Immortal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Immortal

Post by dimmu » 12 Jan 2008, 04:31

Image
Norveshki black metal band osnovan 1990 u Bergenu.Tekstovi su o zimi,gr1m-u,smrti i tami..
Trenutna Postava:
Abbath (Olve Eikemo) - Gitara & Vokali (Pre bass i vokal,takodje i bubnjar) (1990-)
Horgh (Reidar Horghagen) - Bubnjevi (1996-)
Apollyon (Ole Jørgen Moe) - Bass (2006-)

Albumi:
The Northern Upins Death - Demo, 1990
Promo '91 - Demo, 1991
Immortal - EP, 1991
Diabolical Fullmoon Mysticism - Full-length, 1992
Pure Holocaust - Full-length, 1993
Masters of Nebulah Frost - Video/VHS, 1995
Battles in the North - Full-length, 1995
Blizzard Beasts - Full-length, 1997
At the Heart of Winter - Full-length, 1999
True Kings of Norway - Split, 2000
Damned in Black - Full-length, 2000
Sons of Northern Darkness - Full-length, 2002
Live at BB Kings Club New York 2003 - DVD, 2005

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Immortal

Post by Void » 12 Jan 2008, 16:17

hehe....dobri stari Immortal........navodno je na jednom albumu njihovom bubanj prasio Derek Roddy......taj ceo album je SAMO KEC!!!! 45 minuta przi kec, neverovatno.......horns up!!


Imaju jedan do bola smesan spot mislim da se zove Blashyrk...ili bar tako nesto.......kad sviraju na planini, pa onda basista trci niz neko brdo ( za malo da padne i polomi se kao seljak ) do gitariste da zajedno headbang-uju.....umirao sam ud smeha.............................inace, skroz super bend........ako volite RAW BLACK METAL..... :twisted: :twisted:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Immortal

Post by Drobac » 12 Jan 2008, 18:30

Void wrote:hehe....dobri stari Immortal........navodno je na jednom albumu njihovom bubanj prasio Derek Roddy......taj ceo album je SAMO KEC!!!! 45 minuta przi kec, neverovatno.......horns up!!
Dobro si rekao - "navodno". Pretpostavljam da mislis na Battles In The North (meni jedan od najboljih black albuma) koji je lupao Abbath.
Void wrote: Imaju jedan do bola smesan spot mislim da se zove Blashyrk...ili bar tako nesto.......kad sviraju na planini, pa onda basista trci niz neko brdo ( za malo da padne i polomi se kao seljak ) do gitariste da zajedno headbang-uju.....umirao sam ud smeha.............................inace, skroz super bend........ako volite RAW BLACK METAL..... :twisted: :twisted:
Ako ti je taj smesan, treba da pogledas ovaj (ima da se upisas od smeha :) ):
http://www.youtube.com/watch?v=-VBdAY8eA9w

Inace, Immortal mi je najboji black bend.

P.S. Jel ima neko mozda split Immortal/Dissection? Kasetno izdanje.

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Immortal

Post by dimmu » 12 Jan 2008, 20:05

greshite drugovi na battles in the north je lupao hellhammer to se jasno vidi u spotu grim and frosbitten kingdoms..abbath je lupao na diabolical fullmoon mysticism i nisam siguran al mozhda malo na pure holocaust-u..

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Immortal

Post by Drobac » 12 Jan 2008, 20:36

dimmu wrote:greshite drugovi na battles in the north je lupao hellhammer to se jasno vidi u spotu grim and frosbitten kingdoms..abbath je lupao na diabolical fullmoon mysticism i nisam siguran al mozhda malo na pure holocaust-u..
Jaoj, brate. :smajlikojiseudarapocelu: :lol:
Na tom albumu je svirao Armageda, koji je svirao i u Abbathovom projektu I.
Abbath je svirao na Pure Holocaust i Battles In The North. A sto se spota tice, pa, mogli su da stave i neku babu da cupka za bubnjem, to opet ne znaci da je ona svirala na albumu.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Immortal

Post by Void » 12 Jan 2008, 21:21

Neko mi je rekao da je Roddy lupao na tom albumu...........ja se izvinjavam zbog pogresne informacije.... :oops: ......JBG.....

Sta ja znam, nisu mi najbolji RAW BLACK, moooozda mi je Gorgoroth malo jaci od njih.....

@Drobac, ja se jaaaaaaako izvinjavam ako sad lupim glupost, ali kakve veze ima Avet sa Posmrtnom Liturgijom...?? jesi "drobio" u oba benda...???........JBG...ja se stvarno izvinjavam tebi jos jednom ali moram da te pitam.... :oops: .... :D :D

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Immortal

Post by dimmu » 12 Jan 2008, 21:39

Drobac wrote:
dimmu wrote:greshite drugovi na battles in the north je lupao hellhammer to se jasno vidi u spotu grim and frosbitten kingdoms..abbath je lupao na diabolical fullmoon mysticism i nisam siguran al mozhda malo na pure holocaust-u..
Jaoj, brate. :smajlikojiseudarapocelu: :lol:
Na tom albumu je svirao Armageda, koji je svirao i u Abbathovom projektu I.
Abbath je svirao na Pure Holocaust i Battles In The North. A sto se spota tice, pa, mogli su da stave i neku babu da cupka za bubnjem, to opet ne znaci da je ona svirala na albumu.
moja greshka chitao sam nesh o hellhameru i pisalo je battles in the north al seljak nisam prochitao do kraja da pishe live session :oops:

User avatar
Drobac
MF veteran
Posts: 373
Joined: 23 Jul 2007, 00:31
Location: Ruma

Re: Immortal

Post by Drobac » 12 Jan 2008, 23:25

Void wrote:Neko mi je rekao da je Roddy lupao na tom albumu...........ja se izvinjavam zbog pogresne informacije.... :oops: ......JBG.....

Sta ja znam, nisu mi najbolji RAW BLACK, moooozda mi je Gorgoroth malo jaci od njih.....

@Drobac, ja se jaaaaaaako izvinjavam ako sad lupim glupost, ali kakve veze ima Avet sa Posmrtnom Liturgijom...?? jesi "drobio" u oba benda...???........JBG...ja se stvarno izvinjavam tebi jos jednom ali moram da te pitam.... :oops: .... :D :D
Tri bivsa clana liturgije sviraju u Avetu.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Immortal

Post by Void » 12 Jan 2008, 23:36

ZNAO SAM DA JE TAKO NESTO!!!........hvala ti puno na odgovoru... :D :D :D

DrummerX
Posts: 6
Joined: 12 Jul 2008, 15:39

Re: Immortal

Post by DrummerX » 15 Jul 2008, 13:53

meni se njihova muzika nesvidja ni malo, ni malo, ali evo nesto za sve vas immortalce , nez uvrede naravno samo sala!

http://www.youtube.com/watch?v=Lrx2BOlj ... re=related

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Immortal

Post by dimmu » 15 Jul 2008, 20:51

mene ti klipovi smaraju i to zhestoko,nisam josh nijedan nashao da sam se nasmejao..

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Immortal

Post by goodlikesweeper » 15 Jul 2008, 21:10

Pa,ne kontam sto bi uopste gledao parodiju.Samo spot taj odgledaj i to ti je dovoljno da nedelju dana lol-achis!!!! :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Immortal

Post by Doolio » 20 Jul 2008, 13:55

Void wrote:hehe....dobri stari Immortal........navodno je na jednom albumu njihovom bubanj prasio Derek Roddy......taj ceo album je SAMO KEC!!!! 45 minuta przi kec, neverovatno.......horns up!!


Imaju jedan do bola smesan spot mislim da se zove Blashyrk...ili bar tako nesto.......kad sviraju na planini, pa onda basista trci niz neko brdo ( za malo da padne i polomi se kao seljak ) do gitariste da zajedno headbang-uju.....umirao sam ud smeha.............................inace, skroz super bend........ako volite RAW BLACK METAL..... :twisted: :twisted:
znaci, ne slusam ih, ali sam doticni spot pustao na loop ja mislim dvadeset puta zaredom. znaci, koliko je ta scena carska, a jos je carskija posle petnaestog puta, onda krenes nesvesno da trazis neki smisao u tom potezu, tipa 'aha, ovaj je njega zvao, pa ovaj drugi nije znao gde je, pa ga je onda video' ili ti se u glavi gradi dijalog izmedju njih dvojice:
-jao ne, istripovo sam, sad je taj deo, cekaj mene evo me (trc trc trc)
-brate ja poceo bez tebe, dobro da si doso na kraju
-a jebiga, mislio sam da je taj deo kasnije

:mrgreen:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Immortal

Post by sixstring » 29 Dec 2008, 19:44

Meni i dan danas nije jasno,jesu li se oni zajebavali sa tim spotovima? Ja,uvek,ali uvek se kidao do smeha na svaki sopt,a i na snimke svirki,mislim...Ima li ljudi koji uzimalju njih za ozbiljno????

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Immortal

Post by dimmu » 30 Dec 2008, 09:07

ja ih uzimam za ozbiljno jer negledam njihove spotove,ali slusham njihovu muziku i gledam njihove koncerte.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest