Dream Theater

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 05 Nov 2013, 10:01

nisi razumeo poentu. Ne sladunjav, nego slojevit (overdub), kremast (opposed to shrill) i bogat kao cokoladna torta. Americke torte imaju tendenciju da sadrze u sebi vise energije nego ekvivalentna kolicina plasticnog eksploziva.

U svakom slucaju, ne propustas puno...ton mu je dobar, al su dosadne pesme.

User avatar
jawohl
Posts: 72
Joined: 10 Jun 2013, 03:33
Location: LZ/BG/LZ/BG
Contact:

Re: Dream Theater

Post by jawohl » 05 Nov 2013, 11:57

Mozda sam propustio poentu, mada mi se ni ton ne svidja. Vise volim ton sa Images and Words, stvar ukusa jbg


User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 11 Nov 2013, 11:15

a kako vam se cini Live at Luna Park DVD/BR? Meni je pristojan, dobar zvuk, dobra slika, dobra svirka.

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Dream Theater

Post by Kristiko » 07 Jan 2014, 13:51


Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Dream Theater

Post by Kristiko » 04 Feb 2014, 18:08

Gledajući sinoćni koncert u Zagrebu, htedoh da pitam pa bih voleo da čujem i druga mišljenja. Anyway, što se mog interesovanja za DT tiče, čini mi se da posle "Octavarium"-a više nisam čuo nešto posebno dobro ili sveže od njih. Rekao bih da sam ponajviše slušao DT oko '05. i tu su se vrteli svi albumi do tada. Ono što me zanima jeste da li mislite da ono što vas vezuje za bend jeste momenat u kom ste ih najviše slušali pa vam se čini da je najbolji materijal sa albuma koji su vam tada bili zanimljivi (nostalgija) ili vas je "prošla ljubav", da tako kažem pa onda vas negde smara sve novije što čujete od njih ili bend zaista u jednom momentu ne može da ide dalje što se evolucije tiče, udari u plafon i onda se samo vrti u krug ili možda nešto drugo?


User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 04 Feb 2014, 18:26

kad sam video setlist malo mi bi zao sto nisam otisao :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Dream Theater

Post by tommytigh77 » 04 Feb 2014, 20:43

Meni bili omiljeni bend sredinom 2000-ih, prvo sam slušao tadašnji najsvežiji album (msm Train Of Thought), i onda krenuo unazad. Omiljeni album mi je vazda bio Images & Words, uz Scenes from A Memory i još poneku stvar (Change of Seasons, Peruvian Skies i sl.). Uvek mi je kod nih bio zanimljiviji prog deo priče nego ''hoćemo da budemo Mjetal'ka umesto Mjetal'ke'' momenti, ali je taj progressive segment sve više iščezavao vremenom, pogotovo sa dolaskom Ruddesa koji je neinspirativni, nemaštoviti android. Kasnije, kako sam odmicao na razvojnom putu Bore Šnajdera, sve više mi je smetala ta OCD svirka, gde sve mora da bude ispeglano pod konac, pa sam malo po malo izbacio DT iz sistema. Sad bukvalno ne bih mogao da se nateram da ih slušam.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 17 Feb 2014, 16:20

e jeste, i ja uvek premotavam koncert kad naidje Ruddes-ov solo. Previse mi ima pacman momenata.

A izgleda cu ipak imati prilike da ih vidim u NY krajem marta. Dva dana razlike izmedju DT koncerta i svirke Winery Dogs-a, yee :metal:


User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Dream Theater

Post by Void » 26 Feb 2014, 20:44

шанса да самоиницијативно послушам то је мања од шансе да мој покојни деда засвира клавијатуре у Хејтбриду док их мој ћале продуцира полу го, у подруму на селу, са Цептер шерпом на глави прекривен пребранцем од главе до пете.

јел' слушао неко Вајнери Догс? Портнојев нови бенд.
Мало је рећи да се човек препородио откад је изашао из ДТ, ако занемаримо Евенгејџ испад.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Dream Theater

Post by Baba Slim » 27 Feb 2014, 09:32

bancika wrote:Dva dana razlike izmedju DT koncerta i svirke Winery Dogs-a, yee :metal:
::ranting:: Mrzim te. :lol:
Void wrote:шанса да самоиницијативно послушам то је мања од шансе да мој покојни деда засвира клавијатуре у Хејтбриду док их мој ћале продуцира полу го, у подруму на селу, са Цептер шерпом на глави прекривен пребранцем од главе до пете.
PLACEM, bukvalno. :XD: :XD:
Void wrote:јел' слушао неко Вајнери Догс? Портнојев нови бенд.
Мало је рећи да се човек препородио откад је изашао из ДТ, ако занемаримо Евенгејџ испад.
O-d-l-i-c-a-n sto se mene tice, bas ga slusam vec 2-3 nedelje, topla preporuka... :1: za A7X ispad. :roll:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 27 Feb 2014, 10:14

Baba Slim wrote:
bancika wrote:Dva dana razlike izmedju DT koncerta i svirke Winery Dogs-a, yee :metal:
::ranting:: Mrzim te. :lol:
hehe, a dva dana posle je Ozzy i tu negde je Lady Gaga :)

speaking of Winery Dogs....kako b'e onaj covek svira onako bez trzalice? :shock:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Dream Theater

Post by Baba Slim » 27 Feb 2014, 10:23

Stvarno mi nije jasno, to se i ja pitam sve vreme dok slusam album. :lol: :shock: :O.o:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest