Progressive Metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
controld
Posts: 18
Joined: 03 Oct 2007, 15:30

Post by controld » 28 Nov 2007, 20:37

Pa ni Control Denied nije bas toliko los i Planet X i novi Devil's Slingshot sa starim dobrim muzicarima 8)

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Progressive Metal

Post by goodlikesweeper » 12 Mar 2008, 22:08

OMFG!!!Cela tema o progressivu a niko OPETH da spomene? :shock:
Pa ljudi,od toga bolje danas ne moze... :butthead:
Ja sma prvo najvise od progresiva voleo dream theater,ali onda sam cuo Portnoja kako u vise navrata spominje Opeth i odlucio sam da ih poslusam.Ljudi...jeste tezak vokal,trebalo mi je 3 dana da se navikne ali kad sam se navikao.... MESEC DANA NISTA DRUGO NISAM SLUSAO!!!
I sta sam shvatio?Pa,da dobar deo stvari koji sam voleo u DT muzici,je u stvari Portnoj "preuzeo" upavo od Opetha..,Tolko o tome.Ako DT vuce toliko inspiracije od njih,sta vise reci... :metal1:
A sto se tice DT:
Prvo Mayang.Dobar,vrlo dobar ali stidljiv i povucen tako da samo sedi u cosku i prati,i nema volju nista veliko da uradi,niti da pokaze drugima koliko je on ustvari dobar.Pa sad vi prosudite da li vam se to svidja ili ne...
Labrie u periodu pocetka 90s perfektan.Progresiv pevac bolji od toga tesko mozete naci.Ali onda trovanje hranom posle Awake-a i **** ga...Ali na zadnjem albumu se dosta popravio.Sve u svemu,obozavam ga.Mnogo melodican glas.
Petrucci - not bad.Not bad at all! :mrgreen: .Ma bre,lik je car!!!
Jordan,dosta dobar,ali kevin ce mi uvek biti bolji...
Portnoy,GENIJALAN BUBNJAR!!Apsolutno.Svaka mu cast.
I da,bez dobrog bubnjara,moze progresiv,ali samo na nekom niskom i nedovrsenom nivou.
I po meni,progressive je pokret ljudi koji hoce da budu originalni.Po meni.Koji hoce nesto drugacije.Poslusajte Opeth i bice vam jasno zasto to mislim...but maybe it's just me... 8)
Ovi smajliji j**u kevi,by the way... :lol:

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by Ylvaon » 30 Mar 2008, 01:32

Labrie je nista u poredjenju sa Russelom Allanom. Obicno ljudi kazu da Dream Theater ima Petruccia i Portnoya, a da Symphony X ima Russela.. Mada, po meni Petrucci i Portnoy nisu narocito bolji od Romea i Ruloa, naravno, medijski su eksponiraniji, ali oba para su toliko daleko u tehnici da je tesko reci ovaj ili onaj je bolji... To se sad svodi na emocije i dopadanje jednog stila ili drugog.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Progressive Metal

Post by goodlikesweeper » 30 Mar 2008, 10:00

Pa,meni je stari Labrie podjednako dobar kao Allen,ali to je bio kratak period kad je Labrie pevao dobro,tako da,naravno da je kad se sve sabere Allen PUNOOO bolji!Ali mislim da je ipak DT sve u svemu bolji zato sto su puno originalniji!Romeo me previse podseca na svog ucitelja.Pa evo,cak i na ovom zadnjem albumu,pocetna melodija sa zadnje pesme je "pozajmljena" od malmesteena.Ne znam tacno koja pesma,znam samo da sam cuo kad sam preslusavao njegov mp3.Mada,naravno obozavam i Romea.Lik je car! :)
E moram sad i Adagio da spomenem!Slusajte njih ljudi,onji su obavezno stivo kad se prica o progressivu... :wink:

drasticni_taxista
Posts: 16
Joined: 18 Apr 2008, 14:38

Re: Progressive Metal

Post by drasticni_taxista » 23 Apr 2008, 19:54

Licno, vise volim Dream. A sto se tice Labria, mislim da je on najslabija karika u bendu. Adagio RULES. Jedva cekam svirku su Smederevu. Jako me zanima kako ce zvucati sa novim pevacem, s obzirom da je Gus otisao

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Progressive Metal

Post by goodlikesweeper » 23 Apr 2008, 20:23

drasticni_taxista wrote:Adagio RULES.
:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

moj covek..... :lol:

ParAdoX
Posts: 12
Joined: 13 May 2008, 16:57

Re: Progressive Metal

Post by ParAdoX » 03 Jun 2008, 13:30

Dobar je Adagio skroz, skoro sam ih bas nabavio, mada fali mi tu nesto, mogao bi taj gitarista da odsvira i neki malo upecatljiviji riff. Prva dva olbuma su ok skroz, a Dominate... mislim da bi bilo bolje da su nastavili u onom "neo-classical" maniru. Underworld je zakon.
P.S. Slusate li Spastic Inc, Blotted Science. Za sve fanove progressive obavezno za cuti.Virtuoznost u pravom smislu te reci, toliko da se cesto ne moze ni slusati :), makar je kod mene tako. Eventualno jedan ili dva 4/4 takta na celom albumu...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Progressive Metal

Post by goodlikesweeper » 04 Jun 2008, 01:09

ParAdoX wrote:...Blotted Science...
Nesto izmedju Meshuggah-e i Planet X-a.Jednom recju- 8) 8) 8)

Hvala brate za preporuku,I owe you one.... :lol:

ParAdoX
Posts: 12
Joined: 13 May 2008, 16:57

Re: Progressive Metal

Post by ParAdoX » 04 Jun 2008, 02:44

You're welcome 8) , ma odlicni su, neverovatni muzicari.

ParAdoX
Posts: 12
Joined: 13 May 2008, 16:57

Re: Progressive Metal

Post by ParAdoX » 04 Jun 2008, 03:03

Jos nesto sto se tice Spastic Inc-a, potrazite na You Tube-u "Spastic Ink Bambi" da se ja sad ne patim sa dial up-om(lol) ne bi li postavio linkove. Treba videti, guitar playaz obavezno.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Progressive Metal

Post by KnightOfDoom » 04 Jun 2008, 03:10



Naravno na albumu je samo muzika.
Jarzombek nije normalan :)

i ovo :)



User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re:

Post by Shivering_shadE » 08 Jul 2008, 00:40

IZZY wrote:Pa Jon Petrucci i ostatak ekipe... sine ima takvih bolesnika medju tim gitaristima da to nije zdravo!!! Mada su po meni bubnjevi i bas cista gloopost!!!
I mrtav kengoor moze da svira progresiv na basu!!!
moram priznati da je ovo najglupja izjava koju sam do sada chuo na racun progresiv muzike... a verovatno ima nekog smisla... al kad to kaze totalno muzicki neobrazovana osoba...

User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by Shivering_shadE » 08 Jul 2008, 00:45

prog... jednostavno najsveobuhvatnija.. thenicki najzahtevnija... i veoma zarazna vrsta muzike... dok kod vecine bendova ljudi pocinju da se zamaraju od jednih te istih rifova i melodija... kod proga uvek ima nesto novo da se cuje... tako da... prog rulz:)

User avatar
Shivering_shadE
Posts: 108
Joined: 12 May 2008, 23:37
Location: Beograd
Contact:

Re:

Post by Shivering_shadE » 08 Jul 2008, 00:49

bokidjole wrote:heh hvala, pa eto malo sam se ukochio :) ne bavim se inache takvim brzanjem ali reko malo da istupim u nepoznato, shta cjesh takvo brzanje u neparnom ritmu mi je strano pa se malo kochi desnica :) sad je tek muka uklopiti ceo bend da to odsvira...
Sad sam tek video da je ova devojka spomenula i pain of salvation, to je sjajan bend, veoma su jedinstveni i razlichiti su u svakom smislu od ostalih prog bendova, volim sve njihocve albume osim BE , koji mrzim, shit mi je :)
Njih npr nikad nisam skidao jer mi nekako nema smisla izvoditi njihove stvari. Daniel Gildenlow bukvalno zhivi kroz te pesme i ne bi imalo smisla da ja, ili bilo ko drugi, preprichavam njegovu prichu....
ja i moj drugi bend sviramo song for the innocent i waiking every god... i fino nam ide... mada neke stvari stvarnoi ne vredi pokusati... npr perfect element... strasno dobra stvar...

a i autorske nam dosta podsecaju na pain i tako neke bendove:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest