Phantom Blue

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Phantom Blue

Post by jawohl » 08 Nov 2013, 19:35

Jedan od bendova kojima vredi posvetiti bar 10min paznje. Bend cica, ako vas bas heavy ne zanima valjda niste nastrani da ne pogledate :ziveli:

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Phantom Blue

Post by velemajstor » 14 Nov 2013, 12:30

Ja sam ih voleo kao klinac. Mislim da je gitaru svirala Michelle Meldrum pokojna zena poznatijeg John Norum-a, inace gitariste grupe Europe. Bubnjeve je svirala Linda McDonald, sada bubnjarka Iron Maidens, Iron Maiden zenskog tribute band-a. Eto Malo podataka.

Album Built to Perform, ko voli ovakav fazon svakako bi trebalo da preslusa, valjda su ga radile u saradnji sa Marty Friedman-om.

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Phantom Blue

Post by jawohl » 14 Nov 2013, 14:34

+1
Build to perform je radjen sa martijem i fenomenalan je album, marti je radio produkciju za njih od prvog albuma. Bend se inace raspao krajem '95/96 i do tada su izdali 3 albuma i jedan single (cini mi se da je u pitanju bio jedan single).
Gigi je pevala mnogo tvrdje nego muski vokali :lol: i sada je neki djavol o zastiti zivotinja i njihovih prava.
Linda svira sada sa maidenkama, mislim da je i dalje svira sa njima.
Nicole je svirala u Vixenu, ThundHerStruck (zenski tribute AC/DCa), maidenkama i blablabla. Kao tekstopisac i druga gitara u Phantom Blue.
Kim =====================================================================, isto kao nicole (mrzi me da copy/paste) samo sto je svirala bas gitaru.
i Michelle koja je preminula 2008 od ciste na mozgu (valjda je takav prevod sa eng), imala je projekte thrash i speed metala pre phantom bluea, koji su isto okay

Gledao sam i njihov reunion 2009 na dvdu, al ne znam kako se zove cica umesto michelle, mada nije losa svirka. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest