Jason Newsted

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Jason Newsted

Post by Bojjan96 » 01 Jul 2013, 02:27

Vidim da nije pomenut kao pojedinac pa me zanima vaše mišljenje. Moglo je da se diskutuje u "Metallica",ali ja mislim da je on još nešto osim "Bivši basista Metallice" tako da zaslužuje posebnu temu.


Image


Image

Image

Image


I moje omiljeno Jason-ovo izdanje:

http://www.youtube.com/watch?v=122pRKc-stM

http://www.youtube.com/watch?v=bA_TSsQpIgk

Da ne smaram sa biografijom kad svi koji će imati da kažu nešto pametno ujedno i znaju ko je i šta. ;)

Meni se najviše dopada od svih bassista koji su prošli kroz Metallicu..ostavio je neki svoj pečat koji mi se dopada veoma..
Stil sviranja pa i izgled na bini je doprineo da me zaintersuje da malo više tražim o njemu po netu.

Odlaskom iz Metallice je meni lično dokazao samo koliko je veliki..mnogo njih bi ostalo samo zato što je to Metallica.
Ipak su mu bile bitnije druge stvari..

Vaše?

Poz!

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Jason Newsted

Post by Kristiko » 01 Jul 2013, 02:49

Uvek ga je lepo čuti i videti. Mislim da je bio super u Metlici i da je dobar muzičar. Ovaj njegov projekat i nova muzika mi nisu nešto ali je sa svojih pedeset još uvek pun dobre energije na nastupima.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Jason Newsted

Post by Dersu Uzala » 01 Jul 2013, 03:02

Stovanje ali jedan je Cliff. Da si bio tamo nekakav tinejdzer tih godina kad se pojavila Tallica sa sve Cliff-om i Dave-om, if ! To je bio dozivljaj i za (nas) originalne fanove nema alternative. Bambi je doduse kakva takva zamena, odradio je posao prvih nekoliko godina, svaka mu cast. Jason svira samo na jednom albumu Tallice da iole valja (crni) jerbo je na AJFA izbacen iz mixa. Postoji sad verzija ja Jasonom u mixu i po meni se nista nije dobilo tim. Preferiram mix bez njega. Nije on kapirao bas Cliffov pristup stvarima ali ga ni ne krivim. Kazem, jedan je Cliff. :bambi: :ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Jason Newsted

Post by MetalFunk » 01 Jul 2013, 12:44

Dzejson je kewl. On je prvi basista kojeg sam zgotivio a da svira sa trzalicom jer sam u ranijim fazama svog bejzovanja bio u fazonu WTF PICK, N00B.

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Jason Newsted

Post by Bojjan96 » 01 Jul 2013, 14:27

Respect veliki za Cliff-a. Volim Jasona i to ne znači da Cliff-a manje cenim ili tako nešto..
Evo baš skoro gledah dokumentarac o njegovoj smrti i u par navrata se sekanjah,samo što mi oči ne zasuze..
Bez velikog potencijala koji je tek trebao svoje da kaže je tad ostala muzika.

Na žalost za mene jedina Metallica postoji bez Dave-a. Kada sam zavoleo i čuo prve pesme on nije bio tu..tako da nikada nisam tako doživeo taj bend..

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Jason Newsted

Post by Kristiko » 09 Jul 2013, 13:42


Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Jason Newsted

Post by Kristiko » 18 Mar 2014, 21:32


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest