Progressive Metal

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
robby68
Posts: 28
Joined: 14 Jul 2011, 21:53
Location: Sabac

Re: Progressive Metal

Post by robby68 » 20 Feb 2012, 14:48


User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Progressive Metal

Post by Tenji » 20 Feb 2012, 15:55

Cortexe, slazem se po pitanju skoro svega sto si rekao, a narocito ovoga vezano za periphery. :D E sad, ti kazes Sybreed i Meshuggah nisu djent, iako prste od djent tona (Meshuggah je sam koren djenta, jelte), a ja kazem da jesu, jer pobogu, pa ako je djent zapravo ton(po definiciji) onda bendovi koji koriste djent ton, spadaju pod tu labelu djenta. I u tome i jeste problem kod koriscenja pojma djent kao zanr, previse razlicitih bendova ima taj zvuk. A za vas su djent bendovi izgleda samo oni koji vam se ne svidjaju. :P
A za Mishu - svima nama je jasno koja je uloga Mishe Mansoora u ovom novom metal svetskom poretku. Ja sam seo i preslusao sta je sve covek napravio, i hebem li ga, nije mi zanimljivo, jer se upravo vidi ta generika u njegovom stvaralastvu. Tako da kontam da smo svi na istoj strani, samo se igramo gluvih telefona...

Bottom line - Sybreed je strasan bend, ko nije preslusao, neka krene o'ma. Iako nije prog, a ovo je offtopic. :mrgreen:

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Progressive Metal

Post by Randy » 20 Feb 2012, 16:02

fala vi za ovaj sajt.sad imam materijala za slusanje :ziveli:

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Progressive Metal

Post by Imhotep » 26 Feb 2015, 01:36

Sad sam video ovu temu, pa reko' da je ozivim malo. Ume prog metal da bude jako dobar. To je zanr koji ima veliku mogucnost da raste i da se razvija. "Problem" ovog zanra je veliki broj gitarista kod kojih je prisutan, mogu slobodno reci, manjak muzikalnosti. Sve se to svede kod tih metalaca na neki jednolicni, navezbani shred.( jedan od izuzetaka je mozda Tony Macalpine, koji je svestran muzicar, mada ume i on da "zabrlja") Zato je i bolje kada muziku prave drugi instrumentalisti. Tu bih izdvojio, recimo Dereka Sheriniana. Cova pravi stvarno mocnu muziku, neki miks proga i fusiona. Na njegovim albumima gostuju bas poznate face i svima su odlicno raspodeljene uloge. Cak me je u nekim numerama prijatno iznenadio debeli Malmstin, valjda ne svira svoje stvari.( a i ima opak vibrato, mora se priznati). Derek pravi jako zanimljivu i po meni, kvalitetnu mjuzu, sirokog spektra emocija, koja ostavlja snazan efekat na slusaoca. Ne znam, sve vise mi se cini da u dosta slucajeva ostali instrumentalisti imaju veci talenat i smisao za komponovanje od gitarista.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Progressive Metal

Post by Uncle Moe » 26 Feb 2015, 10:03

Ume da bude.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest