EPICA

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

EPICA

Post by La Divina » 11 Aug 2008, 17:15

Jako interesantan epic/simphonic metal bend sa dosta glavnih horskih deonica, sto ih izdvaja od ostalih bendova iz ovog zanra...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: EPICA

Post by Kole man » 09 Nov 2008, 02:26

meni je licno nekako gay ceo taj fazon

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: EPICA

Post by zolideathmetal » 09 Nov 2008, 12:30

Kole man wrote:meni je licno nekako gay ceo taj fazon
Bravo. Vidis, zbog ovakvih postova je srbija srbija :D

Cenim zanr, i cak sam i bend slusao. Moguce da sam u jednom trenutku i skidao neku njihovi pesmu. Nisam toliko poznat da znam imena pesama/albuma.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: EPICA

Post by sixstring » 09 Nov 2008, 13:18

Kole man wrote:meni je licno nekako gay ceo taj fazon
to!

ja sam preslušao ''Consign to Oblivion'' (ak se tako piše) i ''The Score'',jer me ortakinja naterala,e ovde imaš dobre vokalne harmonije čuj...
pa sad...možda...
ima prirodnih chord-ova koji su mi blaaago dosadni i Simone(jel se tako beše zove riba?) peva pravo napred pa pravo nazad uglavnom dosadno zbog predvidljivosti,možeš u svakom trenutku da predpostaviš kuda pevanje ili pesma ide,a teme teme su krenje odvratne,jbg takav moj subjektivni pogled,ima ona lep i glas i stas al...nako
mlako

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: EPICA

Post by Doolio » 09 Nov 2008, 13:25

zolideathmetal wrote:
Kole man wrote:meni je licno nekako gay ceo taj fazon
Bravo. Vidis, zbog ovakvih postova je srbija srbija :D

Cenim zanr, i cak sam i bend slusao. Moguce da sam u jednom trenutku i skidao neku njihovi pesmu. Nisam toliko poznat da znam imena pesama/albuma.
bices poznat jednog dana zoli, bices!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: EPICA

Post by sinisake » 09 Nov 2008, 15:10

Pocnimo od imena... Sta to znaci? Uzas, kakvo odsustvo fantazije... :roll:
Poslusao sam dve pesme - Never Enough i Cry for the Moon. Nemam zelju da cujem jos neke kompozicije, i ovo je dovoljno. :roll:
Takav kič, da to prosto boli. Ovo moze da bude udzbenicki primer modernog kica. Bilo bi dobro da konacno izbace one slike satova i stihove srpskih prepostenih folkera (od kojih neki, mislim stihovi, i ne postoje) kao primere kicha iz udzbenika sociologije i da uz knjigu distribuiraju CD sa pesmama Epice, izmedju ostalih, da djeca cuju kic u savrsenom obliku. :D :mrgreen:
Pevaljka je dobra, odlicno joj stoje kozne pantalone. :mrgreen:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: EPICA

Post by Cortex » 09 Nov 2008, 15:30

Au al ste ispjuvali...znachi da ni ne pokushavam da poslusham...A i jbg, La Divina je operska diva soon to become tako da ona ne trazhi ne znam shta od metal muzike, samo pevanje vredno poshtovanja i eventualno priliku da nauchi poneshto.

Ja bih joj preporuchio da uchi od Aziza-e Mustafa-e Zadeh sa albuma Always, bolju pevachicu na Zemlji nece naci. A ako je metal bar malo u krvi, ko shto izgleda jeste, neka pochuje Aghora-u i njihov istoimeni prvenac, u pitanju je fantastichno pevanje. Dianne Reeves i Dee Dee Bridgewater su glasovi Boga. Da bi se napredovalo ne mora se slushati samo pregrsht soprana, pa zaista...kakav bi gitarista bio Steve Vai da je do kraja zhivota slushao Van Halen-a...

Moja verbalna dijareja staje ovde. :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: EPICA

Post by sinisake » 09 Nov 2008, 15:42

Sto si stao? Bas ti (te) je krenulo, da ne kazem pros..lo. :lol:

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: EPICA

Post by sixstring » 09 Nov 2008, 16:23

Cortex CARE bravo za savet AGHORA!!! nači kada sam slušao prvi album brate...kraj state of art! mada mi se baš sviđa i drugi,ali različiti su,ona riba što je pevala na prvom tj, Aghora,nije zdrava šta je uradila,dobra je i nova,sa Formless-a,al prvi...ma daj kakva Epica...Santjago Dables i ekipa rules! da ne pričam o ostalima...

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: EPICA

Post by Derrick » 09 Nov 2008, 16:24

Evo, i ja da vam se pridružim u ovoj temi.

Otiš'o ja na YouTube i rešio da čujem tu famoznu EPICA-u, i........

Što se mene tiče, bend nije loš, ali predstavlja još samo jedan u nizu sličnih "rdžavih" ostvarenja, sa pevačicom koja peva, u najboljem slučaju dobro, a u najgorem, prosečno. Možda mi se ovo, u vezi sa pevačicom, i samo čini s obzirom na to da sam (verovali ili ne) celo prepodne slušao Celine Dion... :) Iz tog razloga mi je ova Simon (ili kako se već zove) zvučala neubedljivo i isforsirano.

Eto i mog utiska o bendu EPICA. :wink:

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: EPICA

Post by Kole man » 10 Nov 2008, 16:37

E sad:Ako ima neki podzanr metala koji ne gotivim to je to Epica i ti slicni fazoni.Evo par razloga,gitare rade 2 akorda kroz celu pesmu,ritam dosadniji ne moze biti i sve se zasniva na vokalima operske pevacice i efektima klavijature.I to jos zovu metal i ubacuju u isti kosh kao mejdene i ostali dobar metal.Sve u svemu strasno :roll:

User avatar
La Divina
Posts: 44
Joined: 27 Apr 2008, 22:22
Location: Beograd
Contact:

Re: EPICA

Post by La Divina » 13 Nov 2008, 10:12

Cortex wrote:Au al ste ispjuvali...znachi da ni ne pokushavam da poslusham...A i jbg, La Divina je operska diva soon to become tako da ona ne trazhi ne znam shta od metal muzike, samo pevanje vredno poshtovanja i eventualno priliku da nauchi poneshto.

Ja bih joj preporuchio da uchi od Aziza-e Mustafa-e Zadeh sa albuma Always, bolju pevachicu na Zemlji nece naci. A ako je metal bar malo u krvi, ko shto izgleda jeste, neka pochuje Aghora-u i njihov istoimeni prvenac, u pitanju je fantastichno pevanje. Dianne Reeves i Dee Dee Bridgewater su glasovi Boga. Da bi se napredovalo ne mora se slushati samo pregrsht soprana, pa zaista...kakav bi gitarista bio Steve Vai da je do kraja zhivota slushao Van Halen-a...

Moja verbalna dijareja staje ovde. :)
Od Simone ne ucim pevanje, jer joj je tehnika blago receno - katastrofa! :lol: Ovu temu sam otvorila za diskutovanje o ovom bendu, ne mora da znaci da ih obozavam, hehe! :wink:

Inace, slusam prog metal, a sto se tice Aghora-e, - njih volim puuuuno! 8)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: EPICA

Post by Cortex » 13 Nov 2008, 10:58

Ma yebesh tehniku, bitno jekako neshto zvuchi a Aghora-ina pevaljka zvuchi sjajno. Bar u kontekstu tog benda...
Pod indijskom shatrom je ili boginja ili neko kreshtavo demonsko podbozhanstvo :lol:

Dobro, a ostale pevachice shto pomenuh?

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: EPICA

Post by sixstring » 13 Nov 2008, 13:23

@ la divini
ma nemaš ti pooojma :P :lol:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: EPICA

Post by dejankuki » 13 Nov 2008, 13:28

sixstring wrote:ma nemaš ti pooojma
A bre.. pitam se pitam. ima li neko na ovom forumu da ima nekog pojma o necemu. vec tri dana nemamo pojma.. niko..

Ne dajte se ljudi, trenutno ga drma "nemate vi pojma" faza... proci ce ga to za neki dan. Drzite se, samo hrabro i ne nasedajte na provokacije...

:P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll:





Ooooohmmmmmmmm zehnnnnnnnnn!!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest