80s fav Gitarski Bogovi

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 11:50

nema šta opasan je, sve je to ok koja god gore nakon 80ih i pre kontam da se to i onako ubraja u 80's... Imadoh njegov school na VHS-u
on mi je malo više fusion pri neki ali svira sa svu kintu...nestade čovek...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 12:02

od ''manijaka'' takvog tipa Greg Howe mi je najdraži daleko
1993 beše al eto i to je pod uticajem 80s mada je ovo totalno zagazilo u težak fusion , lik je lud ....




ovo je ludilo sa Jason Beckerom što je uradio... boleština totalna

crni hair metal fusion jazzy bend Howe 2

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 18 Aug 2017, 12:12

jes Hair era ali paklo dobar Warren Demartini, ne ulazim u način oslikavanja njegovih gitara tipa zmijska koža, neke druge su mi skroz daj daj daj :D :bambi: ti Charveli USA sa humbom su tako zlo dobri .. nažalost prilčno je zapostavljen međ herojima kao i mnogi drugi i ako je meni daleko iznad nekih super super starova koji su opastali kao solo artisti, što se tiče rifologije uuu tu je tata opasni radovi živahni i nisu dosadni....



solaže ''kolaž'' :metal: :metal: :metal: :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 11 Sep 2017, 12:04

lud lik skroz , opasan.......

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by ProfessorBaltazar » 11 Sep 2017, 18:55

Mnogo sam voleo taj album.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Sep 2017, 03:30

isto :) ...malo sam zaboravio na njega ali pravo da ti kažem sada mi se opet sluša...Jako zanimljiv gitarista, ni jednog trena dosadan i nema robovanja tehnici...super je zaista.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Oct 2017, 11:07

Mali rastom ali znanjem i svirkom jedan od najvećih ikada RANDY RHOADS legenda....Taj beli LP je prelep, naravno i još čuvenije druge gitare Đžeki ...


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by metalstringer » 23 Oct 2017, 12:39

MIKI-DJORDJE wrote:
11 Sep 2017, 12:04
lud lik skroz , opasan.......
Dobar

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by metalstringer » 23 Oct 2017, 13:34

nikako, tj tesko da nadjem live snimke tih sporih instrumentala gde su prelepe solaze kao sto je npr. Enlightened - Joey Summer , taj neki stil (Inspired in Jhon Sykes Style) , kao sto je i Brothers od Malmsteena. Sa keyboards u pozadini ...
dajte neke snimke ako znate
https://www.youtube.com/watch?v=U1WCmdy ... e=youtu.be

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Oct 2017, 02:39

Legenda Brad Gillis jedan od onih što bi rekli underrated gitarista, daleko bolji od mnogih popularnih šminkera..


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 25 Oct 2017, 03:22

Pre mnogih i danas poznatih gitarskih heroja bio je čika Steve Stivens za čudo često sam čuo ''a to je pesma od Satrijanija'' njet ovo je SS radio par godina pre Džoa tako da pitam se odakle je dobio inspiraciju za jedan njegov hit, no to nije važno...... Steve Stivens mi je jadan od najdražih gitarista , što kažu ''jednom dobar'' čovek svira sve....

kakav je ovo bio Hit, i film naravno... :D

naravno najviše uradio sa Bilijem https://www.youtube.com/watch?v=y59RcdiAavM

pesma koja mi se najviše sviđa od pokojnog Michaela Jacksona opet prste je upleo i odsvirao Stive Stivens :bambi:


era atmoskih playboya, opasan solo i rifanje

koga zanima ima predivne isntrumentalne albume nakon 90ih neka vrsta kako ih je on sam nazvao ''pseudo flamenko'' nije iz 80ih ali eto za svaki slučaj
https://www.youtube.com/watch?v=tW_qLD9j2Hs

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by brankisha » 03 Nov 2017, 12:35

ProfessorBaltazar wrote:
21 Jul 2017, 18:20
Ovaj Rebov Jebanjez i jos jedan njegov su sedeli duze vremena kod mene na gajbi. Onda su zavrsili u Rusiji i ko zna gde su danas. Ah, uspomene.
Koliko sam pratio Ibanez, a ispravi me, ima nekoliko njegovih modela? Neki imaju Emg magnete, a neki Ibanez. Ispravi me ako gresim. Iskreno posle ove moje 540s meni se taj HSS raspored vise svidja u odnosu na HSH
MIKI-DJORDJE wrote:
25 Oct 2017, 02:39
Legenda Brad Gillis jedan od onih što bi rekli underrated gitarista, daleko bolji od mnogih popularnih šminkera..

On je dosao posle RR. Bukvalno na sred turneje. Odlican gitarista ali nije ostao dugo sa Ozijem. Kaze da nije mogao da izdrzi pritisak.


Pomenuo bih ovog mistera, ne ne zbog toga sto je svirao u Def Leppardu, vec sto je odsvirao jedan od najboljih rok/hevi albuma ikad "Holy diver"


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Nov 2017, 18:52

Ja znam samo za jedan model negovog Ibija, sad koji su magneti išli i da li bi se zbog zvao drugačije sumnjam moguće...I onako nisam neki fan Ibaneza osim starijih, ovi novi mi prosto ne leže što ne znači da nisu dobri...a ima i onaj faktor da su suviše popularni za moj ukus ja pa volim da se razlikujem :D ali Rebom ibi je strava bar onaj koji sam svirao i za njega jedino znadem...
ono guglom se lako proveri...

Vivian je super lik, i volim ga...nego nisam hteo sve heroje odmah da ispucavam...ali ako si ga spomenuo i treba :ziveli:

Bred je otišao ne zbog pritiska već po njegovim rečima Night Reneger je trebao da izda albuma a to je ipak njegov bend, Ozzy je često ispadao loš prema svojim gitaristima po pitanju aturskih prava, Neke je brutalno pokrao tačnije njegova žena kako već gledaš na situaciju....Jake e Leeja je odrao
Članak kako su ga prisili da odustane od svojih prava za njegovu pesmu! To je uradio Black Sabtah sa Jimi Bellom npr naći ću posle

http://www.blabbermouth.net/news/jake-e ... -the-moon/

što je brutalan istina o muzičkoj industriji


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Nov 2017, 22:02

Evo kao što obećah, nakon što su završili sa Jake E Lee-jem koji je inače završio GIT a bio je drugi izbor pored George Lyncha...Lynch je dobio posao ali je bila frka između ostalog verovali ili ne zbog kose :) - George je radan čovek u to vreme je radio kao raznosač pića i ako je svirao u Dokkenu , ono dok im krene jel.....Lynch je jako skroman čovek to mogu i lično da potvrdim, pored toga što je vrhunski gitarista jednom dobar lik je ovako....Čak i kada su uzeli RR on je opet bio broj 2 , kako on kaže ''super ja sam radio onda u školi Rendijeve mame davao časove gitare''...
Nego da se vratim na Jimi Bell-a, on je lik imho babaroga gitarista za taj Hevy zvuk i brz i ima znanje, inače lik ume da oplete po jazzu :D za svoju dušu...
Ozzy je nakon Jackie-ja već izabrao Zaka W., ali je Šeron videla i čula za Jimi Bella te je htela da dođe na audiciju...na kraju bilo je ili Zak ili Jimi, uzeli su Zaka koji je IMHO lošiji gitarista ali liči na RR ne po visini već ga je kopirao max frizura, LP i sam kaže da mu je idol....

VAŽNO!!! Da mi se ne nakači neki fan Ozzijev ili Zakov na leđa, volim ih i cenim i samo iznosim svoje mišljenje i podatke koji se mogu proveriti...Na kraju ne vređam fanove, tako da se nadam da neće biti onoga ''maaa šta ti znaš Zak je brate najbolji brate'' - neću se obazirati na takve komentare....Zaka volim popularizovao je te neke cake iz kantrija što se tiče upotrebe prstiju..nego nije on tema kao ni Ozzi koga isto cenim..tako da fanovi take it lagano na istoj smo strani :ziveli:

Ima puno vrhunskih gitarista iz tog perdioda koji nisu mega popularni i zato više volim njih da spominjem, naravno svi iz 80ih kasnih 70ih i početka 90ih su dobrodošli tako da slobodno delite..ja barem volim taj period i taj način svirke...Te dajte slobodno neke popularne likove :ziveli:

ŠTA KAŽE JIMI


pesma koju je radio sa Geezerom itd

pesma koju su mu eto marnuli čika Tomi i ekipa


ima ovde za GHS nešto o biografiji te spominju te činjenice http://www.ghsstrings.com/jimi-bell

priča do detalja o Ozzyiju https://scottigoldsmith.wordpress.com/2 ... nt-page-1/
svirka sa drugim bendom, za koji važi da je bio 1 liga ali ukratko nije im se dalo


iiz filma '' Light of Day '' (1987) koji je bio baš popularan zajedno sa Joan jet , Jimi Bell svira i njegova je psema itd


ima zaista tolio vrhunskih gitarista koji nisu dosegli slavu iz puno razloga, ali to ne umanjuje njihov talenat ni čenjicu da su mnogima uzor, pa može se reći da su neki ''underground'' gitarski Heroji ..ili već ko kako voli...Eh te 80te stvarno se znalo svirati.....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 03 Nov 2017, 22:11

[/quote]

On je dosao posle RR. Bukvalno na sred turneje. Odlican gitarista ali nije ostao dugo sa Ozijem. Kaze da nije mogao da izdrzi pritisak.

[/quote]

evo interviju o tome kako je primljen ima još koji lep podatak, i zašto je otišao.....Inače on je popularizovao zezalice sa FR ekstremnije, neke forice sa tappingom itd


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest