Arch Enemy

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Arch Enemy

Post by Kristiko » 21 Mar 2014, 00:31

Dosadašnja pevačica i frontmen benda, Angela Gossow je napustila bend i ostala u okviru menadžerstva sastava. Na njeno mesto je došla dosadašnja pevačica benda The Agonist, Alissa White-Gulz. Ove godine izlazi novi album po imenu "War Eternal".

Novi singl sa albuma:


User avatar
fizikohemicar
Posts: 107
Joined: 07 Jul 2011, 23:58

Re: Arch Enemy

Post by fizikohemicar » 21 Mar 2014, 12:14

Nije losa pesma... Angeli je glas malo puk'o u zadnje vreme,pe je zvucala mnogo lose...
Ova riba ima dobar glas za njihove potrebe,pa se nadam samo da ce da naprave jos malo bolje muzike,kao Raveneous,Enemy Within ili Revolution begins...
:ziveli:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Arch Enemy

Post by Kristiko » 22 Oct 2017, 00:15








MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Nov 2017, 07:17

Kristiko wrote:
22 Oct 2017, 00:15

na 1 minut tu negde kaže ''i'm completely self taught'' kakav BS ...mada ne radi samo on to...''naučio sam slušajući pesme sa kaseta'', i ono dominant phrygian mu sam pao sa neba itd. u trenutku meditacije....naravno malo karikiram ali takav stav biliko kojih rnr , heavy zvezda u opšte ne čini uslugu gitarskoj muzici...bend kao bend ok. Kada kažu učio sam iz magazina, knjige, prijatelji i slično da nije imao formalno obrazovanje ili pak uzimao časove ok to pozdravljam...Nedavno sam baš gledao slučajno jednog našeg kojem stoji na stranici da se sam obrazovao :) tj poptuno samouk i slučajno nabasah na interviju nisam ni gledao ceo, i negde pri početku ''sećam se prvih časova kod njega'' ''.....nešto na tu foru je kazao ...Ne kapiram taj stav osim da eto da su kao nešto spec ili kao blam ga je ako je učio...
naravno gotivim HM generalno

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Arch Enemy

Post by Kristiko » 01 Nov 2017, 09:20

Da, nisam to ni primetio. Mada ono, šta god. Morao je sigurno nešto odnekud da pokupi usput, teško da je baš potpuno samouk.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Nov 2017, 18:09

imho samouk ne postoji, to bilo ako je čovek poupuno izlovan od sveta u nekoj pećini..ovako ako je kupovao Guitar Player, g Tech., Ttal Guitar itd i tu ima puno za učenje još oni barem tamo imaju tobu video škola i knjiga,,,Mnogi to rade većina da budem tačan, retko ko da kaže da je učio...eto jedino za one likove što su bili na GIT , Berkliju i slično oni ne mogu da sakriju jer se zna....
Kada se pojavio treš metal oni su baš bili drutalno iskreni, i stil oblačenja kao fanovi...sada su oni teška komercijala...valjda je tako u metalu na svakih 10+ god se desi neki prelom da se bendovi približe ljudima..
mada OK je scenski nastup, šminka stav i sl to je sve posao...oni su prednosti jer rade što vole i lepo žive od toga

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Arch Enemy

Post by brankisha » 03 Nov 2017, 12:17

Vidi ima mnogo ljudi koji su samouki. Mada je vecina tih zvezda isla na casove. Ovi novi klinci sve cepaju preko kompa. Ali tu postoji najveci zajeb od svih, a to je bend i dzem seshn. Klinci nisu navikli na to. Sve je na klik, sve je tehnikalija i mehanika.

Sto se samog AE tice. Gotivim ih. Dead eyes see no future je klasican mjetal slager :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Arch Enemy

Post by komil » 03 Nov 2017, 14:32

Jel vam dobro? Kakve su ovo priče i šta tu koga pogađa?

Reč samouk, autodidakta ne znači da je to čovek koji nije otvorio knjigu ili časopis u životu - reč za to je idiot.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Nov 2017, 18:16

:D pa te knjige jesu zamišljene i napravljanje za rad kroz časove, kao i mnogi YT sadržaji , razlika je u medijima samo, znači učitelj je naptavio knjigu da učenik može sam rasporediti svoje vreme to je jedina bitna razlika - samodisciplina nekoeme to odgovara ( meni jeste) nekome ne . A svakako nije reč samouk adekvatna za to bar ne po definiciji dok sam ja išao na faks ne verujem da se nešto promenilo od tada. I drugo niko od njih se ne baca pedagoškim terminima veoma je jasno šta znači ''self tough'' na Engleskom, zašto neko onda kaže '' i learned from magazines and books'' npr.... Nikoga tu ništa ne boli već je tipičan super star BS. Meni ne smeta ja od njih ne učim, ali sakati omladinu lažima susretao sam se da dosta đaka koji dođu sa ''ali on je učio sam, on je alien, genije, ima nadljudske sposobnosti'' - pri tom nisu glupa deca već prosto to im se servira...drugi tipičan BS je '' don't like exercises , never used them, i just jam '' pa onda nastave'' when find problem then i stop and work on that part'' pa šta je to nego vežbanje :D ... Koliko god da nisam zadovoljan u kom pravcu je otišao jazz , nikada nisam nešto ''rezao vene'' na klasiku barem takve BS ne čujem od njih. Naravno dosta rock i HM muzičara takođe ne priča takve stvari....

Idiot ima svoju definiciju i reč je o metntalnoj zaostalosti ,da ne upisujemo ovde detalje....barem ja neću.

i drugo Kakava su ti to pitanja ''jel Vama dobro''? šta to znači? zato jer imaš drugačije mišljenje ili se ne slažeš sa nečijim ne znači da možeš da postavljaš takva pitanja koja aludiraju na određene stvari i imaju potuno negativnu konotaciju ( Lekar nisi, a i da jesi nije ordinacija ovo).

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Arch Enemy

Post by komil » 03 Nov 2017, 20:10

Bio sam lekar na televiziji i imam snimak da to i dokažem! :)

Za ostalo se ne osećam nedorečenim.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Nov 2017, 20:23

a onda OK sorry , al ti nisamo pacijenti :) ...sve ok opušteno...Ja sam učio i iz knjiga , daleko manje iz časopisa, jesam uzimao časove od 1 lika to je bilo bezveze, od jenog samo 1 čas znači dno dna, od trećeg sam naučio najviše a nisam dao ni dinara i akademija posle...Ali kada me pitaju kažem ''učio sam iz knjiga '' ili neformalno obrazovanje...-razlog prozivke super starova je baš taj što je prijatelj koji vodi tone junkie hronike pokreno isto pitanje zašto li pojedini super starovi BS fanove....Da ne bih ostao neshvaćen zato sam naveo na šta mislim i zašto je meni to self thought malo ne realno...no dobro to je sve šou, jer i ako kaže da je učio od nekud biće pitanje ''odakle''? pa ako odgovori to mu dođe reklama...Jedino je Vai od želje da pomogne Satrijaniju uvek potencirao da je učio od njega to je izvuklo dotičnog iz anonimnosti...NPR pa kada je dotični postao ime onda su se utrkivali ko je koliko časova uzeo, sećam se članka Kirk Hamet i Satch i KH kaže uzeo je 5 časova...Tako da laganica...možda sam ja malo oštro odgovorio...Peace :bambi: :ziveli:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Arch Enemy

Post by brankisha » 04 Nov 2017, 09:52

Kad sam napisao "samouk" zna se na sta sam mislio. KO hoce da filozofira ili se pravi pametan uvek ce naci neku dlaku na jajaetu da se za nju uhvati.
Samouk je onaj koji je sam ucio, bez skole, bez nastavnika. Sam uz pomoc literature ili bez iste. Ne znam sta nije jasno.

A za ovo tipa "nisam vezba" ili "samo sam vezbao ove skale" ili "sve je u rukama ili se rodis ili ne", to su gluposti da se ljudi loze. Ralno 20% je talenat ostalo je cista vezba.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Nov 2017, 11:07

i ja ga tako razumem, :ziveli:

hajde rekoh da potražim baš definiciju nisam našo lepu na našem pa evo English ''"Self-taught learner" redirects here. For the Lissy Trullie album, see Self-Taught Learner.
Autodidacticism (also autodidactism) or self-education (also self-learning and self-teaching) is education without the guidance of masters (such as teachers and professors) or institutions (such as schools). Generally, an autodidact is an individual who chooses the subject he or she will study, his or her studying material, and the studying rhythm and time. An autodidact may or may not have formal education, and his or her study may be either a complement or an alternative to it.''

Znači bez nastavnika, bez vodilje, mimo institucije..osoba koja bira predemt koji će učiti, materijal iz koga će učiti! ritam i vreme.

da stavim tačku sa moje strane dotični iz AE- kao i mogi drugi kažu '' samouk sam, bez ičega, slušao sam ploče'' znači koji je to materijal za učenje? da je sedeo sam i nabadao po gitari slušaju ploče pa msm kako bi je naštimao i provalio akorde i ostalo...daklem imho je to baš BS ..no nema veze valjda tako mora u tom svetu...

Slažem se da je vežba najbitnija, znam i o sebi čim ne radim par dana ceo prethodni mesec malte ne ode u propast...Nego nije cool da se kaže da je vežbao i učio jer ispada geek a to je tako ne rock n rolski, nije ''in'.....'
otprile i ovaj Anglo Francus je to lepo iskarikirao , ukucao sam self tough guitar i ovo je prvi video ima ih još verujem da je to baš popularna tema zadnjih 2-3 god...


ovo je za mene samouk i što je najluđe lik razbija, pragovi su Boga pitaj kako postavljeni ali ima ritam i cepa, gledao sam kada mu daju novu gitaru raštimovana i ona kroz par sekundi je provalio neke hvatove i cepa https://www.youtube.com/watch?time_cont ... dgsTWMV_iA

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Arch Enemy

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Nov 2017, 11:16

pošto je tema da li je bolje riljala stara ili nova?


User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Arch Enemy

Post by brankisha » 04 Nov 2017, 17:08

Mislim da je ova mala bolja od Angele ma koliko ja gotivio Andju. Pogotovo sto mala sabija uzivo.
Krivo mi je sto nisam mogao da ih gledam kod nas. Bas sma hteo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest