TEXTURES

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

TEXTURES

Post by Cortex » 14 Jul 2008, 00:54

Eh, malo se umorih od silnog fusion-a i jazz-a i pustih par albuma koje sam nekada slushao i ponovo sam se odushevio albumom "Drawing Circles" benda Textures.

Nakon besnog ali veoma dobrog progressivnog debi ostvarenja "Polars" na kome su uspostavljali svoj stil, pokushavali da se pronadju i sl., Textures je izdao Drawing Circles i definitivno pobrao odlichne kritike. Novi album se zove "Silhouettes" i nisam ga slushao, ako neko jeste bilo bi lepo da iznese utiske.

Ima li ovde poshtovalaca ovog mladog i perspektivnog benda koji svakako preporuchujem? :)

Inache muzika je neki Meshuggah atmospheric progressive death metal sa povremenim clean vokalima i skoro je totalno solazha-less :D dakle shrederi neka zaobidju bend. :)

www.texturesband.com

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: TEXTURES

Post by zolideathmetal » 14 Jul 2008, 12:29

Odlicna muzika! Sad slusam na site-u. Ali me vokal toliko nervira da cu samo ovu jednu pesmu odslusati. Mrzim ovaj new wave hard core dranje. I opet prerasta u emo. grrrrrrrr

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: TEXTURES

Post by Шмајсер » 14 Jul 2008, 13:37

ово је нека њу вејв фузија, мени се не свиђа. Што каже золи вокал је емо хаха
а знате како
емо је геј
то сам вам причао
тарот изволите! :lol:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: TEXTURES

Post by Cortex » 14 Jul 2008, 23:50

zolideathmetal wrote:Odlicna muzika! Sad slusam na site-u. Ali me vokal toliko nervira da cu samo ovu jednu pesmu odslusati. Mrzim ovaj new wave hard core dranje. I opet prerasta u emo. grrrrrrrr
Kako zhelish, mada bih preporuchio da preslushash ceo Drawing Circles, ima tu mnogo vishe negeo shto se na prvi pogled chini. I mene nervira, btw, taj novi talas kao growl-ujemo malo pa onda clean refren pa neka druga growl clean kombinacija i sl., ali ovde je sve svrsishodno, meni se jako dopada.

Ne znam, mozhda si preslushao na sajtu neku pesmu sa novog albuma koji ja nisam slushao, ako je tako, pa majku mu valjda nisu toliko otishli u emo vode?!?

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: TEXTURES

Post by zolideathmetal » 16 Jul 2008, 00:34

Nisu nisu, nego je taj generalni "growl" (nije growl, vise je scream ili stagod) mi se ne svidja. Slusaj CiLiCe (poredim ih sa njima, jer su mi slicni dosta)
http://www.cilicemusic.com/
Tamo mi je vokal savrsen! Ima cleanova koji se extra uklapaju, a i growlova i svega. Ali ovde imas to dranje neko, jednostavno mrzim. Ne podnosim :)

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: TEXTURES

Post by goodlikesweeper » 16 Jul 2008, 01:00

Mislis na ono sto se danas naziva screamo,tako?Nemam pojma,tako valjda zovu to gej scream pevanje emo bendova danasnjice.
Valjda kao, scream+emo=screamo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: TEXTURES

Post by Cortex » 24 Jul 2008, 12:30

Cortex wrote:Novi album se zove "Silhouettes" i nisam ga slushao, ako neko jeste bilo bi lepo da iznese utiske.
Skinuo sam i preslushao novi album i mogu vam reci da je odlichan. Meshuggah-oliki delovi su josh brutalniji a ambient delovi su josh ambijentalniji. Veoma dobar album. Da, ima tih screamo momenata ali meni to ne smeta, preporuchujem album svakome.

@Zoli
Pochiuo sam jednu pesmu od CiLiCe na MySpace-u i ne vidim znachajniju razliku izmedju njih i SikTh-a. Shto bi znachilo, dobri su. :)

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: TEXTURES

Post by Doolio » 27 Jul 2008, 08:34

zainteresovali ste me, ajde skinucu ako se setim:)
sto se tice skrima i graula u kombinaciji sa klinom, meni je to do jaja jer se pevac razmase i svaka mu cast sto tako skakuce sa jednog tripa na drugi:) mada je istina da se skrim-klin kombinacija cesto jako nesrecno i rogobatno koristi u poslednje vreme, ali to je do pogresne primene, a ne do toga sto je to losa stvar.
screamo je kolko ja znam podzanr emo zanra gde vokal peva scream. mada je to jako klimavo posto niko nema pojma sta je taj screamo i gomilu bendova negde svrstaju tu, a onda posle negde drugde ih neko svrsta u hc, pa ih onda neko tamo svrsta u nu metal itd...tako da je taj screamo u stvari nesrecni termin da se opise neka tvrdja muzika sa scream vokalom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest