Machine Head

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

parabola
Posts: 6
Joined: 06 Jan 2007, 00:38

Machine Head

Post by parabola » 06 Jan 2007, 16:28

Veliki Comeback...

User avatar
Sparky
Posts: 11
Joined: 12 Nov 2006, 17:58
Location: Novi Sad

Post by Sparky » 07 Jan 2007, 02:06

hmmm, moze neki link gde mozemo malo vise da citamo o ovome ili nesto? :)

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 07 Jan 2007, 13:26

O cemu ovaj prica? Ako ne obrazlozis malo temu, moracemo da brisemo :)

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 07 Jan 2007, 17:04

ja mislim da je dao komentar na poslednji album :S ili mozda na prisustvo nekog novog clana koji je osvezio atmosferu? (ne pratim bas aktivnosti ovog benda :\ )

mislim..samo tako mi ima smisla :mrgreen:

User avatar
Les_Claypool
MF veteran
Posts: 41
Joined: 01 May 2007, 19:55
Location: Niksic

Post by Les_Claypool » 03 May 2007, 14:26

Novi album je valjda Blackening ili tako nesto

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 03 May 2007, 23:14

e jea, skidao sam pre neki dan drugaru...mada nisam slusao nesto puno...rekao je da je dobra produkcija...pa sam bacio uvo, i stvarno je dobra lol

User avatar
Les_Claypool
MF veteran
Posts: 41
Joined: 01 May 2007, 19:55
Location: Niksic

Post by Les_Claypool » 04 May 2007, 13:18

Pa to je Machine Head :)
Mislim da Rammstein i oni imaju najbolju produkciju gitare...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 04 May 2007, 15:02

Pa....."imaju najbolju produkciju gitare" nesto ne valja u recenici :)

Svi svetski bendovi imaju dobru produkciju, sad zavisi od zanra :)
mogu da ti nabrojim 500 bendova koji imaju svetsku produkciju gitara, e sad stvar je ukusa...

nemozes tek tako da kazes "najbolja produkcija" ;)

slusaj mast na novijim albumima Meshuggah, slusaj kako lepo izlaze tonovi na novijim snimcima Cannibal Corpse, Origin, Spawn Of Posession. Slusaj kako se lepo uklapa dist na Opeth albumima. Kako su gitare odradjene na Tool albumima. itd itd

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 04 May 2007, 16:33

Slažem se. Reći za nekog da ima najbolju produkciju gitare je jednako detinjasto i glupo kao reći za nekog da je najbolji gitarista na svetu. :lol: :lol: :lol: :lol:

Neke stvari se jednostavno ne mogu i ne smeju upoređivati jer mnogo zavisi od subjektivnog ukusa.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 05 May 2007, 12:04

troo dat

User avatar
Les_Claypool
MF veteran
Posts: 41
Joined: 01 May 2007, 19:55
Location: Niksic

Post by Les_Claypool » 05 May 2007, 12:53

zolideathmetal wrote:Pa....."imaju najbolju produkciju gitare" nesto ne valja u recenici :)

Svi svetski bendovi imaju dobru produkciju, sad zavisi od zanra :)
mogu da ti nabrojim 500 bendova koji imaju svetsku produkciju gitara, e sad stvar je ukusa...

nemozes tek tako da kazes "najbolja produkcija" ;)

slusaj mast na novijim albumima Meshuggah, slusaj kako lepo izlaze tonovi na novijim snimcima Cannibal Corpse, Origin, Spawn Of Posession. Slusaj kako se lepo uklapa dist na Opeth albumima. Kako su gitare odradjene na Tool albumima. itd itd
Lose sam se izrazio, pa ste onda i vi slabo shvatili ali ipak greska je moja
Npr. Rammstein je bend kod koga je sva moc u gitarama pa sam onda njega poredio.Kao sto je Fox IV rekao sve zavisi od ukusa

in.duril
Posts: 22
Joined: 21 Aug 2007, 23:48

Post by in.duril » 21 Aug 2007, 23:57

Machine Head je po mom mishljenju dobar band, mada su neki njihovi albumi kao Superchardger veoma smesni i experimetnalni, ja mislim da su ovim novim albumom dokazali da su pravi trasheri!
If it ain' broken, don't fix it. (Thry the Ashes of Empires je primer za trash)

User avatar
Jackson
Posts: 216
Joined: 03 Mar 2007, 18:09
Location: Somewhere Around Nothing

Post by Jackson » 30 Aug 2007, 14:46

Na Blackening albumu nema ni jedne lose pesme, tehnika sviranje je mnogo naprednija nego na prethodnim albumima, a same pesme su toliko nebijene energijom da ti dodje da skaces do plafona dok ih slusas! Mocniji nego ikad! Kapa dole!

User avatar
Adamantum
Posts: 31
Joined: 09 Sep 2007, 23:25
Location: u sred Velikog Plana

Post by Adamantum » 17 Nov 2007, 20:15

Machine Head je odlican. Prvi album, Burn My Eyes', im je bio pun pogodak, i na njemu nema lose pesme. Onda su izbacili 'The More Things Change', i tu su malo promenili stil sa prvog albuma i malo se izmotavali ('pesma' "Colours" - mislim, STVARNO...). Sledeci je bio 'The Burning Red' sa dosta blazim pesmama, ali i on nije bio los. E onda su resili da se MNOGO izmotavaju i izbacili 'Supercharger'. Ovaj album je bio mnogo nu-likeiji od ostalih, i u njemu su dosta eksperimentisali. Nazalot, uglavnom neuspesno :) Na kraju su se, hvala chvarku, opametili i vratili se svojim korenima tj. Burn My Eyes-u i napravili 'Through the Ashes of an Empire'. Fucking dobar album. I naravno, kulminacija u 'The Blackeningu'. Nema ni jedne lose pesme, sve su bolesno dobre, "Clenching the Fists of Dissent" je savrsena. Jedva cekam sledeci album. Ako nastave da se ovako poboljsavaju, moglo bi da bude opasno :D

User avatar
Srdjan_wtf
Posts: 211
Joined: 15 Apr 2007, 19:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Machine Head

Post by Srdjan_wtf » 29 Dec 2007, 17:13

Slushao sam novi album, definitivno je tehnichki zahtevniji, ali, opet, preslushao sam ga 3-4 puta, i dosadio mi je... Jednostavno mi ne leze oni... Ali pesma Halo je stvarno dobra.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest