Alogia

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
*Missy Dreamer*
Posts: 155
Joined: 20 Nov 2007, 00:05
Location: putem melodije...

Alogia

Post by *Missy Dreamer* » 13 Feb 2008, 21:25

Alogia
Strpljivo ka heavy metal vrhu



Grupa “Alogia” je već svojim prvim albumom “Priče o vremenu” podigla prašinu i osvojila simpatije svih kojima je heavy metal u srcu. To je neočekivano samo za one koji ne prate njihov rad od ranije u bendu “Psychoparadox”. Strpljivi muzički razvoj i odluka da razdvoje svoje delovanje na dva stilski bliska, a opet različita smera, čistu žestoku energiju u “Psychoparadoxu” i sofisticirani progressive power metal melodičnih deonica u bendu “Alogia” je znak njihove muzičke zrelosti.

Iako puni ideja koje žele da realizuju , oni nisu srljali, čekali da dostignu tehnički nivo sa koga je moguće sve realizovati. Taj trenutak je došao. “Priče o vremenu” je konceptualna kreacija koju kada slušate imate neodoljivi osećaj da svira neki strani bend, jedino vas tekstovi na našem jeziku drže u stvarnosti. Kada ih gledate i slušate uživo, taj osećaj je još izraženiji, njihova virtuoznost povezana sa vizuelnom atraktivnošću je bez premca kod nas. O bendovima “Psychoparadox” i “Alogia” razgovaramo sa gitaristima benda, braćom Srđanom i Miroslavom Brankovićem u njihvom domu u Smederevu, samo 12 sati posle njihovog briljantnog nastupa na Gitarijadi u Zaječaru.

Album “Priče o vremenu” zahteva veliko sviračko umeće, zar ne?

Miroslav – Alogia: Progressive power heavy metal je jako zahtevan muzički oblik. Moraš biti veoma dobar muzičar da bi svirao tako nešto, a mi smo izgleda dobri muzičari kad to možemo da sviramo. Nikada nismo hteli da idemo preko svojih mogućnosti, trudili smo se da ih uskladimo sa željama.

Srđan – Alogia: To bi se verovatno i ranije desilo, ali je bio problem što nikako nismo mogli da nađemo pevača koji će moći da peva u takvom bendu.

Izgleda da ste ga ipak našli jer na albumu imate čak tri vokala?

Miroslav – Alogia: Imali smo snimljnu muziku i poslali smo te snimke pevačima koji su bili u finalu 3K dur, TV emisije u kojoj nastupaju mladi talenti, Ivici Laušu i Bojanu Milovanoviću koji su odmah prihvatili, a posle njih je došao i Nikola Mijić. Skonatali smo da je Nikola čovek za nas, sluša ono što mi slušamo, razmišlja kao što mi razmišljamo, jako su mu bitne neke nematerijalne stvari, baš kao i nama.

Koja je konkretna razlika između “Psychoparadoxa” i “Alogie”


Miroslav – Alogia: Sa “Alogiom” bismo hteli da vratimo duh 80-ih godina. Muzika je inspirisana raznoraznim stilovima, od klasike pa do nekih etno elemenata, arabijskih, ali i naših. “Psychoparadox” je ostao za neke kultne fanove, znači taj neki agresivniji oblik metala.

Srđan – Alogia: Recimo “Psychoparadox” ima trash korene, a “Alogia” heavy metal ili hard rock iz 80-ih (Rainbow, Iron Maiden, Judas Priest...)

Šta u stvari znači reč alogia?

Miroslav – Alogia: To je grčka reč i povezana je sa Aristotelom i Platonom. Padom u alogiu gubi se sloboda razmišljanja... To bi bila neka smrt za čoveka koji se trudi da razmišlja o svom životu, koji se ne prepušta tokovima i klišeima.

Čini se da su vaše veze sa publikom veoma jake?

Miroslav – Alogia: Mi stalno održavamo kontakt sa publikom. Kad završimo koncert siđemo sa bine i razgovaramo sa ljudima, dolaze čak i ovde da vide šta se dešava. Srđan je dugo izbegavao da daje autograme, kao šta će mu, a posle je, da se to ne bi pogrešno shvatilo, počeo da uzima autograme od ljudi koji su tražili autogram od njega. Ako je on važan njim, važni su i oni njemu, jedni bez drugih ne možemo. To je celina koja uopšte ne treba da se razdvaja. Oni nama daju i mi njima dajemo u skroz normalnim odnosima, bez ikakvih ego tripova.

Nastavak takvog odnosa je uticaj na publiku kroz tekstove?

Miroslav – Alogia: Ideja tih tekstova je da se probudi pozitivno u ljudima, da ih nateramo da razmišljaju o svojim životima, da ih pokrenemo. Čim počnu da razmišljaju o onome što se dešava oko njih počeće da rade na sebi, da usavršavaju sami sebe.

Izgleda da ”Alogia” ima kod nas neku mesijansku ulogu?


Srđan – Alogia: Mi smo hteli da sa “Alogiom” napravimo jako kvalitetnu muziku, onu koju ne može svako da svira, koja će predstaviti heavy metal u pravom svetlu. I šta se dešava? To da “Alogiu” slušaju neki koji nikada nisu slušali heavy metal, a da nisu ni svesni toga šta je u stvari “Alogia”. Kad čuju da je to u stvari heavy metal, pitaju se kako, šta...

Šta fanovi mogu da očekuju od “Psychoparadoxa” i “Alogie”?

Srđan – Alogia: Trenutno nam je “Alogia” prioritet, jer želimo da završimo sa svim što prati izlazak jednog albuma. Nove albume za oba benda ćemo početi verovatno sredinom sledeće godine, posle vojske.

Miroslav – Alogia: Psychoparadox” od strane “Rock expresa” doživljava reizdanje sva tri albuma, s tim što će treći imati i novu bonus pesmu “Metal storm”. Sada završavamo englesku verziju albuma “Priče o vremenu” namenjenu stranom tržištu, ali na njoj će biti dve nove pesme umesto obrada koje su bile na domaćoj verziji.



Ja ih bas cenim i po meni su sjajni. Najvise mi se svidjaju "Prica o zivotu" i "Jos samo ovaj put" :D sta vi mislite?

User avatar
YeaH_LefT
Posts: 25
Joined: 18 Nov 2007, 16:54
Location: Bar

Re: Alogia

Post by YeaH_LefT » 14 Feb 2008, 14:41

Pozdrav svima (prvi put se javljam ovdje :D)

Slusam ih nekih godinu dana i stvarno mi se svidja njihova muzika, a vokal je stvarno preheben 8)
Mislim da je bzvz fora sa prevodjenjem albuma, a jedva cekam da cujem Srdjana sa expedition delta na castletu :) (mada nije to taj zanr :P)
Omiljena pjesma mi je Amon (srpska verzija)

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Alogia

Post by Derrick » 14 Feb 2008, 16:20

Muzika je OK i prilicno su melodicni, samo mi malo ide na zivce pevanje - lik peva nazalno (k'o da mu je zapusen nos) :?

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: Alogia

Post by Sezax » 15 Feb 2008, 02:27

Derrick wrote:Muzika je OK i prilicno su melodicni, samo mi malo ide na zivce pevanje - lik peva nazalno (k'o da mu je zapusen nos) :?
Potpis....

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Alogia

Post by Critical » 15 Feb 2008, 12:30

Bend je odlican !

Sto rece Derrick malo je pevanje nazalno ali okej je ,lik zna da peva ! and thats a fact.

Gitare ,sta reci .........

ImageGospodin Mikica


Image Gospodin Critical


Pronadjite slicnost izmedju ove dve slike? :mrgreen:

yu_raider
Posts: 96
Joined: 14 Oct 2007, 21:36

Re: Alogia

Post by yu_raider » 15 Feb 2008, 12:58

Nisu loši, ali meni se lično mnogo više sviđa njihov drugi projekat Psychoparadox :)

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Alogia

Post by Void » 15 Feb 2008, 14:48

SMOR!!!....eto, to mislim o njima.....Psychoparadox mi je isto dosadan.......bljak, ne svidja mi se ni jedno ni drugo....

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Alogia

Post by dimmu » 15 Feb 2008, 16:01

@critical obojica imate crne majice? :P
shta znam ja alogiju nepodnosim ko shto reche void smaraju me..

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Alogia

Post by Critical » 15 Feb 2008, 16:30

@critical obojica imate crne majice?
Vidi stvarno,ne, nije to, ajde probaj ponovo :mrgreen:

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Alogia

Post by Guitar_thrill » 15 Feb 2008, 21:15

Dobri su...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Alogia

Post by Trooper » 17 Feb 2008, 20:02

@Critical
Da nije mozda, sasvim slucajno, jedva primetna slicnost izmedju gitara?
Btw, koji ti je ovo ibanez, onaj koji si donosio na prvi jamm je imao pickguard

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Alogia

Post by Critical » 17 Feb 2008, 20:21

theTrooper wrote:@Critical
Da nije mozda, sasvim slucajno, jedva primetna slicnost izmedju gitara?
Btw, koji ti je ovo ibanez, onaj koji si donosio na prvi jamm je imao pickguard
Ne ,opet si pogresio ,to je ista gitara ,hahaha.

Ovo je Ibanez Gio Grx70 (ako se dobro secam) moja stara gitara.

Guitar Killer
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2008, 10:34
Location: Nobody knows...not even the secret service

Re: Alogia

Post by Guitar Killer » 21 Feb 2008, 10:54

Ja sam tek sad poslusao neke njihove pesme imaju par dobrih ali vokal mora da promeni nacin pevanja i da prekine da imitira onog lika iz Hammerfall-a.Kao snegovi im je dobra pesma (solo je extra) ali kao da im fali nesto da budu kao npr. Art diler :D

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Alogia

Post by kontejner » 21 Feb 2008, 17:39

alogia svira u novom sadu u route 66 sad u subotu cini mi se...

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Alogia

Post by blaze » 22 Feb 2008, 17:33

Ja ne volim Power generalno , pa ne volim ni Alogiu, sto naravno ne znaci da nisu dobar bend.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest