Dream Theater

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
Void
kulen zmija
Posts: 1284
Joined: 21 Dec 2007, 19:14
Location: Novi Sad

Re: Dream Theater

Post by Void » 27 Feb 2014, 11:03

врхунски албум, ДТ није направио ништа слично (што се квалитета тиче) бар 10 година.

банци, обавезно на ДТ концерт понеси Вајнери мајицу и стани у први ред, а на Вајнер обрнуто и оно кад почну да те гледају као крме у Техерану: " wha' wha' bro, i thought this was 'Murica! " :mrgreen:


чек, Ричи свира без трзалице?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 27 Feb 2014, 11:13

da be. Gledao sam neki intervju, kaze da je par puta na albumu uzeo trzalicu zarad agresivnosti, a live ide skroz bez trzalice. I pitao ga bas da li makar ima nokte i kaze lik da svira "mesom"...impressed.

A za majcu, da...prvo idu winery dogs pa mogu da je kupim...jos da uzmem meet&greet kartu pa da me izbace :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Dream Theater

Post by Dersu Uzala » 27 Feb 2014, 12:00


Nidhogg
Posts: 3
Joined: 09 Mar 2014, 23:41

Re: Dream Theater

Post by Nidhogg » 09 Mar 2014, 23:53

Je li, narode, znate li da li ima neko LP ploce DT-a u Srbiji?
Ako neko ima, neka se javi, bicu mu veoma zahvalan, takodje cu platiti sa veoma lepom cenom, sve lepo, sa dogovorom.

Unapred, zahvaljujem! :)

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Dream Theater

Post by Uncle Moe » 10 Mar 2014, 15:25

Ako neko ima mislim da je mala verovatnoca da bi se odvojio od njih i prodao. :> Ako bi platio sa veoma lepom cenom onda mozda postarina nije problem pa baci pogled ovde http://bit.ly/1i4za39

Nidhogg
Posts: 3
Joined: 09 Mar 2014, 23:41

Re: Dream Theater

Post by Nidhogg » 12 Mar 2014, 00:12

Hvala puno! Ovo je i vise od onoga sto mi je trebalo. C:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Dream Theater

Post by bancika » 05 Apr 2014, 16:03

Posto su se slegli utisci sa koncerata i Dogsa i DT mogu hladne glave da kazem...bolje mi je prijao WD. Mozda je zato sto ih gledam prvi put, a DT treci pa nemam tu djevicansku euforiju :); mozda zato sto sam za dogse stajao na metar od Kotzena, a na DT sam uz svo guranje stigao tek negde na 10m od bine; mozda je zato sto nikad nisam bio fan LaBrie-ovog pevanja uzivo koje me podseca na meketanje; mozda zato sto me Rudess-ovi keyboard solos nerviraju neinventivnoscu; mozda zato sto me smara Illumination Theory koja traje pola sata i u kojoj se nista interesantno ne desava. Ako se to izuzme, koncert je bio savrsen :). 3 sata ciste svirke, poceli tacno u minut na vreme i svi osim pomenutih su mi bili super. Nema predgrupe, sto mi je super doslo. Na prvom DT koncertu je bilo 3 ili 4 predgrupa nekih metalika koje su me smorile. Ovako je bolje :)

JP je razbio i Manginijev drum solo je jedan od retkih ikada koji mi se zapravo dopao. Do pre ove turneje sam mislio da nikada necu cuti uzivo Mirror i Finally Free ali me, srecom, demantovase. Odlicno su ih izveli. Zapravo, sve pesme sa SFTM i Awake su mi bile odlicne (sto ne cudi posto su im to po meni najbolji albumi). Ako se izuzme Illumination Theory, setlist im je stvarno bio prilicno dobar, bolji od prethodnih turneja na kojima su svirali veci deo novog albuma i par starih hitova.

Cool mi je bilo i sto su u pazuzi izmedju dva seta pustali smesne youtube klipove koji imaju veze sa DT-om.

Na kraju...kupio sam karte za dogse za jos jedan koncert, dolaze u Jersey za mesec dana :)


orudje
Posts: 10
Joined: 11 Nov 2014, 11:09
Location: Srbija

Re: Dream Theater

Post by orudje » 11 Nov 2014, 11:14

Ima li nekog u Nisu ko zeli da svira DT?
cisto iz zajebancije...moze i ozbiljnije...ja sviram gitaru btw...

User avatar
Rocker.
MF veteran
Posts: 368
Joined: 10 Sep 2006, 14:32

Re: Dream Theater

Post by Rocker. » 18 Nov 2014, 11:22



MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Dream Theater

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Mar 2018, 17:26

ne kapiram što je tolika fama oko njih, naravno različiti ukusi itd, čujem šta sviraju ali mi je sterilno totalno...ne prija mi čujem 2 pesme čuo sam sve.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Dream Theater

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Mar 2018, 17:43

Rocker. wrote:
18 Nov 2014, 11:22
nisam bubnjar ali definitvo tomas, pa ovaj lik iz Australije Virgil nije normalan koliko je dobar ali totalno lud kakv gruv ima ..i tehnički ih je satro konkurenciju totalno klasa iznad odabaranog...od tzv modernijih zadnji lik iz Švedske daleko najbolji ubijana mestu tako lagano svira i opet ton stravično dobar nemam pojma ko je lik ali obratiću pažnju...a ovaj kog su uzeli bem li ga...do zla boga sterilan taman uz muziku.... Koliko se ukusu razlikuju...a verujem da je i odlučivalo uklapanje oko obaveza, i sve te stvari...Ali Virgil msm :bow: :bow: :bow: ma kakvo poređenje sa ovim Berklijevcem, i bolje što ga nisu uzeli...umro bi jadan ostavlja srce na bubnjevima a ovaj blene u note...no comment..............Metal sa notama, ok da svira nešto tuđe pa hajde...ne kapiram ........................... :bambi: I bolje šro momka iz Švedske nisu unazadili treba da diše....

Kakao reče Riđa legenda '' solidan bend sa lošim bubanjrem je loš bend, solidan bend sa solidan bubanjerem je dobar bend, solidan bend sa dobrim bubnjarem je super grupa'' i potpuno je u pravu....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Dream Theater

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Mar 2018, 18:00

izvinjavam se fanovima, i hvala JP za trzalicu ali msm kakvi paceri....

na 13 minuta...dno, izem ti metalca koji svira milion puta isti i kao super je.....šta je sa muzikom? Potkačio im ego....beži Virgile u Australiju.... :bambi: :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Dream Theater

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Mar 2018, 20:13

Da se ne naljutite rekoh hajd da pojasnim, super je što ima takvih bendova, ja ih nisam puno pratio nekako mi nisu 'legli' što ne znači da nisu world class...Traza od Petrucija je stvarno OK koristim je nekad više nekad manje, crna stra mi se više sviđa negoli nova, crni ultex kažu da je maje piskav ja imam takođe identičan utisak kada sam ih poredio...

Nisam ih gledao uživo mada moguće da ukoliko se zateknem blizu koncerta npr u gradu su ili okolini i zavisno od obaveza išao bih da ih pogledam. Petruci i basista su pri OK, basista od svih mi nekako najviše cool lik, pevač pa sad nije po mom ukusu ali čim rade toliko dugo i narod ih želi nema tu puno filosofije, momci su veoma uspešni. Poyy

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest