Djent Metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Djent Metal

Post by Wizzard » 31 Dec 2013, 10:51

Interesuje me koliko trenutno ima ljubitelja djent metala. Nedavno sam ušao svet djenta i navučen sam za kratko vreme. ::ranting::
Pišite vaše sugestije i bendove za koje smatrate da su su zanimljivi a pripadaju ovom žanru.
Pozzz :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Djent Metal

Post by Dersu Uzala » 31 Dec 2013, 11:33

I ja isto. :bambi:

Al sam u medjuvremenu i izaso na mala vrata. Mos se vrnem. :kokice:

User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Re: Djent Metal

Post by Wizzard » 31 Dec 2013, 11:46

Ne znam. Sviđa mi se produkcija u djentu. Koliko god puta da slusam uvek cujem nesto novo :) David Micic je glavni krivac za moju zavisnost 8)
Ako nisi imao prilike da čuješ obavezno ga potraži. Sva 3 albuma su svetska klasa... Bilo EP, Bilo 2.0 i Bilo 3

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Djent Metal

Post by Cortex » 31 Dec 2013, 11:55

Meni se bas produkcija ne svidja. Prekompresovano, ispeglano bez dinamike, bez znoja, muke, krvi i sperme. Samo robotska zakucavanja bez trunke duse.

Ti bendovi su upravo ono sto ne valja u metalu i zbog cega je metal u najvecoj krizi ikada. Ako uopste i postoji vise.

That being said, ja obozavam Animals as leaders, Textures i jos par bendova, cak i onaj Hydrojent sto ga je djed kacio mi je privukao paznju na par stvari.

Ali sve je to ko sto je mojoj sestri Armand van Helden. Slusas jedan album na reperat kao sumanut, iscrpis, konzumiras ga, u isto vreme slusas jos 17 takvih bendova [jer je tu hiperprodukcija veca nego u Grand paradi] i onda cekas naredni album. Na prethodni album se nikada ne vratis u zivotu. Jer nema vrednost koju umetnicko delo treba da ima a to je da se moze skoro infinitno konzumirati bez gubitka na opazajnoj vrednosti. Djent je muzika koje se konzumira i koja nakon toga nestaje.

User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Re: Djent Metal

Post by Wizzard » 31 Dec 2013, 12:01

Kao i u svemu ostalom o ukusima ne vredi raspravljati. Ja sam prvi koji to priča ali šta znam. Ovo mi je baš privuklo pažnju kao nešto novo i zanimljivo. U poslednje vreme sve što sam čuo (novo) mi nema apsolutno nikakvih inovacija. Jedno te isto pa jedno te isto što bi rekao Rambo :) Mnogo je plagijatorskih bendova koji furaju muziku 80-ih i 90-ih ali nije to to. Tu ne pomaže ni bolja produkcija. Ima li bolje produkcije od Black Albuma koji jer rađen 1991? :D
Ako nisi do sada poslušaj Bilo 3 od Davida Micica. Mislim da ćeš promeniti mišljenje bar kada se radi o dinamici :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Djent Metal

Post by Cortex » 31 Dec 2013, 12:14

Preispitaj izvore iz kojih dobijas muzicke preporuke. Cesto je to od strane bliskih prijatelja. Upitaj se da li te osobe mogu da ti preporuce stvari vezane za jedan ili dva veoma veoma usko ciljana zanra. Ako zakljucis da Dimitrije ne moze da ti preporuci nista drugo onda nemoj ostavljati stvari slucaju i sansi vec idi sam u potragu za novim sadrzajima.
Mnogo toga zanimljivog se desava na svetskoj muzickoj sceni, cak toliko toga da je to nemoguce ispratiti.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Djent Metal

Post by Tenji » 31 Dec 2013, 12:16

Evo na brzinu, par stvari koje po meni vrede u djent svetu.






Ima jos naravno, samo treba ceprkati pomalo. :D Ovo je onako, first that comes to mind.

User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Re: Djent Metal

Post by Wizzard » 31 Dec 2013, 12:20

Cortex wrote:Preispitaj izvore iz kojih dobijas muzicke preporuke. Cesto je to od strane bliskih prijatelja. Upitaj se da li te osobe mogu da ti preporuce stvari vezane za jedan ili dva veoma veoma usko ciljana zanra. Ako zakljucis da Dimitrije ne moze da ti preporuci nista drugo onda nemoj ostavljati stvari slucaju i sansi vec idi sam u potragu za novim sadrzajima.
Mnogo toga zanimljivog se desava na svetskoj muzickoj sceni, cak toliko toga da je to nemoguce ispratiti.
Potraga je u skladu sa slobodnim vremenom :)

I ne znam ko je Dimitrije :XD:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Djent Metal

Post by Cortex » 31 Dec 2013, 12:21

Ladno si stavio demo pojacal hahahah

@Wizzard
hahaha :ziveli:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Djent Metal

Post by Tenji » 31 Dec 2013, 12:30

Cortex wrote:Ladno si stavio demo pojacal hahahah
I have my reasons. :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Djent Metal

Post by Dersu Uzala » 31 Dec 2013, 13:14

Wizzard wrote:Ima li bolje produkcije od Black Albuma koji jer rađen 1991? :D

Hm, uhm...ima, Master Of Puppets 'radjen' '85/6. A zamisli da pricamo o celom svetu. :idea:

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Djent Metal

Post by L4t3r4lu5 » 01 Jan 2014, 12:03

Đent je kidalica. Uz dužno poštovanje ljudovima koji se ne slažu sa mnom, to da su bendovi iz đent scene bezdušni, nemaju dinamike, energije, znoja... sperme... je suvi bulšit. :)
Pretpostavljam da znaš za Destini Potejtou, pošto voliš Mičića, Above the Earth, i Intervals, a ako ne znaš baci sluš, i sve to zasladi Klaudkikerom. :ziveli:

User avatar
Wizzard
Posts: 35
Joined: 30 Dec 2013, 13:32
Location: Arlington - Texas

Re: Djent Metal

Post by Wizzard » 01 Jan 2014, 12:41

Upravo to. Micica sam uzeo samo kao primer suste dinamike i dobre produkcije. Savrsen album

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Djent Metal

Post by Uncle Moe » 01 Jan 2014, 13:06

Hah, ja bih bas napisao da se od Cloudkickera pocne a ne da se s tim zasladi. I to samo prvi album i 'ajde drugi. Posle je i on postao genericka dosada.

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Djent Metal

Post by Void » 26 Jan 2014, 12:41

један од ретких жанрова који ми је бесмисленији и педерастији од глем рока. Ајд глемери су још још и имали конекцију са музиком, ал овде сви седну за комп и свирају као нешто.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest