanova kojima nisu bili potrebni ni clean vokali ni sympho klavijature ni produkcija od par miliona. Poslusaj stvar od Darkthrone koja se zove Too old, too cold ima jedan fantastican dio koji je u dvije strofe opisao stanje danasnje ''black metal'' scene -
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Dimmu Borgir

Post by sixstring » 31 Dec 2008, 20:16

Vi meni niste jasni,a ovde se dešava,ta ''prodaja'',pa kako se to bend prodao?
Ček,ja volim stari Borgir više jer sam na isti navikao,novi mi je kool,nikad ne bih rekao da je loš,Mayhem stari,mi se nikako ne sviđa,i kada je Chimera izašla...ajde ćao,ja se primio extra! I nije mi jasno,što se kod metalaca uvek vodi frka oko tzv,''prodavanja'' benda,šta,bilo je super dok ti muzičri nisu imali ništa sem kvazi originalnih i usklađenih ideja, i vizija benda,i dok je produkcija bila ku%"C, i klasičan primer bendova poput,Mayhema koji veze nisu imali sa svirkom na starim albumima,do nečeg sto je sasvim ok danas,ili Dimmu,koji su uveli straaaavaaaa orkestracije! Onakve harme i to kombinovanje Vortex-ovok klin pevanja,nikako ne smatram komercijalnijim samo mnooogo naprednijim od 90% so called tr00 black metal bendova,od kojih mi se povraća.
I moram navesti i Emperor,najbolji primerak koliko su Ihsahn i Sammoth napredovali kao muzičari,od nekog naklapanja na Eclipse do remek dela,po mom mišljenju BM-a,na Prometheus-u.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Dimmu Borgir

Post by Doolio » 31 Dec 2008, 20:37

druze, otvorio si pandorinu kutiju tr00 bijesa, nije trebalo ni tebi ni nama to. sada cemo citati sage o snimanju na mikrofon od pet evra i jedenju bubnjarevog mozga i paljenju crkava kao korenima blek metala koji se nisu smeli pogaziti.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Dimmu Borgir

Post by sixstring » 31 Dec 2008, 20:38

:cry:
omg what have I done!

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Dimmu Borgir

Post by dimmu » 01 Jan 2009, 05:59

@sixsrtring pa pazi ocigledno je nekim ljudima bitno da li im se bend prodao ili nije.realno ja slusham vecinom "prodane" bendove i znash shta? boli me dupe shta ce ko reci.ako meni ta muzika nalegne boli me ***** makar se oni i govnima mazali,to je njihov problem :)

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Dimmu Borgir

Post by sixstring » 01 Jan 2009, 12:26

@dimmu
Upravo i to isto želim kažem! :metal:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Dimmu Borgir

Post by MetalFunk » 07 Jun 2009, 14:54

Sezax wrote:Poslusaj Behemoth pjesme:Conquer All,Demigod,Slaves Shall Serve,At the right (ili je left) hand ov god.Pa ces da vidis ko je najbolji :P
slazem se :)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Dimmu Borgir

Post by Bluesko » 07 Jun 2009, 17:49

Doolio wrote: sada cemo citati sage o snimanju na mikrofon od pet evra i jedenju bubnjarevog mozga kao korenima blek metala koji se nisu smeli pogaziti.
:rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :bravo:

Izuzetno poeticne i korisne rasprave :mrgreen:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Dimmu Borgir

Post by Kristiko » 07 Apr 2014, 16:30


Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Dimmu Borgir

Post by Kristiko » 23 Feb 2018, 17:48



Novo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest