Metallica

Moderators: dejankuki, Critical, zolideathmetal, Trooper

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metallica

Post by doyle777 » 22 Apr 2010, 19:45

Posto vidim da ste raspravljali cije su bolje solaze, MegadetH-ove ili Metallicine, samo cu vam reci sledece: TORNADO OF SOULS... Da li je Metallica ikada napravila tako brzu, a ipak melodicnu solazu??? Nije, pokrite se usima...
Nemam ja nista protiv Metallice, vise volim MegadetH, ali da nije bilo Metallice ne bi bilo ni MegadetH-a (reJalno)... Hvala im na tome. Ipak, Metallica je ostavila veliki trag u muzici, narocito u metalu. Kvalitetan bend... Bio do pre neke godine, tj. do St. Anger-a... Na Death Magnetic-u su pokusali da iskopiraju sami sebe (sto naravno ne valja), ali im nije proslo bas najbolje... Ukratko, propali su.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Metallica

Post by cccira » 22 Apr 2010, 20:39

doyle777 wrote:Posto vidim da ste raspravljali cije su bolje solaze, MegadetH-ove ili Metallicine, samo cu vam reci sledece: TORNADO OF SOULS... Da li je Metallica ikada napravila tako brzu, a ipak melodicnu solazu??? Nije, pokrite se usima...
:bambi:

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Metallica

Post by Margos » 23 Apr 2010, 21:18

doyle777 wrote:Posto vidim da ste raspravljali cije su bolje solaze, MegadetH-ove ili Metallicine, samo cu vam reci sledece: TORNADO OF SOULS... Da li je Metallica ikada napravila tako brzu, a ipak melodicnu solazu??? Nije, pokrite se usima...
Nemam ja nista protiv Metallice, vise volim MegadetH, ali da nije bilo Metallice ne bi bilo ni MegadetH-a (reJalno)... Hvala im na tome. Ipak, Metallica je ostavila veliki trag u muzici, narocito u metalu. Kvalitetan bend... Bio do pre neke godine, tj. do St. Anger-a... Na Death Magnetic-u su pokusali da iskopiraju sami sebe (sto naravno ne valja), ali im nije proslo bas najbolje... Ukratko, propali su.
UH sto volim Tornado of Souls.Odlicna solaza.Ma ceo R.I.P je extra.I so far so good... sa Jeff Youngom je extra.Jeff je takodje majka melodije.Ma Megadeth je zilion puta boji od Metallice i kraj.Megadeth je usrao stvari sa albumom Risk a Metallica sa Load,Reload,St. Anger i Death Magnetics.Odavno im je ponestalo ideja.Vreme je da ti momci odu u penziju dok se jos vise ne pokopaju :ziveli:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metallica

Post by doyle777 » 23 Apr 2010, 21:53

Margos wrote:
doyle777 wrote:Posto vidim da ste raspravljali cije su bolje solaze, MegadetH-ove ili Metallicine, samo cu vam reci sledece: TORNADO OF SOULS... Da li je Metallica ikada napravila tako brzu, a ipak melodicnu solazu??? Nije, pokrite se usima...
Nemam ja nista protiv Metallice, vise volim MegadetH, ali da nije bilo Metallice ne bi bilo ni MegadetH-a (reJalno)... Hvala im na tome. Ipak, Metallica je ostavila veliki trag u muzici, narocito u metalu. Kvalitetan bend... Bio do pre neke godine, tj. do St. Anger-a... Na Death Magnetic-u su pokusali da iskopiraju sami sebe (sto naravno ne valja), ali im nije proslo bas najbolje... Ukratko, propali su.
UH sto volim Tornado of Souls.Odlicna solaza.Ma ceo R.I.P je extra.I so far so good... sa Jeff Youngom je extra.Jeff je takodje majka melodije.Ma Megadeth je zilion puta boji od Metallice i kraj.Megadeth je usrao stvari sa albumom Risk a Metallica sa Load,Reload,St. Anger i Death Magnetics.Odavno im je ponestalo ideja.Vreme je da ti momci odu u penziju dok se jos vise ne pokopaju :ziveli:
Pa, Metallica nije bas zasrala sa Load i Reload, bar po mom misljenju, ali ova poslednja dva albuma su :eek7: :eek4i_2: . MegadetH jeste malo pokvario sliku o sebi sa Riskom, ali ima par dobrih pesama (cak ima vise dobrih nego losih), ali kasnije je to popravio sa The World Needs A Hero, a Metallica nikako da izadje iz govana...

Nostradamussen
Posts: 137
Joined: 01 Oct 2009, 16:42

Re: Metallica

Post by Nostradamussen » 24 May 2010, 22:08

Po meni su najjaci albumi Metallice Kill 'em all, Load, Reload, Black i Master, tim redom.

Load i Reload su odlicni albumi, mozda nisu za prosecnog okorelog treshera, ali su muzicki najbolji od svih. Pa i St Anger je odlican album, ljudi se samo boje necega drugacijeg.

Po meni, megadeth nikad nije i nikad nece biti ni blizu metallice sto se tice kvaliteta i kreativnosti. Iako volim i megadeth :D To su dva razlicita benda i nije mi jasno zasto ih ljudi uopste i uporedjuju.

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Metallica

Post by Doolio » 24 May 2010, 22:10

kako zasto, pa zbog zle krvi! :mrgreen:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Metallica

Post by Kristiko » 23 Jun 2010, 01:34


User avatar
Aca
Posts: 285
Joined: 29 Nov 2008, 15:23

Re: Metallica

Post by Aca » 01 Jul 2010, 17:20


User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Metallica

Post by Margos » 06 Jul 2010, 18:21

Al Megadeth ima Brodericka.

http://www.youtube.com/watch?v=xkpZ645ztl0

Volim Megadeth ali je Kirk bolji od Mustainea,ali zato kirk moze da p****i Brodericku :mrgreen:

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metallica

Post by doyle777 » 07 Jul 2010, 13:51

Margos wrote:Al Megadeth ima Brodericka.

http://www.youtube.com/watch?v=xkpZ645ztl0

Volim Megadeth ali je Kirk bolji od Mustainea,ali zato kirk moze da p****i Brodericku :mrgreen:
But he nailed his girlfriend before he left!!! :D
[youtube]_AAPHM_TPmI&feature=related[/youtube]
Realno, Dave je bolji od Kirka, uporedi solaze sa No Life 'Til Leather(lead gitara-Dave) i sa Kill 'Em All(lead gitara-Kirk)... Tu se vidi ko je bolji, jer su solaze veoma slicne, a ipak brze na No Life 'Til Leather nego na Kill 'Em All.
Evo OVDE pise za skoro svaku pesmu sa No Life 'Til Leather da je brza nego na Kill 'Em All. Popravio se Kirk dosta vremenom, ali, ipak, je Dave Mustaine je bolji... Barem po mom misljenju, a misljenja se razlikuju. :)

User avatar
ZigiZelig
Posts: 176
Joined: 30 Jun 2010, 13:35
Location: Cacak

Re: Metallica

Post by ZigiZelig » 07 Jul 2010, 15:42

Metallica je institucija. To sto su promenili fazon, ne znaci da su sranje. St Anger je genijalan album, tekstovi su ubedljivo najbolji. Death Magnetic mi se ne svidja, mislim da je tesko sranje jer je komercijalchina neopevana, sklapani segmenti u pesme i podilazenje tresherima. Mislim da su mao hteli da pokazu kako "i dalje mozgu da prze". Kriza srednjih godina :). Load i Reload su fantasticni, nista manje nego Justice ili Master Of Puppets. Kad bih morao da odaberem dva albuma koja mi se najmanje svidjaju, i naravno ne racunam Death magnetic, rekao bih, hm...........ne mogu da izgovorim ovo.................pa ja obozavam Metallicu...............hm...........ajd dobro.........Garage....i............Kill'em All :). Ne shvatite me pogresno, volim ove albume, pogotovo Kill'Em All, ali su ostali bolji po meni.

P.S. Master of Puppets je najbolja metal stvar ikada snimljena.

User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Re: Metallica

Post by doyle777 » 07 Jul 2010, 17:12

ZigiZelig wrote:...P.S. Master of Puppets je najbolja metal stvar ikada snimljena.
Posle Tornado Of Souls :mrgreen:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Metallica

Post by Dersu Uzala » 07 Jul 2010, 22:47

doyle777 wrote:
ZigiZelig wrote:...P.S. Master of Puppets je najbolja metal stvar ikada snimljena.
Posle Tornado Of Souls :mrgreen:
:1:

Ne znam da li ste gledali, skoro su se pojavili ocajni snimci (video/audio) sa par Taliccinih nastupa iz '81 i '82. Svima nama koji smo tad slusali Metallicu bilo je jasno da je Dave lider tog benda a ne James a pogotovu ne Lars. Sto se da i videti iz prilozenih live snimaka. Dave je apsolutna zvezda show-a, lider i najbolji muzicar (u to vreme), profi entertejner. James je bio ko izgubljeni tinejdzer na sceni. Kad su izbacili Dave-a, to je bio apsolutni sok za sve pratioce ranih radova. Izbace lidera, najboljeg muzicara, najboljeg kompozitora koji je i najvise stvari komponovao u startu. Danac se slizao jos ranije sa Dzejmosom i napravio puc, oca mu hebem :mrgreen:.

uRk[3]
Posts: 66
Joined: 14 May 2009, 15:06

Re: Metallica

Post by uRk[3] » 25 Jul 2010, 12:52

Za ovo gore :D Jeste da s enisam ni rodio te 81. ili 82. ali brate kada pogledam te nastupe pozelim da sam tamo...toliko energije! Klinci su prosto kidali jbt!
Od ostalih nastupa, najbolji mi je onaj u San Dijegu 92. Nemam komentar na to, samo da su pokazali ko je ko :) Razvalili su potpuno, publika je bila van sebe ceo koncart...cudi me da nisu srusili onu arenu :D
Bio sam sada u Bugarskoj na Sonisphere festivalu, gde su svirali Antrax, Megadeth, Slayer i Metallica naravno. Svi su bili fantasticni, mada mi se nije svidelo kako su Mustaina ozvucili, mislim na pevanje, previse je "krestao" :D mada to i nekeko odgovara njegovom stilu...u svakom slucaju bilo bi bolje da je bio glasniji :metal: :metal: Inace, Metallika je pokidala na tom nastupu, skoro savrseno su odsvirali pesme, mada je Lars nekoliko puta za*rao dok su svirali "Creeping Death"....znaci svaki put na istom mestu je*em li ga :) Kirk je dobro odsvirao solaze, mada je delovalo kao da mu je rastimana gitara hahahah :D majke mi :) James je na srecu sve izvukao odlicnim pevanjem i savrsenim sviranjem! Kako taj covek zna da "podigne" masu...svaka mu cast. Najbolji deo koncerta je bio kada su izasli svi zajedno i Metallica i Slayer i Megadeth i Antrax i izveli "Am I Evil" zajedno :D Fantastican trenutak za istoriju! Ima na YouTube-u HD snimak toga...inace ceo taj koncert (4 koncerta) u Sofiji ce izaci i na duplom DVD-u do kraja godine, verovatno negde u Septembru...pogledajte, necete se prevariti :) :ziveli:

Kristiko
Posts: 777
Joined: 31 Jan 2009, 02:43
Location: Beograd, Srbija
Contact:

Re: Metallica

Post by Kristiko » 14 Apr 2011, 14:34



Klasik. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest