led zeppelin - stairway to heaven unazad

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Funkomat » 08 Feb 2008, 17:25

JloveGuitar wrote:Ima jedan japonski profesor Hideto Tomabechi.On kreira ring tonove za mobilne telefone koji ako ih slusa.......
E sve je ovo zanimljivo ali daaaaaaj bre... :|
Porastu zenama sise od neke melodije..... daaaaaaj...

User avatar
JloveGuitar
Posts: 72
Joined: 01 Jan 2008, 23:33
Location: Makedonija

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by JloveGuitar » 08 Feb 2008, 17:42

Neverovatno znam...
Nacional Geographic su hteli da ispitaju teoriju koju propoveda Hideto Tomabechi i zato su napravili eksperiment. Nasli su skepticnu devojku za dobrovolac. Izmerili su obem na grudi.Zatim, 8 dana je slusala taj rington po onoliko puta na dan koliko je tvrdio Hideto Tomabechi da treba. Najinteresantnije je to sto on je tvrdio da ce se grudi povecati za oko 3 cm. Posle osam dana izmerili su obem na grudi i on je bio veci za 6cm!!!! I devojka i tim koi je snimao dokumentarac(a bogami i ja) su bili zaprepasteni!

Hideto Tomabechi je objasnio da je enkapsuilirao zvuk u rington-u koi deluje kao placenje na bebu, sto podsvesno deluje kao signala za mozga da zena ima bebu i njeni grudi raste. Ali ja sam slusao taj ring ton i nikakav plac ili glas na bebu se ne cuje!!! Valda proizvodi neke zvuke sa gitaru koi imaju istu frekfenciju kao i plac bebe(pretpostavljam)? rington zvuci kao obicna gitarcka solaza.

User avatar
JloveGuitar
Posts: 72
Joined: 01 Jan 2008, 23:33
Location: Makedonija

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by JloveGuitar » 08 Feb 2008, 18:59

Ah, evo nasao sam taj dokumentarac koi sam gledao. Ima ga na youtube:
Hideto Tomabechi, mind manipulating sound


P.S. Odavno sam ovo gledao pa sam pogresio malo u iskazu. Nije bio na Nacional Geo nego na Discovery Science,i ne se radi za 3 i 6cm, Nego za 2 i 3cm...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Funkomat » 08 Feb 2008, 19:13

JloveGuitar wrote: Nacional Geographic su hteli da ispitaju teoriju koju propoveda Hideto Tomabechi i zato su napravili eksperiment. Nasli su skepticnu devojku za dobrovolac. Izmerili su obem na grudi.Zatim, 8 dana je slusala taj rington po onoliko puta na dan koliko je tvrdio Hideto Tomabechi da treba. Najinteresantnije je to sto on je tvrdio da ce se grudi povecati za oko 3 cm. Posle osam dana izmerili su obem na grudi i on je bio veci za 6cm!!!! I devojka i tim koi je snimao dokumentarac(a bogami i ja) su bili zaprepasteni!

Ajde ne kazem da 100% nije zbog te melodije ali moglo je da bude iz brdo drugih razloga...
Zene su komplikovane...

Sezax
Posts: 310
Joined: 23 Dec 2007, 15:18

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Sezax » 09 Feb 2008, 00:54

Ovo je nevjerovatno..... :shock:

Ako lik uspije da uradi ove nove melodije za pamcenje,kosu i zaljubljivane onda jednog dana moze da vlada svijetom!!!! :shock:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by LazaRocker » 15 Mar 2008, 23:12

Ovo nije tacno: nije namerno uradjeno, bilo je u emisiji rock'n'rock, Page i Plant su demantovali to. Al' najaci band svih vremena, kao i najca pesma. E, a zanimljivo je da mi sviranje ove pesme nije komplikovano uopste, a da nikako ne mogu da otpevam prvi deo, bez prethodne Plantove ,,intonacije". Drugi deo mi nije problem, od ,,If there's a bustle in your headgrow", pa nadalje, al' prvi nikako...

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re:

Post by goodlikesweeper » 16 Mar 2008, 00:14

Zackson wrote:ja sam vise ateista koji se lozi na satanizam. Volim paganizam, vampirizam, vec pomenuti satanizam i veoma volim da citam o tome, da se informisem. Najverovatnije je namesteno, ali je genijalno. Haill satan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:
Aj vazi...kad ti tako kazes... :grummel_2: :roll:

User avatar
Hells Bells
Posts: 14
Joined: 26 Mar 2008, 18:32
Location: Valhalla

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Hells Bells » 26 Mar 2008, 19:40

Cista glupost.........
samo budala moze da poveruje u ovo

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by goodlikesweeper » 26 Mar 2008, 20:03

:lol: Sam sam premotao unazad pesmu sa sound forge-om i isto ovo kao na sajtu se culo.Ziva istina... :)

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by LazaRocker » 15 Jun 2008, 11:00

Zar stvarno mislite da bi Plant i Page napisali ovako bedan tekst o satani da su hteli? Mislite da oni ne bi nasli druge reci za Stairway to Heaven da su hteli da napisu satanisticki tekst odpozadi? Dajte ljudi, pricamo o dva genija, ne bi oni sebi ovo mogli da dozvole (ne mislim na satanizam, nego bedan tekst).

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by goodlikesweeper » 15 Jun 2008, 20:21

hhehehe,brate,po stoti put,sam sam premotao u sound forgeu.A uostalom,znao sam za tu pesmu,mada nikad nisam seo da je odslusam.I jednog dana sednem,slusam,i isprva je bilo ok,ali posle sam poceo da se cudim,sto toliko cudno peva,potpuno nemelodicna i glupo zvuci.Pa sam ugasio pesmu.Posel toga je dosaop drug kod mene i poceli smo pricu o tim izvrnutim textovima,i ispalo je da je upravo taj deo pesme za koji sam primetio da je cudno otpevan mesto gde su stavili te satana stvari.A i oni su svi satanisti bili,Pageov logo ima neke satanisticke fore,kupio je kucu od nekog tamo idiota koji je ima veze sa tim satanizmom ili sta ja znam...


|Sve u svemu,120% tacno.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Funkomat » 15 Jun 2008, 23:36

goodlikesweeper wrote: A i oni su svi satanisti bili,

Kad cujem ovakve stvari ne znam da li da se smejem ili placem... :grummel_2:
Kako ti znas da su "svi oni satanisti bili"?

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by goodlikesweeper » 15 Jun 2008, 23:39

mislim na njih iz Led zepelina.Mozda ne bas svi iz benda,sta ja znam,ali barem njih nekoliko.Napisao sam vec zasto.Sta,kao nisu bili?Ma daj molim te...bili su i te kako...ovi zli bleker iz devedestih su za njih amateri... :grummel_2:...ne razumem to cudjenje...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Funkomat » 15 Jun 2008, 23:52

U vezi toga sa wikipedie:

"Led Zeppelin has for the most part ignored such claims; for years the only comment came from Swan Song Records which issued the statement: "Our turntables only play in one direction—forwards". Led Zeppelin audio engineer Eddie Kramer confirmed this, calling the allegations "totally and utterly ridiculous. Why would they want to spend so much studio time doing something so dumb?"[30] Robert Plant expressed frustration with the accusations in an interview: "To me it's very sad, because 'Stairway to Heaven' was written with every best intention, and as far as reversing tapes and putting messages on the end, that's not my idea of making music."[31] An informal experiment by scientist Simon Singh suggested that listeners only hear the message after prompting.[32]"

Page jeste imao neke veze sa crnom magijom ali na osnovu cega kazes da su svi oni bili satanisti...?
Ne treba mi odgovor. :D
Ne zelim da ulazim u ovo jer je besmisleno... :wink:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by dejankuki » 15 Jun 2008, 23:55

kao sto rekoh u ovoj temi ima nastavak il original ove teme...

viewtopic.php?f=34&t=1815

a provitaj i ove moje opaske...
viewtopic.php?p=17756#p17756

viewtopic.php?p=17780#p17780

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest