Iron Maiden vs Metallica?

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Iron Maiden vs Metallica?

Post by Texas King » 07 Nov 2016, 15:51

Između ova dva najveća metal benda koji više preferirate: Mejdone ili Metaliku?
Ja više Mejdone, jer mislim da su muzički jači bend i da imaju dosta bolju diskografiju u odnosu na Metaliku.
Oba benda su izbacila najbolje albume tokom 80tih: Mejdoni 7, a Metalika 4 albuma. Kvalitet kasnijih albuma je slabiji kod oba benda, samo što je kod Metalike dosta slabiji(Load, Reload, St Anger).
Kakva su vaša mišljenja? Koji bend vam je bolji iliti draži?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by dejankuki » 07 Nov 2016, 22:11

Moje misljenje!!!!
Ta dva benda uopste nisu za uporedjivanje... sem akorda koji su isti, celovitost bendova, prica koju pricaju postavke tekstova i dizajn benda nisu ni pridji ni dodji jedan drugom... meni vise leze majdeni, ali to ne znaci da nekom trecem nece da legne vise metlica... muzicki. Sviracki... opet.. od clana do clana benda. Jeson i peva i svira... Bruce samo peva... glupo je uporedjivati..

PO meni.

Texas King
Posts: 20
Joined: 26 Jun 2016, 00:14

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by Texas King » 08 Nov 2016, 21:42

dejankuki wrote:Moje misljenje!!!!
Ta dva benda uopste nisu za uporedjivanje... sem akorda koji su isti, celovitost bendova, prica koju pricaju postavke tekstova i dizajn benda nisu ni pridji ni dodji jedan drugom... meni vise leze majdeni, ali to ne znaci da nekom trecem nece da legne vise metlica... muzicki. Sviracki... opet.. od clana do clana benda. Jeson i peva i svira... Bruce samo peva... glupo je uporedjivati..

PO meni.
Pa ja mislim da može da se uporedi, što da ne. Isto umesto ovog može i da stoji pitanje "Da li više preferirate bendove Novog Talasa Britanskog Hevi Metala iliti NWoBHM(Maiden, Motorhead, Saxon, Diamond Head) ili bendove američke thrash metal scene(Metalika, Megadeth, Slayer, Anthrax, Exodus).

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by ProfessorBaltazar » 08 Nov 2016, 22:34

A Judas Priest i Testament?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by dejankuki » 09 Nov 2016, 22:00

Texas King wrote: ... Isto umesto ovog može i da stoji pitanje "Da li više preferirate bendove Novog Talasa Britanskog Hevi Metala iliti NWoBHM(Maiden, Motorhead, Saxon, Diamond Head) ili bendove američke thrash metal scene(Metalika, Megadeth, Slayer, Anthrax, Exodus).

To je vec realno pitanje.. Ja licno preferiram, NWoBHM jer su mi smisleniji, i svirka i pevanje i uopsteni dojam... razumljiviji, priblizniji i na kraju na njima sam se ucio.. ovi kasniji, su mi suvise crni... :nixweiss:
ProfessorBaltazar wrote:A Judas Priest i Testament?
hehehe... pa ne znam.. valjda mu dodje na isto kao i IM vs. metlica...

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by ProfessorBaltazar » 09 Nov 2016, 22:07

Ma nisam mislio u vs. kontextu, vecma je cova izostavio bitne cinioce NWOBHM i trash/speed scene. :bambi:

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: Iron Maiden vs Metallica?

Post by brankisha » 12 Nov 2016, 06:31

Megađed :mrgreen: :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest