Alogia

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Alogia

Post by sinisake » 24 Jul 2009, 15:23

Kole, evo, ako ce ti biti lakse...

Ja sam davno preslusao njihov prvi album... Znam da sam odmah zapazio da su opasni muzicari, da gitaristi razbiVaju, da bubanj zvuci ko ritam-masina (malko su ga ''pretrigerovali'', kanda), da su tekstovi neopevano retardirani, da je muzika suvise kvaziklasik-neoprogsimfonik (a usput i zesce sablonik) za moj ukus... I znao sam da ih necu slusati, vise nikad, verovatno... :(

Nema to veze sa Pinkom, njihovim fanovima i slicnim stvarima... Taj podzanr metala se nekim ljudima ne svidja, jednostavno... A sa druge strane mnogo ljudi se lozi na to, i to mogu da razumem.
Ja ne znam sto je to tako tesko shvatiti?
Da ih licno znam, i da su mi drugari, verovatno im ne bih rekao bas ovim recima da mi se ne svidja njihova muzika, ali ne bih ih ni tapsao po ramenu i tvrdio da su odlican bend... :)
:ziveli:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Alogia

Post by cccira » 24 Jul 2009, 15:38

:1:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Alogia

Post by Duane » 24 Jul 2009, 15:45

cccira wrote::1:
:1:

samo sto ja mislim da su im gitaristi nista posebno... ono... tehnika, sablon.. to je to

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Alogia

Post by cccira » 24 Jul 2009, 15:57

Duane wrote:samo sto ja mislim da su im gitaristi nista posebno... ono... tehnika, sablon.. to je to
Kljucna rec:
sinisake wrote:razbiVaju
:wink: :mrgreen:

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Alogia

Post by draobyek » 24 Jul 2009, 15:58

Cemu ljudi silna polemika?!
Sto se tice produkcije prvog, a i drugog, a i verovatno svakog sledeceg albuma, sve je to u skladu sa nekom metal scenom koja je kod nas trenutno takva kakva je, sto kazu mladi "pa onako" (cast izuzetcima koji su poceli jako lepo da rade, (mislim na snimace, producente, kako god vole da se zovu) i bendovima koji znaju to da snime). Da je bubanj pretrigerovan, jeste brate, opasno, bolje da su ga kuckali... No sta je tu je, nije ni bitan snimak, pesma je bitna, jel da? Kad smo vec kod pesme, odredjeni deo snimljenih numera nije njihov, i oni to ne kriju, ali to je malo glupo, ako nemas materijal za album nemoj ga ni snimati, uradi neki singl, promo, nesto... Ostale "njihove" pesme, ima par koje sam rado slusao, pa i jos uvek volim da cujem. Tekstovi su krajnje besmisleni, no ni po tome se ne izdvajaju od dobrog dela domacih metal bendova (opet cast izuzetcima). Sto se tice sviranja, sviraju ljudi, ako volis te brzace i rifadzije, Nikola ima i drugih kvaliteta, ima jako dobar glas, skoluje ga ili je skolovao, kako god, ne pratim, ostali su tu gde jesu, rade dobro to sto rade, to niko ne spori, ali su tu gde jesu, i ne deluju mi kao da mogu nesto vise, nesto bolje ili nesto drugo... Sto se tice njihove produkcije, super je to sto imaju svoj studio, ali ne znaju da rade, bas ne znaju, ljudi se skoluju ko budale da bi se bavili tim poslom, nije dovoljna samo oprema, naravno da postoje ljudi koji to rade da ne znaju ni sta je to otpor ili amplituda (ne mislim da stvarno ne znaju, samo se nisu skolovali za to, mozda su mesari ili sanitetlije po struci) ali to su ili jako iskusni ljudi ili jako talentovani, braca alogicari mi ne deluju ni kao jedno ni kao drugo. No opet imaju svoju opremu i svoj studio, isve vreme ovoga sveta, sesti album morace da zvuci :) Ja sam mozda neko ko slusa tu muziku, bio sam i na njihovim koncertima u skc-u i prvom i drugom, i slusao ih po festivalima raznim, sto slucajno, sto namerno, nemam nikad nista protiv da ih cujem, uzivo, na radiju, tv-u, pa i pinku, ali da su nadprosecni bend, nikako, nisam bas siguran da ih treba toliko dizati u nebesa...

Melnar_89
Posts: 75
Joined: 20 Feb 2008, 22:18

Re: Alogia

Post by Melnar_89 » 24 Jul 2009, 17:42

draobyek wrote:Cemu ljudi silna polemika?!
Sto se tice produkcije prvog, a i drugog, a i verovatno svakog sledeceg albuma, sve je to u skladu sa nekom metal scenom koja je kod nas trenutno takva kakva je, sto kazu mladi "pa onako" (cast izuzetcima koji su poceli jako lepo da rade, (mislim na snimace, producente, kako god vole da se zovu) i bendovima koji znaju to da snime). Da je bubanj pretrigerovan, jeste brate, opasno, bolje da su ga kuckali... No sta je tu je, nije ni bitan snimak, pesma je bitna, jel da? Kad smo vec kod pesme, odredjeni deo snimljenih numera nije njihov, i oni to ne kriju, ali to je malo glupo, ako nemas materijal za album nemoj ga ni snimati, uradi neki singl, promo, nesto... Ostale "njihove" pesme, ima par koje sam rado slusao, pa i jos uvek volim da cujem. Tekstovi su krajnje besmisleni, no ni po tome se ne izdvajaju od dobrog dela domacih metal bendova (opet cast izuzetcima). Sto se tice sviranja, sviraju ljudi, ako volis te brzace i rifadzije, Nikola ima i drugih kvaliteta, ima jako dobar glas, skoluje ga ili je skolovao, kako god, ne pratim, ostali su tu gde jesu, rade dobro to sto rade, to niko ne spori, ali su tu gde jesu, i ne deluju mi kao da mogu nesto vise, nesto bolje ili nesto drugo... Sto se tice njihove produkcije, super je to sto imaju svoj studio, ali ne znaju da rade, bas ne znaju, ljudi se skoluju ko budale da bi se bavili tim poslom, nije dovoljna samo oprema, naravno da postoje ljudi koji to rade da ne znaju ni sta je to otpor ili amplituda (ne mislim da stvarno ne znaju, samo se nisu skolovali za to, mozda su mesari ili sanitetlije po struci) ali to su ili jako iskusni ljudi ili jako talentovani, braca alogicari mi ne deluju ni kao jedno ni kao drugo. No opet imaju svoju opremu i svoj studio, isve vreme ovoga sveta, sesti album morace da zvuci :) Ja sam mozda neko ko slusa tu muziku, bio sam i na njihovim koncertima u skc-u i prvom i drugom, i slusao ih po festivalima raznim, sto slucajno, sto namerno, nemam nikad nista protiv da ih cujem, uzivo, na radiju, tv-u, pa i pinku, ali da su nadprosecni bend, nikako, nisam bas siguran da ih treba toliko dizati u nebesa...
:1:
Bez obzira na to da li su sranje ili ne oni su napravili "nesto" u zemlji Srbiji.
Mozemo mi da kenjamo kolko ocemo ,al oni uzimaju kintu i prodaju ono sto naprave.
Pojavljivanje na pinku =cista marketinska zajebancija.
Najbolje da svi sviramo za pivo i kutiju cigara i kazemo da samo rokeri i da se nismo prodali...
Mozda negde drugde ali kod nas to ne pije vodu...

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Alogia

Post by cccira » 24 Jul 2009, 17:51

Melnar_89 wrote:Bez obzira na to da li su sranje ili ne oni su napravili "nesto" u zemlji Srbiji.
Otkad je pravljenje "necega" u zemlji Srbiji merilo bilocega?

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Alogia

Post by Cortex » 24 Jul 2009, 17:56

My mind just exploded.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Alogia

Post by sinisake » 24 Jul 2009, 17:57

Joj, kad krene ovakva ''argumentacija''... :roll:

Era Ojdanic je napravio mnogo vise ''u zemlji Srbiji'' od tog ''neceg'' Alogijinog.
Mozemo da kenjamo koliko ocemo, al' on uzima kintu i prodaje ono sto napravi. (I ima ozbiljnu bazu istinskih fanova)
Bez obzira na to da li je sranje ili ne...

Naposletku, sto kaze Nyarlathotep, ako neko ko me zna skonta u kojoj polemici ucestvujem ovde, razbice me od zajebavanja... Zato bolje da begam... :mrgreen: :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Alogia

Post by Duane » 24 Jul 2009, 17:58

sinisake wrote: Naposletku, sto kaze Nyarlathotep, ako neko ko me zna skonta u kojoj polemici ucestvujem ovde, razbice me od zajebavanja... Zato bolje da begam... :mrgreen: :ziveli:
you can run, but you cannot hide

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Alogia

Post by nemanjavelimirovic » 24 Jul 2009, 18:49

DA citiram moje ortake tj. njihov bend :
...."molim Vas gadjajte Alogiju sa krupnim predmetima na bazi gvozdja"....
Meni se taj bend kao ni vecina domacih metalnih bendova ne svidja...Pre neko vece me je neki ortak mjetalac u parku smorio sa nekim bendom iz inostranstva, zaboravih kako se zove. I sva sreca crkla mu baterija na mobu. Zvuce slicno kao alogija samo su manje retardirani tekstovi. U principu, svako slusha ono shto slusha, ja ne razumem to, meni ne prija i nekako mi je infantilna muzika, ali neko ce opet reci za neshto shto ja slusam da je bezveze i tako u krug. MOj stav je da je Alogija pored Van Gogha, Lepe Brene, Mire Skoric, Ognjena Amidzica i Seke i ostalih ono shto je mejnstrim kod nas i u tome je problem. Deca hoce lako pamtljivo, slatkasto i u heljankama (vazi za sve muzikante i muske i zenske).... :mrgreen:


:metal:

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Alogia

Post by dweezil » 24 Jul 2009, 19:37

neam pojma meni nikad nije bilo jasno da neko mzoe da nabije 3 banke u dupe ili cak i vise, i da kao ide na Van Gogh ili tu Alogiju i mashe ruchicama i kao do j mu je sve to, meni je to na nivou 3 k dura, mada mogla bi da se povuce jedna dobra paralela izmedju stanja na nasoj uopste drustveno-kulturnoj sceni pa i politickoj sa onim u muzici, mislim ono jbt nisu ti Alogija ili pa eto i Van Gogh nista manje smesni i komichni od Tadica ili Jeremica (ili bilo kog drugog lika iz "politike"). Danas u Srbiji jashu indijanci i shabani na svim frontovima. Pa evo samo izadjite na ulicu i snimite situaciju.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Alogia

Post by Bluesko » 25 Jul 2009, 03:52

[quote="nemanjavelimirovic". Deca hoce lako pamtljivo, slatkasto i u heljankama (vazi za sve muzikante i muske i zenske).... :mrgreen: :metal:[/quote]
:1: To je ujedno parametar 99.9% metal muzicara :P :mrgreen: ziv`o Floyd :D

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Alogia

Post by guv'nor » 25 Jul 2009, 04:21

Bluesko, mojne grešiš dušu. :wink:
Metal je jedan odličan i skroz svrsi-shodan žanr.

Nema to veze sa metalom, već samo sa govnarima kojima nije bitno šta rade, sve dok "nešto prave u zemlji Srbiji".
Apsolutno je nebitno za koga i na šta će to da liči, sve dok se vrte pare i dok se ne svira samo za par piva i paklu cigara.


Samo, molim vas, bez brecanja jer nisam konkretno mislio na Alogiju, bar ne u ovom slučaju.
Mada i oni su, polako ali sigurno krenuli dobrim putem.
:ziveli:

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Alogia

Post by Truancy^ » 31 Jul 2009, 05:58

Je l' to dobro ili lose? :?

Hehe,pa recimo za delove populacije je dobro,a za ostalu vecinsku manjinu -neprirodno ... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest