Marty Friedman!

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Guitar Killer
Posts: 21
Joined: 21 Feb 2008, 10:34
Location: Nobody knows...not even the secret service

Marty Friedman!

Post by Guitar Killer » 10 Jun 2008, 22:34

Gde je Marty Friedman nastavio karijeru posle odlaska iz Megadetha mislim 2000god.
PS poslusajte novi album Megadeth-a(iz 2007) United Abominations cini mi se je to jedan od njihovih boljih albuma ali ne mogu da se otmem utisku da su nesto ''pokrali'' :roll: od Iron maidena :wink:

User avatar
Insecticide
Posts: 21
Joined: 31 Jan 2008, 23:20
Location: Novi Sad

Marty Friedman!

Post by Insecticide » 10 Jun 2008, 22:58

Guitar Killer wrote:Gde je Marty Friedman nastavio karijeru posle odlaska iz Megadetha mislim 2000god.
PS poslusajte novi album Megadeth-a(iz 2007) United Abominations cini mi se je to jedan od njihovih boljih albuma ali ne mogu da se otmem utisku da su nesto ''pokrali'' :roll: od Iron maidena :wink:
On je imao svoj solo projekat i pre nego sto je poceo da svira u megadethu (oko 1990) i ta solo karijera je i trajala i za vreme njegovog sviranja u megadethu..I dan danas traje.

Svakom bih preporucio to da odslusa,skroz je specificna muzika,ne bih mogao da stavim u nijedan zanr.

http://www.youtube.com/watch?v=4WBjyWurcG4\
http://www.youtube.com/watch?v=hfnG4k8O ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=UVdyHs_I ... elated-Evo malo improvizacije,uz riff od pesme "angel" koliko se ja secam.
Prvi album ,"Dragon's Kiss" je must have

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Marty Friedman!

Post by XtrmntR » 11 Jun 2008, 00:12

Nadovezujem se na pricu o solo projektu, prvi projekat je Dragon's Kiss, izdat 1988, na kojem je gostovao cuveni Jason Becker. :) Tu je i cuveni Thunder March, kojeg je kasnije Viktorija "maznula" i napravila Rat i mir. :)

Inace, veliki sam postivaoc Friedmana i Beckera. :)

User avatar
Insecticide
Posts: 21
Joined: 31 Jan 2008, 23:20
Location: Novi Sad

Marty Friedman!

Post by Insecticide » 11 Jun 2008, 00:26

XtrmntR wrote:Nadovezujem se na pricu o solo projektu, prvi projekat je Dragon's Kiss, izdat 1988, na kojem je gostovao cuveni Jason Becker. :) Tu je i cuveni Thunder March, kojeg je kasnije Viktorija "maznula" i napravila Rat i mir. :)

Inace, veliki sam postivaoc Friedmana i Beckera. :)
Znaci nisam sreo osobu koja ne zna Thunder March(znaci kad krenem da sviram taj riff svi pocnu da pevuse :) )..U stvari svi znaju Rat i Mir a ne thunder march,pa onda ja njima moram objasnjavati kako ne slusam Viktoriju nego Marty Friedmana :)
Ali sto me jako cudi,dosta ljudi nema pojma ko je Marty Friedman,jedino moj nastavnik gitare je cuo za njega(tj. worshipovao kao mlad) i jos 2-3 coveka...Sramota.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Marty Friedman!

Post by XtrmntR » 11 Jun 2008, 00:30

Istina.. Jesi slusao akusticnu verziju Thunder March-a?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Marty Friedman!

Post by dejankuki » 11 Jun 2008, 01:03

moram da vas upzorim na off a temu o Martiju bi smo mogli da nastavimo negde drugde, edit: podelio sam onu temu kako bi mogli ovde da nastavimo... mmmmkey!!!


Elem, ja imam celu diskografiju. (sem ovog zadnjeg)
Slazem se za prva dva-tri albuma ali je pre Megadeatha izdao dva veoma osrednja, pa cak i "losa" albuma"...

Mada on je u to vreme svirao sa Bekerom u projektu "Cacophony" gde su izdali dva albuma... nazalost treci nisu mogli da izdaju zbog bolesti koja je Bejkera zatekla u vreme komponovanja tog treceg albuma!!!

User avatar
Insecticide
Posts: 21
Joined: 31 Jan 2008, 23:20
Location: Novi Sad

Marty Friedman!

Post by Insecticide » 11 Jun 2008, 14:07

dejankuki wrote:moram da vas upzorim na off a temu o Martiju bi smo mogli da nastavimo negde drugde, ja imam celu diskografiju.
Slazem se za prva dva-tri albuma ali je pre Megadeatha izdao dva veoma osrednja, pa cak i "losa" albuma"...

Mada on je u to vreme svirao sa Bekerom u projektu "Cacophony" gde su izdali dva albuma... nazalost treci nisu mogli da izdaju zbog bolesti koja je Bejkera zatekla u vreme komponovanja tog treceg albuma!!!
Kako mislis da je pre megadetha imao 2-3 losa albuma?
Ako mislis na Cacophony,ne bih ti znao odgovoriti,jer nisam imao prilike da cujem kako to zvuci.
Ne verujem da mislis na solo karijeru jer su prva dva ubedljivo i najbolja albuma.
Cacophony se nije raspao zbog bolesti Bejkera ,nego zbog loseg uspeha 2. albuma a i zbog toga sto je Friedman otisao u Megadeth ,a Bejker u neki drugi bend,iz koji je na kraju zbog bolesti morao da napusti.
Pa dajte link gde bi mogli nastaviti temu.

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Marty Friedman!

Post by friedman » 11 Jun 2008, 15:24

Drago mi je sto sad imamo posebnu temu da cakulamo o najboljem metal gitaristi. :)
Sto se Megadeth-a sa Marty-jem tice, Rust in peace je obavezna lektira, a u njegovom solo radu po mom misljenju to je Dragon's kiss.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Marty Friedman!

Post by dejankuki » 11 Jun 2008, 15:33

E sad, evo linka do njegove kompletne diskografije... http://www.martyfriedman.com/media_disc ... oalbum.php

pazi sad, mozda ti ili neko drugi ne kontas tako, ali:
Za mene su "Dragon's Kiss", "Music For Speeding" i "True Obsessions" odlicni, fenomenalni... super!!!
ali mi se ne svidjaju: "Introduction" i "Scenes" jer je tu previse koristio druge instrumente a gitaru "zapostavio"...
ok ovaj zadnji jos nisam slusao.. pa o njemu logicno ne mogu nista da kazem...

Inace i ja kazem da megadeath-ovi najbolji albumi su Rust in Piece, Youthanasia i Cryptic Writings... to bez sumnje..


Kada je rec o Cacophony project-u, za to su i Marty i Jason rekli da je to bio zajednicki projekat gde im nije bilo vazno gde, kako i koliko ce da se proda.. jer su i jedan i drugi imali svoje i solo i bend projekte pre toga, pa eto bilo je ... neka ima...

"Go off" je malkice bolji od "Speed Metal Syphony" ali sve u svemu MENI se svidjaju oba...naravno, na prvo slusanje mogu se CAK i uciniti bezveznim, ne hvataju na prvo slusanje, ali posle nekoliko puta slusanja, shvati se koliko je taj projekat bio zanimljiv i pre svega tehnicki zahtevan... tako da JA toplo preporucujem...





Apropo Bejkera... negde sam procitao i bio sam ubedjen da je to na zvanicnom sajtu Jasona Backera, (al' sad ne mogu da nadjem to da dokumentujem, pa da me ubijes).. da je ipak.. bilo ovako...

Nakon drugog albuma, on i Becker jesu radeli na trecem albumu... nije im bilo tolko bitno da zarade novac ili bilo sta... nego da se zezaju... ok.. radeli su treci album i u toku rada na njemu, je Jasonu konstantovana bolest... neko vreme, nije uopste svirao.. da bi ga pozvao Daid lee Roth i "nagovorio" ga da podje s njima da snima taj album, "A little ain't enough!". Bejker je prihvatio i snimali su ga... ali ... jedva , ponavljam jedva je i zavrsio taj album...jer je bolest pocela da uzima maha... to je on sam izjavio u tom "ispovest" tekstu...
Koliko se secam, mislim da nisu zbog toga da idu na turneju, pa je i album a i sam David doziveo fijasko kakav niko nije ocekivao...
Taj pominjani treci album je snimljen nakon nekoliko godina kada je sam Marty Friedman i mnogobrojne kolege gitaristi odsvirao/odsvirali deonice umesto Bejkera, a sav prihod od tog albuma i albuma samog Bejkera ide u fond za borbu i pronalazenje leka bolesti koju Bejker ima.


Na kraju, veoma cenim Martyja i njegov rad...

A ove dve video skole koje imam su veoma poucne...!!!

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Marty Friedman!

Post by friedman » 11 Jun 2008, 15:46

Sta imas od njegovih video skola? Ja imam "Melody control" (mislim da se tako zove) i 99 lead guitar phrases. Da nije izdao jos nesto?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Marty Friedman!

Post by dejankuki » 11 Jun 2008, 15:51

Hmm, ja imam neku "Exotic metal guitar"!!!

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Re: Marty Friedman!

Post by XtrmntR » 11 Jun 2008, 18:38

I ja imam neke skole od njega, samo ne znam nazive. Ali kako samo lik drzi desnu ruku, prosto neverovatno. :) A ima svoj neki specifican stil sviranja, tj. shmek, kad ga cujes znas da je to Marty. :)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Marty Friedman!

Post by friedman » 11 Jun 2008, 18:42

Haha ja sam pre lomio desnu ruku ruku pokusavajuci da je drzim kao on ali sam brzo odustao, jer od bola u ruci nisam mogao da okidam zice... :lol:

User avatar
Insecticide
Posts: 21
Joined: 31 Jan 2008, 23:20
Location: Novi Sad

Re: Marty Friedman!

Post by Insecticide » 11 Jun 2008, 19:29

Hvala Kuki na objasnjenju :)
Gledacu da nadjem Cacophony sto pre,Friedmana nikad dosta .
Sto se tice Scenes i Introduction..Jesu drugaciji ali se meni opet svidjaju kao i svi ostali,jer obozavam zvuk violine i klavira i jo da dodamo Friedmanovu gitaru :)
Skroz te razumem sta hoces da kazes,ja sam ti rekao svije misljenje.

Imam i ja jednu video skolu,sa Paul Gilbertom i Friedmanom,jako je dobra.

Sto se tice njegovog cudnog drzanja trzalice ,da li ste znali da u studiju,kad snima album ,stavlja papir ili neko drzi ruku prislonjenu na prvi prag da se ne bi culo okidanje praznih zica do kojih dolazi zbog njegovog cudnog drzanja trzalice? :)

A sto se tice shmeka,skroz se slazem ,samo sto sam se zesce utripovao da je on odsvirao Temu za Top Gun(http://www.youtube.com/watch?v=zCTJmXrgsFg) jer stvarno lici na njegov fazon(nekako vuce na thunder march,nisam slusao akusticu verziju,jel mozes naci link,bas me zanima kako to zvuci?)

User avatar
EscapeToTheVoid
Posts: 2
Joined: 01 Jun 2008, 23:58
Location: Kotor, Crna Gora

Re: Marty Friedman!

Post by EscapeToTheVoid » 11 Jun 2008, 21:57

Zadnji album koji je izdao je Future Addict, izdat ove godine... Najvise mi se svidja obrada Tornado of Souls

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest