80s fav Gitarski Bogovi

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Nov 2017, 02:51

neće da sviri ovo od Geezer Butlera i Jimi-ja mora na YT ...LM evo linka..https://www.youtube.com/watch?v=w6Le6k6 ... r_embedded

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by ProfessorBaltazar » 04 Nov 2017, 20:02

brankisha wrote:
03 Nov 2017, 12:35
ProfessorBaltazar wrote:
21 Jul 2017, 18:20
Ovaj Rebov Jebanjez i jos jedan njegov su sedeli duze vremena kod mene na gajbi. Onda su zavrsili u Rusiji i ko zna gde su danas. Ah, uspomene.
Koliko sam pratio Ibanez, a ispravi me, ima nekoliko njegovih modela? Neki imaju Emg magnete, a neki Ibanez. Ispravi me ako gresim. Iskreno posle ove moje 540s meni se taj HSS raspored vise svidja u odnosu na HSH

Napravili su mu dva modela u custom shopu. Posle je samo jedan zaziveo u proizvodnji.

Ovo je drugi, bilo je par finish varijanti, ova je bila kod nas.

Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 05 Nov 2017, 02:08

baš su ga nakitili, nisam to svirao, ovakav ''drveni'' aka natural sam ali nije to gitara za mene, super je lepa, vrat fin pragovi ok ma sve ali eto..... sa Ibanezima se družim do modela blizu početka 90ih ili ti kraja 80ih, a oni sa početka 80ih i sredine su po mom ukusu, naravno i kasne 70te...svi su ih živi svirali i nekako mi je to bilo...ono klinački ''neću'' , pa se zadržalo do danas....o kvalitetu izrade samo reči hvale imam...
volim gitare koje jesu hevi ali imaju neku crtu klasičnu ..jedino Chareli i Jacksoni su mi ok al oni furaju dugo iste oblike, mada Charvel ima novina...Nego odoh sa teme...

Image

User avatar
brankisha
Posts: 179
Joined: 08 Sep 2016, 08:10

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by brankisha » 05 Nov 2017, 12:05

ProfessorBaltazar wrote:
04 Nov 2017, 20:02
brankisha wrote:
03 Nov 2017, 12:35
ProfessorBaltazar wrote:
21 Jul 2017, 18:20
Ovaj Rebov Jebanjez i jos jedan njegov su sedeli duze vremena kod mene na gajbi. Onda su zavrsili u Rusiji i ko zna gde su danas. Ah, uspomene.
Koliko sam pratio Ibanez, a ispravi me, ima nekoliko njegovih modela? Neki imaju Emg magnete, a neki Ibanez. Ispravi me ako gresim. Iskreno posle ove moje 540s meni se taj HSS raspored vise svidja u odnosu na HSH

Napravili su mu dva modela u custom shopu. Posle je samo jedan zaziveo u proizvodnji.

Ovo je drugi, bilo je par finish varijanti, ova je bila kod nas.

Image
Ovaj mi se dja.
Sad nadjoh, onaj drugi jeste bio sa EMG i sa Ibanez magnetima. Samo je bila razlika u broju.

Totalno sam se zaludeo za MIJ gitare.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by metalstringer » 05 Nov 2017, 22:24

Dvojica majstora




i jos jedan


ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by ProfessorBaltazar » 06 Nov 2017, 02:00

brankisha wrote:
05 Nov 2017, 12:05
ProfessorBaltazar wrote:
04 Nov 2017, 20:02
brankisha wrote:
03 Nov 2017, 12:35


Koliko sam pratio Ibanez, a ispravi me, ima nekoliko njegovih modela? Neki imaju Emg magnete, a neki Ibanez. Ispravi me ako gresim. Iskreno posle ove moje 540s meni se taj HSS raspored vise svidja u odnosu na HSH

Napravili su mu dva modela u custom shopu. Posle je samo jedan zaziveo u proizvodnji.

Ovo je drugi, bilo je par finish varijanti, ova je bila kod nas.

Image
Ovaj mi se dja.
Sad nadjoh, onaj drugi jeste bio sa EMG i sa Ibanez magnetima. Samo je bila razlika u broju.

Totalno sam se zaludeo za MIJ gitare.
Njegove licne gitare su imale EMG magnete. Posle u serijskoj proizvodnji ovi su stavili svoje iz nekog tripa.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 06 Nov 2017, 19:41

ovi zadnji je većina novog materijala dobrano posle 90ih...nIŠTA LOŠE NEGO ČISTO DA NE SE NEKO NE ZBUNI IMA PESMARICA IZ 2007 ITD...NEMAM NIŠTA PROTIV.. Eh ovaj Caps lock mrzi me da ispravljam lol :ziveli: :bambi: :metal:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Nov 2017, 17:38

čika DeMartni


Image

odra ga ovde , jednostavno al ubitačno i kad treba ''zasoli''

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Nov 2017, 18:55

Lynch,

za oaj spot kaže da su se zezali sa glavnim glumcem jel čika Fredi..te usled omamljenosti je jedna probio veštački zid kada ide solaža, mada ono ima neki sick smile


ovde svira Ariju 2



U Akciji sa originalnim ''tigrom'' koge je čovek sam sastavio, drug ofarbao, itd itd poznata priča kako je lak ispucao i sve ostalo... poenta je da svi ti dobri gitaroši iz 80ih su znali da srede svoje gitare, ne od starta da ih prave(neki su znali i to) ali ono kupiš telo u Migthy Might, ili neko u Charvelu, vrat spoji podesi da ti ogovara i cepaj....ono i danas se to može...



pri najboljše njegove solaže, možda se koja može dodati ali ok.... koloplet prstolomstva ...Gorge Lynch :bravo: :bambi: :metal:


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Nov 2017, 10:11



Gleann Tipton i K. K. Downing....Glen je melodičan i više komplikovan a KKD je pri energičan.... Super su mi ovi stari preuređeni Gibsoni i Fenderi, na stratu je Glen sam napravio masku od hroma...vreme kod zvezde još nisu maksimalno razmažene, danas ne znaju neki ni žice da zamene....

Image ....Image
solo-plet nekih od najboljih solaža GT
ubava painkiller

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Nov 2017, 10:21

imho najbolji dvojac Dave i Adrian




pesam je OK skroz...., sad snimak je truba ali...nenađoh boljši..no dobro....


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Nov 2017, 23:25

mtf Craig Goldy totalno lud :D

1986 ........... over the neck tapping i zezalice super



šteta što je čitava plejada tih neverovatnih gitarista zaboravljena.....



album iz 1991 hajd uklapa se u 80s, snimak par god posle uživo...


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Dec 2017, 09:40

AKIRA :bow: :bow: :bow:

solopelt iz tog perioda


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 01:09

Tata Schenker, Kralj Hard Rock gitare a i utemeljitelj pravog zvuka imho.....
Sa Warenom i ekipom....



ovde su mu ga baš ''dali'' Michael Schenker i pobednik prvog većeg takmičenja u US u jednom poznatoj prodavnici aka lokolau gde su se takmičili gitaroši Warren DeMartini - tada je još bio ''klinac'' ..... opasni gitaroši...........................

:metal: :bow: :bow: :rockstar: :shred:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: 80s fav Gitarski Bogovi

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Jan 2018, 20:50

Pre njega niko nije svirao ove arpeđo fore na takav način i još po koje stvari, ko želi do tačnina za šta je sve zaslužan Uli može lako izguglati...Nekako pade čovek u ''zaborav''.... Nisam siguran da li mlađi naraštaji uopšte znaju ko je bio Uli i koliko je važan za HM i šred gitaru. Tačnje on šredanje besomučno naziva izrazom koji nije muzički a besomučno sviranje akala gore dole te i arpeđa ''ulitamtivnim oružijem za kreiranje sodade i ubijanje muzike'', msm da je namenjeno nekim popularnim gitaristima....

o pesmi


i sama pesma jeste izašla 1977 ali ovo je ta tehnika koju su mnogi kopirali temelj neo šredu u 80im. Naravno pre njega su tom stazom već hodili do nekle utemeljitelj Blackmore R., Michael Schenker koji je to popeo na naredni nivo odlaskom iz Scorpions u UFO te tamo posato legenda, dotični je i doveo tada ''klinca'' Ulija da svira sa Škorpionima. Doduše ni sam MS nije bio nešto puno stariji...To je sve temlej moderne HM gitare, činjenično a ne što neki popularni likovi pokušavaju sebi pripisati :D ... Nego pesma

:bow: :bravo:


Uli nikada nije krio već isticao da mu je Hendrix glavni uzpr ali da je prevashodno svirao klasičnu muziku tačnije o tome je učio, časovi itd pa kada se spoji energija pokupljena od JH i doda klasičarsko umeće nije ni čudo da je tako dobar.

Hanover nije nešto ogroman, ali eto jedan veliki bend sa imho još većim gitaristima...naravno i zadnji Jabs Matthias je super nema tu šta...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest