Progressive Metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
Mrs_Torture
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2007, 15:17
Location: Beograd

Post by Mrs_Torture » 02 Feb 2007, 13:47

da i ja po stoti put da napisem ADAGIO I ARTENSION.....tako je lepo slusati ove bendove...

User avatar
Scream Bloody Gore
Posts: 73
Joined: 22 Aug 2006, 03:43
Location: In Human Form

Post by Scream Bloody Gore » 05 Feb 2007, 20:47

Ne mogu da se pohvalim da sam gore navedene bendove cuo(na zalost), ali mogu svima da preporucim Symphony X jer gitarista Romeo ima izvanrednu tehniku, a Petrucci ( Dream Theater ) je jos i bolji ali DT ima sranje pevaca (to je vec negde spomenuto ako se ne varam)

Mrs_Torture
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2007, 15:17
Location: Beograd

Post by Mrs_Torture » 05 Feb 2007, 22:04

pa ja licno dok slusam dream theater u nekim sekvencama kao da osetim da je pevac gay,ne znam zasto..verovatno zbog te njegove boje glasa...hehehe...

User avatar
bokidjole
Posts: 23
Joined: 31 Dec 2006, 21:43
Location: bg

Post by bokidjole » 02 Mar 2007, 17:41

Mislim da on i jeste gej.. ako nije onda potiskuje svoje nagone i zhivi u neskladu sa sobom :)

User avatar
Lalena
Posts: 14
Joined: 10 Jan 2007, 01:58
Location: Jagodina
Contact:

Post by Lalena » 12 Apr 2007, 01:54

:shock: Stvar ukusa... 8) ja volim da slušam LaBrie-a... više sam volela Dominici-ja, ali šta je tu je... :roll:

User avatar
Les_Claypool
MF veteran
Posts: 41
Joined: 01 May 2007, 19:55
Location: Niksic

Post by Les_Claypool » 03 May 2007, 14:41

IZZY wrote:Pa Jon Petrucci i ostatak ekipe... sine ima takvih bolesnika medju tim gitaristima da to nije zdravo!!! Mada su po meni bubnjevi i bas cista gloopost!!!
I mrtav kengoor moze da svira progresiv na basu!!!
Kakva glupost...
John Myung (basista Dream Theater-a) je sigurno medju 5 najboljih basista svijeta.Pokusaj da nadjes njegovu skolu i vidjeces kako razbija onaj sestozicani bas, da ti pamet stane (kad vidim samo kako radi onaj tapping...).On je ujedno i prof. na nekoj akademiji i siguran sam da je 3 puta bolji muzicar od Petruccia

User avatar
ADJazzBV.Aco
Posts: 45
Joined: 28 Jun 2007, 17:20
Location: Slatina/Banja Luka

Post by ADJazzBV.Aco » 28 Jun 2007, 17:49

IZZY wrote:Pa Jon Petrucci i ostatak ekipe... sine ima takvih bolesnika medju tim gitaristima da to nije zdravo!!! Mada su po meni bubnjevi i bas cista gloopost!!!
I mrtav kengoor moze da svira progresiv na basu!!!
Ja sam nov na ovom forumu i vjerovatno će me svi prijatelji IZZY-a kamenovati zbog ovoga ali wtf!
Izjava da su bubnjevi i bass kod DT loši je definitivno najveća glupost koju sam za svojih 17 godina života čuo! Nadam se da si se samo šalio!
John myung je definitivno jedan od najboljih na svetu, portnoy također zato te molim da se suzdržiš! "Mrtav kengoor" :roll: Jest ti ikad pokušao svirati prog na bassu? Vjeruj mi jako je teško!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 29 Jun 2007, 03:24

Mr Bungle, Cynic, Spiral Architect, Dysrhythmia... jos par bendova mozda danas. nekad sam slusao mnogo vise klasicnog prog metala.

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Post by Nyarlathotep » 29 Jun 2007, 03:26

ADJazzBV.Aco wrote: John myung je definitivno jedan od najboljih na svetu, portnoy također zato te molim da se suzdržiš! "Mrtav kengoor" :roll: Jest ti ikad pokušao svirati prog na bassu? Vjeruj mi jako je teško!

to ako je nesto tesko i zahtevno za odsvirati na instrumentu, ne garantuje da je to i dobro. nevezano za sve.

User avatar
Srdjan_wtf
Posts: 211
Joined: 15 Apr 2007, 19:57
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Srdjan_wtf » 29 Jun 2007, 11:21

Mr Bungle, Cynic, Spiral Architect, Dysrhythmia...
Spiral Architect je jaaaaaako bolesno... :shock: :lol:

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Post by Derrick » 29 Jun 2007, 11:40

Moj utisak je sledeci:

Dream Theater ima jako dobrog gitaristu, jako dobrog pevaca (sta god ljudi mislili, covek peva odlicno), izuzetnog klavijaturistu, i (ponovo, sta god ljudi mislili) solidnog/dobrog basistu i solidnog bubnjara. Sada ce me mozda neki "razapeti" zbog ovog "solidan basista i bubnjar", ali ljudi, budimo realni: Prvo, Myung je DALEKO od 5 najboljih na svetu (koliko sam samo "manijaka"video i cuo koji sviraju 12-zicane basove...) i tesko da je u istom rangu sa Victor Wooten-on, Les Claypool-om, pa i Flea-em iz RHCP... (dakle, pricam o najpoznatijim basistima).

Portnoy je dobar za Dream Theater. Nista specijalno. Njegovi ritmovi leze DTu i zaista su interesantni, ali zaista nista spektakularno (ima sigurno na stotine i hiljade boljih od njega u tehnickom pogledu). Cenim da bi ga jedan Steve Smith "pojeo za dorucak" :wink: .

U svakom slucaju, odlican bend, ali daleko od toga da su apsolutni masteri svojih instrumenata (dakle, ljudi, manite se praznih prica "u 5 najboljih na svetu..." :roll: )...

User avatar
ADJazzBV.Aco
Posts: 45
Joined: 28 Jun 2007, 17:20
Location: Slatina/Banja Luka

Post by ADJazzBV.Aco » 29 Jun 2007, 12:53

Derrick wrote:Moj utisak je sledeci:

Dream Theater ima jako dobrog gitaristu, jako dobrog pevaca (sta god ljudi mislili, covek peva odlicno), izuzetnog klavijaturistu, i (ponovo, sta god ljudi mislili) solidnog/dobrog basistu i solidnog bubnjara. Sada ce me mozda neki "razapeti" zbog ovog "solidan basista i bubnjar", ali ljudi, budimo realni: Prvo, Myung je DALEKO od 5 najboljih na svetu (koliko sam samo "manijaka"video i cuo koji sviraju 12-zicane basove...) i tesko da je u istom rangu sa Victor Wooten-on, Les Claypool-om, pa i Flea-em iz RHCP... (dakle, pricam o najpoznatijim basistima).

Portnoy je dobar za Dream Theater. Nista specijalno. Njegovi ritmovi leze DTu i zaista su interesantni, ali zaista nista spektakularno (ima sigurno na stotine i hiljade boljih od njega u tehnickom pogledu). Cenim da bi ga jedan Steve Smith "pojeo za dorucak" .

U svakom slucaju, odlican bend, ali daleko od toga da su apsolutni masteri svojih instrumenata (dakle, ljudi, manite se praznih prica "u 5 najboljih na svetu..." )...
Opet je malko nezahvalno porediti Myung-a sa Wootenom! To je totalno drugačiji kont svirka, bukvalno nemaju dodirnih tačaka! Myung je odličan za prog, pogotovo za DT, u nekim drugim stvarima bi vjerovatno kaskao ,ali! Opet ni Wooten ne bi mogao pružiti Theatru ono što pruža Myung! Ista priča važi i za Portnoy - Smith, sasvim drugi kont!
Nyarlathotep wrote:to ako je nesto tesko i zahtevno za odsvirati na instrumentu, ne garantuje da je to i dobro. nevezano za sve.
Činjenica! Istina Myung nema baš puno melodičnih linija, što je i logično, ne ostavljaju mu dovoljo mjesta! Uostalom on je Tehnički besprijekoran, to ne znači da ima felling za melodiju! Neke stvari se nemogu navježbati!

User avatar
ADJazzBV.Aco
Posts: 45
Joined: 28 Jun 2007, 17:20
Location: Slatina/Banja Luka

Post by ADJazzBV.Aco » 29 Jun 2007, 12:55

E da! Jel ko slušao Sieges Even i Zero Hour, ako je šta mislite o njima?!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 29 Jun 2007, 14:36

Uuuu Zero Hour je opasno dobar! :metal1:

Kirk84
Posts: 24
Joined: 27 Nov 2007, 18:30

Post by Kirk84 » 27 Nov 2007, 21:17

IZZY wrote:Pa Jon Petrucci i ostatak ekipe... sine ima takvih bolesnika medju tim gitaristima da to nije zdravo!!! Mada su po meni bubnjevi i bas cista gloopost!!!
I mrtav kengoor moze da svira progresiv na basu!!!
O boze... kako volim kada ljudi proslipaju mudrost po forumima...
UPRAVO JE RITAM SEKCIJA najteza u progresivi.

I power, i Speed i Heavy ima gitariste koji sviraju prrrprprrrrrrr...
Ali bubanj i bas je posebna prica u progu.

Da li s video sta Myang (DT) svira u pesmama? :shock:
Probaj da sviras Angru, DT, Sympony X... na bubnjevima pa ces videti da je to uzasno zajebano...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest