Progressive Metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re:

Post by Shivering_shadE » 08 Jul 2008, 00:53

Mrs_Torture wrote:da i ja po stoti put da napisem ADAGIO I ARTENSION.....tako je lepo slusati ove bendove...
sto se tiche adagia... slazem se 300 posto... toliko sam se navukao na njih.. da mi je From my sleep to someone elce budilnik na fonu:) bash me lepo probudi zvuk klavira:)

a za drugi nisam chuo bash... mozes nesto da preporuchis pa da cujem na netu?

User avatar
Molotov
MF veteran
Posts: 242
Joined: 23 Dec 2007, 00:03

Re:

Post by Molotov » 13 Jul 2008, 20:14

zolideathmetal wrote:Znaci progressiv je progressiv samo za gitariste, i tu-i-tamo za bassiste?
Queensryche ima jako proste bubnjeve, SymphonyX i Dream Theater imaju puno neparnih ritmova, i jeste malo teze...
Nema u Queensryche nista prosto ... volio bih da vidim bend da onako ponovo nesto napravi ... priblizno .... naravno mislim na Mindcrime i Empire

User avatar
Perennial
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2008, 15:58
Location: Bor - Beograd

Re: Progressive Metal

Post by Perennial » 19 Oct 2008, 20:39

2 reci : FATES WARNING!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive Metal

Post by Cortex » 20 Oct 2008, 16:36

^ To kralju! FW zauvek.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by sixstring » 20 Oct 2008, 17:06

(off)
opet Adagio...pa dobro...meni ono totalno njsr dosadan bend...
mene 'vata muka od reči progressive,iskreno da kažem,zato što su svi redom postali progressive...npr, kamelot progressive??? užas,dobro,lepo sređene harmonije...povremeno,maltene sad su svi redom progressive jer basista provalio da može da se svira još koji ton sem osnovnog root-a,pa onda se malo sinhronizovali pa ubacili koji unis,onda naučili da porane ili zakasne na break za xyz vreme,ili izbrojali neko odd vreme...
progressive metal,koji vuče od evropskog power-a sve više zastranjuje...i generalno sad su svi pomalo progressive...odvratno
jbt nova Rihanna koja je :vomit: ima bolje harmonije i bolesnije ritmičke ukrase od istog ghost opera-e kamelot-a...

ono što mi ok od prog metala jeste uglavnom sve oko Opeth,Death,Cynic,DT,Aghora,Ark,Nevermore...and so on...

User avatar
Perennial
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2008, 15:58
Location: Bor - Beograd

Re: Progressive Metal

Post by Perennial » 22 Oct 2008, 14:08

uh jedva cekam traced in air :D

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by sixstring » 22 Oct 2008, 16:42

@perennial
Traced je izašao odavno,i zvuči opasno,proveri za...naručivanje...na netu :wink:

User avatar
Perennial
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2008, 15:58
Location: Bor - Beograd

Re: Progressive Metal

Post by Perennial » 27 Oct 2008, 13:52

sixstring wrote:@perennial
Traced je izašao odavno,i zvuči opasno,proveri za...naručivanje...na netu :wink:
edit: jedva cekam da mi se downloa....kh, kh :D

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by sixstring » 27 Oct 2008, 16:25

:lol:
album je carski,ja...nem reči
sve ćeš sam da čuješ i nej da veruješ :)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Progressive Metal

Post by friedman » 27 Oct 2008, 16:34

Na prvo slusanje mi i nije bio nista posebno, ali svakim sledecim postajao je sve bolji i bolji (isto ovo mi se desavalo i sa Fokusom). Sjajan album! :D

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive Metal

Post by Cortex » 28 Oct 2008, 12:54

Ja nabavio albuim pre 2-3 nedelje josh i chujem ja da je on dobar, to moje ushi josh uvek chuju, ali nekako ne mozhe da mi se svidi onako da mi se trazhi da ga slusham...
I'll give it a few more tries..

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by sixstring » 28 Oct 2008, 17:38

baš tako cortex je meni bilo sa prvim albumom,i preslušao isti više puta i niša...
ali kako vreme prolazi...podsvesno me vuklo,i tako...vremenom,sam se saživeo sa albumom i eto...
isto mi se desilo sa Alan Holdswort-om,tako ima tu dosta nekih boja kojih nema u drugoj muzici,baš specifično za Cynic preko kojih sam došao do AH(uzor Masvidala)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Progressive Metal

Post by Cortex » 28 Oct 2008, 23:42

Primetio sam i ja da Masvidal vuche malo na AH-a, dakle bio sam u pravu...

User avatar
Perennial
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2008, 15:58
Location: Bor - Beograd

Re: Progressive Metal

Post by Perennial » 26 Nov 2008, 17:57

posle dugog slusanja mogu da kazem da je album dostojan naslednik focusa mada je vrlo tezak za slusanje ( u pocetku vam se sve cini da su instrumenti pretrpani i da je sve nekako zguzvano :) ) al potrebno je vreme dok se ne sazivite sa pesmama dok ne pocnete da razumete sta se sve tu desava :D (bar ja tako gledam na to). Al jedno ne mogu da podnesem : onog majmuna koji je trebao kobajagi da radi death growls...uopste mi se ne svidja..pa i masvidal bi bolje odradio to :mrgreen: i pomalo mi nedostaje ono sjajno masvidalovo death metal ritamovanje al sve u svemu Traced in Air je vrlo dobar album koji uopste ne razocarava...

User avatar
ITNOG
Posts: 8
Joined: 06 Jun 2008, 13:18

Re: Progressive Metal

Post by ITNOG » 30 Oct 2009, 18:04

E ljudi,a jel ste culi za Andromedu na primer?
Mislim,nadovezujem se na pricu o Dream-u,ali eto da pitam.Ja sam inace fan dream-a i to mi je prvi Prog metal bend pa onda svi ostali kojih ima mnogo..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest