led zeppelin - stairway to heaven unazad

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 12 Feb 2007, 11:55

Normalnost? kako mislis normalnost? sta je tebi normalno?

User avatar
Bodomovac
Posts: 548
Joined: 10 Feb 2007, 00:29
Location: Subotica
Contact:

Post by Bodomovac » 12 Feb 2007, 16:46

Meni je skandinavsko normalno. Uglavnom 80% metala kojeg slušam je skandinavski.

Tako da je za mene normalni black skandinavski black, a ovo ostali mi je... pa nenormalno. :D Ili bolje da kažem neuobičajeno.

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 12 Feb 2007, 20:13

Tako kazi onda :) neuobicajeno za tebe ;)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 07 Mar 2007, 03:00

Da samo spomenem jednu od poznatijih poruka snimljenu unazad - početak trake "Empty Spaces" sa "The Wall" Pink Flojda. Čuje se ovo:

-Hello, hunter(s)... Congratulations. You've just discovered the secret message. Please send your answer to Old Pink, care of the Funny Farm, Chalfont...
-Roger! Carolyn's on the phone!
-Okay.


http://f10.putfile.com/getfile/117326-a ... 462284.mp3

Ako nije na tom linku, idite na http://media.putfile.com/Pink-Floyd---E ... e-Isolated i pratite uputstva.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Post by Critical » 11 Apr 2007, 15:32

Ne znam da li ste znali da se ime grupe Led Zeppelin pominje u jednoj knjizi bas zbog ovoga.
Citam ja tako knjigu kada ono Led........ a ja jeeeeeeeeeeeeee,a knjiga je bila Sekte/crna ruza :lol:

User avatar
Rockerka u dusi
Posts: 203
Joined: 14 Apr 2007, 19:21
Location: Smederevo

Post by Rockerka u dusi » 15 Apr 2007, 20:50

Pa, Zeppelini su me malo razocarali....No dobro,i dalje mislim da imaju dobre pesme :) .
Bluesman, preslusala sam sve pesme sa tog sajta.Deluje mocno, mada mislim da je to istina samo za Pink Floida, Zeppeline i poslednju pesmu, a ovi ostali nisu cak ni razumljivi. :?:

Nego, cula sam (tj. videla) u jednom filmu da i Metallica ima slican text, samo sto se ne secam koja je pesma u pitanju, ali mislim da je neki od hitova.Da li je jos neko cuo za to?
To naravno ne znaci da hocu nesto lose da kazem o Metallici, JER TO JE MOJ NAJBOLJI DRUG! :metal1:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Post by Doolio » 15 Apr 2007, 21:12

ahaha, meni je samo dobar drugar:)

Bluesman
Posts: 245
Joined: 09 Jan 2007, 22:25

Post by Bluesman » 15 Apr 2007, 21:46

Ja sam odavno kada me to zanimalo, kopko malo i nasao razne stvari, koliko se secam bilo je svega i svacega, pa verovatno i metalike u spisku.
Neke stvari jesu nerazumljive, ali kada procitas tekst onda se kao uoblici, e sad da li te to samo vara podsvest ili sta ne znam, ali sam citao o tome i neki kazu da je moguce a drugi ne napraviti!
U svakom slucaju ne verujem da ikoga to zaista pogadja!

User avatar
Dete epruvete
MF veteran
Posts: 261
Joined: 07 Jul 2007, 23:53
Location: Bg

Post by Dete epruvete » 23 Oct 2007, 20:44

ono za Zeppelinom nema nikakve veze sa satanizmom i ostalim glupostima, likovi su samo pokazali da su carevi i sta mogu da urade...
a

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 23 Oct 2007, 22:34

Preduga je to prica!!! Ali nikako nema veze sa tim glupostima.

Razmislite, ko bi normalan "snimio poruku koju ce da cuje mali broj ljudi...
Plus u to vreme niste mogli tek tako da prepravljate gramofone da sviraju unazad.....

Tu su pricu smislili ljudi koji su u Rock'n' rollu prepoznali opasnost i drugacije uticaje.. a morate da ljude drzite u "strahu" da bi ste njima vladali...
popricajte sa nekim kako je danas u Ameriki, otprilike isto kao i tada. Strah od terorizma, a tada je bio strah od rock and rolla i sekti...
Rekoh preeeeedugacka je to prica da bi se moglo preseci i reci da tacno je i nije tacno....

SickBoy
Posts: 15
Joined: 10 Jan 2008, 03:46
Location: Vrshac
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by SickBoy » 10 Jan 2008, 04:18

Jeeeeeeezivoooo coece , nisam znao za Led Zeppelin !!!

User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by Void » 12 Jan 2008, 00:30

Kontam da je to neki trik, ne verujem da je tada tako nesto moglo biti napisano od strane Zeppelin-a.....


Mada, malo je poznato da je Page ustvari jedan opak i zaj**an satanista, imam zabelezena 3 opasna stage dive-a na koncertu At The Gates i Napalm Death-a davne '96 kada smo se nas dvojica jos druzili i vijali ribe po Srbiji...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ko poveruje u ovo, taj........ima IQ - 1.22, a mozda i manje..... :lol:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by dejankuki » 12 Jan 2008, 00:57

Mislim da su otvorene dve ISTE teme!!!!!


viewtopic.php?f=34&t=1815

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re:

Post by blaze » 08 Feb 2008, 13:53

WildChild wrote:...Nadji Cradle of Filth - Dinner at Deviant's Palace pa mi reci onda da to covek uradi... Ma namesteno je... Jasno se cuje svaka rec...
Ja sam za to saznao jos odavno, pustio sam pesmu u Sound Forge-u unazad, ali nista nisam razumeo. Oce nas je bese unazad na toj pesmi? Nesumnjivo je namesteno, tesko da je to tek bas onako slucajno :grummel_2: .

User avatar
JloveGuitar
Posts: 72
Joined: 01 Jan 2008, 23:33
Location: Makedonija

Re: led zeppelin - stairway to heaven unazad

Post by JloveGuitar » 08 Feb 2008, 17:09

Preslusao sam to i nekako nema svrhe da se snimaju poruke na opacki ako ih ne mozemo cuti. ne verujam da oni imaju vlijanie na covekovu potsvest(koja slusa naopacki :D ). Sta se tice na pjesma od pink floyd-u ja mislim da je to namerno uradeno i da je velika fora. Mislim, dali neko moze da razume neke reci kad slusate tu pesmu normalno(napred)?Ocevidno je da ja to backmasking.

Poruke sa pomos na muzike i slike je moguce da se sire i to se radi naveliko(ali ne sa backmasking-om)!!!
Ima jedan japonski profesor Hideto Tomabechi.On kreira ring tonove za mobilne telefone koji ako ih slusate nekoliko puta dnevno iniciraju odredenu aktivnost mozga,koja moze da dovede duri do morfolosku promenu na tela pojedinca koj to slusa. Najpoznat njegov ring ton je onaj koj predizvikuje rast na zenske grudi.National Geographic je pravio dokumentarac za to.Koristili su djevojku koja 8 dana je sledila uputstva za slusanje ring tona i grudi su i porasli za 6cm u obem :shockkk!:.
Evo jedan link za tog frajera:
http://www.engadget.com/2004/09/24/forg ... -ringtone/
obratite paznju na na ovo:
one of the guys who helped deprogram members of the Aum Shinrikyo cult in Japan :deda:

http://blog.360.yahoo.com/blog-3h_w_Mw1 ... cq=1&p=122 - i ovaj za da vidite kako on izgleda.
Kad slusate njegov ring mnogo lici na normalnu gitarsku solazu i muziku. Bez backmasking ili bilo kakvih zavijanja coveckog glasa.Ako se ovo javno zna i radi mozete da zamislite sta sve znaju za ovu tematiku i rade vojska,policija i tajne sluzbe velikih drazava. :hmm:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest