Omiljeni pravac?

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Omiljeni pravac?

Post by MetalFunk » 09 Dec 2012, 19:57

a čekček, ti si se jedno jutro probudio, sa buntom u svom duhu i rekao 'e! o'danas slušam neo-romantičarsku klasiku sa primesama stivi vonder rifova dok u pozadini sjaji puna mesečina, sa nasutom čašom vina iz 17 stoljeća (jer društvo nameće da se pije vino od dvijeipomarke)'?! pa, care! :bow:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Omiljeni pravac?

Post by Bluesko » 09 Dec 2012, 20:09

Buki, a koji su pravci in? Ja evo znam dosta ljudi koji slušaju diksi i još masu pravaca koji nisu in, a niko u njihovoj okolini nije učestvovo ni u njihovom osudjivanju ni u njihovom reklamiranju. Šta sad?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Omiljeni pravac?

Post by Dushan S » 09 Dec 2012, 20:37

Jedna epizoda mi je bila fascinantna... neki momak, tinejdžer, dodao me na Facebook-u. U prvoj poruci nešto pitao u vezi gitare, to mu odgovorio a onda me pita, (pre nego što je poslušao pesme Trigger-a), koja smo vrsta metala. Odgovorim ja njemu ljubazno da bi bilo najjednostavnije da posluša pa sam stekne utisak. Stiže odgovor od njega, kaže, u kakvom sam ja to fazonu, mrzi me da mu kažem. Ali njega ne mrzi da napiše dve poruke, neverovatno. Boji se ako krene pogrešna vrsta metala iz zvučnika da će mu pozliti, šta li već...

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Omiljeni pravac?

Post by Boogie Woogie » 09 Dec 2012, 21:12

Bluesko wrote: a niko u njihovoj okolini nije učestvovo ni u njihovom osudjivanju ni u njihovom reklamiranju. Šta sad?
sad ništa, pošto se napinješ da izvučeš kakav takav argument samo da bi oponirao.
naravno da je tvoja logička psotavka bezveze, jer da si iole razmislio (ili makar pročitao kratak poučni esej koji sam podario ovom skupu) razumeo bi da je tvoja citirana rečenica contradictio in adiecto.

No, ako ti lini plezir ili kakav intelektualni kompliment da ti se ja obratim, ja ću to nastaviti da činim, samo bih ipak voleo da zarad kulutre dijaloga, napustiš provincijsko-konzervativni način percepcije i otvoriš se za malo širu lepezu informacija koju nesebično delim. Utom eto i odgovora na tvoje kozersko "šta sad" pitanje. Dakle, sad - uči.

što se metal funkove primedbe tiče, istakao bih da ni kod jednog čoveka ne postoji "jedno jutro sam se probudio" - stav, već se stavovi formiraju vremenom, polako i temeljno.

Govorimo o zrelim, promišljenim stavovima razume se, ne o pljuni pa zalepi stavovima kakvi se ovde žele implicirati.
Zaključak, metal funk je spavao na času.

inače, interesantna mi je ta opsesija formiranja žanrova od svakoje muzičke datosti.
Dovoljno je da neki Thordendal odsvira neki rif na specifičan način, pa da od tog načina nastane "pravac".
Čemu to vodi?

Ljudi su dana toliko željni identiteta da kače etiketu na sve i svašta, samo ne bi li se identifikovali, "pronašli", definisali..zašto?
Zato što su depersonalizovani, zato jer nemaju pojma ko su.

I onda, na parčetu papira, napisaće koje pravce slušaju, koje brendove nose, koje filmove gledaju, kakve žene vole, kakvu hranu jedu..i? Hoće li tako oupoznati sebe ?
Neće.
Samo će hodati naokolo sa mnoštvom etiketa.
Onako kako ih društvo dresira.

Hodajuće etikete, ljudi-folderi, predvidivi, svrstani, kategorizovani, obeleženi..i potpuno neautentični.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Omiljeni pravac?

Post by MetalFunk » 09 Dec 2012, 21:21

Boogie Woogie wrote:što se metal funkove primedbe tiče, istakao bih da ni kod jednog čoveka ne postoji "jedno jutro sam se probudio" - stav, već se stavovi formiraju vremenom, polako i temeljno.

Govorimo o zrelim, promišljenim stavovima razume se, ne o pljuni pa zalepi stavovima kakvi se ovde žele implicirati.
Zaključak, metal funk je spavao na času.
Jep, to sam htio cuti. Sho se spavanja na casu tice, cuo sam, tj. bar tako psihologija kaze i tvrdi, da kada spavas i slusas nesto da ti bolje 'ulazi u mozak'. Jep, spavao sam dok su umorne budale gubile koncentraciju :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Omiljeni pravac?

Post by Boogie Woogie » 09 Dec 2012, 21:53

pa sad, psihologija ne tvrdi baš tako..
da nisi spavao na času psihologije, znao bi i to..

:ziveli:

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Omiljeni pravac?

Post by MetalFunk » 09 Dec 2012, 21:56

Ne znam, brate vugi... Dal da verujem tebi za kojeg niko nije cuo na globalnom nivou, il onim zapadnjacima koji tvrde da su takve terapije uspesne... Bemliga. Tough choice, al cu pre zapadnjacima da verujem jer si ti ipak samo bugi vugi za kojeg je jedino ovaj forum cuo. :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Omiljeni pravac?

Post by Boogie Woogie » 09 Dec 2012, 22:01

ne treba ti da veruješ nikome dragi moj
pomisli samo kako bi mogli da lečimo ljude u snu, ili da ih obrazujemo da je to tako kao što ti veruješ.

btw, mene kao psihologa sigurno ne znaju kao BW. Napisao sam nekoliko knjiga i držim predavanja, ali..na ovom forumu se igram kao BW, how about that?

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Omiljeni pravac?

Post by MetalFunk » 09 Dec 2012, 22:09

Dada. Samo eto, shto niko nije chuo za tebe van granica. Al ono, verovatno ne znaju shta propushtaju. Neka pate! PRAVDA ZA BUGIJA!11!1 Al ja se i dalje drzim zapadnjaka. Shto bi djed rekao, sta jedan srbin zna o psihologiji. Sori, brou.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Omiljeni pravac?

Post by Bluesko » 09 Dec 2012, 23:34

Bugara, nisi mi odgovorio na pitanje? Da li to treba da znači da svesno prihvataš moj argument kao smisleniji, svrsishodniji i nadasve tačniji pa te je strah da te ja, kao oponent ili čak takmac u ovoj debati ne nadigram, što znači da je moje gledište ispravnije od tvog, kao moga oponenta u ovoj debati? Dakle, na jedno prosto, lapidarno i koncizno pitanje ti mi pružaš kontra-pitanje, što veliki protivnici (da ne kažem oponenti) neargumentovane rasprave kao što su Dragan Kojić Keba ili Aco Lukas opisuju kao, parafraziram sada "odliku slabog sagovornika". Da li je to znak slabosti ili pak nešto drugo?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Omiljeni pravac?

Post by Boogie Woogie » 09 Dec 2012, 23:59

Bluesko wrote:Bugara, nisi mi odgovorio na pitanje? Da li to treba da znači da svesno prihvataš moj argument kao smisleniji, svrsishodniji i nadasve tačniji pa te je strah da te ja, kao oponent ili čak takmac u ovoj debati ne nadigram, što znači da je moje gledište ispravnije od tvog, kao moga oponenta u ovoj debati? Dakle, na jedno prosto, lapidarno i koncizno pitanje ti mi pružaš kontra-pitanje, što veliki protivnici (da ne kažem oponenti) neargumentovane rasprave kao što su Dragan Kojić Keba ili Aco Lukas opisuju kao, parafraziram sada "odliku slabog sagovornika". Da li je to znak slabosti ili pak nešto drugo?
blesko, (crta grafikon): tvoj "argument" glasi - ja znam čoveka koji voli da sluša kucanje satova, i niko u okolini nije učestvovao ni u njegovom osuđivanju ni u reklamiranju.

Što će reći, tvoja logika je ispravna, ali nije tačna.
Koristiš indukciju, umesto dedukciju.

Zašto dedukciju? Pa zato što je muzika opštiji pojam, opštedruštvena pojava, a ti biraš primer koji potvrđuje nekakav izuzetak i misliš da si tojest briljirao.

Ja dabogme, pozdravljam tvoju nameru, ali ne mogu da pozdravim tvoju neukost, kada je kultura dijaloga u pitanju.
A za kulturu dijaloga nam je potrebno obrazovanje, kojeg ti dakako poseduješ, ali u škrtoj i slabušnoj formi.

Elem, tvoj iskaz - ja poznajem čoveka koji odudara od pravila - ništa eksplicite ne govori o trendovima.
A trend je ono što nas ovde zanima.
Ko je taj ko diktira trend?

Zašto to nije neko iz mase tvojih poznanika koji slušaju diksi?
Zato što ne podpadaju pod sociološki fenomen "zvezde", tj lidera, društva.

dakle, opet vidimo da si izgubio jedan bitan momenat iz mog tojest, pledoajea...
Zašto?
Zato što tvoja brzopotezna logika hita da bude u pravu i da doskoči a ne da nauči.
Zašto? Zato što ne poštuješ sagovornika.
Zašto? Zato što misliš da smo svi ravnopravni, sa znanjem kojeg posedujemo
Zašto? Zato što se plašiš da je tvoje znanje nedostojno i neravnopravno, pa strah maskiraš ovako kako si upravo pokazao.

Šta bi bila pouka?
Pouka bi bila - poštuj pametnijeg i iskusnijeg (tj mene) jer je on (tj ja) bio tamo, gde ćeš ti tek da dođeš.

Ipak, zavidim ti..jer, nije lako pružati znanje onome koji se opire.
Neznaje je blaženo, kažu..ali, ja nisam iz te priče.
Ja na žalost - znam, i duboko sam zagledan u život.
A Niče nas uči " ko god se malo dublje zagleda u život, nailazi na očaj"

Budi srećan neuki čoveče, dok te još znanje nije zabljesnulo..

User avatar
L4t3r4lu5
Posts: 204
Joined: 10 Aug 2012, 17:05
Location: Novi Sad, Valjevo

Re: Omiljeni pravac?

Post by L4t3r4lu5 » 10 Dec 2012, 00:33

Bugi Vugi uz dužno poštovanje: prestani da pišeš iz bulje. :)

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Omiljeni pravac?

Post by Bluesko » 10 Dec 2012, 01:40

Bugarice, opet ništa nisi objasnio, ponovo mambo jambo, pitam te lepo, koji su muzički trendi in, koji su muzički trendi aut, pa da vidimo zašto neko sluša nešto što je in a ne nešto što je aut i obratno. I jel broj samo dokazuje da neko iskače iz obrasca koji si izmislio, tj da obrasca nema, il je nešto drugo u pitanju? Aj, koji bend/gitaroš/pevač fado muzike/DJ je in i zašto i zašto ga neko sluša/ne sluša, mani te filozofske uskočice iz drugog gimnazije :bambi:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Omiljeni pravac?

Post by Boogie Woogie » 10 Dec 2012, 09:49

pa batice, pogledaj šta slušaju klinci danas, pa će ti biti jasno šta je in, šta je trend i tome slično.

msm, jel treba još i u bioskop da te vodim?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Omiljeni pravac?

Post by Dersu Uzala » 03 Jan 2013, 06:15

Boogie Woogie wrote:
Bluesko wrote:Bugara, nisi mi odgovorio na pitanje? Da li to treba da znači da svesno prihvataš moj argument kao smisleniji, svrsishodniji i nadasve tačniji pa te je strah da te ja, kao oponent ili čak takmac u ovoj debati ne nadigram, što znači da je moje gledište ispravnije od tvog, kao moga oponenta u ovoj debati? Dakle, na jedno prosto, lapidarno i koncizno pitanje ti mi pružaš kontra-pitanje, što veliki protivnici (da ne kažem oponenti) neargumentovane rasprave kao što su Dragan Kojić Keba ili Aco Lukas opisuju kao, parafraziram sada "odliku slabog sagovornika". Da li je to znak slabosti ili pak nešto drugo?
blesko, (crta grafikon): tvoj "argument" glasi - ja znam čoveka koji voli da sluša kucanje satova, i niko u okolini nije učestvovao ni u njegovom osuđivanju ni u reklamiranju.

Što će reći, tvoja logika je ispravna, ali nije tačna.
Koristiš indukciju, umesto dedukciju.

Zašto dedukciju? Pa zato što je muzika opštiji pojam, opštedruštvena pojava, a ti biraš primer koji potvrđuje nekakav izuzetak i misliš da si tojest briljirao.

Ja dabogme, pozdravljam tvoju nameru, ali ne mogu da pozdravim tvoju neukost, kada je kultura dijaloga u pitanju.
A za kulturu dijaloga nam je potrebno obrazovanje, kojeg ti dakako poseduješ, ali u škrtoj i slabušnoj formi.

Elem, tvoj iskaz - ja poznajem čoveka koji odudara od pravila - ništa eksplicite ne govori o trendovima.
A trend je ono što nas ovde zanima.
Ko je taj ko diktira trend?

Zašto to nije neko iz mase tvojih poznanika koji slušaju diksi?
Zato što ne podpadaju pod sociološki fenomen "zvezde", tj lidera, društva.

dakle, opet vidimo da si izgubio jedan bitan momenat iz mog tojest, pledoajea...
Zašto?
Zato što tvoja brzopotezna logika hita da bude u pravu i da doskoči a ne da nauči.
Zašto? Zato što ne poštuješ sagovornika.
Zašto? Zato što misliš da smo svi ravnopravni, sa znanjem kojeg posedujemo
Zašto? Zato što se plašiš da je tvoje znanje nedostojno i neravnopravno, pa strah maskiraš ovako kako si upravo pokazao.

Šta bi bila pouka?
Pouka bi bila - poštuj pametnijeg i iskusnijeg (tj mene) jer je on (tj ja) bio tamo, gde ćeš ti tek da dođeš.

Ipak, zavidim ti..jer, nije lako pružati znanje onome koji se opire.
Neznaje je blaženo, kažu..ali, ja nisam iz te priče.
Ja na žalost - znam, i duboko sam zagledan u život.
A Niče nas uči " ko god se malo dublje zagleda u život, nailazi na očaj"

Budi srećan neuki čoveče, dok te još znanje nije zabljesnulo..
Briljantan reparte. :ziveli:

Na njemu je sad da se zamisli pre nego sto nastavi dijalog. Nadam se. This could be a beginning of a wonderful friendship, rece frantjeski Pandur Hamfriju, ili bese obrnuto...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest